ברוכים הבאים, אורח

מה עושים ברגע שאחרי הנפילה?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מה עושים ברגע שאחרי הנפילה? 1553 צפיות

מה עושים ברגע שאחרי הנפילה? לפני 12 שנים, 1 חודש #4471

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
תראו, אני מאחל לכל אחד מאיתנו שלא יפול אף פעם ושלא יצטרף אף פעם להשתמש בפוסט הזה. הלוואי שכולנו נשתמש כל הזמן בפוסטים שמזכירים לנו איך לא ליפול, מאשר בפוסטים שמזכירים לנו איך לקום.

יחד עם זה, חשוב שנדע מה לעשות במקרה של ח"ו נפילה, לא כדי להתכונן לנפילה אלא הפוך: כדי למנוע את הנפילה הבאה.

כולם יודעים שיש דבר שנקרא הפקת לקחים, וכל צבא יודע שלמרות שלא מתכוננים לכישלון ולתבוסה, אבל במקרה שזה קרה - אין ברירה ולמרות הכאב ואי הנעימות, חייבים לשבת ולראות איך הפסדנו? איך קרה שנכשלנו במלחמה? וזה לא שונה במלחמת היצר, למעט העובדה שאנחנו בדרך כלל לא עושים את זה... ברגע שאחרי הנפילה, אנחנו מבואסים ורוצים רק דבר אחד: לברוח מעצמנו. לנקות את ההיסטוריה במחשב ולשכוח שנפלנו. אנחנו מרגישים שזה הדבר הנכון לעשות ושכעת צריך רק לנסות "להתנקות", אולי ללכת למקווה, להתפלל או כל דבר אחר שיעשה לנו טוב.

אבל ככה אנחנו מזמינים את הנפילה הבאה. כי לא הקדשנו רגע של מחשבה לראות איך לעזאזל נפלו? אני יכול לומר באופן אישי שכאשר הגעתי לשלב בו הייתי צריך לנסות להבין מה הם הטריגרים שלי (ראה פוסט בנושא) לקח לי המון זמן להיזכר אילו מצבים הביאו אותי לנפילות. והסיבה שזה לקח לי הרבה זמן היא כיון שאף פעם לא עשיתי "הפקת לקחים" אחרי הנפילה. מעולם לא חשבתי למה זה קרה עכשיו ומה אני יכול לעשות יותר טוב כדי לא ליפול בפעם הבאה.

אז זהו, שאין ברירה ולמרות הגועל העצמי שאני חש אחרי נפילה, ולמרות שהדבר שאני רוצה לעשות יותר מכל הוא לרוץ למקווה ולשכוח מהכל, זה לא מה שאני צריך לעשות. אין ברירה אלא להתעסק עם הזבל, לא בגלל שזה כיף אלא כי זה חשוב כדי שלא אגיע לכאן פעם נוספת.

ברגע אחרי הנפילה, כאשר הכל טרי וכואב, זה הזמן לשבת עם עצמי ולהבין איך התגלגלתי לכאן. האם היה לי יום מבאס שגרם לי לברוח? אם כן - מה עושים בפעם הבאה כדי שזה לא יקרה. האם היה לי זמן פנוי במשרד? אם כן - איך ממלאים את הזמן בפעם הבאה. וכן הלאה כל אחד עם הטריגרים שלו.

טוב, אני מאחל לכולכם ידידיי היקרים שלא תחזרו לכאן לכתוב חוויות מנפילות, אבל אם מישהו נופל - שיבוא לכאן ויספר לנו איך הוא הכריח את עצמו לשבת ולבדוק את עצמו וגם מה הוא גילה ואיך זה יעזור לו בעתיד.

ואל תשכחו: שתפו את ה' בכל מה שעובר עליכם. הוא החבר היחיד האמיתי שלכם, והוא היחיד שגם יכול לעזור. אז אל תהיו טיפשים ואל תנסו להסתדר לבד, כאשר אבא שלכם רוצה לעזור לכם במשימה שגדולה עליכם.

זלמן
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: מה עושים ברגע שאחרי הנפילה? לפני 2 שנים #142030

• קדימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 371 ימים
  • דירוג פלטיניום

מתחבר לזה מאוד,

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן