ברוכים הבאים, אורח

ואולי בכל זאת אני לא מכור?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: ואולי בכל זאת אני לא מכור? 1187 צפיות

ואולי בכל זאת אני לא מכור? לפני 11 שנים, 11 חודשים #8029

קראתי פעם מאמר העוסק במטופלים פסיכיאטרים. היה שם סיפור על אדם שהגיע לרופא במצב פסיכוטי, למי שלא יודע על מה מדובר, זהו מצב נפשי קשה בו אדם כבר מאבד את חוש ההתמצאות שלו, והופך להיות לפעמים מסוכן, לו ולאחרים. בתחילה לא היה אותו אדם במצבו זה אלא בדיכאונות  קלים שהפכו לקשים יותר, עד שבסוף כבר הגיע לחוסר שליטה מוחלטת במצבו.

הרופא שטיפל בו תיאר כיצד לא היה עם מי לדבר, וקרוביו שהביאו אותו התחננו ממש בבכיות שיעזור לו ויוציאו ממצבו הקשה. כמובן שהוא קיבל סדרת תרופות ומרשמים האמורים להחזירו למצב תקין ויציב. תרופות אלו משפיעות בדרך כלל לאחר תקופה וככל שעובר הזמן מרגיש החולה יותר ויותר מפוכח ויציב.

לאחר חדשיים ימים הופיע המטופל אצל הרופא והחל לשכנע אותו כי הוא מרגיש מצוין ומצבו ממש נפלא, בפה מלא תודה ושבח, החל לשאול בהתחלה בעדינות ובהמשך בנחישות, האם הוא יכול להפסיק את הטיפול התרופתי, הוא הרי מרגיש מצוין. הרופא הסביר לו כי הרגשתו הטובה נובעת מהטיפול שהוא מקבל, ובאם יפסיק את הטיפול יחזור המצב לקדמותו. כמובן שהחולה מרגיש מצוין עוד יותר טוב ממצבו לפני שהדרדר, כיון שלתרופות ישנה השפעה טובה. קשה לו להבין מה רע בו שהוא צריך לקבל טיפול, שלא לדבר על הסטיגמה שב "לקחת תרופות".

סופו של דבר היה שהחולה מדעתו, הפסיק את הטיפול. משם הדרך הייתה קצרה לנפילה הבאה שהייתה קשה יותר, ופגעה בדימוי העצמי שלו וביכולות השיקום.

מקרה זה תואר בהרחבה, תוך דגש על כך כי זהו מקרה די מוכר בנסיבות שכאלו.

אתם שואלים, מה זה קשור לכאן, ובכן:

אנחנו המכורים, הגענו במשך שנים למצב מחמיר והולך ממנו סבלנו רבות. לאחר שהמצב הלך והחמיר, הגענו לאין אונים, ולחוסר שליטה בחיינו. בחסדי שמיים הגענו לרופא ולטיפול מתאימים ואנו מתחילים להרגיש טוב. לאט לאט הרגשתנו משתפרת ובאורח פלא, לראשונה התאווה מניחה לנו. אנחנו כל כך שיכורים מההרגשה, שפתאום אנחנו לא מבינים מה היה לנו קודם, איך לא הצלחנו שנים רבות להתגבר. משום מקום מתגנבת לליבנו המחשבה שאולי בעצם לא היינו מכורים כלל. זה הרגע המסוכן בו אנו נוטים לשכוח מאין באנו.

"הסתכל בשלושה דברים ואין אתה בא לידי עברה, דע מאין באת"... אסור לשכוח מאיפה הגענו ולמה אנחנו נמצאים כאן. גם אסור לשכוח שכל היציאה שלנו היא בזכות העבודה הקבועה עם 12 הצעדים.
ברגע שנתעה אחר הרגשת שכרון הכוח, ונשכח את זה מהר מאוד תבוא הנפילה.

בהצלחה לכולנו.
נערך לאחרונה: לפני 9 שנים, 5 חודשים על ידי .

בעניין: רגע, אולי בכל זאת אני לא מכור? לפני 11 שנים, 11 חודשים #8048

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
חזק מאוד ומוכר מאוד.

עוברת תקופה קצרה של נקיות ואופפס אנחנו משתכנעים שאנחנו בכלל לא היינו מכורים אף פעם, והכל יהיה בסדר. אני כל כך מפחד מההרגשה הזאת, ובפרט עכשיו שפתאום זה יותר חזק לי ונראה לי שאולי ההתמכרות שלי היתה "קלה" (איזה הגדרה טפשית), או שאני די "ניצחתי את התאווה" (עוד שטות מדרגה ראשונה).
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: רגע, אולי בכל זאת אני לא מכור? לפני 11 שנים, 11 חודשים #8059

• דובי
  • דירוג פלטיניום
ערב טוב לך אדם יסודו

אני התנדנדתי בשאלה הזאת הרבה זמן . פעם אחרונה ניתוק מהקבוצה והתוכנית 5 שנים בערך
ואפי' היום שחזרתי ובס"ד שהוביל אותי לאתר נקי שבועיים .  וכבר עולים לי מחשבות שאם הצלחתי ככה אני יכול גם לבד וכו'
  יש לי זיכרון מאוד קצר כנראה . ואני צריך להיזכר בכוח איפה הייתי לא מזמן.

בהצלחה

בעניין: רגע, אולי בכל זאת אני לא מכור? לפני 11 שנים, 11 חודשים #8265

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
אשריך!
תמיד תזכיר לעצמך את הסבל ואת הבור.
עכשיו כשאתה נקי, תרגיש את השמחה ואת האור.
(יצא בחרוזים  8))
נסה לעשות מצוות של גמילות חסדים ללא תמורה (מה שנקרא חסד של אמת),
פתאום תראה איך היצר הרע מתמסר לעבודה.
בהצלחה מרובה,
אין יאוש
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"

תגובה: בעניין: רגע, אולי בכל זאת אני לא מכור? לפני 1 שנה, 4 חודשים #144779

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

פשוט מדהים מזדהה עם כל מילה.
אחרי שנתיים ויותר, אני יכול לציין
שבלי כניעה טוטלית, ובלי הודאה בחוסר אונים מלא
ועבודה מתמדת - זה לא עובד.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.40 שניות