ברוכים הבאים, אורח

רגע לפני הנפילה. יש סיכוי לעצור?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: רגע לפני הנפילה. יש סיכוי לעצור? 3343 צפיות

בעניין: רגע לפני הנפילה. יש סיכוי לעצור? לפני 12 שנים #4600

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 18 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
עכשיו, רגע לפני נפילה, נכנסתי לפורום, ואני מרגיש איך עצם ההתעסקות בעניין מפיג את הלחצים הנפשיים/התעוררות היצר  שדחפו אותי לקראת התהום.

זה עוגן טוב

בעניין: רגע לפני הנפילה. יש סיכוי לעצור? לפני 12 שנים #4934

קראתי עכשיו את המייל היומי, ובו קטע יפה מאת זלמן. אני מצטט אותו כאן, כי לא מצאתי אותו בפורום, ואחר כך אכתוב את דעתי:

הפקת לקחים (מאת: החבר זלמן)

תראו, אני מאחל לכל אחד מאיתנו שלא יפול אף פעם ושלא יצטרף אף פעם להשתמש במסר הזה. הלוואי שכולנו נשתמש כל הזמן במסרים שמזכירים לנו איך לא ליפול, מאשר במסרים שמזכירים לנו איך לקום.

יחד עם זה, חשוב שנדע מה לעשות במקרה של ח"ו נפילה, לא כדי להתכונן לנפילה אלא הפוך: כדי למנוע את הנפילה הבאה.

כולם יודעים שיש דבר שנקרא הפקת לקחים, וכל צבא יודע שלמרות שלא מתכוננים לכישלון ולתבוסה, אבל במקרה שזה קרה - אין ברירה ולמרות הכאב ואי הנעימות, חייבים לשבת ולראות איך הפסדנו? איך קרה שנכשלנו במלחמה? וזה לא שונה במלחמת היצר, למעט העובדה שאנחנו בדרך כלל לא עושים את זה... ברגע שאחרי הנפילה, אנחנו מבואסים ורוצים רק דבר אחד: לברוח מעצמנו. לנקות את ההיסטוריה במחשב ולשכוח שנפלנו. אנחנו מרגישים שזה הדבר הנכון לעשות ושכעת צריך רק לנסות "להתנקות", אולי ללכת למקווה, להתפלל או כל דבר אחר שיעשה לנו טוב.

אבל ככה אנחנו מזמינים את הנפילה הבאה. כי לא הקדשנו רגע של מחשבה לראות איך לעזאזל נפלנו? אני יכול לומר באופן אישי שכאשר הגעתי לשלב בו הייתי צריך לנסות להבין מה הם "הטריגרים" לקח לי המון זמן להיזכר אילו מצבים הביאו אותי לנפילות. והסיבה שזה לקח לי הרבה זמן היא כיון שאף פעם לא עשיתי "הפקת לקחים" אחרי הנפילה. מעולם לא חשבתי למה זה קרה עכשיו ומה אני יכול לעשות יותר טוב כדי לא ליפול בפעם הבאה.

אז זהו, שאין ברירה ולמרות הגועל העצמי שאני חש אחרי נפילה, ולמרות שהדבר שאני רוצה לעשות יותר מכל הוא לרוץ למקווה ולשכוח מהכל, זה לא מה שאני צריך לעשות. אין ברירה אלא להתעסק עם הזבל, לא בגלל שזה כיף אלא כי זה חשוב כדי שלא אגיע לכאן פעם נוספת.

ברגע אחרי הנפילה, כאשר הכל טרי וכואב, זה הזמן לשבת עם עצמי ולהבין איך התגלגלתי לכאן. האם היה לי יום מבאס שגרם לי לברוח? אם כן - מה עושים בפעם הבאה כדי שזה לא יקרה. האם היה לי זמן פנוי במשרד? אם כן - איך ממלאים את הזמן בפעם הבאה. וכן הלאה כל אחד עם "הטריגרים" שלו.

טוב, אני מאחל לכולכם ידידיי היקרים שלא תחזרו לכאן לכתוב חוויות מנפילות, אבל אם מישהו נופל – הוא מוזמן לבוא לפורום הנפלא שלנו ולספר איך הוא הכריח את עצמו לשבת ולבדוק את עצמו וגם מה הוא גילה ואיך זה יעזור לו בעתיד.

ואל תשכחו: שתפו את ה' בכל מה שעובר עליכם. הוא החבר היחיד האמיתי שלכם, והוא היחיד שגם יכול לעזור. אז אל תהיו טיפשים ואל תנסו להסתדר לבד, כאשר אבא שלכם רוצה לעזור לכם במשימה שגדולה עליכם.

זלמן

בגדול אני מסכים שצריך לנסות להפיק לקחים ולהתבונן מה גרם לנפילה ואיך נמנע את זה להבא, אבל אני חושב שהזמן הכי לא מתאים הוא מיד אחרי הנפילה. אלו הם רגעים שאנחנו כל כך מלאים בכעס ושנאה עצמית, שאנחנו כל כך עמוסים בייאוש ובבלבול, שאין שום אפשרות לחשוב בהם בבהירות. ניסיון להפיק לקחים יתדרדר מיד להלקאה עצמית שאין בה שום תועלת. זו דרכו של היצר: הוא מחטיא אותנו, ושנייה אחרי החטא הוא מנסה לגרום לנו לעשות תשובה - כי הוא יודע ש"תשובה" שכזו רק תשחק לידיו.
מיד אחרי החטא, לעניות דעתי, צריך לנסות להירגע, לתפוס מרחק, לשקם מעט את האמון בעצמי - ורק לאחר מכן, כשהנפש מתייצבת, לנסות להפיק לקחים.
כמובן, יכול להיות מי שדווקא ההדרכה של זלמן טובה לו. לא באתי לקבוע מסמרות.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: רגע לפני הנפילה. יש סיכוי לעצור? לפני 12 שנים #4940

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
זמרי (אוח, מעצבן אותי השם הזה... סתאאאם),

ראשית כל, כפי שאתה בודאי יודע, אף אחד כאן - וזה בראש ובראשונה כולל אותי - לא אומר מה צריך לעשות. כל מה שאנחנו עושים זה לכתוב מה עזר לנו, ואם זה מתאים למישהו אחר - הוא מוזמן להיעזר גם כן.

לכן אני מסכים עם כל מילה שאתה כותב, ומי שזה עושה לו לא טוב - שישמר מזה ויעבוד בשיטה אחרת.

יחד עם זה תרשה לי להעיר על נקודה אחת בדברים שכתבת.

אני לא עוסק בתשובה, כפי שאינני עוסק בעבירות, כפי שאינני מתייחס בכלל לקטע הדתי בהתמכרות שלי. לכן לא כתבתי שצריך לעשות תשובה אחרי הנפילה, וגם לא כתבתי בכלל שצריך לעשות תשובה. תשובה - לעניות דעתי - לא שייכת כרגע (אכתוב אח"כ מתי לדעתי זה כן שייך). היצר הוא מומחה לקחת את הערכים הכי נעלים כמו תשובה, ומקווה, וחרטה ולהפוך אותם לכלים שיעבדו נגדינו.

ומכיון שלא עסקתי בתשובה, גם לא עסקתי בהלקאה עצמית, ולא במחשבה של "איך נפלתי". ממש לא. כל מה שביקשתי זה מחשבות טכניות נטו על התהליך שבאמצעותו נפלתי. בלי כעס, בלי רחמים, בלי הלקאה עצמית, בלי תשובה. שאלה טכנית לגמרי: מה היה הטריגר שהוביל אותי לנפילה?

נשמע קצת יותר הגיוני?
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: רגע לפני הנפילה. יש סיכוי לעצור? לפני 12 שנים #4948

המושג תשובה אצלי הוא רחב מאוד. אם זכרתי היום לקחת ויטמינים, או התמתחתי פעם בשעה מול המחשב - עשיתי תשובה במובן מסוים. תשובה על חלק ה"דרך ארץ" שקדם לתורה.
גם מי שנכשל בדיאטה והתנפל על עוגת שוקולד, לא כדאי לו לענ"ד לנסות להפיק לקחים מיד. אלא אם כן יש לו את היכולת שלך להתנתק ולחשוב טכנית. כמו שאמרת - כל אחד יעשה מה שמתאים לו.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: רגע לפני הנפילה. יש סיכוי לעצור? לפני 11 שנים, 11 חודשים #6471

• פינחס
  • דירוג זהב
  • אין שום יאוש בעולם כלל!!!
לי ממש קשה לשתף אנשים אחרים במצב שלי, גם אנשים שאני לא מכיר. איך אני יכול להתקשר לאנשים כשיש לפני מצב של "לפני נפילה" , איך אני מוצא את האומץ לבצע את הצעד הזה? לי אישית זה מאוד קשה ולמרות שיש לי מספרים של אנשים (נתנו לי מהאתר) עדיין לא קרה שהתקשרתי אליהם, אין לי את האומץ
קשה אבל לא אבוד

משתדל להזכיר לעצמי שיש דרך.

אפשר לצאת, בעזרת ה' ורק בעזרת ה'

בעניין: רגע לפני הנפילה. יש סיכוי לעצור? לפני 11 שנים, 11 חודשים #6472

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
לא רק לך קשה, לכולם קשה. אני מחפש את הראשון שיגיד לי שזה קל לו.

עצה קטנה בכל זאת. אל תחכה לרגע של לפני הנפילה כי אז זה קשה מידי. תרים טלפון ביום רגיל, תזדהה, תספר קצת מה עובר עליך ותתחיל ליצור קשר. בפעם הבאה יהיה לך קל יותר.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.47 שניות

Are you sure?

כן