ברוכים הבאים, אורח

אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים - מאמר חיזוק
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים - מאמר חיזוק 4668 צפיות

בעניין: אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים - מאמר חיזוק לפני 11 שנים, 10 חודשים #9357

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אני מתנצל בשם גד...

בכל אופן, נראה לי שאתה מפספס כאן נקודה מהותי. לא כל העולם מכורים!. לכל העולם יש יצר הרע אבל יש להם בחירה חופשית האם לבחור בטוב או ברע. אני מכור וזה אומר שאין לי שום בחירה שלא ליפול. זה הנושא כאן בפורום, ולכן כל הנושא שמדבר על יצר הרע - לא רלוונטי.

אם אתה רוצה יותר הסבר על הנושא הזה ועל כל ההבדל שבין התמכרות לבין יצר הרע - אשמח להרחיב.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים - מאמר חיזוק לפני 11 שנים, 10 חודשים #9368

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
זלמן
עריכה בבקשה
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים - מאמר חיזוק לפני 11 שנים, 10 חודשים #9383

• pnimiut
  • חבר קבוע
zalmen כתב on 07 יוני 2012 14:57:

אני מתנצל בשם גד...

בכל אופן, נראה לי שאתה מפספס כאן נקודה מהותי. לא כל העולם מכורים!. לכל העולם יש יצר הרע אבל יש להם בחירה חופשית האם לבחור בטוב או ברע. אני מכור וזה אומר שאין לי שום בחירה שלא ליפול. זה הנושא כאן בפורום, ולכן כל הנושא שמדבר על יצר הרע - לא רלוונטי.

אם אתה רוצה יותר הסבר על הנושא הזה ועל כל ההבדל שבין התמכרות לבין יצר הרע - אשמח להרחיב.

תודה זלמן
על פי מה שכותב בעל הסולם הבורא ברא את כולנו ברצון לקבל על מנת לקבל
משועבדים בבית האסורים בתאווה שלנו
שזה הגלות הניתוק מהבורא
אבל
ללא ציטוטים במילים שלנו
תראה לי אדם 1 ביקום שהוא  לא מכור לתאווה שלו ?
לא פועל בכל רגע להנאה אישית אם זה מכור לאוכל או מין או כסף כבוד שליטה......?
אם ישנו כזה אז הוא מקובל בעל השגה
הלוואי על כולנו שנזכה !
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 10 חודשים על ידי .

בעניין: אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים - מאמר חיזוק לפני 11 שנים, 10 חודשים #9393

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
פנימיות,

ישנם מליונים שלא מכורים לתאווה.
אנחנו (המכורים) רק אחוזים בודדים מתוך כלל האנשים בעולם.
ואל תלך ל"בעל הסולם" לשאול אותו כי זה כבר בדוק.

התמכרות לתאווה זו מחלה שנולדים איתה וכמו שאמרתי רק אחוזים בודדים חולים במחלה הזו.
ואל תלך ל"בעל הסולם" לשאול אותו כי גם זה כבר בדוק.

וב"ה נמצאה תרופה למחלה הזו והיא עובדת על המון מכורים בכל העולם.
וניחשת נכון: התרופה הזו לא נמצאת אצל "בעל הסולם".
ואל תלך ל"בעל הסולם" לשאול אותו כי גם זה כבר בדוק.

בהצלחה אחי היקר
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים - מאמר חיזוק לפני 11 שנים, 10 חודשים #9396

• סוד הכניעה
  • מנהל
ידידי,

בא נעשה רגע סדר בדברים:

מעולם לא ביקשתי להיות מנחה הפורום, אבל אם מישהו נתן לי את האחריות הזאת, כנראה שלפעמים בודדות צריך להתשמש בה. אז כעת אבקשך בכל הכבוד הראוי לנהל דיון מסודר בדברים ביחד עם החברים, ועד אז להמנע מהבאת ציטוטים, כיון שכפי שבטח שמת לב, זה די מרגיז הרבה חברים.

שוב: אנחנו מזמינים אותך בחפץ לב להיות איתנו, לשוחח, לשתף ולהשתתף ולהביא תובנות מכל מקום שאתה רוצה, אבל לא להפוך את הפורום לפורום הלכה או שיכפול של ספר או סדרת ספרים.

הנקודה היא פשוטה בתכלית, ולא סתירה לשום רב או דעה. הפורום כאן אינו פורום לדיון ביצר הרע, אם יש מישהו שמחפש פורום לדון ביצר הרע - זה לא המקום שלו. הפורום כאן הוא לאנשים מכורים (ומכיון שאתה טוען שכל העולם מכור, אז אכתוב את זה במילים אחרות: הפורום כאן הוא לאנשים שמאוד רוצים להפסיק התנהגות כפייתית ולא מצליחים).

אם אתה לא בקטגוריה הזאת - אין לך הרבה מה לחפש אצלנו. אם אתה בקטגוריה הזאת (דהיינו שזאת התנהגות כפייתית) ואתה רוצה לצאת מהמצב הזה, אתה מוזמן להיות איתנו, לשאול שאלות, לקבל תשובות, ואז אולי נבין כולם ביחד מהי הדרך הנכונה לצאת מהמצב.

אחרי שנסכים על הנקודות האמורות, אשמח להסביר לך את ההבדל ביני לבין כל שאר העולם שממש ממש לא מכור.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים - מאמר חיזוק לפני 11 שנים, 10 חודשים #9422

• גד
  • דירוג זהב
שלום פנימיות!

למה אתה מתעקש לא לספר על עצמך כלום (חוץ מאיזו הודעה מעורפלת, על "מכור לכל דבר רע", ו"לקבל על מנת לקבל")?
לא נראה לי שבאת לכאן בתור מכור לתאוה.
גם בהודעה האחרונה שלך, ה"כאילו מתענינת", יש יותר סימני קריאה מסימני שאלה.
זה ממש בולט שבאת לכאן במטרה לשכנע אנשים באיזושהי אג'נדה (ומהצורה שאתה מתעקש ונשאר כאן, לא אתפלא אם מישהו משלם לך על זה)
מצטער, לא זה המקום לעשות נפשות לאשלג, חפש לך מקום אחר.

שלום ולא להתראות.
"וקבלה היא התשובה לכל הבעיות שלי כיום. כשאני מוטרד, זה מכיוון שאני מוצא איזה שהוא אדם, מקום, דבר או מצב - איזה שהיא עובדה של חיי - שאינם מקובלים עלי, ואיני יכול למצוא שלווה עד שלא אקבל את האדם הזה, המקום הזה, הדבר או המצב כמשהו שצריך להיות בדיוק כך ברגע זה."

בעניין: אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים - מאמר חיזוק לפני 11 שנים, 10 חודשים #9424

• pnimiut
  • חבר קבוע

שלום פנימיות!

למה אתה מתעקש לא לספר על עצמך כלום (חוץ מאיזו הודעה מעורפלת, על "מכור לכל דבר רע", ו"לקבל על מנת לקבל")?
לא נראה לי שבאת לכאן בתור מכור לתאוה.
גם בהודעה האחרונה שלך, ה"כאילו מתענינת", יש יותר סימני קריאה מסימני שאלה.
זה ממש בולט שבאת לכאן במטרה לשכנע אנשים באיזושהי אג'נדה (ומהצורה שאתה מתעקש ונשאר כאן, לא אתפלא אם מישהו משלם לך על זה)
מצטער, לא זה המקום לעשות נפשות לאשלג, חפש לך מקום אחר.

שלום ולא להתראות.

שלום גד
לא יודע אם אתה מתעניין בי ורוצה באמת לשמוע ?
כי עד כה התעסקת בלשפוט אותי לתת לי ציונים ולגרש אותי
שאת הכל אני מקבל באהבה
אז אספר לך בשמחה
שאני בן 34 מחולון נשוי +3
מכור לתאוות רבות ביניהם גם למין
ומחפש כל דרך לתיקון
בהמשך שאלתי את זלמן מה הבדל בין התאוות השונות
שמוסבר בספרים הקדושים שהנבראים כולם בטבע של תאוות בזה כל ההסתרה וההרחקה מהבורא....
אשמח לשמוע גם ממך מה לדעתך ההבדל אם יש בכלל בין כל התאוות
והאם יש לדעתך אדם במציאות שהוא לא מכור? מלבד מקובל בעל השגה ?
חשבתי שאפשר יהיה לצטט כאן קטעי מקור על עליות וירידות ברצון לתאוות
ישנם שאהבו לקרוא
ישנם שלא
אם אסור לצטט כאן אז לא אצטט יותר
בבקשת סליחה ומחילה מכל מי שנפגע מדברי הקודש שצוטטו
תודה.
שבת שלום ומבורך.

בעניין: אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים - מאמר חיזוק לפני 11 שנים, 10 חודשים #9425

• pnimiut
  • חבר קבוע
zalmen כתב on 07 יוני 2012 19:28:

ידידי,

בא נעשה רגע סדר בדברים:

מעולם לא ביקשתי להיות מנחה הפורום, אבל אם מישהו נתן לי את האחריות הזאת, כנראה שלפעמים בודדות צריך להתשמש בה. אז כעת אבקשך בכל הכבוד הראוי לנהל דיון מסודר בדברים ביחד עם החברים, ועד אז להמנע מהבאת ציטוטים, כיון שכפי שבטח שמת לב, זה די מרגיז הרבה חברים.

שוב: אנחנו מזמינים אותך בחפץ לב להיות איתנו, לשוחח, לשתף ולהשתתף ולהביא תובנות מכל מקום שאתה רוצה, אבל לא להפוך את הפורום לפורום הלכה או שיכפול של ספר או סדרת ספרים.

הנקודה היא פשוטה בתכלית, ולא סתירה לשום רב או דעה. הפורום כאן אינו פורום לדיון ביצר הרע, אם יש מישהו שמחפש פורום לדון ביצר הרע - זה לא המקום שלו. הפורום כאן הוא לאנשים מכורים (ומכיון שאתה טוען שכל העולם מכור, אז אכתוב את זה במילים אחרות: הפורום כאן הוא לאנשים שמאוד רוצים להפסיק התנהגות כפייתית ולא מצליחים).

אם אתה לא בקטגוריה הזאת - אין לך הרבה מה לחפש אצלנו. אם אתה בקטגוריה הזאת (דהיינו שזאת התנהגות כפייתית) ואתה רוצה לצאת מהמצב הזה, אתה מוזמן להיות איתנו, לשאול שאלות, לקבל תשובות, ואז אולי נבין כולם ביחד מהי הדרך הנכונה לצאת מהמצב.

אחרי שנסכים על הנקודות האמורות, אשמח להסביר לך את ההבדל ביני לבין כל שאר העולם שממש ממש לא מכור.

תודה זלמן
אשמח להבין מה הבדל בין מכור למין לבין מכור לאוכל לבין מכור לכדורגל או לכסף או לכבוד או לשליטה.....?
אני פשוט מגדיר את כל התאוות הללו כיצר הרע משותף המשוייך לשורש 1 אין עוד מלבדו....
אבל אשמח להבין את ההבדל ביניהם
תודה

בעניין: אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים - מאמר חיזוק לפני 11 שנים, 10 חודשים #9429

• מוטי ראוי
  • דירוג פלטיניום
פנימיות
אם לא הייתי מקבל ע"ע להמנע מויכוח איתך ,
הייתי ממלא עכשיו עמודים שלמים
אבל ב"ה ששומר אותי שפוי ולא נותן לי להיסחף לויכוח עקר.
שיהיה לך שבת שלום ונקי,
בהצלחה בדרכך
מוטי
חבר שמור עיניך,

חברים,מה קרה לכם? לפני 11 שנים, 10 חודשים #9431

מולי  על דף 12 הצעדים,ותאמינו לי,לכל צעד אפשר להביא ראיות לנכונותו  מחז"ל,וכל הצדיקים מכל הדורות. [ספרי חסידות ,קבלה,חב"ד,ברסלב,הרב קוק,החפץ חיים והחזו"א,וסליחה אם שכחתי מישהו].
בגדול,12 הצעדים לא "המציאו את הגלגל".
ספרי היהדות במשך כל הדורות מלאים בכל טוב,יש להם בעיה אחת-הם צריכים לעבור "תרגום" ומיקוד, כדי להתאימם לשפת הדור.לשפה שימושית ומובנת.
לדוגמא-צעד 4-חשבון נפש מוסרי של עצמנו,אמיתי ורציני-האם החפץ חיים זצ"ל לא עשה את זה כל לילה?
          צעד 8-אנשים שנפגעו מאיתנו,נעשנו נכונים לכפר בפני כולם-אין ספור סיפורים על גדולי ישראל,שכשהיה להם החשש הכי קטן שפגעו במישהו,מיד הלכו וביקשו סליחה.
ואפשר להמשיך על כל צעד וצעד.
מה קרה לפורום,שכשמשהו מצטט משהו מארון הספרים היהודי,מכסחים אותו? כי  זה לא מתאים ל12 הצעדים הקדושים?

בעניין: אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים - מאמר חיזוק לפני 11 שנים, 10 חודשים #9433

• מוטי ראוי
  • דירוג פלטיניום
ואעפ"כ אנחנו מכורים,
למה?
למה לא הועילה לנו ידיעת האמת כדי להמנע מפעולות התמכרותינו?
למה המוסר לא עצר אותי?
למה החסידות לא רוממה אותי?
למה אני פה למרות כל מה שאני יודע?
תשובה: כי אני חולה!
תפנימו את המשפט הבא "אני לא אדם רע שמחפש להיטיב דרכו, אני אדם חולה שמחפש להחלים"
ורוב העולם לא כאלו, אז לרוב העולם ידיעת דברי התורה וחיזוקים מועילה להם להתגבר על היצר הרע שלהם,
אבל אנחנו לא מתעסקים עם יצה"ר, אלא עם דיבוק אימתני וקטלני,
כאן צריך גישה שונה , תכנית פעולה שפועלת באופן ניסי,
"לתת לחסד האלוקים להכנס, ולגרש את האובססיה"
וכמובן שהתכנית מתאימה ליהדות, וכבר נכתבו ע"ז ספרים רבים וגם נדון כאן,
ואין לנו חלילה שום דבר נגד חיזוקים, להיפך, אבל נסיונינו מראה שזה לא שינה אותנו,
ומה שמפריע לנו זה הגישה שכביכול כל מה שאתם צריכים זה עוד קצת חיזוק וכח רצון, (הלוואי שזה היה כך)
אבל באמת אנו צריכים יותר סובלנות, להסביר מדוע זה לא עובד בשבילנו.
ואני מבקש סליחה אם מישהו נפגע,

מוטי
נ.ב. ועכשיו אני מגלה שנסחפתי ועלי להפרד ממכם לע"ע, חבל, בעצם ברוך ה' אני משוחרר
שבת שלום
חבר שמור עיניך,

בעניין: אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים - מאמר חיזוק לפני 11 שנים, 10 חודשים #9439

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
קורא כאן תגובות נזעמות גידופים בוטים ולא מבין על מה המהומה.
למה כולם חייבים להיות אותו דבר?
באתי לכאן(לפןרןם בכלל) לקבל חיזוקים ובאחד הנושאים שפתחתי גם הזמינו אותי לספר קצת יותר על עצמי ומה עזר לי בהתמודדות רבת השנים...
אבל באמת שלא מרגיש מוכן לקבל כאלה "שפכטלים" כי אולי מאן דהו לא יאהב את דעתי, את ציטוטי, או את הסיפור האישי שלי...
שולח חיזוקים לפנימיות - ואולי הצעת יעול - לצטט דברים יותר קצרים וקולעים
נראה לי שמצאתי את הרעיון הגדול שציטתת בפתיחה בפסוק ממשלי
"מרמה בלב חורשי רע וליועצי שלום שמחה"
                                  אם צריך הסבר אשתדל להסביר בהזדמנות
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים - מאמר חיזוק לפני 11 שנים, 10 חודשים #9460

• סוד הכניעה
  • מנהל
סליחה ממי שנפגע, אבל לאף אחד אין שום בעיה עם שום ציטוט משום מקור קדוש! ואל תציגו את זה כאילו אנחנו זרקנו ח"ו את הספרים שלנו עבור 12 הצעדים כי זה לא נכון. כולם כאן אנשים דתיים ששומרים ומקפידים על קלה כבחמורה, וכולנו לומדים תורה ויש כאן רבים שגם מלמדים תורה מכל השיטות ומכל הזרמים. אז פליז - תפסיקו לצייר את זה כאילו יש כאן איזה חבורת אפיקורסים שמנסה להוריד אנשים מהדת.

נראה לי שכבר הסברתי לעיל מה בדיוק היתה הבעיה, וזה לא בעיה עם הציטוטים. ישנה בעיה שכאשר מגיע אורח חדש (וזה קורה בערך פעם בשבועיים) ולא כותב כלום אלא רק מנסה להפוך את הפורום כולו לספר קבלה/מוסר/חסידות/הלכה (מחק את המיותר או תוסיף עוד כמה). אם אני רוצה לקרוא תורת חב"ד - אני יודע לאן ללכת. אם אני רוצה לקרוא תורת אשלג - אני גם יודע. לכל היותר, יבוא אדם ויספר שהוא מצא ספר מאוד מעניין שיכול להתאים למצב שלנו ויתן לינק - גם מתקבל בברכה. או שיבוא אדם ויכתוב שהוא מצא קטע מסויים שמאוד עוזר - גם יתקבל בברכה.

אגב, שמתם לב שאף אחד לא העלה כאן עמודים שלמים מתוך הספר הלבן או הספר הגדול? מעניין למה. אוקיי, הסיבה ברורה, אנחנו לא חנות ספרים. אנחנו פורום לכך שאנשים יכתבו מה הם מרגישים, ואז אפשר גם לכתוב "ועוזר לי מאוד ללמוד תורת אשלג". אבל לא להפוך כאן את הפורום כאן לאיזה ספר.

חוץ מזה, יש ענין של רגישות. בזמנו כתבתי כאן איזה פוסט על התייחסות שלי לאשתי, והיו כמה חברים שמאוד נהנו וכמה שטענו שזה עבר גבול מסויים. אז כמובן לקחתי את זה לתשומת ליבי ואני מנסה לא לכתוב דברים שמרגיזים אנשים.

טוב, נראה לי שמי שרוצה להבין - יבין. ומי שחושב שזה פורום ויכוחים - ימשיך להתווכח.

כעת לך, 'פנימיות'.

אתה מפספס את הנקודה כל פעם כי אתה לא מתמקד בכלל בנקודה הנכונה. אתה שוב ושוב כותב על התאווה - בזמן שהבעיה שלנו כאן היא לא תאווה! הבעיה שלנו היא התמכרות. אם אתה מחפש מקום להילחם ביצר הרע שלך - פליז תעזוב כעת כי זה לא המקום שלך. תלך לישיבה, תלמד הרבה תורה (מכל סוג וספר שאתה רוצה) ותנצח את היצר הרע.

כעת על קצה המזלג מהי התמכרות:

לכל אדם יש יצר הרע וכולם יכולים ליפול בחטאים מסויימים, והעבודה שלנו היא לבחור בטוב ולא לעשות את הרע. היצר הרע הזה יכול להיות משותף למליון דברים ואין חדש תחת השמש. מי שמתמודד עם כזה יצר הרע - אין לו מה לבוא לכאן כאמור. התמכרות פירושה שהאדם עושה דברים שהם נגד רצונו, ובמילים אחרות ופשוטות: ניטלה ממני הבחירה החופשית, ואני לא יכול שלא לבחור ברע.

לאדם כזה לא תעזור שום עצה קדושה ככל שתהיה, ושום חיזוק לא יעזור לו. מדובר על אנשים חזקים מאוד, שמבינים במליון אחוז את החומרה של המעשה ובעיקר לא רוצים ליפול, ובכל זאת הם נופלים פעם אחר פעם נגד רצונם.

אדם שהוא מכור למין - הוא לא אדם שיש לו תאווה למין וגם לא אדם שיש לו יצר הרע גדול.

אני מקווה שהבנת מה הפירוש "מכור".

בעניין: אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים - מאמר חיזוק לפני 11 שנים, 10 חודשים #9463

ל"זלמן" היקר,
פספסת נקודת אחת של האדם בשם "פנימיות",
בטענתו על ידי סימוכין מתורת הרב אשלג, טוען הנ"ל שהציטוטים שלו מותאמים בדיוק למצב שבו המכורים נמצאים.
אסביר את דבריו, אם ירשה לי מר מעלתו הלזה, ההתמכרות באה לידי ביטוי בהרבה תחומים, ואם כך אני מסכים, אדם יכול להיות מכור לכסף, להימורים, לכבוד, ולעוד הרבה תחומים ביומיום שלנו.
לכן, האהבת אדם את עצמו, מביאה לידי התאוות והתמכרות, עד שהאדם בעצמו נהפך לעבד נרצע לתאוותיו, עבד איננו יכול לברוח מאדונו השתלטן, גם אם יתאמץ בכל מאודו, ובכך הוא מתמסר לחיי שיעבוד נוראים ומפרכים ליצריו.

המכורים למין, הפכו את התאווה למין, לאות קעקע על בשרם, וידוע שאות קעקע לא ניתן להסיר כי היא בבשר ממש.
אך, רק על ידי זריקה של מים טהורים המפכים בנשמות המתאווים לתאווה חיות והתחדשות הלב והנפש, יזכו לאור באור החיים.

ו"פנימיות", לפי עניות דעתי, לא עושה הפרדה בין מכורים, אלא טוען לפי תורת הרב אשלג, שכל האנושות מכורה, ורק על ידי נתינה והשפעה לזולת, כמו שבקבוצות אומרים לזרוק את חיינו אל השם ולהשפיע טוב לזולת, כל המכורים יחלימו.
בזה אני מסכים ומאמין...

ול"פנימיות", אבקש בנימה זאת, לכבד אותנו ובעיקר את עצמך, ולהסביר לנו את דברי רבותיך ותורתם, על מנת שנשכיל, נדע, ונבין, את דבריהם שיכולים לעזור לנו בהחלטות בחיים ובתובנות שישנו את חיינו.
באמונה שלמה, ובביאת גואל צדק, נאחל לכולם, שבת שלום ומבורך!
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: אין אדם מתיר עצמו מבית האסורים - מאמר חיזוק לפני 11 שנים, 10 חודשים #9466

• סוד הכניעה
  • מנהל
ממש לא פספסתי.

טענתי כאן המון פעמים שהתמכרות פירושה התמכרות והיא יכולה להיות לכל נושא בעולם. וזה עדיין לא קשור לזה שישנה "תאווה" וישנה "התמכרות".

יש לי תאווה לאוכל אבל אני לא מכור, יש לי תאווה לכסף אבל אני לא מכור, יש לי תאווה לעבודה אבל אני לא מכור.

אבל בנושא של המין זה לא תאווה - זאת התמכרות!

• עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.76 שניות

Are you sure?

כן