ברוכים הבאים, אורח

רכילות – סכנת נפשות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: רכילות – סכנת נפשות 2403 צפיות

תגובה: רכילות – סכנת נפשות לפני 7 שנים, 10 חודשים #90180

כל דיבור על מישהו אחר, בן אם מעשה שעשה, בן אם להזכיר את שמו ובן אם לא זה הוצאת לשון הרע או אבק לשון הרע ויש להזהר מאמרם

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר

תגובה: רכילות – סכנת נפשות לפני 6 שנים, 10 חודשים #104699

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל

באיחור של שנה  - ובגלל פרשת השבוע שלנו - ראיתי את הדיון שהתפתח בעקבות ההקפצה.. לדידי, הבעיה היא עצם הסחר מכר בהעברת המידע. זו משמעות הרוכל הסובב "וסוחר" במרכולתו.

ולמען הסר ספק, איני מתכוון למידע "החלמתי" ורלוונטי מעקרונות ההחלמה..

מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: רכילות – סכנת נפשות לפני 6 שנים, 10 חודשים #104805

אאח,,  כזה פוסט זה משהוא שאני חייב להגיב-לכתוב. אנסה לתמצת ולא להכנס למקומות מיותרים.

​כאחד החברים בחדרים קרוב ל2.5 שנים, נוכחתי לראות את העוצמות השליליות של הנושא הנקרא ''היימישקייט''(- חברות,ביתיות), מילה המשמשת לרוב כתואר חיובי של חברים טובים וכו' ויכולה להיהפך בקלות  לרעל כפשוטו,,,.

בדיוק כמו בפוסט המקורי, ככה גם אני התחלתי בקבוצה בה כולם יודעים הכל על כולם,

במקום בו חבר מסוים (-''ותיק''), מבטיח להביא חבר ותיק גוי מתוכנית AA, ובמקומו מופיע אברך מאנ''ש שהחליט שמתחשק לו חברותא מאנ''ש ולא להסתפק בחבריו לתוכנית מAA וכך הפך עצמו מאלכוהוליסט לסקסוהוליסט,,.

במקום בו הקהילה באמת די קטנה, וכשחבר מחליט לעשות ערב של החלמה בבית של חמיו ואחרי שעה נכנס גיסו שמכיר במקרה חצי מהחברים ממשתתפי האירוע, ויודע שגיסו סובל מ,, ועושה 1+1 לתוצאה המתבקשת,, בואו לא נדבר על זה שלמחרת חבר אחר שהיה שם המתעסק בנושאי חינוך ושלום בית מספר לי שמע ממקור מסויים בתוך מנגנון עסקני הקהילה שהיה איזשהוא אירוע מוזר אמש בביתו של פלוני והיו שם פלוני ואלמוני,,

באופן אישי אינני חושש מחשיפה, אבל באותו שלב זה כן הפריע לי והתחלתי ללכת יותר לחברותא אחרת באיזור שלנו כזו שהחברים בה ברובם גויים או לא מהקהילה שלנו,
שם הבנתי לראשונה את המונח 'אנונימיות', את המונח 'כבוד לזולת' בו חבר לאחר הקבוצה לא מגיב לדברי רעהו על מה ששיתף בתוכה, את המושג שאנו משאירים מחוץ לחדרים כל השתייכות מגזרית-מגדרית-חברתית-ערכית ואנו משתייכים רק על בסיס 'ילדים מיוחדים-מכורים של אלוקים אוהב'.
למדתי את ההבדל בין חברותא-חברים-אהבה-תמיכה לבין 'היימישקייט-קהילתיות.

בואו לא ניתן לכל פגם אופי השורר במחנינו (הנהדר מאוד מאוד בהמון דברים אחרים!!) לבא איתנו לתוך החדרים המיוחדים להם זכינו. בכנות זכינו!!

בואו וניצמד למסורות המדריכות בכל ספק או שאלה ונלמד מנסיונם של אלו שכבר התנסו בכך, ויש תשובות להכל, כל הבעיות כבר היו קבוצות-חברותות שהתנסו בהם ויכולות לעזור לנו.

אני אוהב לקרא לזה 'הטשולנט הקהילתי', הבה ונתרחק ממנו !!
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: רכילות – סכנת נפשות לפני 6 שנים, 10 חודשים #104849

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל

תודה, הוי.
אני סבור שיש יתרונות להתחברות לאנ"ש, גם חסרונות. וכשמודעים לחסרונות, היתרונות משמעותיים עוד יותר.

מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 10 חודשים על ידי אסירותודה.

תגובה: רכילות – סכנת נפשות לפני 6 שנים, 10 חודשים #104898

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

תודה הוי, העלתה לי נקודה חשובה....

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: רכילות – סכנת נפשות לפני 6 שנים, 10 חודשים #105234

קיבלתי הערות על נושא שהייתי בטוח בו. בכנות.

ארצה לשמוע על דיעות אחרות, וה' יעזור שלא אכנס לויכוח או משהוא בסיגנון.

באופן אישי אני חוויתי המון כאב בכל הקטע הזה כמו שכבר כתבתי בראשי תיבות,, 
האמינו לי שלא תיארתי   ב א מ ת    מה שהתחולל תחת הכסות ה''חברית'' כביכול, 
מה שרציתי להדגיש הוא שמבחינת ההזדהות וההבנה ברור שלא יהיה תחליף לחלוק עם מישהוא שמגיע מרקע דומה לשלי, אבל מבחינת     ה ה ח ל מ ה   האמיתית,הפנימית, זאתי שמחברת אותי לאלוקים אוהב,לחוויה רוחנית פנימית, את זה אני לאו בדווקא יקבל מאלו שגדלו תחת אותה כיפה שבה גדלתי. 

ברמה הקבוצתית אוכל להוסיף שהקבוצה שלי התחילה לעלות על דרך רק,,, אחרי שניתקנו אותה מהדבק ה''היימשי''.

אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: רכילות – סכנת נפשות לפני 6 שנים, 1 חודש #111148

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

מקפיץ, שוחחתי אתמול בלילה עם חבר בנושא, עכשיו אני קורא את הפוסט.
אז שיהיה לתועלת כולם.
אוהב

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן