ברוכים הבאים, אורח

למה חשוב שאהיה משתתף אקטיבי בפורום?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: למה חשוב שאהיה משתתף אקטיבי בפורום? 903 צפיות

למה חשוב שאהיה משתתף אקטיבי בפורום? לפני 11 שנים, 12 חודשים #6814

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
ידידים יקרים ואהובים,

היום התחלנו את הקבוצה הטלפונית החדשה של 12 הצעדים, ושמחתי מאוד למצוא את רוב החברים הקבועים מהפורום משתתפים בשיחה, מזדהים ומספרים על עצמם. בקבוצה השתתפו לא פחות משלושים(!) חברים, שזה צעד גדול מאוד עבור הקהילה הדתית-חרדית בארץ, שסוף סוף יוצאת ממצב ההכחשה וההדחקה למצב של טיפול בוגר בבעיה הבוערת.

לפני תקופה התפרסם מאמר בעיתון היהודי המקומי של לייקווד (ניו ג'רסי) בו כתב מישהו את סיפורו האישי כמכור, דבר שגרר המון תגובות. לא תאמינו אבל חלק גדול מהתגובות טענו שזה שטויות ואין כזאת תופעה, והיו כאלו שהרחיקו לכת וטענו שהמכתב מזוייף... מנהל האתר שלנו פרסם שם מאמר תגובה שבו הוא מזמין את הספקנים לבקר רגע בפורום ולראות בעצמם עד כמה רחבה התופעה.

זהו, אחרי שיצאנו לדרך, הגיע הזמן להתחיל לצעוד. לא לחינם נקראת התכנית "צעדים" כי אנחנו ממש צועדים בה ומתקדמים מצעד לצעד. הצעד הראשון הוא לא "צעד 1" אלא "צעד אפס" זה הצעד בו אנחנו מצטרפים בכלל לקבוצה ומוכנים להתחיל לעשות ולעבוד. כחלק מהצעד הזה, ישנה חשיבות לכך שכל אחד ישתתף עד כמה שהוא יכול באופן אקטיבי ולא רק להאזין באופן פסיבי או לקרוא כאן באתר. אני בטוח שיש כאלו ששואלים את עצמם מיד: למה? הרי כאשר אני משתתף בשיעור בהלכה והכל מובן לי - זה בסדר גמור. כאשר אני משתתף בקורס מחשבים והכל מובן לי - זה מצוין. למה כאן צריך להשתתף ולספר ולדבר?

אוקיי, שאלה טובה באמת. אז ככה, קודם כל אנחנו לא בקורס ולא בשיעור. אנחנו לא לומדים שום "ידע" חדש שלא ידענו קודם לכן. אנחנו מנסים ללמוד ליישם את הצעדים. אז בעצם זה אומר שאדם יכול להיות בפורום ובטלפון כל החיים, לקרוא תובנות נפלאות להרגיש שהוא מתקדם כל הזמן כי הוא "למד" עוד טריקים למאבק שלו, אבל בעצם הוא לא התקדם כלום. זה כמו אדם שרוצה להגיע לחנות, נעמד בפתח הבית ומדמיין את כל הדרך שהוא רוצה לעשות, אבל לא צועד בפועל. איזה משמעות יש לזה שהוא יודע את הדרך? אין משמעות. המשמעות היחידה היא הצעידה עצמה.

אבל זה לא רק זה. הנקודה הזאת של העשיה בפועל עוד תחזור כאן הרבה פעמים, אבל הענין של הקשר עם אנשים אחרים יש בו נקודה חשובה מאוד. הרי ברור שהתרופה שלנו צריכה להיות בדיוק הפוך מהמחלה שלנו. המחלה היתה התנתקות אז התרופה תהיה התחברות. במשך שנים ארוכות כל מה שעשיתי היה להתנתק. להתנתק מעצמי, להתנתק מאשתי, להתנתק מהמחשב, להתנתק מהמחשבות וההרגשות שלי וכן הלאה. אז כעת התרופה שלי עומדת להיות בדיוק הפוך: להתחבר. וזה הולך מבפנים החוצה. קודם כל אני צריך להתחיל להתחבר לעצמי, ומיד אחר כך להתחבר לחברים האחרים בפורום או בטלפון. כל פעם שאני נמצא ברגע של אתגר ונסיון, במקום לברוח ולהתנתק אני עושה את ההיפך: אני מתחבר. אני מתקשר אל אחד החברים מהקבוצה ומדבר איתו על המצב. מספר את כל הקשיים והרגשות שעוברים עליי ולא מצפה לשום עצה מפוצצת אלא לחיבור פשוט. ואז אני עושה אותו דבר עם הקב"ה. אני מתחבר אליו ומדבר אליו.

אז לכל אלו שכבר כותבים ומרגישים כמה זה נפלא ומשחרר - תמשיכו ככה. ולאלו שבנתיים היו כאן אורחים ובעיקר צפו - הגיע הזמן להירשם ולהתחיל לכתוב. זה יעזור לכם להחלמה.

באהבה,

זלמן
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: למה חשוב שאהיה משתתף אקטיבי בפורום? לפני 11 שנים, 12 חודשים #6849

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
הייתי רוצה להשתתף בקבוצה אבל השעות תמיד לא טובות לי...
אני לומד בשעות האלו...
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 11 חודשים על ידי .

בעניין: למה חשוב שאהיה משתתף אקטיבי בפורום? לפני 11 שנים, 12 חודשים #6865

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
שלום
אני רוצה רק להוסיף משפט שמסכם את דבריך ר' זלמן,
"הצעדים אינם עובדים אלא אם כן מבצעים אותם"

לא קוראים! לא מדברים! מבצעים!!!!
מוטי
נ. ב. גיליתי רגש חדש בזכות התוכנית, אהבה (שאינה תלויה בדבר)
אוהב אתכם חברים
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.38 שניות

Are you sure?

כן