ברוכים הבאים, אורח

האם אפשר להיגמל בלי 12 הצעדים?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: האם אפשר להיגמל בלי 12 הצעדים? 2102 צפיות

תגובה: האם אפשר להיגמל בלי 12 הצעדים? לפני 8 שנים, 2 חודשים #82381

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
אני חושב שאפשר. אבל גם אי אפשר.
אנסה להסביר.

בוודאי שיש המוני אנשים בעולם שסבלו מבעיה של התמכרות או כפייתיות או אובססיביות, וכיום הם שולטים במצב.
אני שמעתי על שיטה של BTC משהו כזה שהועיל לאנשים. ואני בטוח שיש המון תרופות ושיטות, כמו לכל בעיה אחרת ביקום.

כמו שהרחיב החבר אסירות, כיוון שהבעיה שלנו היא מעבר לבעיה פיזית, גם בעיה רגשית נפשית רוחנית, אזי סירוס כימי למשל לא יפתור את המימד הנפשי של העסק הזה.

וכעת לנקודה אותה אני רוצה לבטא:
ניתן לחשוב ש"תוכנית 12 הצעדים" הינה תכנית של 12 חידושים, עקרונות של איזה שיטה מסויימת, ויש המעידים שהשיטה עובדת וכולי וכולי...

אז זהו שלא!
לא כתוב שם שום חידוש. החלוקה ל12 גם היא לא ברורה לי (כתוב בספרות איזה חלוקה של 15, צעד0 צעד 8.5 וצעד 12.5), כל בר דעת ויודע ספר ימצא את כל הצעדים בפרקי אבות ובחז"ל, ולמעשה עם טיפת כישרון אפשר למצוא את דרך הצעדים אצל כל אדם הגון ויישר שכל. ולכן הצעדים הם לא "שיטה" ספציפית. אלא דרך חיים שכל אדם בעולם פחות או יותר מיישם את חלקה.

נקח אדם שמאוד מקפיד על תפילות. הרי זה נוגע בצעד 2,3,7,10,11,12,
אדם שמקפיד על בין אדם לחברו. הרי זה מקיים את צעדים 8,9,10,12,
אדם מוסרי שיודע לעשות חשבון נפש. הרי זה נוגע בצעדים 4,5,6,
וכן על זה הדרך כל מידה נכונה, כל רגש טוב, כל דבר מוסרי כלשהו שייך לאותה חלוקה של 12 צעדים.

אמחיש במשל,
נניח שהיתה שיטה שנקראת דומם צומח חי, ועל ידי שיטה זו ניתן להכיר את המציאות באמצעות בחינה של הדוממים הצומחים והחיים... האם זו המצאה מחודשת? או דרך מסודרת להתמקד באובייקטים?
האם יש מישהו בעולם שמצליח להכיר את המציאות בלי הדרך הזו? בלי השיטה הזו?
וזה בעצםם מה שהחבר אלי כותב. וזה בעצם מה שקורה לכולנו.

ובמשל נוסף.
שיטה חדשנית ליצירת לחם שיטת 5 הצעדים.
צעד ראשון: מים
צעד שני: קמח
צעד שלישי: סוכר.
צעיד רביעי: מלח
צעד חמישי : תנור
האם אפשר לאפות לחם בלי תכנית 5 הצעדים???

בכל שיטה בעולם, בכל חיזוק שכל אחד מאיתנו ניסה להתחזק, היה שם אלמנטים שונים שחשובים להחלמה. כגון הודעה בבעיה, אמונה, תקווה, כנות, נכונות, תפילה, נסיון לעזור לחבר אחר, ועוד משלל פעולות של החלמה.
אלא שכשזה מגיע בצורה מעורפלת ספונטנית מבולבלת ולא עקבית אזי הניצוצות הללו לא מצליחים להתאחד לכדי אור אחד גדול.

הגיעו להם קבוצת אלכוהוליסטים, ועלו על ה"רצפט" שעובד. עלו על מרשם מסויים, מתכון מדוייק, ומאוד כללי, שעובד.
אין כל חידוש בעקרונות עליהם הם דיברו. (אולי יש חידוש בסדר הכרונולוגי של עבודת המידות הזו. וצ"ע)

ולכן,
אין לי ספק שאי אפשר להגיע להחלמה ושלווה ומפוכחות וחיים בלי "התוכן של מה שעושים בצעדים".
אמנם אפשר לקבל רסיסים מזה דרך, רבנים, ספרים וסופרים, מטפלים, פסיכולוגים, ושאר שיטות...
ובפרט, אפשר לקבל מנה גדושה מזה דרך עשיית הצעדים עם ספונסר שקיבל מספונסר כיצד זו הדרך היעילה להתחבר לחיים רוחניים.

התשובה לשאלתך,
אפשר להיגמל בשיטות נוספות. אבל התוכן הרוחני של הצעדים נמצא בתפזורת בכל שיטה וטכניקה.
אתה מוזמן לבוא להתרשם מהתפריט שלנו, המרשם המדוייק והכללי שלנו, האיזון שלנו, והתוצאות שלנו.

אוהב
הושיעה נא
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

תגובה: האם אפשר להיגמל בלי 12 הצעדים? לפני 8 שנים, 2 חודשים #82392

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
free כתב:
כן

אתה מכיר כאלה?...
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: האם אפשר להיגמל בלי 12 הצעדים? לפני 8 שנים, 2 חודשים #82403

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
מאוד אוהב את התגובות, וידידי הושיעא כתב דומה למה שאני חושב. אוסיף בכל זאת בסגנון שלי:

האם אפשרי להיגמל בשיטות אחרות ללא 12 הצעדים?

אפשרי לנסות. והיה אם תצליח הוכח שאפשר. אני באופן אישי ניסיתי קצת ולא הצלחתי.

מה שאני אבל רוצה להוסיף שאפילו נניח שאני יכול להיגמל בדרך אחרת, הרי התכנית של 12 הצעדים היא דרך חיים מוצלחת כל כך שהייתי מאמץ אותה גם לולא הייתי מכור. הייתי גם מלמד אותה בכל מוסדות החינוך ולכל חבריי, גם מי שאין לו קשר כהוא זה לאיזה התמכרות שהיא. זאת תכנית של אמונה חזקה יותר בה' וחיבור חזק יותר אליו, חשבון נפש פנימי ותמידי, ועזרה לאחרים. זה לא בדיוק מה שכיהודי וכחסיד חונכתי כל החיים? רק שבלי הצעדים כל הנ"ל היה לא כנה מבולבל ואגואיסטי. כשהקפדתי על x זה לפעמים בא על חשבון דברים שהקב"ה רצה ממני אבל אני לא ראיתי את זה ולא רציתי לראות את זה. העדפתי להיות "עובד ה'" כפי שאני רואה לנכון.

כיום לצערי באופן זמני בכורח הנסיבות נבצר ממני להשתתף בקבוצות וגם הקשר שלי עם חברים ירד מאוד, ב"ה שעדיין ממשיך להעניק לי ימים נקיים שמצטברים כבר לשנה וכמעט חמשה חודשים.
אבל הרעיונות של התכנית שלמדתי ויישמתי אני לא עוזב בעז"ה. החיים שלי היום פי כמה מאושרים גם מבחינת הנקיות וגם מעוד כמה וכמה וכמה בחינות.

תגובה: האם אפשר להיגמל בלי 12 הצעדים? לפני 3 שנים #134546

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

אשמח שחברים יחלקו בנושא הזה
מאד מאד חשוב

תגובה: האם אפשר להיגמל בלי 12 הצעדים? לפני 3 שנים #134559

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....

אין לי הרבה מה לחלוק בנושא