ברוכים הבאים, אורח

החלמה דת ויהדות איך הכל מתבשל יחד??
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: החלמה דת ויהדות איך הכל מתבשל יחד?? 2174 צפיות

החלמה דת ויהדות איך הכל מתבשל יחד?? לפני 7 שנים, 7 חודשים #92309

• טהרת הלב
  • רצף ניקיון נוכחי: 1242 ימים
  • חבר ותיק

שלום חברים אשמח לשמוע מעוד חברים המתמודדים בעניין הזה

עבורי יום שאני רוצה דת ויהדות אני נכנס לכעסים על אלוקים ועל חינוך החרדי אדוק ופנאטי שקיבלתי וקשה לי להתקדם בהחלמה שלי וככה זה בכל שבת או חג מוציא אותי מהמסלול 
ימים שאני מתבודד ולא הולך לבית כנסת  עובד מפרנס משתדל להיות אבא ובעל טוב עובד צעדים אני נרגע ומתקדם
הבעיה שאני לבוש חרדי הבית חרדי אישתי וילדיי חרדים ואני לא מוצא עצמי יותר במקום הזה ולא מתאים לי עכשיו המצוות 

תגובה: החלמה דת ויהדות איך הכל מתבשל יחד?? לפני 7 שנים, 7 חודשים #92317

• איפה האור
  • רצף ניקיון נוכחי: 48 ימים
  • חבר ותיק

אחי, אני נמצא במקום דומה לשלך (אך אצלי זה מתבטא בצורה פחות דרסטית), מניסיון, זה לא קל לחיות עם התחושות האלו, בפרט ההרגשה שלי שאני מסונדל כי ככולם מסביבי (אשתי והילדים) הם חזקים מאוד בדת, ואני לא יכול לעשות שינוי בחיי.
כשהגעתי לתכנית הבנתי שלפעמים אני פשוט צריך לומר "רצונו ייעשה ולא רצוני" הוא שתל אותי במקום שבו אני נמצא כרגע (דרך אגב, ההורים שלי לא היו חרדים בתחילת דרכם - מה שק מגביר אצלי את התסכול) וכנראה שאם אנסה לנהל את חיי בעצמי אני רק יזיק לעצמי יותר ממה שאני מועיל, ברגע שאני מבין שיש כאן תכנית ברורה, ואני לא אמור לנהל אותה - מישהו אחר עושה את זה, זה מרגיע אותי קצת.
אוהבים

תגובה: החלמה דת ויהדות איך הכל מתבשל יחד?? לפני 7 שנים, 7 חודשים #92328

• טהרת הלב
  • חבר ותיק

תודה על השיתוף מרגיע אותי שאני לא לבד בהתמודדות הזו 
אצלי דווקא הורים היו מאוד אדוקים וכן בת"ת שלמדתי היה מאוד נוקשה עים המון אלימות פיזית 
קשה לי לקבל שהלכתי ללמוד בבית ה' תורה וזה היה בנשיאות של צדיק גדול ושם לימדו אותי אלימות ועוד דברים גרועים מאוד ובכל בשם הדת 
התוכנית מלמד אותי אמנם שהכל בתוכנית של אלוקים אוהב והכל לטובה ואני לוקח את מה שיש ומתקן רק את עצמי ומתאים עצמי למצב  ולא המצב אלי ולא מתקן אחרים
בכל זאת הקושי עולה הרבה ויש לי עבודה יומית להרגיע עצמי 
תקוע כבר הרבה זמן במקום הזה 
אוהבים מאוד

תגובה: החלמה דת ויהדות איך הכל מתבשל יחד?? לפני 7 שנים, 7 חודשים #92331

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

להמשיך לבוא, נדבר בטלפון.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: החלמה דת ויהדות איך הכל מתבשל יחד?? לפני 7 שנים, 7 חודשים #92335

• טהרת הלב
  • חבר ותיק

תודה אבי 
אוהבים חזק ונתחזק

תגובה: החלמה דת ויהדות איך הכל מתבשל יחד?? לפני 6 שנים, 7 חודשים #107121

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
שלום חברים,
אשמח אם יש עוד חברים שיכולים להרחיב בנושא,

אצלי בהחלמה ובתוכנית אני מרגיש קרוב לכח עליון שאוהב אותי,
אבל כשאני מגיע לדת או לביה"כ אני מרגיש לא שווה ולא קרוב לה' כי אני לא מהלמדנים וכו'
אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה

תגובה: החלמה דת ויהדות איך הכל מתבשל יחד?? לפני 6 שנים, 7 חודשים #107126

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

מהחוויה שלי, מזדהה עם החלק הראשון שכתבת, שאלוקים אוהב אותנו, והחלק הזה אני מנסה לטפח, אם הוא אוהב אותי, אז זה זכות בשבילי להתפלל 3 פעמים במנין ביום, ואם הוא אוהב אותי, אז אני יפתח דף גמרא לחצי שעה ביום ללמוד, אני עושה מה שבכוחי, ומנסה לקבל את הדברים שקשה לי, ואפילו שאני מאוד רוצה לעשותם, קבלה של חיינו, מרגיע לנו את השלילי שלנו, ונותן לנו תחושה של אנשים טובים אבל חולים, כתבתי בכמה משפטים מהחוויה שלי, ומקווה שאני מובן.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: החלמה דת ויהדות איך הכל מתבשל יחד?? לפני 6 שנים, 7 חודשים #107128

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

נושא מאוד לא פשוט, אבל אנסה לכתוב קצת מנסיוני, בלי לנסות לכתוב מה נכון ולא נכון ובלי לכתוב כמובן שום דבר על אף אחד אלא רק על עצמי.

שתי הנחות יסוד יש לי כאשר אני ניגש לנושא הזה:

הנחת יסוד ראשונה היא שההחלמה שלי היא הדבר הכי חשוב, כי אם אני לא נקי אז הפסדתי את הדבר הכי עיקרי בחיים, וכשאני עושה חשבון פשוט אז ברור לי שעדיף לי לוותר על חומרות והידורים כדי לשמור על העיקר, מאשר להשקיע בכל מיני דברים צדדיים ולאבד את העיקר.

זה נכון לא רק מבחינה אנושית אלא גם מבחינה דתית. אין לי ספק שאם השאלה היא "אוננות או תפילה בציבור", התשובה היא שאני מעדיף לוותר על התפילה בציבור ולא לאונן, מאשר להתפלל בציבור ואחר כך לאונן. 

זה נכון גם אם ההתלבטות היתה טכנית, כמו במצב שאין לי זמן לעשות את שתי הפעולות ואם אני מתפלל במנין אני לא יכול לעשות פעולות של החלמה. אבל זה נכון הרבה יותר כאשר אני משתמש בתפילה בציבור או בכל מיני מצבים דתיים כדי להמשיך את הנפילות שלי. למשל אצלי טבילה במקווה היה פעולה שנועדה כדי לנקות את המצפון שלי ולאפשר לי להמשיך ליפול, אז לא רק שהיא לא עזרה אלא היא הפריעה לי בתהליך.

הנחת יסוד השניה היא שאלוקים אוהב אותי. נקודה. כעת אני לא נכנס לשאלה האם הוא גם שונא ומה הענין של שכר ועונש וכן הלאה וכן הלאה. בתור אבא אני אוהב את הילד שלי, וזה נכון גם כשאני כועס ואפילו כשאני מעניש, בין אם הוא מבין את זה ובין אם לא. האם יכול להיות שהילד ינצל את האהבה שלי אליו לכך שהוא יעשה דברים שאני לא רוצה שיעשה? ייתכן שכן, אבל עדיין אמשיך לאהוב אותו. אלוקים אוהב אותי בכל מצב, גם כשהוא כועס וגם כשהוא מעניש, וזה בסדר שאני לא מבין הכל.

הבעיה היא שבתכנית יש הדגשה גדולה של אלוקים אוהב, אבל המסרים שאני מקבל מהסביבה הם לא תמיד כאלו, ואז אני נקרע בין שתי הגישות השונות. מצד אחד אני יודע שאלוקים אוהב ואני גם מרגיש שזה עושה לי רק טוב כשאני מתייחס אליו ככה, ומצד שני אני שומע מסרים על כל מה שאני חייב לעשות ומה שיקרה לי אם לא אעשה את זה, וזה מציג את אלוקים שמעניש, וכשאני מתחבר לכך זה גורם לי מיד ירידה במצב שלי ומעמיד אותי במצב מסוכן מבחינת הנקיות.

לכן, הדרך שבה אני משלב את כל הבלאגן הזה הוא להתקין איזה מסננת על המסרים שאני מקבל מהסביבה, לקחת מהם את כל הרעיונות הטובים ולהתעלם ממה שלא עובד עבורי, וזאת מכיון שאין לי ספק שאלוקים רוצה אותי נקי יותר מכל דבר אחר.

אקח כדוגמא את תפילות הימים הנוראים. במחזור יש המון קטעים מדהימים של אלוקים אוהב שאני יכול להתחבר אליהם, ואת זה אני עושה כמיטב יכולתי. מצד שני יש גם קטעים שמאוד קשה לי להתחבר אליהם ואני יודע שזה בעייתי עבורי להתחבר אליהם. אז אני מאמין שהכל נכון וכל מילה מדוייקת, אבל מאמין שאלוקים רוצה עבורי משהו קצת שונה והוא מעדיף שאתעלם מאותם קטעים.

גם בתור אבא אני לא מתייחס לכל הילדים שלי אותו דבר, ואם יש ילד שצריך עזרה מיוחדת של תשומת לב, אז אחרי שכולם הולכים לישון אתן לו להישאר יותר זמן ער כדי שאוכל לדבר איתו ולתת לו את היחס המיוחד שלו. אני "ילד מיוחד" של אלוקים, ויש לי בעיות מסויימות שמצריכות התייחסות אחרת. אני לא אומר שהדברים הם חלילה לא נכונים, ואני אפילו לא אומר שהם לא נכונים עבורי. הכל נכון והכל נכון עבורי, אבל ברגע זה אני מאמין שאלוקים רוצה שאתמקד בצדדים אחרים שלו.

זה כמובן לא המצאה שלי. חז"ל בעצמם שינו הרבה פעמים את ההתמקדות שלנו בדברים, ומה יותר מאשר י"ג מדות הרחמים, שבהם אנחנו אומרים "ה' ה', א-ל רחום וחנון ארך אפים ורב חסד ואמת, נוצר חסד לאלפים נשא עון ופשע וחטאה ונקה", ואנחנו מפסיקים כאן ולא ממשיכים את הפסוק "ונקה לא ינקה, פוקד עון אבות על בנים ועל בני בנים על שלשים ועל רבעים". 

אז נכון, אלוקים פוקד עוון אבות לשלושה או ארבעה דורות, אבל הוא נוצר חסד לאלפי דורות. אז מבלי למחוק ח"ו את זה שאלוקים זוכר את העוונות לשלושה דורות, אבל האם לא ברור שיש צורך להתמקד בכך שאלוקים זוכר את החסד לאלפי דורות?

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: החלמה דת ויהדות איך הכל מתבשל יחד?? לפני 6 שנים, 7 חודשים #107134

תודה טהרת הלב על הצפת הדברים
למרות שאני נמצא במקום מאוד שונה מזדהה מאוד עם דבריך
לעניות דעתי מותר לך לא להאמין בכל מה שגדלת עליו
אלוהים שהוליך אותך בדרך זו פתח לך שביל אחר לעבוד אותו
תתחבר לנקודת האמת
מחוץ להגדרות

גם אם אתה לא מאמין היום בהוויה ובחינוך החרדי זה לא פוסל בך כלום
ואתה עדיין מחובר לדת וליהדות
אדרבה, זה המקום להתחדשות מתוך נקודת אמת שבך. לבסס קשר אמיתי ונקי מפניות דווקא מהמקום שאתה שם.
לגבי הקושי השוני בהוויית החיים של כל הסובבים אותך ושלך, ראשית אני מאמין שבשיחה ובחיפוש משותף ניתן למצוא את שביל הזהב. אך גם אם לא, מאמין שאם תצליח לבנות קומת אמת ולהתחבר חיבור פנימי ועמוק לנתיב האישי שלך, זה ייקל עליך בהתמודדות עם כל השוני והסתירה הזו.
שה' יצליח דרכך!

תגובה: החלמה דת ויהדות איך הכל מתבשל יחד?? לפני 6 שנים, 7 חודשים #107136

• יעקב31
  • רצף ניקיון נוכחי: 4 ימים
  • חבר חדש

תודה רבה שהעלו נושא כזה חשוב, לי היה מאד קשה בדבר הזה, וחבר בקבוצה אמר לי משהו שהספונסור שלו (גוי!) אמר לו: אל תזרוק את כל מה שלמדו אותך לפח, תשים את הכל בארון וכשתגמור את הצעדים אז נוציא אותם ונראה כבר אז. זה מאוד עזר לי כי אני רואה היום הרבה שקרים ובלוף שלמדו אותי משך חיי בשם הדת והקב''ה. וזה מעלה אצלי הרבה טינות (שמסוכן בשבילי כמו רעל) אז אני שמתי לעצמי נקודה שעכשיו אני צריך לדאוג להחלמה שלי, וכמו ששמעתי מאחד הוותיקים בתוכנית, אם היה לך סרטן ח''ו היית דואג וחושב על דברים אחרים, אתה צריך לדעת שאתה נמצא במצב מסוכן מאוד וזה הדאגה שלך ואחרי זה כבר נראה כל השאר.
אני מקווה שהבינו אותי כי העברית שלי לא כ''כ 

תגובה: החלמה דת ויהדות איך הכל מתבשל יחד?? לפני 6 שנים, 7 חודשים #107137

• יעקב31
  • רצף ניקיון נוכחי: 4 ימים
  • חבר חדש

מזדהה!!!

תגובה: החלמה דת ויהדות איך הכל מתבשל יחד?? לפני 6 שנים, 7 חודשים #107156

אצלי זה מאוד פשוט. 
שאני נופל רע לי. 
שרע לי אני מחפש מי אשם. 
וברור שמי שהכי אחראי למה שקורה זה אלוקים. 
אבל אני לא באמת מאמין לעצמי יודע שהכל, בגלל שאני לא שופט נכון.

ואותו דבר הפוך
שאני לא נופל טוב לי 
ואז אני שופט גם את כל מה שעובר עלי אחרת

תגובה: החלמה דת ויהדות איך הכל מתבשל יחד?? לפני 1 שנה, 2 חודשים #145326

• gidi
  • דירוג פלטיניום

אני חושב שזה מאוד אישי.
עבורי אין שום הפרדה כזאת כמו שציינת, כשאני מדבר עם חברים חילונים או לא מאמינים בתוכנית אני נזהר לא לערבב אותם באמונות שלי באופן כללי.
אני חושב שאלוקים הוא מושג מאוד אישי- 2 אנשים שנראים אותו דבר כלפי חוץ ומקיימים אורח חיים זהה עדיין יכולים לתפוס כל אחד את אלוקים בראשו בצורה שונה לגמרי מהאחר שכך עוזרת לו להחבר ולהאמין יותר.

אבל אצלי ואצל עוד הרבה חברים שאני איתם בקשר בתוכנית (כולל ספונסר, ספונסיים וחברים רבים) הדת והתוכנית משתלבים נפלא באופן טיבעי ללא שום חיכוכים. ה' אחד ואין לי שום הפרדה או הזדהות עם הדברים שנכתבו כאן למעלה באופן אישי..

אני מאמין שחברים שחוו את מה שנכתב כאן כבר הגיעו מראש ממקום שהחיבור הרוחני שלהם לאלוקים כנראה לא היה טוב ונעשה בצורה לא תקינה או מאולצת/בכפייה או לא אמיתית וכאן זה נפתח להם.
לי יצא לשמוע שהרבה חברים שהגיעו מרקע דתי חזק מאוד חוו ירידה בדת בתחילת הדרך ואז בהמשך הדברים התמזגו חזרה בצורה בריאה שלימה ואוהבת יותר.

כמו שציינתי אני לא חוויתי את זה ורק נוספה לי משמעות והעמקה בחיבור הרוחני-דתי שהיה לי עד היום.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: החלמה דת ויהדות איך הכל מתבשל יחד?? לפני 1 שנה, 2 חודשים #145336

אני מצטרף לדברי גידי,
אני מכיר הרבה חברים מקרוב שאכן היו להם הרבה בעיות וקשיים לפני התוכנית בכל התחום הזה,
וגם אני רואה אצל הרבה מאלו, שבמשך השנים יש להם הרבה התקדמות במקום הזה, והם עצמם מודעים לכך.
למשל, לא הייתי מצפה מבחור צעיר שהשתמשו איתו הרבה אנשים מבוגרים וחשובים מבחינה דתית, שלא יצא לו מכל הסיפור הזה הרבה קשיים מול הדת ואלוקים וכו'... איזה חוסר אימון זה נתן לו כל השימושים הללו.
ולמשל, אצלי האלוקים של הדת והאלוקים של התוכנית מתחבר מאד מאד יפה ביחד, ואסירות תודה על חיבור וקירוב לאלוקים הרבה יותר קרוב מאז ומעולם.. והכל בזכות התוכנית הנפלאה.

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.85 שניות

Are you sure?

כן