ברוכים הבאים, אורח

הכאב הגדול מכולם - פיצול האישיות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הכאב הגדול מכולם - פיצול האישיות 610 צפיות

הכאב הגדול מכולם - פיצול האישיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #93420

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

היום בקבוצה הטלפונית של הצהריים, היה דיון לגבי המחיר שאנחנו משלמים בכך שאנחנו ממשיכים ליפול ולהשתמש בתאווה. חברים חלקו ושיתפו כל אחד על מה שהוא הפסיד ומפסיד במגוון של נושאים בחיים, החל משעות עבודה, פגיעה בקשר הזוגי וכן הלאה. כל חבר שיתף משהו אחר והמגוון הוא אין סופי למרבה הצער והכאב. אבל למרות זאת, היה דבר שחזר אצל כולם, כמעט מילה במילה - הכאב על עצם השימוש בתאווה, בלי קשר לתוצאות כאלו ואחרות שהגיעו או לא הגיעו. גם מי שלא נתפס מעולם ולא ביזבז כספים לצורך התאווה, מרגיש את אותו כאב בדיוק, הכאב של פיצול האישיות.

ובענין הזה לא כל כך משנה כמה פעמים אני נופל או מה בדיוק סוג הנפילות שלי, כי הכאב הוא עצם הנפילה. הכאב הזה שבו אני מרגיש שאני פשוט לא מסוגל להסתכל במראה הוא שבסופו של דבר הביא אותי להחלמה, והוא יותר גרוע מכל דבר אחר שקרה לי. נכון שגם בכאב הזה יכול להיות מעורב כאב מדברים אחרים כמו למשל הכאב שאשתי תפסה אותי שגם הוא הוסיף לכאב הפנימי שלי, אבל ביסודו של דבר - הכאב הוא פנימי ולא חיצוני. 

במשך שנים לא ידעתי מי אני. האם "אני" הוא זה שרוצה לחיות בלי תאווה ויש לו שאיפות גדולות, אותו אדם שמכירים אותי בחוץ החברים שלי ובני המשפחה שלי, או ש"אני" הוא זה שמוכן לתת את כל מה שיש לו רק כדי לצרוך עוד מעט תאווה, אותו אחד שכל בחורה ברחוב מסובבת לו את הראש באופן אוטומטי.

המתנה הגדולה ביותר שקיבלתי בהחלמה היא שאני יכול לחיות בשלום עם עצמי. היום אני יודע שיש בי גם את האני הראשון וגם את האני השני, אבל זה שיש בי את האני השני לא אומר שאני עושה את מה שהוא רוצה, כיון שקיבלתי במתנה את האפשרות שלא להשתמש בתאווה. מצד אחד יש בתוכי - ותמיד יהיה, את אותו אני שיותר מכל דבר אחר רוצה את התאווה, ומצד שני דוקא ההכרה בכך הובילה אותי ומובילה אותי לעשות את כל מה שצריך כדי שלא להשתמש בתאווה. 

שני הדברים האלו ביחד הם אלו שהחזירו לי את החיים ומאפשרים לי לקום בבוקר ולהתסכל על עצמי במראה. כי מצד אחד אני מקבל לחלוטין את עצמי, את האני הלא-מושלם שרוצה תאווה, ולא חושב שזה למטה מכבודי ו"איך זה יכול להיות שאני נמשך לזבל הזה", ומצד שני העובדה שבפועל אני נקי היא מקור לסיפוק ולקבלה עצמית.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: הכאב הגדול מכולם - פיצול האישיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #93422

• איפה האור
  • רצף ניקיון נוכחי: 48 ימים
  • חבר ותיק

אני לא יודע איך להיות שלם עם עצמי רגע לאחר איפוס טבלה (וזה כנראה מה שמדביק אותו לאותו חלק מאופס של הטבלה)

תגובה: הכאב הגדול מכולם - פיצול האישיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #93425

גם אם זה שני "אני", עדיין האני השני הוא למטה מכבודי, ואיך האני השני שלי נמשך לזבל הזה, עדיין בעיה.

תגובה: הכאב הגדול מכולם - פיצול האישיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #93428

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

"וקבלה היא התשובה לכל הבעיות שלי כיום. כשאני מוטרד, זה מכיוון שאני מוצא איזה שהוא אדם, מקום, דבר, או מצב - איזו שהיא עובדה של חיי - שאינם מקובלים עלי, ואיני יכול למצוא שלווה עד שלא אקבל את האדם הזה, המקום הזה, הדבר או המצב כמשהו שצריך להיות בדיוק כך ברגע זה. שום דבר, באופן מוחלט שום דבר, אינו קורה בעולמו של אלוהים בטעות. עד שלא קבלתי את האלכוהוליזם שלי לא יכולתי להשאר מפוכח, לא אוכל להיות מאושר אלא אם כן אקבל את החיים בדיוק בתנאים שלהם. אני צריך להתרכז לא כל כך על מה שצריך להשתנות בעולם, כמו על מה צריך להשתנות בי ובעמדות שלי."

(הספר הגדול, שם שם).

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 7 חודשים על ידי סוד הכניעה.

תגובה: הכאב הגדול מכולם - פיצול האישיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #93429

לא אמרתי חלילה שאין פתרון בשיטה כאן, רק הדגשתי נקודה.
תודה.

תגובה: הכאב הגדול מכולם - פיצול האישיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #93438

• adam1
  • רצף ניקיון נוכחי: 44 ימים
  • דירוג זהב

איזה כיף שחזרת לכתוב, תודה סוד.

תגובה: הכאב הגדול מכולם - פיצול האישיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #93439

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום

לפעמים הרגשתי שהקבלה הזו שאני כל כך נהנה ממנה נותנת לי יותר חופשיות ליפול, כי הרי אני לא יכול וכזה אני, חסר אונים...
אבל הקבלה הזו היא זאת שאפשרה לי לעבוד על עצמי באופן שפוי סוף סוף. בלי זה פשוט לא הייתי מסוגל לחשוב נכון או להתקדם בכיוון.

אז אולי היו כמה נפילות שבאו מהמקום של "גם אם אני אפול זה מובן וזה בסדר" אבל סוף סוף לא היה התסכול מעצמי (שהביא לפיצול המדובר) ורגשות האשם.

או אז הייתי יכול להאמין שזה אמנם מובן אבל זה אני! וזה אותו בנאדם שבזמנים טובים הוא מרגיש מצוין! אותו אחד שהצליח כל כך והתברך בכשרונות, הוא הוא יש לו בעיה שצריך לטפל בה.

זה מובן בהגיון ונשמע קצת מגוחך אבל בתור אחד שבאמת הרגיש את זה - זה קיים. לא ביום אחד השתחררתי מזה.

תודה על הפוסט!

תגובה: הכאב הגדול מכולם - פיצול האישיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #93440

סוד הכניעה כתב on 01 ספט' 2016 18:26:

"וקבלה היא התשובה לכל הבעיות שלי כיום. כשאני מוטרד, זה מכיוון שאני מוצא איזה שהוא אדם, מקום, דבר, או מצב - איזו שהיא עובדה של חיי - שאינם מקובלים עלי, ואיני יכול למצוא שלווה עד שלא אקבל את האדם הזה, המקום הזה, הדבר או המצב כמשהו שצריך להיות בדיוק כך ברגע זה. שום דבר, באופן מוחלט שום דבר, אינו קורה בעולמו של אלוהים בטעות. עד שלא קבלתי את האלכוהוליזם שלי לא יכולתי להשאר מפוכח, לא אוכל להיות מאושר אלא אם כן אקבל את החיים בדיוק בתנאים שלהם. אני צריך להתרכז לא כל כך על מה שצריך להשתנות בעולם, כמו על מה צריך להשתנות בי ובעמדות שלי."

(הספר הגדול, שם שם).

כמדומני ב150 בסיפור "רופא, אלכהוליסט מתמכר"

תגובה: הכאב הגדול מכולם - פיצול האישיות לפני 7 שנים, 7 חודשים #93441

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום

מת על הקטע הנ"ל (אם נותנים לי לקרוא בסוף אני בוחר תמיד את הקטע הזה... (ומוותר על ה"איננו חושבים כך!" המסורתי...))

תגובה: הכאב הגדול מכולם - פיצול האישיות לפני 2 שנים, 10 חודשים #136714

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני 'חי' על הקטע הזה, למרות שקשה לי לקבל אותו, מאד אוהב לקרוא אותו ומאד עוזר לי... 
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.55 שניות

Are you sure?

כן