ברוכים הבאים, אורח

חבר'ה, תרגעו כבר עם הצעדים האלו!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חבר'ה, תרגעו כבר עם הצעדים האלו! 1489 צפיות

חבר'ה, תרגעו כבר עם הצעדים האלו! לפני 9 שנים, 7 חודשים #9402

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
טוב, אתם בטח מבינים שלא השתגעתי פתאום ואני עדיין מאמין בכל ליבי ונפשי בשיטת הצעדים, ולא בגלל שאני מבין איך זה עובד או שהכרתי בגדולתם של השיכורים מייסדי השיטה אלא מסיבה אחרת לגמרי אבל פשוטה בתכלית: הצעדים הצילו לי את החיים, אז לא מעניין אותי איפה ייצרו אותם. אגב, את החולה גם לא מעניין מאיזה חברה האמבולנס שמוביל אותו לניתוח שיציל את חייו.

אבל יש נקודה שאני מרגיש שהגיעה העת לתת עליה את הדעת, והיא ההתייחסות שלנו למכורים אחרים שלא נמצאים בשיטת הצעדים. אני לא אוהב להיות מוכיח בשער, אבל נראה לי שיש לנו מה ללמוד ולהתקדם בדרך שבה אנחנו מעבירים את המסר שלנו ומקבלים חברים חדשים.

תראו, לפני תקופה ממש לא ארוכה, הפורום היה די שומם וכמעט כולם כאן היינו נשמות אבודות שמחפשות מוצא מהסבך אליו נקלענו. אף אחד כאן לא ידע לאן הוא הולך, וכל השיח היה מהוסס ומפוחד. לאט לאט, בהמון חסדים של הקב"ה, מצאנו ביחד את הדרך של שיטת הצעדים והתחלנו לצעוד. פתאום התגלתה לנו הדרך לצאת מהבוץ ואנחנו רואים שיש עולם בחוץ ויש אפשרות לחזור לשפיות. אנחנו כל כך נסערים ומתלהבים מהתגלית הנפלאה שלנו, שאנחנו לא יכולים להבין איך אנשים אחרים לא רואים את מה שאנחנו רואים.

עד כאן הכל טבעי. זה טבעי שאדם שגילה מטמון של יהלומים, לא יבין איך יש אנשים שלא רצים לקחת גם הם. אולי הוא ישמור את זה בשקט כדי שלא יקחו לו, אבל אצלנו זה שונה. מצאנו תרופת פלא ואנחנו רוצים שכולם יהיו גם כן בריאים.

ואז מגיעים חברים חדשים, בהססנות הם כותבים על עצמם, בפחד הם מתחילים טיפה להיפתח, ואנחנו מפגיזים אותם: אתם מכורים! רק הצעדים יעזרו לכם! כל השאר לא עובד! אל תנסו להתנתק כי לא תצליחו!

ואנחנו שוכחים איך אנחנו בעצמנו היינו נראים לפני תקופה כל כך קצרה. אבל יותר גרוע, אנחנו שוכחים איזה גישות הביאו אותנו להתחיל לצעוד. אף אחד לא הגיע לצעוד בגלל שמישהו אמר לו שזאת הדרך היחידה אלא בדיוק ההיפך. כמעט כולנו בהתחלה טענו בתוקף רב שאנחנו בכלל לא מכורים. גם אחרי שנפלנו והסכמנו לקבל שאנחנו מכורים, טענו שנוכל לצאת לבד, ולבסוף – בלית ברירה הסכמנו לקבל את שיטת הצעדים. אבל ההסכמה היתה רק בגלל שאף אחד לא צעק עלינו ואף אחד לא ניסה להוכיח שזאת הדרך היחידה. קיבלו אותנו כמו שאנחנו ו"פירגנו" לנו להמשיך ולנסות לבד וגם "פירגנו" לנו נפילה נוספת. בסוף, הנפילה וההתרסקות הם אלו שהביאו אותנו לצעדים.

אז נכון שעוד לא הגענו לצעד 12 שם לומדים איך לעבוד עם מכורים נוספים, ושם מוסבר בהרחבה שאנחנו מעולם לא אומרים לאף אחד שהוא מכור ומעולם לא מנסים לשכנע אף אחד בצדקת דרכנו, אבל גם כעת נראה שאנחנו יכולים ללמוד מהנסיון של עצמנו ולפרגן לחברים האחרים בסובלנות אמיתית והרבה אהבה. בסופו של דבר, החברים החדשים של היום, יהיו החברים הוותיקים עוד לא הרבה זמן, וכולנו כאן בדיוק באותה סירה.

זה נכון לגבי עוד הרבה דברים שאנחנו עושים כאן בפורום. כדאי שנשים לב, שהדרך שבה אנחנו הגענו היתה בגלל שקיבלו אותנו ובעיקר הבינו אותנו. אז בואו ננסה לעשות את אותו דבר ולקבל את החברים החדשים ובעיקר להבין אותם. בשלב הראשון הם לא צריכים שום דבר יותר מזה.

אם הם יחליטו שהם רוצים החלמה בדרך שלנו – טוב. אם הם יחליטו שיש להם דרך אחרת להחלמה – זה גם מצוין. אנחנו לא רבנים אלא חברים תומכים. התפקיד שלנו הוא לא לנזוף אלא לתמוך.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: חבר'ה, תרגעו כבר עם הצעדים האלו! לפני 9 שנים, 7 חודשים #9404

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
אוי כמה שאתה צודק
אני מדפדפ לאחור בפורום
ורואה את הפוסטים הראשונים שלי,
איזה הססנות, איזה חוסר תקווה ותקווה,
אפי' מצאתי כמה ציטוטים מ"הנתיבות שלום" שהעתקתי כי חשבתי שזה מה שיעשה את ההבדל
קצת רבי צדוק ועוד קצת מפה ומשם, ואף אחד לא התנפל עלי (אולי לא היה מי), פשוט לא התייחסו מלבד יישר כח,
והפסקתי כי הבנתי שזה לא משרת את המטרה,
כל זה היה לפני עידן ועידנים בתקופת הקרח שלנו. לפני ארבעה חודשים!!!!
כמה בגרנו מאז, וכמה עלה לנו לראש היותינו "ותיקים",
אני מתבייש
אז הגיע הזמן לשינוי,
נצא לדרך חדשה, ואולי רק עכשיו עברנו את חבלי הלידה שלנו,
בהגיענו לתובנות אלו
אפי' שזה מוקדם מידי , אסיים בתפילת הצעד השלישי

"אלי, אני מעמיד עצמי לרשותך, לבנות איתי ולעשות  עימי ככל שתחפוץ, שחרר אותי מכבליי כדי שאוכל להיטיב למלא את רצונך.
הסר מעלי את הקשיים שלי כדי שהנצחון עליהם יהווה עדות לאלו שעאזור להם, לכוחך לאהבתך ולדרך חייך.
מי יתן ואעשה רצונך תמיד" אמן

ובתפילת הצעד השביעי
"אלי, עכשיו אני נכון להיות כולי שלך, על הטוב ועל הרע שבי, אני מתפלל אליך שתסיר מעלי כעת כל פגם אופי, אשר מהווה  מכשול בעדי להיות מועיל לך ולחברי. תן בי את הכח בצאתי מפה לעשות את רצונך" אמן

לילה טוב
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: חבר'ה, תרגעו כבר עם הצעדים האלו! לפני 9 שנים, 7 חודשים #9485

• brit.kodes
  • רצף ניקיון נוכחי: 7 ימים
  • דירוג זהב
חזק וברוך זלמן חכיתי כבר שמישהו יכתוב את הדברים האלה
באמת בזמן האחרון ראיתי קצת חוסר פירגון לחדשים פה
ובאמת צריך להבין שכולנו פה באותה סירה ולעזור אחד לשני כל אחת לפי כוחו
הרי זה השם של הפורום לא ? "פורום למתמודדים עם התמכרות לתשוקה"
אם משהו לא היה מזדהה עם השם הזה בצורה הכל שהיא הוא לא היה פה ככה נראה לי לפחות

בעניין: חבר'ה, תרגעו כבר עם הצעדים האלו! לפני 9 שנים, 7 חודשים #9496

• דובי
  • דירוג פלטיניום
שבוע טוב אדם
מצטרף לעצומה
    על החתום......דובי

בעניין: חבר'ה, תרגעו כבר עם הצעדים האלו! לפני 9 שנים, 7 חודשים #9512

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
גמאני מצטרף.
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: חבר'ה, תרגעו כבר עם הצעדים האלו! לפני 9 שנים, 7 חודשים #9520

• שלמה די דיינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 150 ימים
  • דירוג פלטיניום
גם אני כמו כולכם, כשנכנסתי לאתר היו הרבה הססנויות והתלבטיות!
לפני כן חשבתי שהנפילות שלי הם הדבר הכי טבעי שבעולם! אבל האתר והפורום גילו לי את תגלית חיי 
החידוש הגדול שדווקא הכניס אותי לתכנית הוא שלימדתם אותי את העובדה שההתנהגות שלי עד עכשיו לא הייתה בריאה, גרמתם לי להבין שאני מכור וחולה, כן כן מכור וחולה!!!
אז אשריכם על העקשנות בצדקת דרכינו
ואין מה להתנצל, ההיפך!!
נערך לאחרונה: לפני 9 שנים, 7 חודשים על ידי .

בעניין: חבר'ה, תרגעו כבר עם הצעדים האלו! לפני 9 שנים, 7 חודשים #9544

• eli
  • חבר קבוע
זלמן אני ממש מיזדהה ומצטרף
אלי
אני מכור ובדרך לצאת מהבור אל האור

תגובה: בעניין: חבר'ה, תרגעו כבר עם הצעדים האלו! לפני 2 חודשים, 3 שבועות #139956

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים

תגובה: חבר'ה, תרגעו כבר עם הצעדים האלו! לפני 2 חודשים, 3 שבועות #139961

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 40 ימים
  • דירוג פלטיניום
סוד הכניעה כתב on 07 יוני 2012 20:33:
טוב, אתם בטח מבינים שלא השתגעתי פתאום ואני עדיין מאמין בכל ליבי ונפשי בשיטת הצעדים, 

אבל יש נקודה שאני מרגיש שהגיעה העת לתת עליה את הדעת, והיא ההתייחסות שלנו למכורים אחרים שלא נמצאים בשיטת הצעדים. 
תראו,  אנחנו כל כך נסערים ומתלהבים מהתגלית הנפלאה שלנו, שאנחנו לא יכולים להבין איך אנשים אחרים לא רואים את מה שאנחנו רואים.

ואז מגיעים חברים חדשים, בהססנות הם כותבים על עצמם, בפחד הם מתחילים טיפה להיפתח, ואנחנו מפגיזים אותם: אתם מכורים! רק הצעדים יעזרו לכם! כל השאר לא עובד! אל תנסו להתנתק כי לא תצליחו!

ואנחנו שוכחים איך אנחנו בעצמנו היינו נראים לפני תקופה כל כך קצרה. אבל יותר גרוע, אנחנו שוכחים איזה גישות הביאו אותנו להתחיל לצעוד. אף אחד לא הגיע לצעוד בגלל שמישהו אמר לו שזאת הדרך היחידה אלא בדיוק ההיפך. כמעט כולנו בהתחלה טענו בתוקף רב שאנחנו בכלל לא מכורים. גם אחרי שנפלנו והסכמנו לקבל שאנחנו מכורים, טענו שנוכל לצאת לבד, ולבסוף – בלית ברירה הסכמנו לקבל את שיטת הצעדים. בסוף, הנפילה וההתרסקות הם אלו שהביאו אותנו לצעדים.

זה נכון לגבי עוד הרבה דברים שאנחנו עושים כאן בפורום. כדאי שנשים לב, שהדרך שבה אנחנו הגענו היתה בגלל שקיבלו אותנו ובעיקר הבינו אותנו. אז בואו ננסה לעשות את אותו דבר ולקבל את החברים החדשים ובעיקר להבין אותם. בשלב הראשון הם לא צריכים שום דבר יותר מזה.

אם הם יחליטו שהם רוצים החלמה בדרך שלנו – טוב. אם הם יחליטו שיש להם דרך אחרת להחלמה – זה גם מצוין. אנחנו לא רבנים אלא חברים תומכים. התפקיד שלנו הוא לא לנזוף אלא לתמוך.

בדיוק! לתשומת לב רבים!

תגובה: חבר'ה, תרגעו כבר עם הצעדים האלו! לפני 2 חודשים, 3 שבועות #139968

• gidi
  • דירוג פלטיניום

אני דווקא חושב בדיוק ההפך.
ברור שלא צריך לנזוף או לאיים או לנסות לכפות או לקחת שליטה בכל צורה שהיא.
-כן צריך להציג לחברים את הפיתרון שעבד לי.

אבל אצלי הסיפור היה בדיוק הפוך- הגעתי לאתר הזה אחרי סוג של יאוש וניסיון למצוא את הפיתרון האמיתי, וכשהתחלתי סוף סוף לחשוף את עצמי ולבקש עזרה חברים ענו לי ישר בכנות שהדבר היחיד שעזר להם זה התוכנית ושזה הפתרון שלהם וזה מה שדחף אותי להתחיל וב"ה למצוא את הפתרון.

לפחות מהחוויה שלי שאני גם חושב שיש חברים אחרים ששותפים אליה הגעתי לפה מתוך הבנה מסויימת שאני כנראה מתמודד עם התמכרות שאני חייב להיגמל ממנה בדרך כלשהי, שאני כבר איבדתי שליטה וכח הרצון לא יעזור לי וכן גם מתוך יאוש מסויים בכל דרך אחרת שניסיתי בעצמי.
אם לא היו מציגים לי את הפיתרון הזה של התוכנית והצעדים בצורה הכנה וה'קיצונית' (שזה הפתרון היחיד, שאני צריך להיות מוכן לעשות כל מה שזה דורש כדי להחלים) יכלתי לבזבז עוד זמן רב באתר הזה בלי החלמה ובלי דרך (מה שגם קרה לי מספר חודשים שהייתי פה עד שהחלטתי להיחשף) וזה אולי גם היה מייאש אותי יותר להאמין שיש בדברים של החברים פה פיתרון או שהייתי מנסה בדרך עקומה ולא מוצלחת וזה חבל.

תגובה: חבר'ה, תרגעו כבר עם הצעדים האלו! לפני 2 שבועות, 1 יום #140915

• מתחיל שוב - וצועד לאלוקים
  • רצף ניקיון נוכחי: 2494 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • ההולכים בחושך ראו אור גדול חבר בקבוצה חיה

אני רוצה להתייחס קצת לנושא הזה.
ראשית כל, אני לא מחוייב לשום המלצה או עצה שמישהו כאן כתב, גם אם הוא יותר ותיק ממני.
ואגב, בנושא הזה ממש, כמדומני שיש לי נסיון אישי בענין הזה בשונה מאותו חבר שכתב כאן את הפוסט.
אבל אני חושב שאני כלל לא חולק עליו אלא רק מבהיר את דבריו.

אתן דוגמא של הודעה של חבר חדש והתגובות אליו.
מגיע חבר חדש לפורום וכותב שיש לו נפילות באינטרנט והוא מחפש סינון טוב, ואחד החברים מציע לו לעשות סינון כזה וכזה, וזה יהיה הפתרון שלך.
ועכשיו יש כמה אפשרויות מה להגיב אחרי הפתרון של החבר לעשות סינונים.

1. חבר יקר ברוך הבא, תקשיב לי אל תנסה לעשות סינונים זה לא יעזור לך כלום, רק צעדים.

2. חבר יקר ברוך הבא, תשאר כאן, תכתוב תקרא ותבדוק מה טוב לך.

3. חבר יקר ברוך הבא, אני יכול לספר לך על עצמי שניסיתי הרבה צורות של סינונים וכיוצ"ב וזה לא עזר לי, מה שעשיתי בשביל להישאר נקי היום זה עבודת 12 הצעדים.

ועכשיו אנסה לכתוב מה עומד בראשו של כותב התגובה שלכן הוא בחר לכתוב כך.

החבר הראשון שהציע לעשות סינונים, סבור שהבעיה של החבר החדש היא רק מחמת שיש לו זמינות חופשית לאינטרנט ולכן הוא ממליץ לו לעשות סינון.

ושאר החברים שהגיבו על דבריו, הרי זה כדלהלן:

1. לא עזר לו לעשות סינון, והוא חושב שכך זה אצל כולם, ולכן הוא מטיף לחבר החדש שאין לו כל ברירה וכל פתרון אלא רק לעבוד את הצעדים.

2. הוא לא נכנס לפתרונות, רק מקבל את החבר החדש בברכה.

3. לא עזר לו לעשות סינונים, ולכן הוא רוצה לספר לחבר החדש את הסיפור האישי שלו בקצרה, ובדרך כלל הוא מרגיש בהודעה של החבר שהוא מתמודד עם מה שהוא עצמו מתמודד, ולכן הוא מנסה להציע לו את הפתרון שעזר לו, שיבדוק האם זה שייך אליו.

המסקנה שלי היא כך:
אפשר להגיב כמס' 2 ואף אפשר להגיב כמס' 3.
אחד יכול לכתוב שעזר לו ללמוד ספרי מוסר וחסידות, השני יכול לכתוב שעזר לו לעשות סינון (למרות שדברים אחרים לא עזרו לו), חבר נוסף יכול לכתוב שעזר לו הפורום (למרות שדברים אחרים לא עזרו לו), ועוד חבר יכול לכתוב שעזר לו לעשות ריצה והתעמלות כל יום (למרות שדברים אחרים לא עזרו לו). ובאותה מידה ממש, יכול לבא חבר ולספר שמה שעזר לו זה הצעדים (למרות שדברים אחרים לא עזרו לו).
ברור לי שאף לדברי סוד הכניעה, הדברים שכתבתי נכונים, אבל גם אם הוא סבור אחרת ממני, זה לא מונע ממני לכתוב את דעתי.

אחד החברים כתב שבוע שעבר בפוסט אחר, שהוא שמע שיש אוירה שלא לדבר בפורום על התוכנית, ולא להפנות לשם חברים. בכל שנותיי כאן בפורום כשמונה וחצי שנים לא היתה אוירה כזאת, אך בשנה - שנתיים ישנה איזו אוירה כזאת, אך גם זה אוירה שכנראה נוצרה בטעות, כיון שהכל הגיע כפי הנראה מכח הפוסט הזה, אלא שאף בפוסט הזה לא נכתב נגד הצעדים ושליחת חברים חדשים לצעדים, אלא נאמר כאן שלא תמיד זה המקום והזמן להמליץ לחברים לעשות את הצעדים, ובעיקר נאמר בפוסט הזה, לא לומר לחבר שום דבר לא יעזור לך, הפתרון היחיד בשבילך הוא לעשות את הצעדים, וההבדל בין הדברים הוא ברור.

אם יש לכם זמן, תחפרו בפוסטים הישנים יותר שלי שכתבתי עוד לפני שהגעתי לקבוצות, ותבדקו שלא פעם ולא פעמיים החברים המליצו לבא לקבוצות, וברור לי שאמנם בתחילה הייתי מסופק מאד האם אני מכור, ואח"כ הייתי מסופק האם הפתרון שלי זה הצעדים, אבל כיון שראיתי מול העיניים את הפתרון של הצעדים, ורק היה מוזר לי שהצעדים יעזרו לי ואילו הכלים שהתורה נתנה לי לא עוזרים לי, וממילא היה מוזר לי כל הסיפור הזה של הצעדים, אך מכיון שראיתי שאני עושה דברים שלא עושים לי טוב ואני צריך לטפל בעצמי, לכן התפללתי לאלוקים שוב ושוב שיכוון אותי לדרך הנכונה שלי, ובעתו ובזמנו המיוחד אלוקים דחף אותי לקבוצות.
אילו לא היו ממליצים לי ומספרים לי על הקבוצות, ואף היו אומרים לי שלא יכול להיות שהכלים הרוחניים לא עוזרים לי, כנראה שלא הייתי היום נקי, ומן הסתם גם לא היה לי כח להמשיך להיכנס עוד ועוד לפורום במשך כל השנים הללו....
אבל החברים היקרים כאן שמשקיעים זמן רב מזמנם העמוס בלא"ה, והכל בשביל לעזור לחברים החדשים שמחפשים את דרכם ואת הפתרון שלהם, הם לא מטיפים לי שום דבר על הצעדים, אלא הם לימדו אותי שיש פתרון שנקרא 12 הצעדים, ובזכותם אני נקי היום, ובזכותם אשתי והילדים שלי זוכים לבעל ולאבא, וכן משפחתי המורחבת זוכה לבן משפחה שפוי, מפוקח ומחובר, שחי בשלוה ובצורה בריאה ונכונה.
אילו לפני 7-8 שנים היו החברים חושבים שכך היא האוירה והדרך של הפורום, אז כנראה שמצבי היה מצב ביש....
אגב, בתקופה הראשונה שלי מאז שהכרתי את האתר הזה, שלחתי מייל לקו החם של שמור עיניך וסיפרתי בחצי משפט את הסיפור שלי, והיתה להם תגובה אחת, כדאי לך ללכת ל-SA. אז כנראה שלא צריך לקחת את הדברים של כותב הפוסט הזה כגזירת הכתוב, ובודאי שאין לקחת אותם בלי להבחין היטב מה כוונת הדובר היקר.

בברכה
מתחיל שוב - וצועד לאלוקים
(נ.ב. אבקש מאד, אם רוצים להגיב ולחלוק על דבריי, נא לכתוב את הדברים בצורה יפה והולמת, בלי להתנגח ולהשמיץ ח"ו, ובלי להתעסק באנשים אחרים אלא רק יתעסק כל אחד בעצמו ובדעתו).

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה
........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי "מתחיל שוב - וצועד לאלוקים"

הפוסט שלי ב"הצג עצמך"

המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"

תגובה: חבר'ה, תרגעו כבר עם הצעדים האלו! לפני 2 שבועות #140926

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום
מתחיל שוב - וצועד לאלוקים כתב on 10 ינו' 2022 23:27:

אני רוצה להתייחס קצת לנושא הזה.
ראשית כל, אני לא מחוייב לשום המלצה או עצה שמישהו כאן כתב, גם אם הוא יותר ותיק ממני.
ואגב, בנושא הזה ממש, כמדומני שיש לי נסיון אישי בענין הזה בשונה מאותו חבר שכתב כאן את הפוסט.

אבל אני חושב שאני כלל לא חולק עליו אלא רק מבהיר את דבריו.

ברור לי שאף לדברי סוד הכניעה, הדברים שכתבתי נכונים, אבל גם אם הוא סבור אחרת ממני, זה לא מונע ממני לכתוב את דעתי.

אחד החברים כתב שבוע שעבר בפוסט אחר, שהוא שמע שיש אוירה שלא לדבר בפורום על התוכנית, ולא להפנות לשם חברים. בכל שנותיי כאן בפורום כשמונה וחצי שנים לא היתה אוירה כזאת, אך בשנה - שנתיים ישנה איזו אוירה כזאת, אך גם זה אוירה שכנראה נוצרה בטעות, כיון שהכל הגיע כפי הנראה מכח הפוסט הזה, אלא שאף בפוסט הזה לא נכתב נגד הצעדים ושליחת חברים חדשים לצעדים, אלא נאמר כאן שלא תמיד זה המקום והזמן להמליץ לחברים לעשות את הצעדים, ובעיקר נאמר בפוסט הזה, לא לומר לחבר שום דבר לא יעזור לך, הפתרון היחיד בשבילך הוא לעשות את הצעדים, וההבדל בין הדברים הוא ברור.

אילו לא היו ממליצים לי ומספרים לי על הקבוצות, ואף היו אומרים לי שלא יכול להיות שהכלים הרוחניים לא עוזרים לי, כנראה שלא הייתי היום נקי, ומן הסתם גם לא היה לי כח להמשיך להיכנס עוד ועוד לפורום במשך כל השנים הללו....
אבל החברים היקרים כאן שמשקיעים זמן רב מזמנם העמוס בלא"ה, והכל בשביל לעזור לחברים החדשים שמחפשים את דרכם ואת הפתרון שלהם, הם לא מטיפים לי שום דבר על הצעדים, אלא הם לימדו אותי שיש פתרון שנקרא 12 הצעדים, ובזכותם אני נקי היום, ובזכותם אשתי והילדים שלי זוכים לבעל ולאבא, וכן משפחתי המורחבת זוכה לבן משפחה שפוי, מפוקח ומחובר, שחי בשלוה ובצורה בריאה ונכונה.
אילו לפני 7-8 שנים היו החברים חושבים שכך היא האוירה והדרך של הפורום, אז כנראה שמצבי היה מצב ביש....
אגב, בתקופה הראשונה שלי מאז שהכרתי את האתר הזה, שלחתי מייל לקו החם של שמור עיניך וסיפרתי בחצי משפט את הסיפור שלי, והיתה להם תגובה אחת, כדאי לך ללכת ל-SA. אז כנראה שלא צריך לקחת את הדברים של כותב הפוסט הזה כגזירת הכתוב, ובודאי שאין לקחת אותם בלי להבחין היטב מה כוונת הדובר היקר.

בברכה
מתחיל שוב - וצועד לאלוקים
(נ.ב. אבקש מאד, אם רוצים להגיב ולחלוק על דבריי, נא לכתוב את הדברים בצורה יפה והולמת, בלי להתנגח ולהשמיץ ח"ו, ובלי להתעסק באנשים אחרים אלא רק יתעסק כל אחד בעצמו ובדעתו).

תודה על הדברים!

אם אתה חושב שסוד הכניעה מסכים אותך, אז למה הרגשת צורך לכתוב את כל המשפטים שהדגשתי בדבריך?

לעצם העניין, בשנתיים שאני פה (ובשנתיים הללו אני פה הרבה יותר ממך) מעולם לא הייתה אוירה נגד הצעדים, הפוך, נכתבו אלפי פוסטים שקשורים לצעדים בצורה כזאת או אחרת.
ללא שום ספק, אחד מתפקידי הפורום הזה הוא לחשוף את חבריו לתכנית הצעדים ולתת את הגיבוי והתמיכה למצטרפים החדשים לתכנית זו. (אמנם הפורום הזה מפנה גם לתכנית פורטפיי ועוד, אבל בעיקר לתכנית הצעדים).
יש לי כבוד רב לתכנית הצעדים, אני חושב שכולם פה צריכים להכיר אותה על מנת שמי שזקוק לה והיא מתאימה לו - יפנה אליה ובעז"ה יצליח.  ויותר מזה - אני חושב שחשוב שחברי הפורום ובפרט וותיקי התכנית כמוך (שיש לי אליך ואליהם הערכה רבה מאוד) יעודדו להצטרף את מי שזקוק לתכנית, אך מהסס להצטרף אליה מסיבות שוליות שונות.
אולם כמו סוד הכניעה אני חושב שלא כדאי לכתוב דברים בסגנון של שום דבר לא עוזר, רק הצעדים.
לפעמים באים לפה חברים חדשים וישר רומזים להם ללכת לצעדים.
לפעמים חבר מביא איזו סגולה או עיצה ומיד כמה חברי תכנית מגיבים ש"לי זה לא עוזר, רק הצעדים עזרו לי" והם מתכוונים לומר - לאף אחד זה לא עוזר (אחרת למה הם טרחו לכתוב שלהם ב"אופן אישי" זה לא עוזר).
היו פה פוסטים עם מסר תקיף מידי כלפי מי שלא מצטרף לצעדים.

בדיוק משום כך הזכרתי את הפוסט הזה, כדי להראות שגם חבר תכנית וותיק כמו סוד הכניעה מסתייג מהנהגה כזאת, ומכאן ראיה שמי שמבקר את זה הוא לא חייב להיות "נגד התכנית".
דבר נוסף - סוד הכניעה משקף את רוח הנהלת הפורום, משום שבזמן שהוא כתב את הדברים, הוא היה חבר בהנהלה של שמור עיניך.

בהצלחה רבה בעז"ה 

נערך לאחרונה: לפני 2 שבועות על ידי המשתוקק.

תגובה: חבר'ה, תרגעו כבר עם הצעדים האלו! לפני 1 שבוע, 5 ימים #140990

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

בעקבות הדיון והמהומה שעוררתי בפורום, אסביר על מה יצא הקצף ונשמח לתגובות לגופו של עניין.

ההבדל בין לספר ולהמליץ לאחרים על הצעדים לבין לדרוש בכל תוקף שיכנסו אליהם הוא דק וכנראה לא כולם מבחינים בו.
בפוסט של אחד מהחברים על חיים ולדר הוא דרש מכל המכורים להיכנס לתכנית הצעדים בטרם יהיה מאוחר! הוא העמיד כמשוואה את השימוש מול הצעדים וכתב שאו זה או זה, ומי שסובל מבעיות כאלה ולא נכנס לצעדים בגלל חששות כאלה ואחרים זה חמור.
לעומת זאת סוד הכניעה - בפוסט על מקרה דומה שהוקפץ לאחרונה דורש מאיתנו רק - "טיפול מקצועי דחוף" וכן לפנות לעזרה, ומי שלא עושה את זה פושע! אני מסכים איתו.הוא דורש מאיתנו טיפול, ולא דורש מאיתנו צעדים!
חבר יכול להמליץ לנו על הצעדים אבל לא לדרוש!
נערך לאחרונה: לפני 1 שבוע, 5 ימים על ידי המשתוקק.

תגובה: חבר'ה, תרגעו כבר עם הצעדים האלו! לפני 1 שבוע, 3 ימים #141011

• gidi
  • דירוג פלטיניום

האמת שמאז הדיון האחרון שם אני נמנע מלהגיב או לשתף את דעתי בכלל כי אני כבר לא מרגיש בנוח לשתף ובמיוחד שנשמע שיש כאלו שזה מפריע להם או לא מוצא חן בעינהם.
בכל זאת הדיון פה פיתה אותי להגיב.
אני מרגיש שתמיד השתדלתי להיות מסוג 3 ש"מתחיל שוב" ציין- רק לשתף מהניסיון שלי ולהמליץ בלי לקבוע שום דבר לאף אחד ובכל זאת חברים יכולים לקטלג אותי כסוג 1.

באופן אישי אני חושב שאפסיק לדבר על זה ואולי בכלל להציע דברים (לפחות לתקופה הקרובה).
הדבר גרם לי להרהר ולהיזכר במסורות שאומרות "אין לנו דוברים או יחצנים לSA" ("מבוססים על משיכה ולא על פרסומת"...) ויכול להיות שהלכתי רחוק מידי גם בניגוד אליהם והסתפקתי גם על דברים שכתבתי בעבר.
כרגע אני חושב שקיים מספיק מידע בפורום למי שמחפש ומקווה שלא גרמתי נזק ושאלוקים יכווין את כולנו לפיתרון והמקום הנכון.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.86 שניות

Are you sure?

כן