ברוכים הבאים, אורח

"ויהי בישורון מלך, בהתאסף... יחד שבטי ישראל"
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: "ויהי בישורון מלך, בהתאסף... יחד שבטי ישראל" 948 צפיות

"ויהי בישורון מלך, בהתאסף... יחד שבטי ישראל" לפני 7 שנים, 7 חודשים #94306

• ישורון
  • רצף ניקיון נוכחי: 385 ימים
  • דירוג כסף

שלום חברים,

אני לבד בבית, אני מרגיש מתוך עייפות מצב של "לקראת נפילה", מה לעשות חברים?
אני אומר לעצמי עכשיו, ויהי בישורון מלך, אימתי?
בזמן שיש את "בהתאסף... יחד שבטי ישראל" זה שייך להמליך מלך.
אני מרגיש עכשיו שאני חייב את היחד שלנו חברים.
תעזרו לי!!!!

תגובה: לפני 7 שנים, 7 חודשים #94309

כאן

תגובה: לפני 7 שנים, 7 חודשים #94310

• ישורון
  • דירוג כסף

שלום חבר,
מה אתה יכול לעזור?
זה עניין של כ- עשרים דקות
האמת שהישיבה מול הפורום עושה לי את ההרגשה שאני לא לבד, זה מרגיש כמו שאני יושב עם קבוצה ומשוחחים
היה לי קצת קשה, אפילו נכנסתי לגוגל תמונות ומיד יצאתי, האם זה נקרא נפילה?

תגובה: לפני 7 שנים, 7 חודשים #94458

• ישורון
  • דירוג כסף

שלום חברים,

יש לי עכשיו קושי, אחרי יום קצת לחוץ עם מבחן, קצת מחוסר סיפוק פנימי מעשיה ולימוד.
אני מרגיש שזה משפיע עלי, אני יודע שזה 'לקראת נפילה'.
חברים מה אתה אומרים, ה' אמר לאברהם אבינו שיוריד את יצחק מהמזבח בעקידה, ואברהם לא שאל שאילות על הציוויים שציוה ה' אותו שסתרו לכאורה אחד את השני.
ואז ה' אמר לאברהם "עתה ידעתי כי יראה לאלוקים אתה", ושאלתי, וכי לא להרהר אחר מידות והנהגות ה' זו יראה שיש בלב האדם, וכי לא צריכה זו להיות האמונה הבוערת בליבו??
אלא שחשבתי לומר, אדם שמתחיל להרהר על הנהגות ה' בעולם, יש לו שאלות על מה שה' מציב בדרכו בעולם, זה לא חסרון באמונה, יכול להיות שהוא אדם מאמין, ואם כל זה, משהו פנימי לא יתן לא לעמוד במצב כל שהוא אפילו שיאמין שזה בא מה', מהו אותו דבר?
כשמגיע לאדם נסיון, קושי או מצב שהוא מנוגד לדעתו למהלך חייו הטוב, הוא לא יכול להתמודד עם המצב הזה ואז הוא נשבר, הוא מחפש דבר להאחז בו ולקבל ממנו סיפוק ומילוי פנימי, הוא מרגיש שהוא רוסק, הוא אבוד, הוא לא שווה כלום, וכך הוא נופל נפשית-פנימית.
זאת אומרת שמה שגרם לא להישבר, זה מה שהוא חי בצורת חיים שהוא מנהל הכל, הוא יכול לסדר הכל, ואם משהו לא כשורה אז הכל מנופץ.
אברהם אבינו יכל להישבר ג"כ בניסיון העשירי שלו - עקידת יצחק, זה היה משהו מנוגד פעם אומר לו ה' שמבנו יהיה לו זרע, אח"כ אומר ה' לעלותו למזבח, ובסוף אומר לו להורידו, אברהם יכל להישבר, משהו מסתחרר לו בתוך חייו, הוא מצליח להנהיג אותם לנהל אותם, או לפחות להבין מה שמנוהל בהם.
אבל אברהם נשאר איתן, הוא לא מהרהר אחרי מידות והנהגות ה', וכך פועל לפי ציווי ה'.
זוהי מידת היראה, הביטול וההכנעה המוחלטים של כל העצמיות, אני לא פועל, לא עושה, אני מנוהל ועושה מה שציוו עלי.

זוהי מחשבה שאני חושב עליה כל הזמן, זה עובד אצלי כל פעם במצב "לקראת נפילה", בסייעתא דשמיא, ועכשיו שהמצב שלי לא ממש מזהיר, יש לי הרגשה רעה מהסובב אותי, יש לי צורך במחשבה על זה.
אז למה אני כותב, למה אני לא חושב על זה?
כי אני עייף, ולכן אני כותב לשתף אתכם חברים, לשמוע עוד רעיונות בעניין, זה נראה לי הצעד השלישי שאומר שהחלטנו למסור את חיינו לאלוקים, להחליט לשבור את העצמיות שלנו, הגאווה שלנו שאנחנו מנהלים את חיינו, ואם משהו מסביבנו יוצא משליטתנו, אין לנו להתפוצץ, אלא לחשוב, ככה אלוקים רוצה, זה המצב שמעמיד אותנו, אין מה להתפוצץ!!

תודה לכם חברים על המקום לשיתוף,
מתפלל לה' שיתן לי את החיזוק במידת היראה
לשבור גאוותי מפניו ולומר בקול, ובכן:
"ויהי בישורון מלך" - שהמלכתי את ה' עלי (ישורון)

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 7 חודשים על ידי ישורון.

תגובה: לפני 7 שנים, 7 חודשים #94467

• ישורון
  • דירוג כסף
שלום חברים,
כן, לא עבר יותר מדי זמן מההודעה הקודמת, אבל עכשיו אישתי יצאה מהבית...
היא כובשת את כל גופי, לא פוסחת על שום אבר...
לגבור עליה אי אפשר, אולי רק במאמץ רב שיביא להתגברותה על גופי לאחר המאמץ יפסק.

- מי היא אותה שממלאת את כל גופי?
    - מי שאפילו התחזקות ביראת ה' לא תעמוד מולה?
    - מה באמת עלי לעשות בזמן שהיא משתלטת על גופי?

- אותה אחת לא אחרת מאשר העייפות!!

את גופי היא ממלאת, את אברי החומר היא משליכה מטה, מבקשת כאילו לטומנם בחול, או לכל הפחות במיטה למנוחה קצרה אם עדיין לא לארוכה תחת החול...
רק דבר אחד עליו היא לא תצלח, אותו לעולם היא לא יכולה לכבות, לגרום לו לרצות לנוח, לישון.
    - - - רק דבר אחד יכול עליה....
מהו אותו דבר??  - אתה שואל.
ואני עונה: הרי איך מתוך כל העייפות אני יושב וכותב עכשיו, אני נראה אולי מבלבל את השכל בשטויות, כותב כאילו מתוך שינה.
אבל האמת היא שאותו הדבר שעייפות לא נוגעת בו הוא - הדעת!
ההכרה שלי בזה שאני עייף, בזה שבזמן שאני עייף משהו מתוכי מתחיל לבעור כאש הכבשן, משהו שרוצה להתמלאות.
ההכרה הזו לא תלויה בגוף אלא בנשמה שבתוכי, ואת הנשמה א"א לכבות, א"א לשלוח לנוח ולישון, הנשמה חיה וערה תמיד. ואותה נשמה מהירה עלי בדעת אלוקים, בחיבור לנשמה עם הגוף, ועם הדעת - השימת לב הזו אני מתעורר ליראת שמים, לכניעה וביטול הרצון שלי להתמלאות, לסדר את המצב הקשה בו אני נמצא.
רק כך אפשר לגבור על העייפות, רק כך אפשר להתעורר ממנה ולהתרומם מבחינה רוחנית אע"פ שהגשמיות והחומר עייפים ורדומים.
ידוע שכל גדולי עולם היו גדולים לא רק כשהיו ערים וערניים, הם היו גדולים במידות, בתורה וביראת שמים גם כשהיו עייפים. מפני שהם היו גדולים בדעת אלוקים שהשליטו את הדעת על גופם וחייהם, וכך יכלו להחיות את גדלותם בכל חלקי הרוחניות אפילו בחייהם עייפים והמותשים מעמל תורה ימים ולילות ומחוסר אכילה גשמית שהיו מקיימים פת במלח וכו'.

זהו, התעוררתי, עכשיו אני יכול ללכת לישון ולא לפחד אולי אכשל ואפול במיטה או באמבטיה.

תודה חברים שאתם שמים אוזנכם קשבת
שומעים (קוראים) אפילו ואולי זה בכלל לא יכול לעזור לכם
יהי ה' אלו' עימנו כאשר היה עימנו כל היום הזה, אמן.
לילה טוב ונקי
ישורון:grinning:

תגובה: לפני 7 שנים, 6 חודשים #94698

• ישורון
  • דירוג כסף
בוקר טוב חברים,

אני נמצא עכשיו במצב רגיש, זקוק לעידוד ותמיכה, כבר 16 יום שאני נקי, אני לא רוצה ליפול.

"אנא רבונו של עולם,  אני יכול לעשות מה שאני יכול,  אני  משתדל לעשות מה שאני יכול,
             וכשאני עושה מה שאני יכול אני  מתמלא, אני מאושר. אבל אנא רבונו של עולם, מה שאני
             לא יכול לעשות, מה שאני לא יכול לשלוט עליו, תעשה אתה, אתה מנהל את העולם, אתה
             מנהיג  אותו,  אתה מזיז את  החיילים על הלוח - תזיז גם אותי לצעד הנכון, תן בי את הכח,
             את העידוד והתמיכה לעמוד עכשיו בניסיון"

אני מתחיל יום חדש, רק להיום אני רוצה להיות נקי, להיות קרוב אליך ה', להרגיש אותך, זה קשה אבל אני יעמוד בזה, כי אני לא יכול לעשות יותר ממה שאני יכול.
מקווה שאוכל לעדכן אתכם - חברי, על חדשות טובות
אז, שיהיה לי ולכם יום נקי טוב ומלא בכל הטוב
ישורון

תגובה: לפני 7 שנים, 6 חודשים #94700

• לא אכנע
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • חבר חדש

בהצלחה ידידי...
תנסה ליצור קשר עם חברים טלפונית זה יקל עליך!
16 זה המון!!!

תגובה: לפני 7 שנים, 6 חודשים #94938

• ישורון
  • דירוג כסף

שלום חברים,
היום היתה לי נפילה, מתפלל לה' שיהיה לי את הכח להתחיל מחדש,
להאמין ש"שבע יפול צדיק וקם"
שיהיה שבת שלום ונקיה
ישורון

תגובה: לפני 7 שנים, 6 חודשים #94960

• ישורון
  • דירוג כסף

שבוע טוב ונקי,
השבת היתה ב"ה נקיה, הרגשתי קרוב לה', תמיד חשבתי עליו, אמרתי לעצמי מה ה' שואל מאיתך כי אם ליראה אותו.
יראה - זו כניעה, ביטול, כך חשבתי וכך הבאתי את הרגשותי למעשה, שמה שלא ביכולתי אני לא עושה, ה' עשה עושה ויעשה.
זה נתן לי את הכח, העוצמה והאומץ לא ליפול, להיות בשלוה, לראות כל דבר שסובב אותי בצורה שונה ממה שהייתי רגיל לראות.
הרגשתי כמו מלך שאני מצליח לשלוט על עצמי, על הרגשותי, על רצונותי, מה שאני רוצה ויכול לו - אני עושה, מה שאני רוצה ואני לא יכול לא או שהוא מתנגד לרצון ה' - אני מתקפל, אני נכנע, אני מתבטל, אני עפר ואפר, אני כלום.
ובכן: "ויהי בישורון מלך בהתאסף... יחד שבטי ישראל".
יחד איתכם - חברים, אני יוכל להיות יותר בשלוה. ועל כך אני מודה לכם.
ישורון

תגובה: לפני 7 שנים, 6 חודשים #95314

• ישורון
  • דירוג כסף
שלום, חברים
היום ערב יום הכיפורים.
זהו הזמן הקרוב ביותר שלנו עם הקב"ה, הזמן שהכי "בהמצאו".
זה הכוונה שהכפרה ביום כיפור הוא בעיצומו של יום.
עיצומו של יום הוא הקירבה ההכי גדולה שלנו עם הקב"ה, ובזה שהאדם הישראלי מתקרב לה', מרגיש את הקירבה ובזה משנה את הליכותיו ואורחותיו, בזה עצמו מתכפר לו כל מה שעשה, שכן החטא בעיקרו הוא הריחוק מה', והכוונה בזה שהחטא מרחק את האדם מהקב"ה, ובקירבתו אליו ית' ממילא מתכפר כל החטא - שהוא הריחוק מה'.
אני חושב שכל התוכנית של 12 הצעדים עוזרת לי הרבה מאד לקירבת ה', וממילא כל נושא התאווה נפתר ולא נצרך לגעת בה.
כמובן שאני צריך לעשות תשובה פרטית על המעשים שהיו אבל עיקר התשובה היא על המכאן ולהבא.

שנזכה לובכן "ויהי בישורון מלך"
גמר חתימה טובה
ישורון

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 6 חודשים על ידי ישורון.

תגובה: לפני 7 שנים, 6 חודשים #95427

• ישורון
  • דירוג כסף
"ובכן, ויהי בישורון מלך"
היה לי היום יום קשה. בבוקר חוסר מעש נוראי, בצהריים עבודה קשה בסוכה, עייפות מכריעה.

עכשיו שעה לפני שבת אני צריך להתגבר על עצמי, לעשות הכל, לסדר בית ולשטוף, לא לכעוס בבית, לא להגיב לא יפה לאישתי שטורחת במטבח, גם אם יש לי טינות עליה שהיא כל הזמן היתה בטלפונים.
זה המצב שאלוקים הביא אותי עכשיו, נכון יכלתי לעשות  בבוקר דברים, לא עשיתי, עכשיו זה המצב אין לי איך לשלוט עליו, כי אלוקים שולט עליו.
אני ירגע יעשה הכל בשלוה ורוגע, וה' יתן בי את הכח הזה.
אמן ואמן.
שיהיה לי סוף ערב שבת נקי רק לעכשיו.
ישורון

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.62 שניות

Are you sure?

כן