ברוכים הבאים, אורח

סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי 2711 צפיות

בעניין: סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי לפני 11 שנים, 10 חודשים #9338

• דובי
  • דירוג פלטיניום
אז זה נכון . ברטורנו צדקו .
חברים תורידו את הכיפות .  את הזקן . 
למה לבזבז זמן בביה"כ .  ולשבת ללמוד? זה  כמו כוסות רוח למת
(מבחינתי סיימתי פה . אפשר לעבור לפרטי .אין לי כוח לכתוב)

מה שבכלל צורת ההתבטאות בפורום וחוסר הרגישות לפעמים.  ביטול של השני לא יביא אף אחד להחלמה אני מבטיח לך

יום נפלא שמואל
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 10 חודשים על ידי .

בעניין: סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי לפני 11 שנים, 10 חודשים #9339

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
דובי,

אתה לוקח את זה בצורה לא נכונה בכלל.

אני יהודי שומר צורה ומצוות וכזה אשאר.
אך בנוגע לתאווה אני לא כמו כולם.

אם יש ילד חרדי, לא עלינו ח"ל, שנולד חרש-אילם, הוא פטור מכל המצוות.
האם תגיד לו בגלל זה להוריד את הכיפה, הציצית והפאות?
לא !!!

אותו הדבר לגבי !!!
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי לפני 11 שנים, 10 חודשים #9340

• pnimiut
  • חבר קבוע

דובי יקירי,

קרא את מה שמוטי כותב בעיון ואז תבין.

חז"ל בכלל לא דברו עלי (המכור), אני בכלל פטור מכל מה שהם אומרים.
וכל דבריהם לא רק שלא תופסים לגבי, אלא גם מזיקים לי.

מבין?

שמאול היקר
סליחה אבל איך הגעת למסקנה זו לגבי חז"ל ??
איך הגעת למסקנה הזו ?
אני מצטט בדיוק ציטוטים הפוכים
כי כל ציטוטי מדברים על המכור לתאווה
שתאווה יכולה להיות כל תאווה בין אם זה אוכל מין כסף כבוד שליטה....
על מי עוד מדבר כאן בעל הסולם וכל חז"ל אם לא עלינו הנבראים המכורים לתאווה....?

"עייר פרא אדם יוולד. כי כשיוצא ונולד מחיק הבריאה, הוא מצוי בתכלית הזוהמה והשפלות, שפירושם
הוא עניין ריבוי גדלות האהבה העצמית הנטבעת בו,
אשר כל תנועותיו סובבות בחזקה על קוטבו עצמו, מבלי ניצוצי השפעה לזולתו ולא כלום.
באופן, שאז נמצא במרחק הסופי מן השורש ית' וית', דהיינו מן הקצה אל הקצה, בהיות השורש ית' כולו להשפיע בלי שום ניצוצי קבלה כלל וכלל ח"ו,
ואותו הנולד נמצא כולו במצב של קבלה לעצמו בלי שום ניצוצי השפעה ולא כלום.
וע"כ נבחן מצבו בנקודה התחתונה של השפלות והזוהמה המצויה בעולמנו האנושי.

אם יש לך ציטוטים שמסבירים את דברייך אשמח לקרוא וללמוד.
תודה.

בעניין: סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי לפני 11 שנים, 10 חודשים #9343

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
חברים, ברשותכם אנסה להרגיע טיפה את הרוחות כאן, ולמרות שלא תכננתי כעת לכתוב, אנסה להסביר קצת ולעשות סדר בדברים.

ראשית כל, כולם רצויים ומקובלים כאן.

שנית, אין לנו דבר נגד אף אחד.

שלישית, כפשוט שאין לנו דבר נגד בעל הסולם, ובדיוק אותו דבר אין לנו דבר נגד בעל התניא או הרב שך. כולם אצלנו מקובלים ואנחנו פתוחים ומוכנים לשמוע מכולם.

אז אחרי שלושת ההקדמות האלו, אנסה בכל זאת לעשות קצת סדר בדברים.

כאשר הגיע לכאן שמואל ואמר: מצאתי התייחסות באור החיים הקדוש להתמכרות לתאווה והביא את הדברים, הסביר אותם ודן בהם - כולם שמחו בכך וניסו ללמוד מכך מה שניתן, והיו על זה דיונים ערים כולל בקבוצה הטלפונית.

גם אם מגיע מישהו ואומר "למדתי בתניא" או "קראתי בכתבי בעל הסולם" או "שמעתי דרשה של הרב שך" - הכל מקובל ואין לנו בעיה עם זה. אבל בכמה תנאים:

א. זה לא הופך את הפורום כעת לפורום חסידות או פורום ברסלב או פורום ליטאים או מה שזה לא יהיה. דהיינו שמפריעה כאן ההפגזה. יש מצב שאדם ראה משהו יפה והתלהב (אתמול דובי הביא קטע יפה מאוד) ואז יש דיון פורה וזה מקובל, אבל כאשר משתמש הופך את כל הפורום להעתקת קטעים מספרים (ולא משנה איזה ספרים) - זאת הבעיה.

ב. שיהיה פתוח לקבל דעה שונה, וכאשר הוא רואה שחברים כותבים לו בעדינות שזה מפריע - ינסה להבין מה מפריע ואולי לשנות קצת גישה, ולא להפוך את הפורום לזירת התגוששות.

ג. שיבין את הדבר הבסיסי שכולנו מבינים כאן: זה לא פורום למאבק בתאווה למין אלא פורום למאבק בהתמכרות (למין). ולכן, כאשר מפגיזים אותי בספרים אודות חומר העוון וכו' - זה לא עוזר לי. ידעתי כל כל זה לפני כן ואני יכול להעלות לכאן ספרים שלמים בנושא, אבל זה לא קשור בשום אופן להתמכרות שלי.

ועוד נקודה חשובה מאוד:

כל אחד שנמצא כאן מסכים עם אמת אחת אבסלוטית: התורה היא ניצחית והיא הדרך היחידה שלנו לחיים בריאים ונכונים. יחד עם זה בעקבות המחלה שלי, חסרה לי המדרגה הראשונה כדי לאחוז בסולם ולהתחיל לעלות בכלל במדרגות לכיוון הנכון. וכאן נכנסים הצעדים שנותנים לנו את המדרגה החסרה כדי שנוכל לעלות אל התורה.

בפורום כאן אנחנו עוסקים באנשים שלא הצליחו להיעזר בתורה (אם הייתי מצליח - לא הייתי כאן), ולכן אין ברירה אלא ללכת לכל מיני מקומות בהם אנחנו לומדים את הצעד הראשון. אני מוכן לשמוע מכיפה אדומה ומבעל הסולם להבדיל, כל זמן שזה יהיה משהו שידבר בגובה העיניים שלי ויעסוק בהתמכרות.

מקווה שעשיתי קצת סדר בדברים.

יום נפלא לכולכם חברים!
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי לפני 11 שנים, 10 חודשים #9367

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
שלום לכולם
תודה זלמן על תגובתך,
כל היום חשבתי איך אני אסביר את עצמי, אולי דובי צודק,
ויש לי משנה סדורה ופילוסופיה ברורה, מה עובר עלינו , ועמדתי לכתוב זאת,

ואז נזכרתי בציטוט מהספר הלבן (עפ"ל)
"איננו נגררים לפעולות תגמול וויכוחים",
הויכוח כאן ובכל מקום מזין את הגישות החולות שלי, עובדה שנגררתי, ולמרות שכתבתי בתחילה שלא אגיב, חלק בכל זאת יצא,
ואני מתאפק לא להוציא עוד, ויש לי המון מה לומר,

הגיע הזמן לראות שזה לא בא ממקום טוב ולומר די, עד כאן,
לא מוכן יותר להיות מנוהל מדיונים כאלו,
ולכן אני מודיע על פרישה מכל ויכוח,
אכנס לכתוב רק החלמה, לא להוכיח ולא כלום,
ובאם אגרר שוב , אני מקבל ע"ע בל"נ שלמחרת היום
אתנזר מהפורום
היו בריאים חברים
והחלמה לכולם ,
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי לפני 11 שנים, 10 חודשים #9369

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
ברצוני להוסיף מעט על דברי זלמן:
אני מזדהה לחלוטין עם מוטי, זה אחד הדברים שאשתי אמרה לי בחצי שנה לפני שנכנסתי לפורום: היא אמרה לי, נתן, אתה מדבר כל כך הרבה על הבעיות, ועל זה שצריך לפנות לקב"ה, ועל זה שחיים של נתינה יעזרו לך, ואתה יודע להבדיל בין הדרך בה ר' נחמן מטפל בהתמכרות לדרך של ר' צדוק לדרך של הרב קוק וחב"ד, אבל דבר אחד לא קורה - אתה לא מתקדם לשום מקום'. לקח לי חצי שנה להפנים את זה.

מצד שני, באמת יש בתורה הדרכות, שגם אם הם לא 'תוכנית עבודה' הם 'תוכנית לתוכנית עבודה', ואם קצת חושבים עליהם הם נותנים ל12 הצעדים הרבה יותר עומק, נפח וקדושה. כתבתי בפוסט אחר שפסיכולוגיה יהודית עושה בדיוק את הדבר הזה - היא לוקחת את הכלים שצמחו בין הגויים, בוחנת אותם, משנה אותם בהתאם ליהדות ומאמצת אותם לתוכה. הכלים צמחו שם, אבל התוכן - התוכן נמצא בחז"ל וב'סולם' וכו'. כתבתי כבר באותו הפוסט שלדעתי ישנם שיטות של גדולי ישראל שיותר קרובות ל'צעדים' ויש שפחות קרובות, אבל כפי שזלמן העיר לי - גם אם לא הכל קרוב, אם יש נקודה שעוזרת לנו ניקח אותה וניעזר בה.

מוטי ושמואל, תנו לקב"ה לדבר אליכם גם דרך הכתבים המסורתיים, עם הנוסח הקלאסי הזה שמדבר 'פרומקייט' זה קשה מכיוון שהם לא עזרו לנו כבר מספר לא מועט של שנים, אבל זה לא הופך אותם לפחות מעמיקים.

לסיום, פנימיות, חבר יקר - כבר כתבתי לך בפוסט אחר ואני חוזר וכותב לך כאן. אני מדמיין איך אתה יושב שם, מאחורי המחשב, מקליד את המכתב של הרב אשל"ג ועינך זורמות דמעות, על עצמך, על כולנו כאן, שטובעים בים המצולה של הפורנו ושאר הקליפות והס"א, על כל השנים האלה שאנחנו לא מצליחים ולא מצליחים ולא מצליחים. תעזור לנו להיעזר בך - תשתף אותנו בדמעות האלה, בכאב שלך, בקשיים, בתסכולים, כך נוכל גם לחבור אליך אל המבט הגבוה שאתה מביט למעלה אל סתרי תורה, מבט שמאפשר לך, כפי שנראה, להתרומם ממצולות היאוש.
חבר יקר, אם הייתי מסתכל לך בעיניים הייתי רואה את הכנות שלך, את הכאב העצור והמוסתר הזה, שכולנו מכירים אותו כל כך טוב, תן לנו לחוש אותו גם בלי לראות...
נתן 
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי לפני 11 שנים, 10 חודשים #9374

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
תודה נתן
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי לפני 11 שנים, 10 חודשים #9375

• דובי
  • דירוג פלטיניום
שלום חברים
לא אמשיך בויכוח
בדבר אחד אני מסכים עם מוטי ואשתדל מהיום לעשות זאת
וזה לא להתווכח פה .  איש איש בדרכו ילך .
באתי לפורום למטרה שונה לגמרי.
היו ברוכים

בעניין: סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי לפני 11 שנים, 10 חודשים #9549

• moved
  • דירוג פלטיניום
ידידי היקרים,

בראשית דרכי כאן בפורום, די התנכרתי לכל הרעיון של התכנית. סלדתי מהאובססיביות של החברים. לא הבנתי איך זה עובד, וחששתי מאוד מסיסמאות שיצאו מגרונם של שופרות השיטה. (למשל: זלמן ומוטי חברי האהובים)

חודשיים עברו עלי בפורום בדיונים על התאווה ומהותה, עד שלמדתי יותר על עצמי, התאווה איתה אני מתמודד, ושיטת 12 הצעדים.

הפורום הכין אותי נפשית לכל זה.

אם יש כאן חברים חדשים שרוצים לדבר על עצמם, על התאווה איתם הם מתמודדים, לא צריך לקפוץ ולספר להם שהגלולה של 12 הצעדים מחכה להם בארון תרופות. צריך דבר ראשון לתת לכל אחד להתבטא ולספר את אשר על ליבו.

ישנם אנשים שמספרים את אשר על ליבם בצורה ישירה, הם מספרים מתי אוננו פעם אחרונה ומה גרם לזה. וישנם חברים שעדיין לא הסירו את קליפות הבצל הראשונות שלהם ומעדיפים להתבטא בצורה מכובסת על ידי דברי תורה ומאמרי חיזוק בעלי ארומה של קדושה וזיקוקין די נור.

לא לכל דבר צריך להגיב, תקראו את הפוסטים שמענינים אתכם תתעלמו מהשאר. עצם האפשרות לתת לכל אחד לבטא את רחשי ליבו חשובה ומהווה את הצעד הראשון בהכרת המחלה. רק אחרי שאדם מכיר במחלה הוא יכול להתחיל ברצינות לחפש את ההחלמה.

אז לסיכום: מטרת הפורום צריכה להיות אפשרות לתת לאנשים להכיר את המחלה שלהם.

דיונים אל 12 צעדים ראוי שיעשו בפורום סוגר למשתתפי הקבוצות השונות

בעניין: סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי לפני 11 שנים, 10 חודשים #9553

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
עובד היקר,

מצד אחד אתה צודק, שיש לתת במה לכל אחד.

אך מצד שני, ישנם דברים שמזיקים לנו, שפוגמים בהחלמתנו.
אם יש מישהו שרוצה לדבר על איך הוא מרגיש, אין בעיה שידבר כמה שהוא רוצה ואני אשמח להקשיב.
אך אם יש מישהו שכל מגמתו כאן היא להרביץ את תורתו של הרב'ה שלו ברבים וזה מפריע כאן לכולם, אז מקומו בחוץ !!!
אני לא חושב שיש צורך להסביר לך למה הציטוטים האלו פוגמים לי בהחלמה.

הצעתך לפצל את הפורום, לא נראית לי כ"כ, כי מה שמועיל בפורום הזה שהוא כזה וכזה אני רוצה שיישאר.

לסיכום, חשוב לתת לכל אחד במה לומר מה שיש לו בלב, הקשיים שלו, רגשותיו וכולי אך זה הכל.

כאן זה לא לוח הדבקת מודעות !!!

בעניין: סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי לפני 11 שנים, 10 חודשים #9566

• moved
  • דירוג פלטיניום
שמואל אחי היקר באדם,

קשה לי להבין למה זה מזיק.

זה מעצבן אם לוקחים את זה אישית. אבל אם נבין שחבר שרק שולח לכאן דברי תורה, עושה את זה כי הוא עדיין לא מסוגל לדבר על הבעיות מהם הוא סובל אחרי שהוא סוגר את צדקת הצדיק, ואת ספרי רב אשלג, אולי זה לא יעצבן אותנו כל כך.

יש אנשים שסובלים מנכות נפשית, ויש כאלו שעדיין לא הגיעו לבגרות שתאפשר להם לדבר על הבעיות שלהם בפתיחות.

אז אפשר פשוט להתעלם.

ואחרי שכתבתי את תגובתי זאת, אני חושב שאני מבין מה מזיק.  לתדלק את הפוסטים בתגובות עם ויכוחי סרק, זה מזיקים לנו. להתעלם לא יזיק לנו. לא נראה לי ... 

בעניין: סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי לפני 11 שנים, 10 חודשים #9571

או שניתן שייפתח אשכול ע"פ תורת הרב אשלג, ניתן לבחור להתבטא, ולהוציא את מה שהוא יודע, כנראה שזה חלק מתהליך הריפוי הבלתי נמנע של האדם הנכבד הזה...
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי לפני 11 שנים, 10 חודשים #9573

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
אדם יסודו היקר -

אתה מזכיר לי סיפור שסיפר לי שכן:
היה בחור אחד שיצא לפגישת  שידוכין עם "אשתו לעתיד".
לקראת סיום הפגישה הוא מחזיר אותה ברכב ואז באמצע הנסיעה היא לוקחת לו את הפלאפון וזורקת אותו מהרכב.
הוא לוקח את זה כמו שצריך ולא מתעצבן אפילו קצת.
היא אומרת לו: "יפה מאוד שלא התעצבנת, עברת את המבחן !!!"
והוא עונה לה: "אולי אני עברתי את המבחן, אבל את נכשלת בגדול !!!"

אין שום עניין בלנסות את המידות שלנו, בעוד שרובנו עוד אוחזים איפשהו בין צעד 1 לצעד 3 ועניין עבודת המידות עוד רחוק מאיתנו.
ולא רק שאין עניין זה אף גובל באכזריות.

עובד-
תסתכל בתגובתי האחרונה לפוסט הסמוך ש"מדביק הציטוטים של הרב אשלג" שרשר ואולי תבין הרבה יותר טוב מדוע "הדבקת ציטוטים מהרב אשלג" מזיקה לנו.

באהבה רבה

שמואל

בעניין: סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי לפני 11 שנים, 10 חודשים #9575

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
משוש חיי,

נראה לי יותר טוב לפתוח פורום למדביקי ציטוטים של הרב אשלג או אחרים.

בעניין: סגולת הדביקות בספרים ובחברים - מתוך מאמרי שמעתי לפני 11 שנים, 10 חודשים #9580

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
אדרבה,

אני בעד סבלנות.
וד"א אני מאוד מעריך את הסבלנות והאורך רוח שמגלים מנהלי הפורום שעד כעת לא מחקו כלום.

אך כ"א (גם חסידי הרב אשלג) צריכים לנהוג כפי הכללים הנהוגים בפורום ולכבד את משתתפי הפורום.
אם הם לא מסוגלים לכך, יידעו שזהו אינו מקומם.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.56 שניות

Are you sure?

כן