ברוכים הבאים, אורח

מבולבלים
(0 צופה) 

נושא: מבולבלים 4952 צפיות

בעניין: מבולבלים לפני 11 שנים, 10 חודשים #9148

• brit.kodes
  • רצף ניקיון נוכחי: 7 ימים
  • דירוג זהב
לשמואל הרבה פעמים הבנתי שאחרי שתעבוד חזק על 12 הצעדים
ההרפיה תבוא ממילא למעשה אולי כבר לא יתקפו אותנו גלים חזקים כי אנחנו גורמים להם להיות חזקים
אבל נכון להיום לי נראה חייב לפעול בכל פעולה כדי שלא נותקף ואם כן לפעול בכניעה ובריחה
ושהשם ברחמיו יזכה אותנו להגיע לשם

בעניין: מבולבלים לפני 11 שנים, 10 חודשים #9167

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
שלום לכולם,
אני קצת באיחור בדיון...
קראתי את הכל, ולא נגעו בנקודה הזו עדיין, לענ"ד.

אתמול דיברתי על זה בטלפון עם השותף שלי, שלא משתתף בפורום עברית.
יצא לנו איכשהו, שהמושג למסור עצמנו לה', יתורגם נכון אם נגיד 'להתמסר לרצון ה''.

כלומר אני מותקף בגל של תאווה ואני מרפה מהרצונות שלי, מהאנוכיות שלי, אני משחק אותה 'שוכח' מה מתחשק לי עכשיו,
אלא אני נכנס למסירות (נפש) לה', מה שהוא רוצה זה מה שאעשה, ואני ממלא את כל ישותי ומחשבותי במה שהשם רוצה ממני עכשיו.
רצונך ייעשה, רצוני לא ייעשה. רצוני לא ייעשה, זה ההרפייה פאסיבית. ורצונך ייעשה זה פעולה אקטיבית שגורמת לי להרפות מעצמי.

מזכיר מאוד מה שכתוב בספרים, שכשהתאווה תוקפת העצה היא 'להתבטל':
1) להפסיק להיות ישות עם רצונות משלי,
2)להתמסר להשי"ת לגמרי.

עוד לא יצא לי, ברוך ה', להתנסות בתאוות מין ולהיעזר בזה, אבל אני מפעיל את זה הרבה פעמים ביום, על דברים שבד"כ אני לא שולט בהם. וזה ממש נפלא.
גם אם זו לא הכוונה המדוייקת למה שנשאל פה, מומלץ מאוד לנסות לפעול לפי זה...
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: מבולבלים לפני 11 שנים, 10 חודשים #9170

ל"כובש"
כשהתאווה מגיעה לנו אל הראש, כשהראש של המכור שלנונ מתחיל לפעול ולדפוק בפתחי לבבנו ושערי מוחנו חסרי ההגנה והשומר המגן, שום התמסרות לא תעזור במקרה הזה. כולך רוצה את מושא חייך החבוי בתוך תת המודע שלך, לא תוכל לעצור  את זה, אלא אם כן ייפול עלינו מטאור ענק מהשמיים ויעצור בעדנו מלהושיט אצבע אל עבר התאווה.
כשהתאווה מגיעה, כל העצות שהבאת פשוט מחליקות להם, והאשה הראשונה שנראה תמלא לנו את הראש ותציף בנו תמונות וסרטים מתת המודע.
אנחנו מכורים למין. עד להודעה חדשה...
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: מבולבלים לפני 11 שנים, 10 חודשים #9191

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
משוש,
אני שומע מה שאתה אומר,
וזה נכון אם מתעוררים להתמסרות רק בעת תאווה.

לכן, התמסרות לא אמורה לבוא רק בעת תאווה, אלא כל היום. זו עבודה תמידית, וכלפי כל דבר שיש לעשות בחיים.
זה דבר שצריך להכניס להרגל, ולפעול על פיו תמידית. וכך ממילא בעת תאווה, במקום מה שקרה עד עכשיו, שבאינסטינק פעלנו לפי התאווה, מעתה נתמסר באינסטינק לה'.
ואמר לך מנסיון שאני נזכר עכשיו, לפני קצת זמן, בתוך שינה היה לי חלום ארוטי, ובתוך שינה, בחלום, התמסרתי לה' (חשבתי 'הוי"ה' ורצתי אל תוך האותיות...) והתעוררתי.
יבש....

טוב אולי זו רק מליצה...
אבל אולי אני חי במודעות להתמסרות לה' ולכן גם בתוך שינה זה עבד.
תמשיכו להגיב.
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: מבולבלים לפני 11 שנים, 10 חודשים #9194

• נעם ה'
אחרי שכולם כאן אומרים שהם לא מבינים מה זה "הרפיה" - נשמע ממש גאווה לכתוב שנראה לי שאני יודע מה זה. תקנו אותי אם אני טועה אבל אני מרגיש שאני דווקא מבין לגמרי מהי ההרפיה הזו והיא אכן עוזרת לי מאוד מאוד.
אני עוצר את עצמי באמירה פנימית חזקה אך רגועה: "זה לא נוגע אלי. כמו שהעננים חולפים מעל לראשי והרוח הנושבת בהם אינה מעיפה אותי - כך אין הדברים האלו נוגעים אלי כלל. אני מכור, לכן אין לי יכולת להתמודד מול הכוחות הגדולים ממני שפועלים כעת בסביבתי ואני מבין שעליהם לחלוף עם הרוח על ידי אותם כוחות שהביאו אותם לסביבתי. אין לי כל חלק בכך."
באומרי את זה לעצמי שוב ושוב אני לא חש בשום מאבק ושום מתח. זו הרפיה מוחלטת שאני אומר לעצמי שעלי לבטל את ההתגעשות כי היא אינה נוגעת אלי כלל. המחשבה על המילים והשינון יוצרות תנועה בנפש שהיא ההרפיה.
תעשו ניסוי בבקשה. עיצמו עיניים וחיזרו על המסרים הנ"ל שוב ושוב. עשו זאת כמה דקות רצוף. דברו לעצמכם בנחת. לא מרגישים משהו?
יש עוד מישהו שמרגיש כמוני, או שמרגיש אחרת בעקבות הניסוי?

בעניין: מבולבלים לפני 11 שנים, 10 חודשים #9196

ל"נועם השם",
כמדומני שרובנו עשו כדבריך, אני לפחות עשיתי כדבריך וכמה וכמה פעמים. אך ללא תועלת. בסופו של יום תמיד חזרתי אל המאורה הקטנה והחמימה שלי... התאווה.
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: מבולבלים לפני 11 שנים, 10 חודשים #9198

• נעם ה'
משוש היקר, בפוסטים הקודמים לא ראיתי שאתה מסכים עם הכניעה, הביטול המוחלט והויתור על המאבק.
האם חל שינוי?
האם אתה צועד איתנו ב12 הצעדים?
בכל אופן אשמח לדעת אם אכן זה מה שרובנו עושים.

בעניין: מבולבלים לפני 11 שנים, 10 חודשים #9205

ל"נועם השם",
לבנתיים, בחרתי ללכת בדרך המקובלת כאן בפורום, לקחת דבר אחד להתמקד עליו ולנסות לעשות אותו עם שאר החברים כאן בפורום.
דרך חדשה, אין לי כלים וכח נפשי לבנות לעצמי. לכן לבנתיים אסתפק בדרך שאתם בחרתם בה...
בייחוד, כאשר ראיתי, שרובכם מתחזקים בתורת השם ובמצוותיו, בעזרת התוכנית ובעזרת השיחות כאן עם החברים ובקבוצות..

שלום שלום...

בעניין: מבולבלים לפני 11 שנים, 10 חודשים #9218

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
נועם ידידי,

מה שאתה אומר זה נפלא וכנראה לכך הכוונה. אני מוכרח לציין שעיקר ההרפיה היא (כפי שציינו כמה ובעיקר "אחד מסיירת מובחרת"), בכל היום ולא בהכרח כאשר אנחנו ניצבים מול גל, כי לפעמים כאשר מגיע הגל - זה כבר כמעט מאוחר מידי וההרפיה קשה הרבה יותר. צריך לחיות נכון עם הקב"ה כל היום, ואז הגלים הרבה יותר רגועים והרבה יותר קל להכנע, להרפות ולתת לה' לנהל לנו את החיים וגם את המאבק בתאווה.

משוש חיי,

אני שמח שהגעת למסקנה הזאת אבל לא בדיוק הבנתי מה הכוונה שלוקחים דבר אחד ומתקדמים. אנחנו לא לוקחים דבר אחד אלא נכנסים לתכנית ולקבוצה ואז יש תוצאות. העבודה לבד על הדברים לא מקדמת אותנו, ולפי הנסיון שלי - זה רק אשליה. יתכן שאני טועה אבל בנתיים לא מצאתי אף אחד שהצליח לעבוד על הצעדים לבדו ולהתקדם בהחלמה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: מבולבלים לפני 11 שנים, 10 חודשים #9232

לזלמן, התכוונתי בדבריי שאקח את כל התכנית עד כמה שאני מסוגל לתפוס בשכל ובהבנה.
אכנס לקבוצות, ואשתתף, עד כמה שאוכל...

בעניין: מבולבלים לפני 11 שנים, 10 חודשים #9237

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
משוש היקר
מה שאתה כותב זה מתכון לכישלון,
מה שאני מסוגל לתפוס בשכל...
אבל השכל שלי כמכור משקר,
אני למשל חייב ספונסר, שיסתכל עלי מבחוץ וייעץ לי מה נכון, אני לא יכול לסמוך על השכל הישר שלי.
בתוכנית הזו אין מקום לשכל, צריך רק לבצע את הפעולות, ויש שאלה אחת שאסור לשאול, וגם אין עליה תשובה,
למה?
בברכה
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: מבולבלים לפני 11 שנים, 10 חודשים #9240

• סוד הכניעה
  • מנהל

אתה מציג את "ההרפיה" כפתרון לבעיה מסויימת אך אינך יודע מהי "הרפיה".
אם כך, מה שווה הפתרון?

זה דומה לאחד שיגיד לי שהוא יודע איך להיפך למיליונר ואני שואל אותו: "נו, איך?" והוא עונה לי: "תעשה בלי בלה בלו"
ואני שואל אותו: "מה זה בלי בלה בלו" והוא עונה לי: "לא יודע"
נכון שאני אחשוב עליו: "יו... איזה קשקשן !!!" ???

לא הבנתי למה. אם אני יודע שיש תרופה מסויימת ששמעתי שהרבה אנשים לקחו אותה וזה עזר להם, אבל אני לא מבין עדיין איך לוקחים אותה ובאיזה מינון ומתי, האם זה אומר שהתרופה לא טובה?

גם אני בן אדם ויש המון דברים שאני לא יודע. אני אומר לך שראיתי אנשים שטוענים שהם הלכו בדרך מסויימת והצליחו, ואני מנסה להבין מה הם עשו. אני לא אומר שאני יודע, אלא ההיפך, אני מצהיר שאני לא יודע, אבל אני לא אומר שבגלל שאני לא יודע, לכן זה לא נכון... אם הדרך מצליחה עבור אנשים מסויימים ואני לא יודע איך הולכים בדרך, סימן שאני צריך יותר להתאמץ כדי לדעת איך ללכת, אבל בודאי לא לפסול את הדרך הזאת.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: מבולבלים לפני 11 שנים, 10 חודשים #9247

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
זלמן יקירי,

נכון שאמרנו את המשל על תחנת הדלק וזה נכון מאוד.
בתחנת דלק אני יודע מה לעשות, אבל הרפייה, מה זה?

זו היתה כוונתי.
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: מבולבלים לפני 11 שנים, 10 חודשים #9248

• דובי
  • דירוג פלטיניום
חברים הרפיה זה.......תדעו בהמשך

בעניין: מבולבלים לפני 11 שנים, 10 חודשים #9250

• סוד הכניעה
  • מנהל
אז יכול להיות שיש דברים שאני לא יודע, אבל אני עדיין מנסה להבין אותם ולא מבטל אותם.

בהתחלה גם לא ידעתי מה זה כניעה ולא ידעתי מה זה בכלל צעדים, אבל סמכתי על אלו שכן ידעו והמשכתי בדרכם.

יתכן כמובן שאני לא מבין ובכלל הרפיה לא קשורה אצלנו או שזה פשוט תרגום אחר של משהו שאנחנו כבר עושים, אבל זה שאני לא יודע - לא אומר שזה לא נכון. אנחנו כאן כדי לדון בדברים האלו בדיוק.

זמן ליצירת דף: 0.53 שניות

Are you sure?

כן