ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: ר"מים 2425 צפיות

תגובה: בעניין: ר"מים לפני 1 שנה, 5 חודשים #144558

• רוח חדשה
  • רצף ניקיון נוכחי: 7 ימים
  • חבר ותיק

תגובה ל: נפשי בכפי תמיד

היי אח יקר. קראתי את התגובה שלך בכאב ואני פשוט מרגיש שאני חייב להגיד לך- אתה לא טמא! זו לא אשמתך שאתה נמשך לבנים, תקן אותי אם אני טועה אבל אין לך דרך לשנות את זה נכון? אז אתה לא טמא. ככה ה' החליט שתהיה והוא אוהב אותך. וזה טיבעי שתימשך לבנים כי ככה נבראת. כמובן שהחיים שלך לא פשוטים בעקבות הניסיון שה' נתן לך, רק אתה יודע כמה זה קשה. אבל עצם זה שיש לך נטיה הפוכה לא הופך אותך לטמא. בדיוק לפני חודשיים בערך היתה לי שיחת נפש עם אחי הגדול שסיפר לי שהוא הומו.... אני לא חושב שהוא אפילו טיפ טיפה טמא בגלל זה. ונראה לי שה' נתן את ההתמודדות הזו רק לנשמות גדולות באמת שיודעות להתמודד עם זה. לגבי המעשים, כמו כל אחד יש לך איסורים ומן הסתם חטאת, אבל בזה אתה לא שונה מאף אחד בפורום הזה... כולנו חטאנו או שעודנו חוטאים ואנחנו עדיין בנים אהובים למקום, ובטח שלא טמאים.
נערך לאחרונה: לפני 1 שנה, 5 חודשים על ידי רוח חדשה.

תגובה: בעניין: ר"מים לפני 8 חודשים #148205

• menhan22
  • חבר קבוע
אני לא מאמין שאין לזה טיפול ולא רק טיפול אלא טיפול עדין ולא מלחמות חורמה

"לא אותי קראת יעקב כי יגעת בי ישראל" אם אתה מרגיש יגעת זה לא אלוקים... מגיד מדובנה.

תגובה: ר"מים לפני 7 חודשים, 2 שבועות #148538

• menhan22
  • חבר קבוע

מצרף שאלה ותשובה מאתר אקשיבה שדווקא האלא עם המעמד החברתי המוערך הם נוטים ל....

שאלה מקטגוריה:

נפילות

אני אברך אבל בעיקר מוסר שיעורים כל היום וגם בשבתות אני רב בקהילה ומוסר כמה שיעורים במקומות שונים אדם מוכר מאד שבטוחים שאני הצדיק של הדור..
אני מכיר ב"ה הרבה אני שולט ממש בחלק גדול מהש"ס אני מכיר כמעט כל נושא אני חוקר ולומד כל דבר וב"ה עושה חיל ואפילו הוצאתי ספרים,
יודע לדבר בציבור ואנשים אוהבים אותי מאד ב"ה
וכמובן יש לי אשה נפלאה עם ילדים נפלאים קטנים וגדולים שמשתדלים לחנך אותם בדרך התורה כמה שאפשר.
ב"ה לא חסר לנו כלום ויש לנו הכל (קשיים שיש בכל בית ממוצע) יש לנו באמת אושר גדול בבית
אני אוהב ללמוד ואני מאמין בהקב"ה בצורה מושלמת ביותר אני מחזק עשרות ומאות אנשים במאמרים ושיעורים בעניני אמונה ובטחון ואני באמת משתדל לעבוד את הקב"ה כל חיי בצורה הטובה ביותר בכל התחומים..
יש לי בעיה אחת שהיא הורסת לי את החיים כפשוטו מאז שאני מכיר את עצמי..מעולם לא שתפתי שום אדם בזה וכיון שהגיעו מים עד נפש הגיע הזמן שאני לא יכול יותר להמשיך ככה ואני חייב עזרה!
אבל אני פשוט לא מסוגל לשוחח על זה עם אדם שמכיר אותי אז אני שומר בלב וזה פשוט לא שייך יותר מקווה שמכאן אולי תבוא הישועה
אז ככה..מאז שאני מכיר את עצמי אני נמשך לנשים! אבל לא בצורה הרגילה והקיימת אלא בצורה קיצונית אבל אף אחד לא שם לב לכך כי אני אדם מאד חכם ..ויודע להסתיר בצורה החזקה ביותר מעולם אף אחד לא חשד בי ולא מעלה על דעתו בכלל עלי דברים כאלו..
מאז שאני ילד הלכתי למקומות בסתר לראות דברים לא צנועים (כמובן אף אחד לא ידע) ואח"כ שהתבגרתי עדין לא היה סמרטפון וכדו הייתי משיג איכשהו מספרים של כל מיני אתרים מפוקפקים ומשאיר הודעות לכל מספר כמעט עד שיצרתי קשר עם בחורה (היא היתה גויה…) כל זה שאני מהבחורים המצוינים בישיבה..אבל!!
מעולם מעולם לא היה לי קשר רציני כי כל פעם אחרי שנכשלתי מיד התחרטתי ולפעמים גם עשיתי תעניות וקבלות וזה היה מחזיק חודש חודשיים מקסימום ואז הייתי נופל חזרה
..
ורק כדי להבהיר יש לי מכשירים עם הסינון הכי חזק שיש אבל כל פעם בחכמה אני מצליח לשכנע את הסוכן לפתוח לי לכמה דקות וזה מספיק לי.. ושהתאוה חזקה אני אפילו מסוגל ללכת לקנות מכשיר ומיד שהתאוה נגמרה לזרוק את המכשיר..
ניסיתי הכל אני מכיר את כל ספרי המוסר ואני בעצמי הצלתי עשרות אנשים מעריות וגם בשלום בית אני מייעץ ויש בה בס"ד
איך עושים??? אני מדגיש אני לא חיי בזהות כפולה, יותר מזה לפעמים אני מוציא כסף כדי לעבור על איסור…ושהתאוה עוברת אני בורח משם לפעמים זה אחרי דקה ..ואני ממש מרגיש את מאמר הגמ רשעים מלאים חרטות..זה נורא ואיום..כי זה לוקח כל כך הרבה כוחות קורה שאני ממש מתגבר בצורה נוראה ממש ואני מתחנן באותו רגע להקב"ה שבזכות זה לא יהיה לי יותר נסיונות כאלה..
וזה ממש נורא בעיקר ההרהורים ימים שלמים והרבה פעמים על נשים נשואות השם ירחם ..
אני ממש משתדל להיזהר מאד בשמירת עינים ברחוב וזה ממש קיצוני אצלי (לפעמים בזמן שאני בדרך לעבור עבירה אני נזהר מראות אסורות…)
יש לי הרגשה שבאמת אצלי זה הרבה יותר מהממוצע לפעמים אני חושב לעצמי אם האנשים מסביבי (בפרט אשתי) היו יודעים עשירית ממה שאני עושה לפעמים בסתר היו שונאים אותי ובורחים ממני,ואם הייתי מסוגל הייתי מספר לאשתי וזה היה הכי מועיל אבל אני לא מסוגל ובטוח שלא תבין וזה יגרום לסבל מיותר ביננו וליותר מזה..
מה עושים?? איך משתנים אני יודע שאין פתרון קסם ניסיתי באמת הכל.
ניתוק מאינטרנט
שמירת העינים
תפילות
קבלות
הכל וזה לא החזיק יותר מחודשיים
מקווה בעז"ה שתוכלו לסייע לי בס"ד כל טוב

תשובה:

משיב/ה:אלי|

יוני 27, 2022

שלום לך איש יקר,

עשית צעד חשוב מאין כמוהו. פרצת מעגל של שתיקה. מעגל שהוא בעצם חומות־כלא הסוגרות עליך. עשית צעד ראשון בדרך לחירות, וזה מדהים, וזה מרגש, ואני אחוז בתקווה ובתפילה שלא תיסוג אחור ותמשיך בצעדים הבאים ותצליח לצאת משעבוד לגאולה.

וישנה אפשרות. ישנה אפשרות לצאת ממעגל האימים שבו אתה נמצא.

אתה מצייר דמות של אדם מאד חכם, מאד מוצלח, ומאד מוכשר, אולי אפילו בשליטה גדולה בחלקים מסוימים בחיים שלך, אבל מאידך – ישנם חלקים אחרים שאינם מרוסנים כל עיקר, שבהם אין לך שליטה כלל. יש בך סוג של פיצול. יש את הר"ר יוסי המוצלח, האברך, הרב, הצדיק, התלמיד חכם, היועץ וכו', ויש יוסי אחר – במצב הפוך, גרוע, נמוך, חוטא. ויש תחושה ששני החלקים האלה לא מתקשרים אחד עם השני. שהגוף המחפש את פורקנו במקומות הטמאים והיצר המשתולל, לא מדברים עם החלקים הגבוהים, עם הידע והחכמה והערכים והרגשות הנאצלים. ואולי יוסי החוטא לא יכול להסתכל בפנים של יוסי המוצלח, מוסר השיעורים, הבעל והאבא המושלם. מי יודע מה יקרה אם הם ייפגשו – אולי יתברר שיוסי המושלם לא כל כך מושלם. אולי הכל יקרוס. ואולי הצורך להחזיק תדמית מושלמת כלפי חוץ וכלפי פנים, גורם לחפש את המקומות בהם אפשר להתפרק ולשחרר הכל.

אני מנסה לשרטט מחשבות אפשריות, אבל אלו רק הצעות אחדות בלבד, מתוך מנגנונים שונים של פיצול בתוך הנפש (או בין הגוף לנפש) שמוכרים בעולם הטיפול. למרות שאלו דברים מוכרים וברי-טיפול, אני לא יכול להעלים ממך את האמת: אתה נמצא במצב קיצוני מאד וזקוק לעבור תהליך של עבודה מקצועית משמעותית. הבשורה הטובה היא שאפשר לטפל בזה ובהחלט יש מה לעשות.

אתה כותב שאתה חכם ויודע להסתיר, אבל לחיים דינמיקה משלהם, וזה יהיה אסון גדול אם יום אחד הכל יתפוצץ. איזה שבר גדול זה יהיה עבורך, איזה משבר עבור המשפחה שלך, עבור הילדים שלך, התלמידים שלך והסביבה שלך. אבל גם אם זה לא יתגלה – עדיין הסבל שלך הוא נוראי ואינו מתקבל על הדעת. הפיצול הזה בלתי נסבל ואסור שיימשך, הן מבחינה אנושית, הן מבחינה נפשית, והן מבחינה רוחנית. עבודת ה' אמיתית איננה יכולה להתקיים מתוך ניתוק שכזה בין מחשבה ומעשה, בין גוף לנשמה.

יחד עם זאת – יש במכתב שלך נקודת אור גדולה. אתה כותב על הצער הגדול שלך, על החרטה וההבנה של המקום הנמוך שאליו אתה נקלע פעם אחר פעם, וזה בעצם אומר שיש בך את אַמַּת המידה הפנימית. עצם הפניה שלך היא ראיה נוספת לכך שאתה לא חי בהכחשה ובהדחקה מלאה, ומסתיר מעצמך את המצב הגרוע, אלא להיפך – אתה מבין שמשהו כאן משובש ורוצה בכל מאודך לתקן זאת. אתה כותב "לפעמים בזמן שאני בדרך לעבור עבירה אני נזהר ממראות אסורות" – זה הלא מצביע על יראת שמים שיש בך ועל אכפתיות וערכיות, ומאידך בו זמנית אתה מחפש משהו שאליו אתה נמשך בצורה כל כך חזקה, ושמעסיק את מחשבותיך יום ולילה, ושעל מנת למלא את אותה כמיהה, את הצורך הרגשי העמוק, אתה מוכן לחיות בניתוק מוחלט מכל הקדוש והיקר לך. הרגשת התשוקה הגדולה הזו היא איתות מתוך נשמתך הטהורה שמבקשת משהו עמוק ולא מוצאת אותו, ובכל פעם שהיא מתרסקת למקומות הלא נכונים – היא שבה ומזכירה בכאב גדול שהחיפוש כשל, שהוא הגיע בטעות למחוזות לא נכונים. כאמור, עשית צעד ראשון מרגש, פנית במכתב, שברת את מעגל הסוד שבינך לבינך. אני מבקש ממך להמשיך להחזיק בחוט הזה, ולהתקדם צעד נוסף.

הצעד הנוסף לתיקון הוא עבודה מסודרת עם איש מקצוע. אני יודע על אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, שמטפלים במקרים דומים. הכלל הידוע לנו הוא ש"אין חבוש מתיר עצמו מבית האסורים", אבל בעזרת עבודה מסודרת ומעמיקה תגלה שהמפתחות לכלא נמצאות אצלך, והתשובות ליציאה מה"לופ" ההרסני שאליו נקלעת קרובות אליך יותר משחשבת. נכון, אתה למוד קרבות, ומצולק מהניסיונות להימנע, לשבור בכח את היצר, לקבל קבלות שלא מתקיימות וכו'. כל המאמצים שלך עד כה לא צלחו, ואתה כבר עייף ומרגיש כמו מי שחוזר ושותה מי־ים בתקווה להרוות את צמאונו. האם זה אומר שאתה צריך להתרחק לגמרי מהמים, או שאולי כבר הגיע הזמן להבין מהו אותו צמאון שיש בך, מהו הצורך שבוער בך, לְמה את כה כמֵה, מהו הדבר שלמענו אתה מעמיד בסיכון את כל החיים הנפלאים שבנית, ואיך נותנים לצורך הזה את המענה המדוייק, המרווה.

אפשר לקבל תשובה, בעבודה פנימית מסודרת ומקצועית. אם תעשה את הצעד הנוסף ותבקש (כל שעליך להשיב הוא רק תשובה חיובית קצרה), אתן לך כתובת אליה תוכל לפנות בדיסקרטיות גמורה ולהתחיל מיד בתהליך של תיקון.

[העבודה שלך כאן היא עבודה של חכמת־לב. להקשיב בעקשנות לקול הפנימי שלך שמבקש ישועה וללכת אחריו, ולא לתת מקום לכל התירוצים והפלפולים והדחיות וההדחקות. זה לא קל להודות בינינו לבין עצמנו שאנחנו עיוורים במקומות מסוימים, וצריכים מישהו אחר שיוביל אותנו בבטחה אל הראיה הנכונה. זו עבודה של גבורה וזו עבודה של חכמת־לב וענווה. לוותר קצת על השליטה ולהקשיב למישהו אחר שיפקח את עיניי. צריכים כאן להיות חכמים מחוכמים, אפילו ערמומיים, כנגד המנגנון שהשתלט עליך וקיבע אותך באותו מצב עגום כל כך הרבה זמן, וכאמור – זה אפשרי]

הניסיון שהקב"ה העמיד בפניך הוא ניסיון לא פשוט.

כדרכו של ניסיון אמיתי – האדם ניצב בו לבדו. ניסיון שתמציתו יראת שמים – על כך נאמר בתורה "ויראת מאלוהיך", וכמו שרש"י מביא במספר מקומות, שאלו דברים המסורים ללב.

אף אחד לא יודע אם האדם עמד בניסיון או נכשל בו, רק כלפי שמיא גליא. גם כאן – אף אחד לא יודע ובעז"ה גם אף אחד לא יידע, אבל אם תצליח ותנצח הרי שאתה תהיה קדוש וטהור באופן פנימי ואמיתי (ואין לי ספק שאור גדול יזרח עליך גם בעולם הזה, ויזרח ממך לכל סביבתך).

יש כאן עבודה שאתה נדרש לעשות כשאתה ניצב בינך ובין בוראך, ויהיה זה קידוש השם גדול בכל העולמות אם תלך בחכמה צעד אחר צעד ותצליח לצלוח את הניסיון הזה ולהגיע לריפוי. מרגש אותי לדמיין אותך בעוד תקופה, איש שעובר תהליך של תיקון, שיש חיבור אצלו בין החלקים השונים באישיות, שהחלק הגבוה מתקשר עם החלק הנמוך. שהגוף מתקשר עם הנפש, שלדברים היקרים ללבך יש התאמה עם ההתנהגות שלך בפועל, וכך נוצר אדם אחד שלם. זו משמעותה האמיתית של הקדושה. לא בריחה מעולם החומר והגופניות הפיזית, אלא קידוש שלו – כלומר חיבור טבעי, נכון ושלם, בלי סתירות, בינו לבין החלקים הגבוהים והרוחניים שבאדם. אתה תהיה בעזרת ה' אדם שלם, שמחבר ארץ ושמים במעשיו ובחייו, אדם שהקב"ה מתפאר בו לפני מלאכי השרת ואומר: ראו בריה שבראתי בעולמי!

אני מאחל לך שהצעד הנכון שעשית יהיה צעד ראשון בסולם של תיקון גדול.

כאמור, אם אתה מעוניין – אתן לך כתובת מתאימה לקידום העניין במהירות ובדיסקרטיות גמורה.

שולח לך חיזוק וחיבוק מעל גבי שורות אלו, בהערכה רבה ובהצלחה במשימה,

אלי

תגובה: ר"מים לפני 4 חודשים, 2 שבועות #149381

• עוצם
  • חבר חדש

אני עומד כמעט באותו מצב השמח אם תשתף אותי בידע הרב שיש לך

תגובה: בעניין: ר"מים לפני 3 חודשים, 2 שבועות #149696

• עוצם
  • חבר חדש

השמח שתשאיר קישור שמדבר על שיטת האמיגו

תגובה: בעניין: ר"מים לפני 3 חודשים, 2 שבועות #149720

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 42 ימים
  • דירוג פלטיניום

עוצם, אני חושב קודם כל תהיה כאן בעקשנות ותשתף. זה יעזור לך מאד לצאת. כמובן אני לא מזלזל באיש מקצוע. אבל הכי חשוב זה המודעות והתהליך כאן עם עצמך.
לדעת שלא אתה ולא ההוא ששאל באתר הקשיבה הראשונים שהם אנשים חשובים משפיעים ובעצמם נופלים.
כן אני בהחלט חושב שאדם כזה שעושה עם עצמו תהליך הוא צדיק גדול. 

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.95 שניות

Are you sure?

כן