ברוכים הבאים, אורח

איך אני יכול להיות בטוח שה' יעזור לי?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: איך אני יכול להיות בטוח שה' יעזור לי? 4067 צפיות

בעניין: איך אני יכול להיות בטוח שה' יעזור לי? לפני 12 שנים, 1 חודש #4671

• moved
  • דירוג פלטיניום
אז בקיצור אתה אומר שאני צריך לומר לקב"ה שאני אשתדל לעשות את כל הצעדים שבשליטתי ואת השאר אני משאיר לו. וגם מה שבשליטתי אני מבקש ממנו שיעזור לי להתמיד בהם.

זה מובן ומקובל עלי. גם מובן לי כעת שאני בטוח שהוא יעזור לי בזה- כי המטרה היא קירבה אליו, ועצם הבטחון בו זו הקרבה לה הוא מצפה.

במשך שנים רבות בניתי בתוכי אמונה גדולה בקב"ה. אני רואה יד ה' יומיום. בתקופה האחרונה, בזכותך הארותיך אני מכניס את ה' יותר לתמונה בכל מה שקשור למלחמה עם התאווה. אבל אני חייב להיות כנה איתך, זה לא הגורם הראשי להצלחה של 35 הימים האחרונים. עם זאת, אני בטוח שככל שאני אבנה בי את האמונה והקשר עם הקב"ה בכל מה שקשור למלחמה בתאווה, אני אתמיד יותר בתקופת הנקיות.

תודה רבה

בעניין: איך אני יכול להיות בטוח שה' יעזור לי? לפני 12 שנים, 1 חודש #4677

• חבר ותיק
ה' הוא אכן כל יכול והוא ויכול להוציא אותך מכל מצב אבל הרצון שלו הוא שאתה מצד עצמך תעשה צעדים כך וכך בעשיה בפועל אז גם ע"י התפילה וגם ע"י העשיה בפועל תראה תוצאות וגם תרגיש בעזרה מלמעלה.

בנוגע לעשיה שצריך לעשות, אצל כל אחד זה אינדיבידואלי ולפעמים צריך הרבה תפילה והתבוננות כדי לדעת מה ה' רוצה ממך, לפעמים אתה יודע מה צריך לעשות אבל מחליט לנסות דרכים עקלקלות אז שום דבר לא ממש יעזור.

בעניין: איך אני יכול להיות בטוח שה' יעזור לי? לפני 12 שנים, 1 חודש #4679

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
בפירוש יתכן שאת 35 הימים האחרונים עברת בשילוב של התקרבות לה' ועשיה בפועל ואני לא מחלק את האחוזים מה יותר ומה פחות.

אני יודע שלי היו תקופות נקיות הרבה יותר ארוכות, אבל ידעתי באופן ברור שבסוף אני אפול, כי זה היה מבוסס על עצמי בלי הקב"ה. אם אתה יודע שהפעם זה שונה, זה רק בגלל שהכנסת את הקב"ה לחיים שלך.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: איך אני יכול להיות בטוח שה' יעזור לי? לפני 12 שנים, 1 חודש #4700

• סוד הכניעה
  • מנהל
moved, האם אתה מוכן לנסות משהו קצר?

זה לא כדי לבדוק האם זה עובד או לא... זה כדי שתבין על מה אני מדבר.

אם אתה מוכן לאתגר הקטן, הנה הוא לפניך: בפעם הבאה שאתה יוצא מהבית לרחוב שבו יש פיתויים ועיניך נתקלות במשהו שמתחיל לדגדג לך, תעצור רגע, תרים עיניים לשמים, ותדבר עם ה' (כמו שאתה מדבר איתי) ותבקש ממנו שיקח ממך את התאווה הזאת.

אח"כ תחזור ותספר לנו מה הרגשת.

כשאני עושה את זה, אני מרגיש כאילו מנוף הוציא לי מהחזה סעל ששוקל עשר טון. אני מרגיש - כמעט פיזית - משוחרר.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: איך אני יכול להיות בטוח שה' יעזור לי? לפני 12 שנים, 1 חודש #4711

• moved
  • דירוג פלטיניום
יפה, אני אדם תחרותי ומאוד אוהב אתגרים.

בעבר כבר ביקשתי מהקב"ה עזרה בזמן התקפה, אבל לא בצורה ציורית ומוחשית כמו שאתה מתאר.
בפעם הבאה שאתקל ביצר, אני לא אחסוך מאמץ ואחייג ישר לקב"ה, אדבר איתו קצת יותר 'דוגרי'.

בעניין: איך אני יכול להיות בטוח שה' יעזור לי? לפני 12 שנים, 1 חודש #4715

• סוד הכניעה
  • מנהל
ואל תשכח לחזור אלינו לספר לנו...

תודה מראש

בעניין: איך אני יכול להיות בטוח שה' יעזור לי? לפני 12 שנים, 1 חודש #4803

ודאי שאתה יכול להיות בטוח שה' יעזור. האפשרות היחידה שלא נראה בדיוק את מה שציפינו לו זה כי הפתרון של השי"ת יותר טוב מה שאנו יכולנו להעלות על הדעת.
נניח שנגזר על בן אדם יסורים, מידה כנגד מידה על משהו שהוא צריך להשתפר בו. אם הוא לא ישתפר הוא עלול להינזק נזק חמור, העוה"ב, בשלום בית או בפרנסה. לא כעונש גמול אלא תןצאה ישירה של מעשיו. אז השי"ת שולח לו התראה בדמות יסורים קלים יותר. עכשיו הבן אדם מתפלל שיעברו הייסורים, אבל הוא עדיין לא שיפר את מעשיו. כזכור אם הוא לא משתפר אוי ואבוי לו מהתוצאות של מעשיו. אסון. לכאורה מה שאנשים חושבים שהתפילה שלו לא מתקבלת על שהוא ישפר את מעשיו. אז זהו שלא. טעות קשה ונפוצה. היא מתקבלת, והתוצאה שלה היא שמלאכים טובים שנוצרים מהתפילות שלו עוזרים לו לשפר את מעשיו בקלות. אותם מעשים שבגללם הייסורים. הוא גם מקבל תזכורת מהיצר טוב שכוחו מתחזק פתאם, וגם: הכי חשוב! הוא מסוגל ויש לו יותר כח להתגבר על היצר הרע שגורם לו לעשות את המעשים הרעים האלה. לעומת זה, היסורים מכפרים, והיצר הרע נחלש. ככל שהוא מוסיף להתפלל, בסוף הוא עוזב את המעשים הרעים האלה, ו--- לא נותר סיבה שבקשתו לא תיעשה! והיא נעשית! (לא המצאתי את כל זה, קראתי בספר הנפלא והמעודד "ברומו של עולם" של הרב לוגאסי)
מסקנה: אם התפללת ולא נענית, תתפלל עוד פעם! ואף פעם אל תצפה שעכשיו זה יקרה כמו שרצית כי כל עוד אתה לא אלוקים אתה לא יכול לדעת כמה חמור מצבך.
וכדברי רבי נתן: כל מקום שאני רואה חסרון או שלא התפללו על זה בכלל או שלא התפללו על זה מספיק.

בעניין: איך אני יכול להיות בטוח שה' יעזור לי? לפני 12 שנים, 1 חודש #5045

זלמן, שבוע טוב גבר.
רציתי לשאול שאלה ברשותך.
איך משפיעה או איך אמורה להשפיע ההתקרבות שלך ל-ה'?
רוצה לומר, בתכנית הצעדים אתה בעצם מתבטל אליו ונותן לו לנהל לך את החיים, אני מניח לנהל בחלק הבעייתי של החיים שלך.
מה קורה עם שאר עבודת השם שלך?
האין זה דורש קיום מצוות קפדני יותר? האם זה לא דורש לדוגמה לקום כל בוקר לתפילה ויהי מה? מה לגבי שאר קיום המצוות? אפשר לחפף בעצת היצר?

בעניין: איך אני יכול להיות בטוח שה' יעזור לי? לפני 12 שנים, 1 חודש #5114

• סוד הכניעה
  • מנהל
מהנסיון האישי שלי (וכמובן זה שונה אצל כל אחד) ישנם שני שלבים:

השלב הראשון הוא מפתיע כי דווקא כשמתחילה השלווה וההתקרבות לה' והחיים הרוחניים, ישנה ירידה בדתיות. ההרגשה שלי היתה שיש לי קשר ישיר עם הקב"ה ואין טעם להמשיך לעשות דברים רק כדי לסמן וי בטבלא של "האם אני דתי מספיק". נכון שזה לכאורה סתירה לכל הענין של התחברות לה', כי אם אני קרוב אליו, אני צריך גם לעשות מה שהוא מבקש ממני, אבל בפועל זה מה שקרה לי.

כעת אני בתחילת השלב השני, לאט לאט אני מתחיל להוסיף מצוות ולימוד, אבל לא בקטע דתי אלא בקטע רוחני. זאת אומרת: אני מרגיש שאני רוצה להיות קרוב לה' ולכן אני קם ומתפלל. לא שאני "חייב" להתפלל כי אני דתי אלא בדיוק הפוך. זה תהליך איטי אבל עמוק וממלא. כעת כשאני עושה משהו, זה מגיע מבפנים. לא בגלל החברה, לא בגלל שנולדתי דתי ולא כדי שאשתי תהיה מרוצה. אלא כי אני רוצה לחיות חיים אמיתיים.

בעניין: איך אני יכול להיות בטוח שה' יעזור לי? לפני 12 שנים, 1 חודש #5164

תודה זלמן.
כמו תמיד מחכים ומחדש.  8)

תגובה: בעניין: איך אני יכול להיות בטוח שה' יעזור לי? לפני 2 שנים, 7 חודשים #139227

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום

משתוקק,
לא אהבתי כל כך את הנחרצות שלך והבטחון הגדול,והתחושה שאתה יכול לקבוע בצורה החלטית דברים כאלה, 
למה בן כמה אתה ומה הנסיון שלך בעבודת ה' ולימוד התורה שאתה יכול לדבר בכזאת נחרצות??  יש לך איזה הסמכה ? 

אני יכול להביא המון מקורות בפרט מספרי החסידות שהדרך הזאת היא דווקא הראויה ביותר,
מצד שני תמיד תוכל להתווכח.. 
אישית החיבור לתכנית גרם לי לקיים יותר ויותר גם את הסעיף קטן הכי נידח בשעה"צ ממקום של רצון אמיתי. 

​בכל מקרה אוהב אותך באמת ומאמין שזה מגיע ממקום טוב.

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 7 חודשים על ידי עשר שמעון.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן