ברוכים הבאים, אורח

האם אפשר לוותר על הקבוצות?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האם אפשר לוותר על הקבוצות? 787 צפיות

האם אפשר לוותר על הקבוצות? לפני 8 שנים, 7 חודשים #76266

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
כנראה כולנו התמודדנו בשלבים הראשונים של ההחלמה עם החשש מהקבוצות. לא רק החשש מחשיפה שאולי היתה יכולה לפגוע בנו ולהזיק לנו, לא רק החשש ממי שאולי נפגוש בקבוצות, אלא עצם הפחד מכך שנצטרך לעמוד מול אנשים אחרים ולדבר על הסוד הגדול שלנו. במילים אחרות: החשש מלהיות פגיע או במקום עמוק יותר: החשש מלהיות כנים עם עצמנו ועם אחרים.

העולם שלנו הוא מקום בו החזקים שורדים, וממילא התכונה של אדם פגיע היא לא מעלה גדולה. בחוקי הג'ונגל, אדם שיבוא ויהיה פגיע מול אחרים - ימצא את עצמו מהר מאוד כשהוא מתחרט על כך. הבעיה היא שבלי התכונה הזאת - אין כנות, ובלי כנות - גם אין אינטימיות. זה נכון כלפי עצמנו, נכון כלפי האישה, ונכון כלפי אנשים אחרים במעגלים רחוקים יותר. אינטימיות הוא קשר שמבוסס על אמון וכנות ובלעדיהם זאת אינטמיות מזוייפת. אבל איך אני יכול להרשות לעצמי כנות אם המחיר הוא להיות פגיע?

לכן לא פלא שאנחנו כמכורים השומרים את הסוד הגדול ביקום, לא יכולנו מעולם ליצור אינטימיות אמיתית והסתפקנו בתחליפים מזוייפים, כיון שלהיות שעבור אינטימיות אמיתית היינו צריכים להפסיק לשחק ולהודות במי שאנחנו באמת. הבעיה היא שהודאה כזאת יכולה היתה לעלות לנו בחיי הנישואין, בעבודה או בכל דבר אחר שחשוב לנו בחיים.

ואז אמרו לנו שאם ברצוננו להחלים, אנחנו צריכים לפגוש אנשים אחרים ואפילו לדבר איתם על הבעיה שלנו, וזה כבר היה יותר ממה שיכולנו להעלות בדעתנו. מילא להתחבר לפורום בשם אנונימי ולכתוב - זה דבר אחד, אפילו לעלות לקבוצה טלפונית ולהקשיב לאנשים אחרים - עדיין איכשהו עובר, אבל להגיע לפגוש אנשים אמיתיים אחרים ולספר להם על מה שאני ומי שאני? זה כבר כמה שלבים יותר מידי.

אז רבים מאיתנו שאלו בהתחלה האם אפשר לעשות את התכנית של ההחלמה אבל רק בלי הקבוצות, האם אפשר לקבל ספונסר ולא לפגוש אותו באמת, וכן הלאה. ניסינו כל דרך אפשרית חוץ מאשר להיות כנים ופגיעים, חיפשנו כל מסלול עוקף אינטימיות.

אבל אחרי שהגענו לקבוצות ויצרנו קשר אמיתי, התרחש בדרך כלל מצב הפוך לגמרי. נניח שהיום היו אומרים לי שאני לא מכור ואין לי יותר צורך בתכנית ההחלמה, הייתי מבקש דבר אחד: שירשו לי להמשיך להשתתף בקבוצות ולהיות בקשר עם החברים... יש כמובן עוד חלקים בתכנית שהיה לי חבל לוותר עליהם, אבל הקבוצות והצעדים הפכו להיות חלק כל כך חשוב בחיים שלי, שאני פשוט לא יכול לחשוב איך אפשר לוותר עליהם. לא רק שהקבוצות אינן "עונש" על כך שאני מכור, אלא שהם "פרס" על כך שאני עובד את הצעדים.

הקבוצות זה המקום היחיד בו אני יכול להגיע ולספר מה עובר עליי באמת בלי להסתיר כלום, בלי להסתתר מאחרי מסיכה ובלי לנסות לעשות רושם על אף אחד, ולא רק שלא ישתמשו בזה נגדי, אלא שאף אחד לא ישפוט אותי ולא ידחה אותי, וימשיכו לקבל אותי כפי שאני, למרות שכעת כולם יודעים שאני לא מושלם, ואני לא בדיוק האדם שהם חשבו אותי כשנפגשו איתי בשבת בבית הכנסת. כשאני מגיע לקבוצה, אני יכול להשאיר את השיריון המגן בכניסה ולהיכנס חשוף ופגיע, כי אני יודע שכאן אף אחד לא ינצל את העובדה הזאת כדי לזרוק עליי משהו ולפגוע בי. כאן אני יכול להיות פגיע וכנה בלי חשש, ולכן זה המקום שבו אני לומד גם מהי אינטימיות.

את החוויה הזאת מהקבוצה, אני משתדל לנסות ליישם גם בבית. למשל כשאשתי מספרת לי משהו, אני מנסה להגיב כפי שהייתי מגיב אם זה היה שיתוף של חבר אחר בקבוצה, ולזכור שבשום מצב לא אשתמש בזה נגדה בעת ויכוח אחר או ברגע של כעס.

בעולם שלנו, הקבוצות האלו הן ברכה אמיתית, אז אני מודה לאלוקים שהביא אותי אליהן.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: האם אפשר לוותר על הקבוצות? לפני 8 שנים, 7 חודשים #76282

שאלת מליון הדולר... לא יודע אם היו אומרים לי היום שאני לא מכור אם לא הייתי מוותר על הקבוצות. לו הייתי מפסיק להיות מכור הייתי מן הסתם מקבל נפש אחרת, שלווה ושפויה שאינה חייבת טיפול צמוד כל הזמן.
מה שדי ברור שבנסיבות הקיימות במציאות עם אישיות מורכבת כשלי אני פשוט חייב את האינטרקצייה האנושית הזו. זה מה שמסדר לי את הראש וככל שזה יותר אנושי ופחות וירטואלי זה עובד טוב יותר.

תגובה: האם אפשר לוותר על הקבוצות? לפני 8 שנים, 7 חודשים #76295

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 18 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
תודה סוד

נראה שכתבת את הדברים בדיוק בשבילי...

תגובה: האם אפשר לוותר על הקבוצות? לפני 8 שנים, 7 חודשים #76304

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אדם, לשמחתי אני מאוד לא מסכים איתך.

אני נהנה בקבוצות ושמח ללכת לשם, וגם אם היית אומר לי שאני לא מכור - אין לי ספק שלא הייתי מוותר עליהן.

אנשים רגילים הפסידו שהם חיים בשקר (אמנם פחות מהשקר שאני חייתי בו, אבל עדיין שקר) ולי יש את הזכות להיות עם אנשים שאני יכול להיות איתם בכנות ובפתיחות מוחלטת. למה שאוותר על כך?
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: האם אפשר לוותר על הקבוצות? לפני 8 שנים, 7 חודשים #76311

יכול להיות שהייתי ממשיך ללכת לקבוצות, אבל רק אם אני נהנה וזה נוח לי.
היום אני עושה את זה גם אם ביום מסוים לא כ"כ בא לי.

תגובה: האם אפשר לוותר על הקבוצות? לפני 8 שנים, 7 חודשים #76325

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
סוד הכניעה כתב:
אנשים רגילים הפסידו שהם חיים בשקר

הגזמת!!!
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת

תגובה: האם אפשר לוותר על הקבוצות? לפני 8 שנים, 7 חודשים #76346

וואו.
איזה וויכוח מעניין,,
בהתחלה כל כולי היה עם הצד הראשון, בהמשך הבנה של הצד השני, בהמשך שבהמשך אני נוטה לומר שההבדל הוא פשוט בסוג הבן אדם וזה תלוי המון ברקע הנפשי,הקהילתי,והמסגרתי שלו [קשה לי לפרט כאן אבל נראה לי שכל אחד יבין את העניין ע"פ הכרת עצמו],
אני באופן אישי נוטה יותר לכיוון הקהילתי ולכן הייתי ממשיך מאוד חזק הלאה בקבוצות.

ברור שלמעשה כולנו חייבים את הקבוצות הללו בלי כל קשר לרצונינו או שלא לרצונינו,ולכן ורק לכן אני ממשיך להגיע נכון להיום ל-5-6 קבוצות מדי שבוע !!

אוהב

הוי אריאל,,
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: האם אפשר לוותר על הקבוצות? לפני 2 שנים, 8 חודשים #137838

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.51 שניות

Are you sure?

כן