ברוכים הבאים, אורח

זכר ליציאת מצרים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: זכר ליציאת מצרים 1161 צפיות

זכר ליציאת מצרים לפני 9 שנים #72401

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
בס"ד.
תתקדמו. תפסיקו כבר לנפנף בעבר שלכם. די, שמענו. הייתם עבדים. משועבדים מסכנים. עשו לכם. עינו אתכם הרגו בכם. חטפתם. בסדר. הבנו. אבל כמה אפשר לטחון את זה? אתם לא מבינים שאתם תקועים אי שם לפני יותר משלושת אלפים שנים? תשתחררו. אתם מקטינים את עצמכם. תוחמים את המציאות שלכם למסלול אחד. תפסיקו להיות מצומצמים. תתפתחו. תפתחו את עצמכם לאופציות נוספות. קורים עוד דברים בעולם חוץ מההיסטוריה שלכם. תתחילו לחיות את היום. לא הגיע הזמן להניח לזוועות ולחיות את ההווה? לא מגיעה לתת ההזדמנות למשהו אחר?

אין עוד דבר שנצרב בתודעה היהודית כאירועי שיעבוד וגאולת מצרים. לא שנצרב מעצמו. שנצטווינו לצרוב אותו בכל הזדמנות. בקריאת שמע של בוקר וערב. על היד כנגד הלב ובין העיניים על הראש. במזוזת כל חדר בביתנו. בשש הזכירות ובי"ג העיקרים, בקידוש בתקיעת שופר בשעיר המשתלח בביכורים בפדיון הבן ושבע ברכות. בכל ברכת מזון שהיא. בכל מקום 'הזכר' הזה מוזכר. היציאה הזו, 'נדחפת'.

רק טבעי שנשאל - מה אתם מרוויחים מלהחזיק כל כך חזק במה שקרה לכם שם?

והתשובה היא בדיוק כמו שכתוב בהגדה: "ארמי אובד אבי"... אם אנחנו רוצים להיות ראויים לספר את הסיפור אנחנו צריכים לזכור מהיכן באנו. בשביל להעביר את המסר 'כמו שצריך' עלינו להתחיל מההתחלה. סיפור שמתחיל מהאמצע הוא סיפור חסר. זהו סיפור עם אמצע וסוף שלו אחרים לחלוטין מסיפור שיש לו שורשים ובסיס. מיציאת מצריים אנו למדים שמי שזוכר מניין הוא בא יש לו מושג לאן ללכת. ולא, לא מספיק לדעת את זה טוב פעם אחת. חובה על כל אחד ואחד לזכור זאת בכל דור, כל יום ובכל רגע.

אז להבא, אם יבוא מאן דהו ויאמר "תרגיעו כבר עם ההתמכרות שלכם", "תפסיקו לדחוף אותה בכל הזדמנות". "תשחררו את העבר". "תרפו ממנו". "תתקדמו", ועוד... נשיב לו "ארמי אובד אבי"..."ואלו לא הוציאנו, הרי אנו ובנינו ובני בנינו משועבדים"... כי היא, הדרך הזו, "היא שעמדה לאבותינו ולנו". נדקדק בכל אות. נדרוש את היד והאצבע. נרחיב בנוגע למכות שחטפנו והחטפנו. ניתן בהם סימנים. נתפלל שלא נשכח, שלא נסגור את הדלת על העבר. נזכור בעצמנו ונבקש מאחרים שיזכירו לנו את ההיסטוריה הפרטית שלנו עד שיבוא משיח צדקנו ויאמר לנו רבותי, הגיע הזמן...

שנזכה. 
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: זכר ליציאת מצרים לפני 9 שנים #72437

תודה רבה על זה.

זה עודד אותי, לאחרונה אני שמעתי על מספר חברים שעזבו והלכו לתוכניות אחרות, גם כל מיני פה פוסטים ותגובות שהעירו בי את הציפור הקטנה שאמרה לי יאלללה, בשביל מה כל הדבר הזה, חיכיתי לרגע שאחלים כבר ולא אצטרך להזכיר את זה בחיים ולזכור מזה.

הפוסט הזה חיבר אותי שוב לנקודה ולאסירותודה לאלוקים אוהב על המקום שאני בו היום, ועל איפה שהייתי, אני מבין פתאום שזה חייב להיות חלק מהחיים שלי כמו הזכר ליציאת מצרים.

תגובה: בעניין: זכר ליציאת מצרים לפני 7 שנים #101818

• אסירותודה
  • מנהל

אור יקר, חמקה ממני תגובתך.. המתינה שנתיים.. תבורך. 

נזכרתי בפוסט הזה בעקבות שיחה עם חבר חדש: "אין לי כוח להתעסק בזה כל היום", אמר לי במר נפשו. אני לא יכול להתחבר לשיח הזה.. אני משתמש וזהו (כמעט אמרתי לו - "ויחזור לתלמודוי"..). לא עושה מיזה עסק... אבל אתה כן עושה "עסק", אתה פונה לעזרה.. "בקטנה" הוא השיב לי. כשאני מנסה להפסיק הכל נהרס לי. אני פשוט לא עומד בזה..

חיבקתי אותו. אני חסרונים כמוך אמרתי לו. אני דווקא מנסה לזכור מהיכן באתי. כל הזמן..ככה זה..  זכר ליציאת מצריים..

נראה לי שמשהו זז אצלו.
אמן.

תגובה: זכר ליציאת מצרים לפני 7 שנים #101840

קראתי שוב. תודה על ההקפצה. עשה לי לבכות.

שלוש שנים ומשהו עברו ואני שואל את עצמי אמש האם אלוקים רוצה שאתעסק בזה עוד או שאמשיך הלאה, זהו עזוב את זה שים את הפרק הזה מאחוריך.

תודה, הייתי שם, אני אמשיך לספר את הנס הזה ולהתעסק בו ערב ובוקר, ויוציאנו השם אלוקינו משם ביד חזקה ובזרוע נטויה.

כיף פה. תודה

תגובה: זכר ליציאת מצרים לפני 7 שנים #101850

מרגש אותי מאד העניין הזה שהפורום פה פשוט מלווה את החיים שלנו...
או יותר נכון הוא לא מלווה אותם - הוא נותן להם שפיות והרבה אור.
בן אדם כותב פה משהו לפני שנתיים ואח"כ ממגיבים, ודנים ושוב מדברים ... עם השנים...
ממש מיוחד.
תודה לכם נשמות טובות. 

"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."

תגובה: זכר ליציאת מצרים לפני 7 שנים #101855

• אסירותודה
  • מנהל

לגמריי.
ולא מובן מאליו בכלל

תגובה: זכר ליציאת מצרים לפני 7 שנים #101914

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה על הפוסט! 
באמת זה ממש לחיות את הצעד הראשון וגם מחזק לכל הימים האלה של ״עזוב אותך מהזבל הזה של הצעדים״... 
בכל דור ודור חייב!!!....
אוהבים. 

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: זכר ליציאת מצרים לפני 7 שנים #101934

• איציק4
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • דירוג כסף

חזק

תגובה: זכר ליציאת מצרים לפני 3 שנים, 1 חודש #134191

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

מקפיץ

תגובה: זכר ליציאת מצרים לפני 3 שנים, 1 חודש #134539

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!

תודה רבה שהקפצת
זה שרשור מאוד משמעותי עבורי

אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.62 שניות

Are you sure?

כן