ברוכים הבאים, אורח

צופים בפורנו ביום כיפור בשבת ליד בני משפחה?
(0 צופה) 

נושא: צופים בפורנו ביום כיפור בשבת ליד בני משפחה? 5067 צפיות

תגובה: לשלוט בפיתוים לנצח האם זה אפשרי? לפני 8 שנים, 3 חודשים #81350

תראה, זה נשמע קוסם לגמרי.
ממש כאילו הפכת את הבחירה למשהו פשוט...
יש לי בעיה עם לשון הרע? יאללה שטויות. מחדיר לעצמי כמה אלפי פעמים למוח כמה זה רע ואני בחוץ
אני לא מתחבר לגמרא? משחק ילדים. מחדיר לעצמי ואני אוהב ללמוד יותר מהרב אליישיב זצ"ל.
אני לא כותב חלילה בהתרסה.

אבל מעשית, אם אבוא ואגיד לך: "ניצחתי ידידי, מה אני עושה עכשיו?! אני חייב חייב חייב תאווה עוד שניה אני יוצא מדעתי!" מה תשיב לי?
האם לנסות לזכור כמה רע זה גורם לי?
זה לא מעניין אותי עכשיו. אני יודע כמה רע זה גרם לי. רק לפני X ימים רציתי למות מרוב שכאב לי.
אבל עכשיו אני חייב את זה ואני מוכן אפילו לסבול את האחר כך.
רק לא להשאר בצורך/רצון/קריז/חשק המטורף הזה שאני בו
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 3 חודשים על ידי בעצתך תנחני.

תגובה: השליטה היא העונג הכי גדול בעולם לפני 8 שנים, 3 חודשים #81358

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
קודם כל "נצחתי ואנצח" היקר אשריך על הניקיון הארוך מתפלל בשבילך שתתמיד בו בע"ה.
בימינו זה ראוי לכל הערכה ולא מובן מאליו בכלל לא משנה איך הצלחת להניע את התהליך של ההחלמה.

אכתוב לך כמה דברים על כיוון הדברים שהבאת ואתפלל לה' שתמצא אותם מועילים ומחזקים ולא אחרת.

ראשית אם היית כותב פה לפני חודש את הדברים רוב הסיכויים שלא היה לי כ"כ מה לומר לך מעבר לכל הכבוד,
מצאת דרך נוספת להחלים מהתמכרויות, כפי שמבטיחים לא מעט גורואים לעזרה עצמית בספרים/הרצאות שלהם - ולמי שמעוניין להעמיק בדברים שהבאת במקורם שיצפה - בזה ולמי שרוצה את המקור לזה (באנגלית)... שיקשיב לזה והוא בעצם מסתמך על עקרון שיצר האיש הזה.. שבטח העתיק את זה איכשהוא מהתורה שמסר לנו האדון הענק הזה

גם אני הנעתי את ההחלמה בדרך עקיפה דרך החשיבה החיובית והטיפול במחשבות שליליות ולא דרך 12 הצעדים, ראה כאן אם תרצה את סיפורי - קישור

מה שקרה לי לפני חודש זה שחוויתי תקופה קשה בחיי וגיליתי שאני מתחיל לחפש לי הקלות במקומות אחרים שאינם תאווה, אצלי זה היה בהימורים או משהוא מאד דומה להם, שיצאתי גם משם איכשהוא לבד (עלק לבד... בעז"ה כמובן ) לפני שנה,
מה שהדליק לי נורה אדומה, התקשרתי לאחד מהחברים הוותיקים בקבוצות החיות והתייעצתי איתו האם אני בעצם "טיפוס מתמכר" שפשוט הצליח לצאת משתי התמכרויות איכשהוא לבד אבל עדיין לא טיפל בשורש ובסיבה שהביאה אותו לחיפוש ההקלה ולהתמכרות מלכתחילה.

הוא ענה לי שיש כזה מושג והוא זיהה כך את עצמו לפני כמה שנים, הוא לא בטוח שאני בדיוק כמוהו אבל הציע לי לבדוק את זה בעזרת השתתפות בקבוצות החיות, שלאחר קצת חששות ולבטים החלטתי לנסות ללכת אליהם ולבדוק.

היום ב"ה אחרי 4 מפגשים חיים עם חברים יקרים ומקסימים בקבוצה החיה, אני יכול לומר לך "מבפנים" שאין מה להשוות בין החלמה לבד בעזרת טריק כזה או אחר לבין החלמה אמיתית ועמוקה מהשורש בעזרת סקירה מקיפה וכנה שלי מול עצמי את כל פגמי האופי "שרכשתי" ושנולדתי איתם, וביצוע מעשים על מנת להתמודד איתם לאט לאט.

וההוכחה הכי טובה שיש לי לעצמי שזה עולם אחר, היא שמרגע שנכנסתי לקבוצה אני מתחיל להבין שעד היום שיחקתי משחקים עם עצמי ובגדול, אף פעם לא ישבתי מול המראה ואמרתי לעצמי - "פנימה ( ) אתה פשוט גאוותן חולה שליטה שלא מסוגל לסמוך על ריבונו של עולם בכלום, חייב להרגיש שאתה שולט בהכל ואין נבון וחכם כמוך וכו' וכו' וכו' מה שכמובן נכון"....לא סתם זה גם חלק מהמחלה - חוסר מודעות עצמית כנה ואמיתית.

לא באתי חלילה להרפות את ידיך ולומר לך שההחלמה שלך בעצם מזוייפת,
כי אני יודע מעצמי שאפשר להגיע להחלמה מהצורך לקבל פורקן בתאווה בדרך שאינה נבירה כנה וכואבת בפגמי האופי שלי, אבל מה שכן רציתי לחלוק איתך את הדרך היותר פנימית שאני עכשיו עושה ומרגיש שהיא הפתרון האמיתי להתמכרות ולהרבה מאד התנהגויות לא מושלמות שיש לי בחיי.

ייתכן בהחלט שבשביל רמת ההתמכרות שהיית בה, והבסיס הנפשי שהיא ישבה עליו בנפשך,
מספיק לך להעמיד חייל דמיוני עם M-16 דרוך ולצעוק עליה מידי פעם "עצרי או שאני יורה",

אני יודע שבשבילי ובשביל הילד הקטן והמפוחד שנמצא אצלי במח (ואצל כולנו הוא קיים ראה כאן אם תרצה - קישור)
ושכמה לקצת חום ואהבה ממישהוא, הדרך היא להתכופף אליו ללטף בעדינות את ראשו וללחוש לו בשקט באוזן - "אל תדאג כל כך ילדי מחמדי האהוב, ה' אוהב אותך כמו שאתה מכל לבו האין סופי, בא איתי למסע בדרך ההחלמה ונראה ביחד איך אפשר להשתפר ולתקן לאט לאט".

לסיום להלן ציטוט מהרב וולבה זצ"ל שהיה מגדולי המחנכים והמבינים בעומק נפש האדם - שנכתב על חינוך ילדים אמנם אבל כפי שכתבתי בכולנו יש ילד קטן שצריך לשמח ולחנך - מקור
"לעומת תפיסת חינוך השררה (התפיסה שצריך לשלוט על ילד כמו מפקד), קיימת תפיסת החינוך היהודית.
הרב שלמה וולבה זצ"ל, גדול חכמי המוסר בזמננו, היטיב לבטא את השוני המהותי בין שתי תפיסות עולם אלה, בכך שנהג להבדיל בין הגישה של חינוך אוטוריטרי (=סמכותי) לבין מסורת החינוך היהודי.
"לא מהפסיכואנליזה אנו חיים", נהג לומר לרבבות תלמידיו בישיבת "קול תורה" בירושלים, "גם רוח חכמינו ז"ל אינה נוחה מהחינוך האוטוריטרי ואין להכות ילדים".

חובבי התנ"ך בוודאי ישאלו כיצד קיים הרב וולבה את הוראתו של שלמה המלך 'חושך שבטו – שונא בנו' (משלי יג, כד).
אך הרב וולבה נהג לצטט מנגד מדבריו של הנביא זכריה: "ואקח לי שני מקלות: לאחד קראתי נועם ולאחר קראתי חובלים" (יא, ז). הרי ישנו גם מקל נועם - נהג ללמדנו בשיחות המוסר שמסר מדי מוצאי שבת לכ-600 תלמידים ואברכים - כמו למשל, לשבח ילד עבור דבר טוב שעשה, לחייך אליו או לומר לו מילה טובה – גם זהו מקל, המדרבן להמשיך בהתנהגות טובה, אבל הוא מקל נועם.
"בדורנו מקל זה יעיל יותר מאשר מקל חובלים", לימד הרב וולבה את אלפי המורים והאבות שלא חדלו לפקוד את שערי ביתו בגבעת שאול עד השעות הקטנות של הלילה.
לימים אף העלה את הוראתו החינוכית הזאת על הכתב.

גם המקובל הרב משה חיים לוצאטו (רמח"ל) ביאר בספרו המעמיק "דעת תבונות" את הפסוק 'חושך שבטו שונא בנו ואוהבו שִׁחֳרוֹ מוסר' על פי סופו:
"...שהמוסר עצמו, אפילו בזמן שהוא נעשה, לא יעשה באכזריות חימה, אלא במיתוק גדול, מפני האהבה המסותרת (של אב לבנו) שאינה מנחת לכעס למשול ולהתאכזר".

שאזכה ביחד אתכם - אמן.
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 3 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: השליטה היא העונג הכי גדול בעולם לפני 8 שנים, 3 חודשים #81360

פנימה היקר, תודה על דבריך
אני מבין את הצורך בשחרור ותיקון פגמי האופי שעומדים בבסיס. זכיתי להשתתף בקבוצה וזו חוויה טובה. אך למרות זאת נראה לי קסום נקיות עצמה. אפילו אם בהתחלה טכנית, כמו שהיא נקראת. או 'שתיין יבש'. ועוד בצורה שמציג זאת חברינו 'ניצחתי ואנצח' - באופן שבו הוא לא מתאווה כלל. לא אחלה נקודת פתיחה?...

תגובה: השליטה היא העונג הכי גדול בעולם לפני 8 שנים, 3 חודשים #81363

בוקר טוב חברי הפורום הנכבדים
ואני מודה לכם על התגובות הנפלאות

שבוודאי עוזרות לי ועוזרות לאחרים להבין יותר טוב את עולמם של המכורים
בעבר ובהווה

ידידי היקר " בעצתך תנחני"

הבחירה היא משהו אפשרי לא אמרתי פשוט

בכל רגע ורגע נתון יש לנו את זכות הבחירה לבחור בטוב וברע
רק אנחנו עצמינו יכולים להחליט מהו רע ומהו טוב

בעבר קיטלגתי במוח שלי פורנו ואוננות לטוב לעונג
המוח שלי היה מותנה פורנו שווה הנאה ותענוגות

היום לאחר מאות ואלפי פעמים שהחדרתי לו למוח
שמה שהיה היה וזה היה טעות שרימו אותי

אבל מכאן ולהבא פורנו אוננות שווה סבל גדול כאב אדיר

וכל פעם שהחדרתי את זה למוח שלי הנוירונים שלי שהיו
משחררים דופמין למראות שמגרים

חדלו להפריש את החומר הזה וחדלו לספק לי עונג

ואכן כן גם לגבי לשון הרע ולימוד תורה אם אני יעשה את ההתניה
לזה שלשון הרע הוא סבל ולימוד תורה הוא עונג

בסיום התהליך כך יהיה

ותראה בעצמך שיש הרבה אנשים שתורה היא התענוג הכי גדול
ויש שאצלם לימוד תורה היא סבל

הכל לפי הקישורים במוח שאנחנו מקשרים
וזה בשליטה הבלעדית שלנו

תגובה: השליטה היא העונג הכי גדול בעולם לפני 8 שנים, 3 חודשים #81364

ידידי היקר והמלומד "פנימה"
תודה על תגובתך הארוכה והמאלפת

קראתי את הסיפור שלך והוא לא פחות ממדהים
אשרי חלקיך ותמשיך לשלוט ולא להישלט

בוקר טוב

אני לא מומחה להתמכרות
אני לא מכיר את שיטת 12 הצעדים
אני לא מלומד
אני לא פסיכולוג ולא מומחה

אני כן מכור לשעבר 25 שנים בכלא ההתמכרות
שלדעתי ואני שלם עם מה שאני כותב
מצאתי את הדרך החוצה לצמיתות

וגם אם כל החברים המלומדים והמנוסים ינסו לכתוב לי ברמז דק
או בשפה ברורה וחדה שאני לא יודע מה זה מכור? ואני עוד יכול ליפול חזרה

בוודאי שאף אחד לא יכול להתחייב על כלום
כמו שיוחנן כהן גדול שימש בכהונה 80 שנה ולבסוף החמיץ

אבל הבינו חברים

הפסקתי להרגיש כיף וטעם מזבל התחלתי להרגיש עונג ושמחה משליטה טוטאלית בעמידה בפיתויים

כשגילתי את השביל

רקדתי משמחה לאלוקים ותקופה ארוכה לא נרדמתי מרוב אושר ושמחה

אז איזה סיבה יש לי לעשות דברים שאצלי מקושרים לסבל רב ולכאבי תופת
אלא אם כן אני מזוכיסט הנהנה לסבול ואני לא

כבעל עסק שמתי מאבטח בחוץ שמסנן מחבלים

אני לא יתן למחבל שרוצה לפוצץ אותי לחתיכות להיכנס אילי פנימה

תגובה: השליטה היא העונג הכי גדול בעולם לפני 8 שנים, 3 חודשים #81366

נצחתי יקר, אני מאמין לך לגמרי, ושמח בשבילך על השחרור שאתה חווה.
אבל יש משהו שקצת קשה לי בהתנסחויות שלך: ההנחה שאם זה הצליח עבורך, זה יכול להצליח לכולם. אם רק יעשו מה שאתה אומר.
העולם מורכב, ויש בו הרבה סוגי אנשים. ואלקים משגיח על כל אדם באופן אחר. זה שמצאת דלת יציאה זה נפלא. זה שאתה רוצה לפרסם אותה ולשתף בה אחרים חשוב מאוד. אבל כשאתה מתבטא כאילו הדרך שלך חייבת לעזור גם לי, אני מרגיש חוסר כבוד כלפי המאמצים שעשיתי והמסקנות שהגעתי אליהן, אחרי הרבה דם, יזע ודמעות.
אני לא חושב שכולם מכורים. האם אתה מוכן, בתמורה, לא לחשוב שכולם מסוגלים לבחור באופן שעבד עבורך?
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

תגובה: השליטה היא העונג הכי גדול בעולם לפני 8 שנים, 3 חודשים #81367

ידידי המלומד "בעצתך תנחני"
ישר כוח על דבריך

אני מרגיש שאתה מבין את מצבי יותר מאחרים

בכל אופן לעניות דעתי אין כאן ענין טכני כלל

אני מרגיש שהלב שלי המוח שלי הגוף שלי

לא רוצה יותר דברים שדפקו לו את הצורה

והם הפסיקו להנות מזבל

תגובה: השליטה היא העונג הכי גדול בעולם לפני 8 שנים, 3 חודשים #81368

ניצחתי החביב!

אני לא מצליח להבין את הניצוח הסמוי שמתנהל כאן בשיח שלך ואתך. אף אחד לא נמצא כאן כדי להוכיח לשני שהוא צודק או לא. מטרתנו המשותפת היא להפסיק את התלות בתאווה ולחיות חיים נורמליים. זה לא כל כך משנה איך עושים את זה. חשוב כן להגיע אל המטרה. אם בדרך זו או אחרת.

המציאות והתוצאה היא זו שמכתיבה את הדרך. אם הצלחת להגיע בדרכך, אשריך! אם אחרים הצליחו להגיע בדרך אחרת גם אשריהם! ויכוח לא יביא אף אחד להחלמה אלא לתוצאה הפוכה.

שנמשיך יחד הלאה להישאר נקיים ומפוכחים.

תגובה: השליטה היא העונג הכי גדול בעולם לפני 8 שנים, 3 חודשים #81369

בוקר טוב דוקטור פינחס ומיסטר זימרי
1078 זה מדהים ומטורף

לגבי מה שכתבת אני לא מניח כלום
אני מספר על הדרך שלי שהוציא אותי מהמבוך

אני לא מזלזל בשום דרך אחרת שיכולה להוציא מכורים מהמבוך

אם מישהו מחברי הפורום הרגיש שאני מזלזל בדרך שעוזרת לו או בדרך
שהוציאה אותו מהמבוך

הריני מבקש מחילה סליחה וכפרה חלילה לי מלזלזל בניסיון של יהודים אחרים

אבל אני אחזור שוב על דברי

הדרך של התניית הכאב לפורנו שיחררה אותי
ולכן אני מתלהב לספר עליה

יתכן שעוד לא הצלחתי להסביר את הדרך עד הסוף כאן בכתיבה שלי
היות ואין לי נסיון כתיבה
וזה לראשונה אני כותב

אבל אני מקווה ומתפלל על כך שאני יצליח להעביר את חוויתי האישית
למי שהדרך שלי תתאים עבורו

ושוב מחילה אם נשמע צליל זלזול בכתיבתי בחברי הפורום
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 3 חודשים על ידי נצחתי ואנצח.

תגובה: השליטה היא העונג הכי גדול בעולם לפני 8 שנים, 3 חודשים #81371

אדם יסודו

אני באמת מרגיש שסיפרתי בגילוי לב על דרך שהוציאה אותי מהמבוך
והמגיבים מנסים להסביר לי בשלל צורות ואופנים
שזה לא יתכן
ושאני לא יחשוב שיצאתי מזה

ואני בתור אחד שמרגיש שנצחתי את ההתמכרות
ושיש לי דרך שיכולה לחסל את הכוחות האופל והרוע

מנסה להגן ולהציע אותה שוב בפני אחרים שעוד מתקשים

אין לי שום ענין להתנצח עם אף אחד
אלא אך ורק לספר
על הדרך שעבדה לי ולאחרים
ועכשיו כל הרוצה לבוא וליטול יבוא ויטול
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 3 חודשים על ידי נצחתי ואנצח.

תגובה: השליטה היא העונג הכי גדול בעולם לפני 8 שנים, 3 חודשים #81379

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
בוקר טוב ומבורך "נצחתי" היקר

תודה רבה על תגובתך לתגובתי והאיחולים הלבביים, כה יתן לך ה' וכה יוסיף.
(ואגב 'דוקטור פינחס ומיסטר זימרי' אני לא בטוח שמותר לך לכתוב היום תגובות - יש לך רצף ניקיון של 1078 ואתה כבר בתגובה ה1079... תודה וכל הכבוד על כל ההשקעה בנו, א-ו-ה-ב-י-ם)

ראשית דבר תורה קצר (מלפני שבועיים) - מקור
"אנחנו מתחילים לקרוא השבוע בתורה את ספר שמות, עם פרשת שמות," הוא אומר.
"רש"י, החבר הכי טוב שלנו לאורך לימוד הפרשה, קורא את המילים הראשונות, שבהן נאמר: 'ואלה שמות בני ישראל'. הפרשה מתחילה בספירת כל השבטים, ורש"י שואל: שוב? למה צריך למנות שוב את שמות בני ישראל? רק לפני שבוע כבר ספרנו אותם.
כל כך הרבה פעמים כבר עצרנו לצורך מפקד אוכלוסין כזה.
ואז רש"י מסביר שאנחנו משולים לכוכבים.
כל אדם הוא אינדיבידואל, כוכב זוהר וזורח ויקר ומיוחד.
כל אדם נחשב.
כמו שאנשים סופרים מטבעות זהב, כמו שילדים סופרים אוסף שהם אוהבים, כך אלוקים אוהב לעצור ולספור אותנו.
כן, שוב ושוב.
התורה מזכירה לנו השבוע כמה כל אחד מאיתנו יקר וחסר תחליף.
עזרא היה כוכב כזה (עזרא שוורץ ז"ל בן ה-18 שנרצח לפני כחודש בצומת הגוש).
הוא זהר.
הוא האיר כל מקום שאליו הגיע.
אבל הפרשה אומרת לנו שכל אחד מאיתנו כאן, גם בחייו, גם ברגע הזה, הוא חד פעמי" - ע"כ.

אני מאמין שכל סיפור על החלמה ואפי' רק התגברות זמנית על אובססיה/התמכרות, שאנחנו קוראים פה, מוסיף אנרגיה לכלל החברים להתגבר ולקבל עידוד להמשיך בהתעלות מעלה בדרכם האישית והמורכבת של סיפור חייהם.

הסיפור שלך מוסיף מאד להחלמה שלנו, כי הוא מוכיח שלפעמים כל מה שחסר לנו בשביל להתעורר ולבצע דברים שאנו דוחים ללא סוף או מפחדים להיכשל בהם, זה קצת ניעור עצמי כנה ואמתי כמו שכתבת.

אממה... הפורום פה רחב היקף ב"ה והחיים יותר מורכבים ממה שנדמה לפעמים,
ויש הרבה מאד סיפורים של מכורים שקראתי וקרעו את ליבי - אתן לך דוגמה לסיפור חריג (אני מקווה..) ששמעתי אתמול מבעל המעשה בעצמו - לא יהודי אמנם אבל כדוגמה לנסיבות חיים שייצרו פגמי אופי שהובילו להידרדרות לשילוש הקדוש... (סמים אלכוהול ומין כפייתי )

הוא גדל בארה"ב לאבא מתעלל ומכה (שלא אחשוף את מוצאו האתני אבל תנחש לבד..), עבר התעללות פיזית וניצול מיני ע"י "חברים" שלו בשכונה וע"י אחיו הגדול החורג שהיה בעצמו קרבן.. גדל להיות חייל ברחובות של כנופיות פשע, התעסק עם סמים גניבות וכו' וכו', ומצא את עצמו זרוק ברחובות מכור לשלשת הדברים שהזכרתי.

עכשיו לך אליו ותאמר לו - תתחיל לקשר כאב עצום עם מה שאתה מכור אליו ותראה ניסים בעזרתו יתברך..

ברור שאדם כזה יקפוץ מהגג הסמוך או סתם יתדרדר עם התמכרויותיו עד שהם יעשו בשבילו את העבודה.

הדרך שהוא הצליח לצאת מהמקום הנמוך מאד שהוא היה בו, זה ע"י עבודה עצמית ארוכה ומתישה עם הצעדים של AA (אלכוהוליסטים אנונימיים) וקבלה של העבר שלו - הבנה שהעבר אמנם שרט ופצע את נפשו לעומק, אבל גם הקנה לו חוסן נפשי שלא כ"כ מצוי באדם רגיל מן היישוב, והיום בזכות האמונה בעצמו והכלים שההחלמה נתנה לו הוא באמצע בניית רשת של חנויות טבע ברחבי ארה"ב ומגלגל מחזור כספים מכובד ביותר -אפשר לשמוע פה את הסיפור - באנגלית.

זאת הסיבה היחידה שהגבתי לדבריך, כי הם יכולים לרומם ולהעצים מאד חלק מסויים מהמכורים, ויכולים לרסק ולשבור עוד יותר חלק אחר ויקר מהם שזקוקים אולי יותר להחלמה בשביל הצלת נפשותם כפשוטו לפעמים.

בכל מקרה אני מודה לך על הפוסטים והאנרגיה הרעננה שאתה מפיץ פה זה מוסיף הרבה החלמה לכולנו.

בהצלחה רבה רבה בדרכך בהמשך - אוהב מכל הלב.
פנימה.
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 3 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: השליטה היא העונג הכי גדול בעולם לפני 8 שנים, 3 חודשים #81383

צהריים טובים "פנימה"

ישר כוח על התגובה המושקעת והמנומקת היטב

היות ואני חדש ולא מספיק מכיר את הפורום
כנראה שדרכתי ללא רגישות על יבלות כואבות

ועל כך צר לי והתנצלתי על כך

מקווה בהמשך להביא את אמונתי וניסיוני המועט
מבלי לפגוע חלילה באנשים טובים

לא אחזור שוב על מה שכבר כתבתי

מאמין שנפגש במאמרים הבאים שלך שלי ושל אחרים

היה ברוך אחי היקר

תגובה: השליטה היא העונג הכי גדול בעולם לפני 8 שנים, 3 חודשים #81386

תודה. אני בטוח שאם תמשיך לספר על מה שעבד בשבילך, בלי שישתמע שזה מוכרח לעבוד לכל אחד, או שכל אחד חייב לנסות את הדרך שלך - כולנו נהנה לקבל מניסיונך
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

מרשם ''מנצח'' לפני 8 שנים, 3 חודשים #81387

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
דוקטור פינחס ומיסטר זימרי כתב:
אני בטוח שאם תמשיך לספר על מה שעבד בשבילך, בלי שישתמע שזה מוכרח לעבוד לכל אחד, או שכל אחד חייב לנסות את הדרך שלך - כולנו נהנה לקבל מניסיונך

תודה ד"ר. הדברים שכתבת מהווים מרשם חשוב בשבילי. מקווה לקחת אותו.

מאז שדרכתי בדרך הצעדים, אני מתקשה מאוד לקבל שייתכן ויש דרכים אחרות שעובדות.

אבל בתוך תוכי אני יודע, וגם שומע מחברים ותיקים, שהחלמה אמיתית צריכה ליצור אצלי מקום לקבלה אמיתית של דרכים אחרות, גם בעבודת האלוקים וגם בהחלמה מתאווה, גם הן נראות לי שטחיות ולא מובילות לשום מקום.

אודה ואתוודה, שדבריו של "ניצחתי" קצת עוררו בי את מידת הנצח (שלא דקדושה) ועימה מחשבות טינה בסגנון: "עוד אחד שעולה לכאן ומשחק אותה נקי ועוד רגע ייעלם מן הפורום, כמו כל אלה שניסו לספר על דרכים אחרות שעובדות להם...".

אך תגובתך, ד"ר, קצת עזרה לי להבין (אם כי עדיין לא לבצע), מהו הכיוון הנכון והמחלים בשבילי. כן, גם אחרי שאני בתכנית אני צריך כנראה כנות ופתיחות דעת אמיתית...

אחרי הכל, בעצם, ולמרות התחושות האחרות שלי, זה מה שכתוב בספרות תכנית הצעדים (אם כי אי אפשר להתעלם מהדגשים האחרים שקיימים גם הם):

"רוב הסיכויים הם שלעולם לא נוכל אלא לגעת בחלק קטן של בעיית ההתמכרות על כל היבטיה. על תרפיה למכורים אין לנו לבטח כל מונופול" (הספר הגדול עמ' VII).

"יש לנו פתרון. אנחנו לא טוענים שהוא טוב לכל אחד, אבל עבורנו, הוא עובד" (הספר הלבן עמ' 2).
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 3 חודשים על ידי טהרני.

תגובה: מרשם ''מנצח'' לפני 8 שנים, 3 חודשים #81432

שלום לך ניצחתי: אני מנסה לעקוב ,כמה שמוחי מסוגל לקלוט כזה פיצוץ של חומר שהנחתתה פה:
אני מתקשה להבין מאיפה הביטחון הטוטלי שלך שגמרת עם היצר הרע שלך ,כמו שכתבתה שאפשר לחסל את היצר טוטלית:
א. המציאות בשטח לא כל כך מסתדר עם זה ב. גם חכמינו ז"ל לא כל כך האמינו בעצמם כמו שאמרו אל תאמין בעצמך עד יום מותך ובכלל כתוב בחז"ל עם אין הקב"ה עוזרו לא יוכל לו ז"א בלי עזרה מכוח עליון לא יעזור תרגיל כזה או אחר.

אני לא יכול להתעלם מהמציאות שאתה טוען שזה עזר לך אישית, אבל אם הייתה מספר את זה על מישהו אחר הייתי מתקשה להאמין, בפרט שמשתמע ממך שהחלמת בין לילה בלי עליות ומורדות שזה לא נראה משהו מציאותי אצל בני אנוש, לפחות לא שיתפת אותנו את הדרך שעברת עם עצמך בדרך להחלמה כתבת הרבה מאוד על התאוריה אבל לא על המסלול האישי שלך שזה חשוב כדי לעזור לאחרים, בכל אופן עם משהו יצליח לצאת לחופשי מהמעגל ההרסני הזה דרך השיטה הזאת, והיה זה שכרך.
זה לעומת זה עשה אלוקים. המחשב שלקח לי את החיים,הוא עצמו יחזיר אותי לחיים
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 3 חודשים על ידי יצחק אברהם.
זמן ליצירת דף: 0.88 שניות

Are you sure?

כן