ברוכים הבאים, אורח

השבוע הזה אפשר להשתחרר מההתמכרות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: השבוע הזה אפשר להשתחרר מההתמכרות 1519 צפיות

השבוע הזה אפשר להשתחרר מההתמכרות לפני 12 שנים #5497

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
חברים יקרים ואהובים,

כולם מכירים את השבוע הזה של לפני פסח עם הלחץ של הנקיונות, הקניות, ההכנות ועוד מליון דברים. אז את האפשרות הראשונה אני מכיר מצוין. אני יודע טוב מאוד איך אפשר לסיים כל יום כזה באיזה חגיגה מסוכנת של תאווה ותשוקה שמספקת לנו בריחה מכל הבלאגן הזה לזמן קצר ואחר כך מתעללת בנו עם רגשות אשמה ודכאון ועוד.

זה מוכר וידוע וקל ובחינם (בדרך כלל). וזאת בדיוק הסיבה בגלל במשך לפחות 18 שנים זה מה שעשיתי כל שנה בתקופה הזאת. היה קשה לי בחיים והפתרון הכי זמין ונוח היה הפורנו. הוא תמיד זמין (גם אם התקנתי בדיוק איזה פילטר), הוא כמעט לא מסוכן (כך לפחות חשבתי), הוא בדרך כלל בחינם, והוא סיפק לי את כל מה שהייתי צריך עבור הבריחה שלי. הוא היה הסם הכי קל וזול ומוצלח שיכולתי להשיג. לא צריך חשיש ולא הירואין.

אבל הפעם אני רוצה לספר לכם דוקא על דרך חיים אחרת. דרך חיים בה דוקא השבוע הזה הוא שבוע מדהים של החלמה.

נתחיל מהצד הדתי של הענין: פסח זה היציאה מההתמכרות. לא היציאה מארץ מצרים הפיזית. אם זה היה רק יציאה פיזית מגלות פיזית, למה אנחנו צריכים להזכיר את זה בלי סוף? מישהו זוכר את היציאה מגלות בבל מידי יום? אבל במצרים זה היה שונה. במצרים אבותינו היו מכורים לגמרי לעבדות. אתם בטח חושבים שאני מטורף. מי רוצה להיות עבד ושיתעללו בו? אמממ נראה לי שאני לא במצב שונה. אני עבד לתאווה והתאווה מתעללת בי בלי סוף, אבל אני לא רוצה לעזוב. אז בני ישראל מגיעים וצועקים "ותעל שוועתם אל האלוקים מן העבודה" אבל כאשר משה מגיע עם הבשורה אז פתאום "ולא שמעו אל משה מקוצר רוח ומעבודה קשה". נראה לי די מוזר. הם עובדים וצועקים לה' ואז הוא שולח את משה שאומר להם: בואו, נגמרה העבודה. אבל הם לא שומעים כי הם עסוקים מידי...

ברשותכם נקצר כי בסוף הם "הסכימו" לצאת ממצרים. לא כולם ואפילו לא רובם. תלוי לפי איזה דעה, אבל תכל'ס כתוב "וחמושים עלו בני ישראל מארץ מצרים" מה שאומר שהכי הרבה שיצאו זה אחד מכל חמישה. ומה קרה לכל השאר? הם לא רצו לצאת... יותר כיף להישאר בהתמכרות לעבודה ולסבל. מין מזוכיזם כזה. אוי, כמה זה מוכר לי.

ואנחנו חוגגים עבור אלו שמצאו את GYE והועילו ברוב טובם לתת לה' להוציא אותם מבית עבדים ולהיות חופשיים. אני מתכוון כפשוטו: אני לא חוגג רק את זה שלפני 3000 שנה היו כאלו שהסכימו לצאת ממצרים אלא אני חוגג את זה שאני ועוד הרבה חברים טובים כאן הסכמנו לתת לה' להוציא אותו מהעבדות הנוראה שלנו. זאת חגיגה אמיתית.

ומכאן לדרך בה אני מנסה לראות את השבוע הזה. לא כשבוע לחוץ אלא כשבוע מאתגר. שבוע בו יש לי המון הזדמנויות לדבר עם ה', לבקש ממנו עזרה ולהמתין לראות איך הוא עוזר לי. אבל יותר מהכל זה שבוע בו אני יכול שוב ושוב להתאמן להפסיק להיות אנוכי. אני יכול שוב ושוב לנצל את ההזדמנויות הרבות שיש לי כדי לעזור באמת לאשתי ולילדים, לא רק כי זה לא נעים וכי חייבים לעזור אלא כדי לעזור לשם עזרה נטו. בלי לחכות לשום שכר על כך.

ותאמינו לי, זאת התרופה הכי טובה שיש למחלה הארורה שלנו. במקום להלחם במחלה שלנו עם מקלות, אני מנסה פשוט להוריד קצת את האגו המנופח שלי ולהיות קצת פחות אנוכי ויותר מתחשב, והתרופה הזאת פועלת במהירות עצומה. אז אם לעצתי תשמעו, תנצלו את השבוע הזה ליציאת מצרים אמיתית בה הנשואים יעזרו לנשותיהם והרווקים יעזרו לאמותיהם, ותראו איך פתאום העולם נראה שונה.

אוהב אותכם,

זלמן
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים על ידי .

בעניין: השבוע הזה אפשר להשתחרר מההתמכרות לפני 12 שנים #5518

• מאמין
  • דירוג כסף
  • ה' מה רבו צרי
תודה על הפוסט זלמן היקר!

לצערי בשבילי הוא בא מאוחר מדי
אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן..

בעניין: השבוע הזה אפשר להשתחרר מההתמכרות לפני 12 שנים #5523

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
אשריך!
כמעט תמיד אני מסכים עם דבריך,
כך שלא נותר יותר מידי מה לכתוב חוץ מתודה רבה.
בהצלחה מרובה,
אין יאוש
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"

בעניין: השבוע הזה אפשר להשתחרר מההתמכרות לפני 12 שנים #5524

• נעם ה'
למאמין,
אין מאוחר מידי. מה שהיה מת ומרגע זה אתה אדם חדש. היום רק יום שני וה' כיוון לך את הזכות להתכונן ולחוש את היציאה ממצריים באופן טרי במיוחד. דווקא עכשיו יש לך הזדמנות מדהימה להקדים את ספירת העומר, לקבל כמה החלטות טובות ולהכין את עצמך לצעדת 90 הימים. אתה יכול לשאוף לעוד ועוד הצלחות יומיומיות שבהן ה' יתברך הוא המוביל ואתה מתפלל אליו כי הוא רצה בנפילתך ועתה הוא רוצה שתקום!
לעולם לא מאוחר מידי!
אוהבך, נועם ה'.

בעניין: השבוע הזה אפשר להשתחרר מההתמכרות לפני 12 שנים #5534

• סוד הכניעה
  • מנהל
ה' לא נתן לנו אפשרות להיות אחראים על מה שהיה בעברנו (אני לא מדבר כעת על תשובה אלא על אחריות במובן הרגיל שבו אני יכול לשנות את מה שהיה). ה' גם לא נתן לנו שום אפשרות להיות אחראים למה שיקרה בעתיד. אף אחד לא יודע מה יקרה איתו עוד שעה אז בטח שאף אחד לא יודע מה יקרה איתו בעוד שנה.

הזמן היחיד שבו יש לנו אפשרות לשלוט בו זה בהווה. אם ברגע זה אתה עוזר לזולת ומתחבר לקב"ה - ניצחת. מה שהיה אתמול - היה. מה שיהיה מחר - מי יודע מה יהיה. אבל הווה הוא בידיים שלנו.

בהצלחה יקירי
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: השבוע הזה אפשר להשתחרר מההתמכרות לפני 12 שנים #5540

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
זלמן. תודה רבה. עוררת בי מחשבות.
האמת שבדיוק היום הייתי בלחץ פסח כזה...
נתן
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: השבוע הזה אפשר להשתחרר מההתמכרות לפני 12 שנים #5585

• נעם ה'
זלמן היקר,
אישתי ממש מאושרת ממה שכתבת בלי לדעת למה...
כל כך הפחדת אותי עם הנסיונות של ערב פסח שהחלטתי לגמור את כל המטבח וכל ההכנות כבר היום....וזהו סיימתי.
(אגב, הבוס שלי קצת פחות מרוצה....)
חג שמח
נעם ה'

בעניין: השבוע הזה אפשר להשתחרר מההתמכרות לפני 12 שנים #5588

• סוד הכניעה
  • מנהל
גדול!

אני מקווה שאני יצליח גם לעמוד במשימה בכבוד, אבל לקרוא שעזרתי למישהו זה כבר עושה את הכל יותר קל.

תודה שאתה משתף אותנו.

שתהיה לך חירות אמיתית - חירות מהעבדות לתאווה.

בעניין: השבוע הזה אפשר להשתחרר מההתמכרות לפני 12 שנים #5590

השבוע הזה פחות לצערי,
אבל שבוע הבא בהחלט כי מלא בדברים.

חזק ואמץ על דברייך המאלפים ומחזקים!!
המשך לכתוב יפה נקודות מחזקות.

בעניין: השבוע הזה אפשר להשתחרר מההתמכרות לפני 12 שנים #5613

• YeshAtid
  • דירוג פלטיניום
זלמן איזו זכות !!!!! אשריך !!!
יש עתיד

תגובה: בעניין: השבוע הזה אפשר להשתחרר מההתמכרות לפני 2 שנים #142031