ברוכים הבאים, אורח

מחשבות והרהורים מיום ירושלים (תרתי משמע)
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: מחשבות והרהורים מיום ירושלים (תרתי משמע) 2627 צפיות

בעניין: מחשבות והרהורים מיום ירושלים (תרתי משמע) לפני 11 שנים, 11 חודשים #8155

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
ידידי, אני שמח בשבילך. אני שמח שאתה יכול לנצח את היצר ושאתה לא צריך עבודה אמיתית כדי לעשות את זה. אני שמח שהיצר שלך נחלש וכעת זה מצב שאתה יכול לנצח.

אני מוכרח לומר לך שעבורי, מחשבות מהסוג שלך הם רעל אמיתי, ואם אני ישכנע את עצמי אפילו טיפה שהקו של נכון וצודק עבורי - אני אמצא את עצמי במהירות במקומות בהם אני לא רוצה להיות. אני לא יודע מה לגבי אנשים אחרים, אבל אני יכול לדבר רק מהנסיון האישי שלי. היו לי תקופות ארוכות של נקיות, היתה לי גם שנה נקיה, אבל זה לא שינה כלום בכך שאני מכור מאוד למין ולתאווה. כל פעם שהצלחתי לשכנע את עצמי שבעצם הכל בסדר ואני רק צריך [השלם את החסר], התרסקתי במוקדם או במאוחר.

לכן, בשונה ממך אני אומר בדיוק הפוך:

א. היצר שלי לא נחלש.

ב. ההתמודדות היא כזאת שאני לא מסוגל לנצח בה

ג. הקריאה בפורום וההתמודדות לא יכולה לנצח את התאווה שלי

ד. שלושה חודשים או שלוש שנים הם לא הוכחה לכלום עבורי, וגם אם יש לי תקופה נקיה זה לא משנה את העובדה שאני מכור.

שוב: אני אומר רק מה נכון עבורי. כל אחד הוא שונה, ואני שמח עבורך שאתה שונה ממני לטובה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: מחשבות והרהורים מיום ירושלים (תרתי משמע) לפני 11 שנים, 11 חודשים #8162

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
אני שמח שכתבת את זה

לא הבנתי מקודם את התשובה התקיפה שלך.

עכשיו אני מבין שמה שכתבתי מקודם מבחינתך יכול להוביל לקריסה.

מכיוון שזו סוג של מלחמה על החיים כל פעמוני האזעקה מופעלים כשיש חשש לנפילה.

מקווה שלא הזקתי לאף אחד.

אגב, זה החשש הכי גדול שלי בפורום, שאמירה לא זהירה שלי תפיל מישהו...

בעניין: מחשבות והרהורים מיום ירושלים (תרתי משמע) לפני 11 שנים, 11 חודשים #8163

• סבבה
  • דירוג זהב
מנשמע פנחס אחי?וואי איזה מטורף היה בריקודגלים אתמול
חייב להודות שגם אני נמשך חזק חזק לבנות וגמאני מתהפנט אחי וגמלי זה קשה
אבל מנסים להתגבר אחי המשיכה הזאת לבנות לא תיפסק היא בשביל להקים משפחה וצריך לדעת להתגבר עליה
אם אתה רוצה בפרטי בכיף אחי
יאאאלה קדימה להסתער!!! אתה יכול אחי!

בעניין: מחשבות והרהורים מיום ירושלים (תרתי משמע) לפני 11 שנים, 11 חודשים #8176

• גדי (לשעבר אולי יחוס)
בקשר למסירת עצמי לקב"ה. אני חושב שה"טכניקה" היא התבוננות. שמעתי פעם מהרב שפירא [הרב של החיזוקים במייל היומי] שעל ידי שמתבוננים במשהו, שוב ושוב, בשכלינו, הדבר נקנה אצלינו בנפש.

אז נראה לי, שיש התבוננות מרובה בכמות, זאת אומרת, טכנית שאני אומר או חושב על הדברים, אפילו בלי לקבל אותם ממש כאמת צרופה, ויש התבוננות באיכות, פשוט לחשוב ולהתעמק... לחשוב על סיטואציה מכאיבה [או משמחת] בחיים, שקרתה לי היום ובכל היום, ולהתבונן שזה ה'!
צריך את שני הסוגים, "מזה ומזה אל תנח ידך".

בעניין: מחשבות והרהורים מיום ירושלים (תרתי משמע) לפני 11 שנים, 11 חודשים #8288

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
זלמן,

זה נכון לטעמי, ולפי הצעדים, לחשוב מה שאתה כותב.

אבל עד מתי נצטרך להרגיש ככה?

לתמיד?
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: מחשבות והרהורים מיום ירושלים (תרתי משמע) לפני 11 שנים, 11 חודשים #8296

• סוד הכניעה
  • מנהל
למיטב הבנתי, אדם שהוא אלרגי לבוטנים, האלרגיה בדרך כלל היא לכל החיים, ורק לעתים נדירות יש מצב שבו אדם מפסיק להיות אלרגי. יחד עם זה, כשאדם יודע שהוא אלרגי ונזהר מלאכול בוטנים, הוא יכול לחיות חיים ארוכים וטובים בלי בעיה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: מחשבות והרהורים מיום ירושלים (תרתי משמע) לפני 11 שנים, 11 חודשים #8299

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
כאן יש מצב שאדם מגיע להתאוששות מלאה מהדמיון הזה,

והוא הכניס את זה כל כך חזק למוח שאין שום כניסה לתאווה.

הוא נהיה בר דעת,

בתת-מודע הוא כבר לא נמשך לזה,

ובמודע הוא יודע שאין 'פעם אחת ודי'.

לכאורה הוא בסדר.

אני מתכתב בענין הזה כי אני רוצה לדעת לקראת מה אני הולך, ולהחזיק בזה ככל הנדרש.

תודה
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: מחשבות והרהורים מיום ירושלים (תרתי משמע) לפני 11 שנים, 11 חודשים #8310

• סוד הכניעה
  • מנהל
הלוואי והיה מצב כזה, אבל ממה שאני מכיר - המוח שלי כבר לא חוזר לעבוד כמו שעבד לפני כן (ואני לא נכנס לשאלה האם באופן פיזי משהו במוח השתנה או לא, אלא לדרך החשיבה שלי שלא משתנית).

לכן, לא משנה כמה זמן אני נקי, אני עדיין במצב של אלרגיה לתאווה. זה כולל אצלי גם את המודע וגם את התת מודע. במודע לא משנה כמה אני בר דעת, עדיין יש כניסה לתאווה, למרות שבפועל אני מצליח לעצור אותה. בתת מודע אני בוודאי רחוק ביותר מהמצב של "לא להימשך" לזה.

בעניין: מחשבות והרהורים מיום ירושלים (תרתי משמע) לפני 11 שנים, 11 חודשים #8312

• נעם ה'
שלום פנחס,
התשובה שלי לבעיית ההסתכלות על נשים ברחוב היא פשוט ללכת על 12 הצעדים וכך ללמוד איך לצאת מכל המכלול. זה המאקרו. במקביל, יש התמודדות שבמיקרו שבה כל מיני "פטנטים" יכולים לעזור וכך לייצר הרגלים טובים יותר. כתבתי על כך בעבר בפורום באריכות רבה ואחזור על כמה שיטות שעזרו לי בקיצור:
1. הרב "החלבן" הגיע פעם אחת בחייו לקניון שאחיו בנה אותו והזמין אותו לקבוע מזוזה. כשיצא אמר כי "אי אפשר להיות בקניון ולהשאר טהור". אני לא נכנס לקניון ודומיו ללא צורך גדול. אשלם יותר ולא אלך לשם.
2. אני הולך בלי המשקפיים ברחוב. גם אם המספר נמוך זה מועיל כי ברפלקס אתה יותר חושש להתקל בדברים והמוח מוטרד בהישרדות. אגב, הרב אליהו שם משקפיים עם מספר נמוך בגלל זה.
3. קנסות. כשראית משהו - לא קרה כלום ואתה לא עשית רע. אבל אם המשכת להסתכל - זה נכנס למוח. שלם 10 שח לשמור עייניך על כל מבט. כשזה יתחיל לכאוב אתה תפסיק.
4. תכין לעצמך תמונות בראש שתנסה לראות אותן כשאתה הולך ברחוב. אני נזכר בפרצוף של ביתי או בשמות של ה'. זה מסיח את דעתי לגמרי.
5. תתפלל תוך כדי ניסיון. קשה לחטוא תוך כדי שאתה מדבר איתו. אפשר גם להתקשר לאדם שהשיחה עימו תעורר אותך לטוב. (אתה יכול להכין כמה שאלות בהלכה לזמן הזה ולהתקשר לרב בדיוק בזמן הזה).
שוב אני חוזר כי זה הכי חשוב: אם לא מרססים את הגינה באופן קבוע יצמחו לך עשבים שוטים. אם תנסה רק לגזור כל פעם את מה שצומח צפוי לך כישלון ויאוש! העשבים השוטים גוזלים את כל הכוחות של האדמה ולא נותנים לאדם - עץ השדה לגדול.
בהצלחה,
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 11 חודשים על ידי .

בעניין: מחשבות והרהורים מיום ירושלים (תרתי משמע) לפני 11 שנים, 11 חודשים #8323

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
noam כתב on 24 מאי 2012 07:03:

שלום פנחס,
התשובה שלי לבעיית ההסתכלות על נשים ברחוב היא פשוט ללכת על 12 הצעדים וכך ללמוד איך לצאת מכל המכלול. זה המאקרו. במקביל, יש התמודדות שבמיקרו שבה כל מיני "פטנטים" יכולים לעזור וכך לייצר הרגלים טובים יותר. כתבתי על כך בעבר בפורום באריכות רבה ואחזור על כמה שיטות שעזרו לי בקיצור:
1. הרב "החלבן" הגיע פעם אחת בחייו לקניון שאחיו בנה אותו והזמין אותו לקבוע מזוזה. כשיצא אמר כי "אי אפשר להיות בקניון ולהשאר טהור". אני לא נכנס לקניון ודומיו ללא צורך גדול. אשלם יותר ולא אלך לשם.
2. אני הולך בלי המשקפיים ברחוב. גם אם המספר נמוך זה מועיל כי ברפלקס אתה יותר חושש להתקל בדברים והמוח מוטרד בהישרדות. אגב, הרב אליהו שם משקפיים עם מספר נמוך בגלל זה.
3. קנסות. כשראית משהו - לא קרה כלום ואתה לא עשית רע. אבל אם המשכת להסתכל - זה נכנס למוח. שלם 10 שח לשמור עייניך על כל מבט. כשזה יתחיל לכאוב אתה תפסיק.
4. תכין לעצמך תמונות בראש שתנסה לראות אותן כשאתה הולך ברחוב. אני נזכר בפרצוף של ביתי או בשמות של ה'. זה מסיח את דעתי לגמרי.
5. תתפלל תוך כדי ניסיון. קשה לחטוא תוך כדי שאתה מדבר איתו. אפשר גם להתקשר לאדם שהשיחה עימו תעורר אותך לטוב. (אתה יכול להכין כמה שאלות בהלכה לזמן הזה ולהתקשר לרב בדיוק בזמן הזה).
שוב אני חוזר כי זה הכי חשוב: אם לא מרססים את הגינה באופן קבוע יצמחו לך עשבים שוטים. אם תנסה רק לגזור כל פעם את מה שצומח צפוי לך כישלון ויאוש! העשבים השוטים גוזלים את כל הכוחות של האדמה ולא נותנים לאדם - עץ השדה לגדול.
בהצלחה,
נתן

פינחס עם יוד.
הוא בטח יענה לך מה שהוא ענה לי בהתחלה.
פנחס היה רשע של עלי.
פינחס היה מי שהרג את זימרי בן סלוא כמדומני.
בהצלחה מרובה,
אין יאוש
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"

בעניין: מחשבות והרהורים מיום ירושלים (תרתי משמע) לפני 11 שנים, 11 חודשים #8334

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
שלום זלמן

ההגיון בדברים שלך ברור. רק תיארתי את התחושות הסובייקטיביות שלי, שהלחימה קלה יותר כיום.

אני לא מרפה מהמאמץ או התפילות וגם לא חושב שזה לגמרי מאחורי כי ברור לי שהיצר אורב מעבר לפינה. אבל כאשר היצר תוקף אני צריך להפעיל פחות כוחות נפשיים כדי להחלץ מזה.

כל אחד והמאבקים שלו, כל אחד והתיקונים שהוא נדרש לתקן בעולם.

אפשר לחשוב על זה כך: כאשר אדם מפעיל כוחות נפשיים/רוחניים הוא מושך קצת את כל העולם לכיוון שלו. אדם שצריך להפעיל עוצמות רוחניות גדולות כדי להחלץ מן החטא מפעיל "אנרגיה" רוחית גדולה בהרבה על כלל העולם.

אם לתמצת, אתה הרבה יותר "שווה" לעולם מאשר אני 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.58 שניות

Are you sure?

כן