ברוכים הבאים, אורח

מקרי לילה!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מקרי לילה! 2509 צפיות

מקרי לילה! לפני 12 שנים, 1 חודש #4914

• יצחק
  • רצף ניקיון נוכחי: 110 ימים
  • חבר קבוע
ב"ה שאני שומר על הברית כבר למעלה מ60 יום אבל לצערי קורים לי מקרי לילה...
מה אפשר לעשות?
זה קצת מייאש אותי
תודה!!

בעניין: מקרי לילה! לפני 12 שנים, 1 חודש #4918

• moved
  • דירוג פלטיניום
יצחק,

דע לך שזו תופעה טבעית, כשאתה מדחיק מחשבות ביום הם עולות וצפות בלילה. בתקופות של נקיות גם אני התנסתי בתופעה דומה.

אבל, צריך ללמוד לא להדחיק את המחשבות, המחשבות וההרהורים יעלו במשך היום, שים אותם בפרספקטיבה הנכונה. לדוגמא, היצר אומר לך להסתכל על משהוא אל תדחיק את הרצון. אלא תשא ותתן עם היצר, תאמר לו לא שווה לי להסתכל לרגע, להתגרות ואח"כ לסבול שעה של תאווה.

אני חושב שאני לא מספיק ברור בדוגמא שלי, אשמח אם חברים אחרים יעזרו לי להגדיר איך מתמודדים עם מחשבות בלי להדחיק אותן.

בעניין: מקרי לילה! לפני 12 שנים, 1 חודש #4955

• חבר ותיק
בעניין ההדחקה.
יש מקום למחשבה אחת בלבד כך רבנו נחמן אומר.
לכן צריך פשוט להחליף מחשבה או הרהור של ניאוף במחשבה טובה כך אין הדחקה משום שהמחשבה הפגומה היא מחשבה שמחפשת תיקון לא ממש קשורה אליך וע"י זה שאתה לא מהרהר במחשבה הזאת אתה לא מקבל אותה אליך למודעות לא מזין אותה בחיות שלך וע"י שאתה פשוט דוחה אותה כך היא מתוקנת.

בנושא מקרי לילה.
מניסיון מה שעוזר הוא שמירת המחשבה או נכון לאמור להתעסק בטוב ובמחשבות טובות במקום לנסות ולשלוט על המחשבות כמו שוטר. עוד עוזר כמובן שמירת העיניים. בנושא של שמירת העיניים זה באמת עניין של הרגל יותר מאשר התאווה עצמה. ודבר שלישי, מקווה עוזר מאד בנושא של קרי לילה יש עזרה גדולה מאד ושמירה מלמעלה למי שהולך כל יום למקווה.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.33 שניות

Are you sure?

כן