ברוכים הבאים, אורח

מה הבעיה ומה הפתרון? לא תאמינו
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מה הבעיה ומה הפתרון? לא תאמינו 1917 צפיות

מה הבעיה ומה הפתרון? לא תאמינו לפני 12 שנים, 1 חודש #3905

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
כמו כל באי הפורום, גם אני הייתי בטוח במשך שנים ארוכות שהבעיה שלי היא הפורנו ושאר מרעין בישין בהם אני נופל. כשהייתי קצת מפורט חשבתי שהבעיה היא ש"אצלי" התאוות נשים חזקה מאוד, ושכח הרצון שלי חלש.

אבל אז להפתעתי הרבה גיליתי שכל התאווה היתה בכלל הפתרון ולא הבעיה!

לא מאמינים? גם אני לא האמנתי, אבל הנה מה שגיליתי לאט ובזהירות:

כל פעם שנפלתי, זה היה כפתרון לבעיה אחרת שהיתה לי, ולא היה לי כח או כלים להתמודד איתם ולכן ה"פתרון" הקל ביותר היה לברוח לפינה החמה והמוכרת של הפורנו.

הנה דוגמא: יש לי יום מבאס רצח בעבודה, אני יוצא לכמה דקות מהמשרד לקנות משהו וחוטף דו"ח על חניה אחרי תקופה ארוכה שלא זכיתי בזכות המפוקפקת הזאת. כשאני חוזר למשרד אין לי כח לעבוד, אני עצבני וכועס, מפוחד ומבוהל. אני יושב מול המחשב קצת ואז במהירות "מפצה" את עצמי במנת ריגוש ושליטה.

ריגוש כיון שכעת אני יכול לממש כל פנטזיה שיש לי, ושליטה כיון שכעת אני שולט במהלכים. אני יודע טוב מאוד שהסוף יהיה כואב, אבל זה לא מפריע לי כיון שכעת אני שולט במצב (והאמת שאני גם די נהנה באופן מזוכיסטי מההתרסקות בסוף. זה נותן יותר עוצמה ליום הדפוק...).

כעת אני משאיר את כל העולם בחוץ. את העבודה, את אשתי, את הדו"ח, את הבוס המעצבן - ה כ ל. עכשיו רק אני והפנטזיות שלי שיעשו כל מה שאני רוצה בלחיצת עכבר.

וזה לא רק במצב הזה. אם אני הולך אחורה לימי הבחרות בישיבה, אני יושב בשיעור מעצבן, משועמם ולא מבין כלום. כעת הבריחה שלי לעולם הדמיון והאוננות היא ברורה.

אז מה ראינו? שהתאווה היא הפתרון (השגוי) שלנו לבעיות שאין לנו דרך לפתור אותן! התאווה היא לא הבעיה שלנו.

לכן, הדרך להפסיק את ההתמכרות היא לא במלחמה עיקשת בתאווה (כי זה בכלל פתרון מעולה עבורנו) אלא בקניית כלים שאיתם נפתור את הבעיות האחרות שלנו וכך לא נצטרך "לפתור" אותן באמצעות תאווה. לכן ב 12 הצעדים לומדים איך להשתחרר מכעסים, איך להפסיק לפחד, ובעיקר איך להבין שה' מנהל את העולם ועדיף למסור לו את חיינו. כך, אין צורך יותר לפתור כל דבר - ובודאי שלא בדרכים שגויות.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: מה הבעיה ומה הפתרון? לא תאמינו לפני 12 שנים, 1 חודש #3920

• moved
  • דירוג פלטיניום
זלמן,
אתה חזק, חזק.

כל פעם שאני קורא פוסט שלך אני מגלה פן חדש בהיסטוריה שלי. אני לאט לאט נזכר בכל מיני דברים שעשיתי בלי להבין בזמנו את הגורם להם.

בעצם כל הרדיפה אחרי ריגושים התחילה אצלי כשהייתי בישיבה שבה לא ממש רציתי להיות. הייתי שם בסה"כ כשנתיים, אבל בשנתיים האלו למדתי לאונן, ולהמתכר לתאווה. זה היה מקום מלחיץ מבחינה חברתית, עם מסגרת מאוד נוקשה. הלכתי לשם בעקבות לחץ משפחתי שהופעל עלי, עד שה' הטוב נתן לי את הכוח לקום יום אחד ולברוח משם לישיבה שנותנת לבחורים להתפתח לפי יכולותיהם. אבל אז כבר הייתי די מכור לתאווה.

אני מרגיש שהמשא ומתן הנפשי שאני מקיים עם עצמי עכשיו, בזכותכם, עוזר לי להבין את הגורמים ואת המכניזם הנפשי שאני עובר כל פעם שאני במצב של "נפילה".

יום טוב נקי ומוצלח לכולם

בעניין: מה הבעיה ומה הפתרון? לא תאמינו לפני 12 שנים, 1 חודש #3939

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
שלום
התובנה הזו של ר' זלמן היא חשובה ביותר,
כשהבנתי שהתאווה זו בריחה מהתמודדות,
הבנתי שאני מרכז כוחות במקום הלא נכון,
אז איפה כן?
אני עדיין לא יודע
בהדרכת הספונסר שלי אני יוצא למסע שורשים בנבכי חיי ,
לחשוף ולגלות את פיגמי נפשי שהביאוני עד הלום,
ידידי המסע לא הולך להיות קל , אני בטוח שיש דברים שסגרתי במגירות נעולות היטב,
ואני חושש מאד ממה שיצא משם לכשיפתחו,
אבל זו הדרך לחיות עם המחלה,
ואני נכון לצעדים כואבים,
כדי לקבל הזדמנות שניה.

אחלו לי הצלחה חברים
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: מה הבעיה ומה הפתרון? לא תאמינו לפני 12 שנים, 1 חודש #3943

• moved
  • דירוג פלטיניום
מוטי היקר,

אני כבר שנים עושה מסעות קצרים או ארוכים בנבכי הנפש, לבד או בעזרת חברים וידידים.

עצתי לך היא אל תיהיה כזה דרמטי, המסע הוא הרבה יותר פשוט ממה שנראה לך. את רוב מסתרי נפשך אתה מכיר, רק מעולם לא ידעת עד כמה שיש להם השפעה על חייך או שלא הצלחת להגדיר אותם במילים. רוב המסע הזה הוא מסע משחרר, וכל קיפול בנפש שתפשט יגרום לך לשמחה עצומה.

ולעצם הנקודה של זלמן, אנחנו חיים בחברה השגית שמודדת לפי תוצאות שנראות על פני השטח. זה מלחיץ את כולנו וגורם לנו לחוסר שביעות רצון עם מי שאנחנו. זה גורם לנו לרצון ליצור מציאות מדומה ובטוחה. אצלינו זה קרה על ידי שימוש יתר ביצר החיים. כי כנראה שכולנו אנשים בעלי נטייה ליצור ולהפעיל דברים. הרצון וההשתוקקות להשיג דברים סטטו אצלינו מדרך הישר. אבל בעיקרו זה סוג שלו חיבור חזק לעולם הזה, שמופיע אצל אנשים עם שאיפות גדולות.

מה הפתרון?, תאהב את עצמך כפי שאתה, על יכולותך וחסרונותיך. 

בעניין: מה הבעיה ומה הפתרון? לא תאמינו לפני 12 שנים, 1 חודש #3952

• סוד הכניעה
  • מנהל
לעניות דעתי גם מוטי וגם moved צודקים.

המסע קל ולא קל...

הוא קל יחסית כי כשאתה כנה עם עצמך ומוכן להשקיע ברצינות - אתה יודע מה הפחדים שלך ומה הכעסים שלך.

הוא לא קל כי הוא דורש גם עבודה רצינית. צעד 9 בתכנית הוא לכפר בפני כל מי שפגענו בהם. כאשר אני קראתי בהתחלה את רשימת הצעדים, אמרתי לעצמי: הכל אני יעשה אבל את הצעד הזה אני אדלג. יש לי חבר טוב שלפני שנתיים רבנו וכבר שנה וחצי אנחנו לא מדברים. היה הרבה דם רע ולכלוך והוא עזב עבודה ומקום מגורים בגלל זה. בקיצור - סיפור כואב.

נו, זה קל להרים טלפון ולהגיד: ידידי היקר, אני מתנצל על מה שעשיתי, אני מבקש סליחה? לא יודע, לי זה היה קריעת ים סוף. מה גם שאסור לך לדבר על החלק שלו (שבודאי היה) כי זה לא ענינך. אתה מתעסק רק עם הפשלות שלך.

אבל כמה משחרר זה היה לאחר מעשה. וואו!
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: מה הבעיה ומה הפתרון? לא תאמינו לפני 12 שנים, 1 חודש #4040

זלמן שכוייעח גדול מאוד אתה מפתיע אותי (אני חדש)
"אין דבר העומד בפני הרצון"
"עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה"

בעניין: מה הבעיה ומה הפתרון? לא תאמינו לפני 12 שנים, 1 חודש #4107

• moved
  • דירוג פלטיניום
זלמן התותח,

הפוסט הוכנס למייל חיזוק היומי של היום

8)

בעניין: מה הבעיה ומה הפתרון? לא תאמינו לפני 12 שנים, 1 חודש #4118

• סוד הכניעה
  • מנהל
רעיון מצוין. נקווה שזה יגרום ליותר חברים להכנס לפורום באופן יום-יומי.

בעניין: מה הבעיה ומה הפתרון? לא תאמינו לפני 12 שנים, 1 חודש #4129

• עינם
  • חבר קבוע
  • ה׳ אוהב אותנו
אשמח להתייחס לדבריו של זלמן בתחילה. ואולי אוסיף רעיון שאתם בטח מכירים:
אתה שואל אדם שנופל מקומה 30 איך הוא מרגיש והוא עונה לך שעד עכשיו הכל מצויין.

ישנו ספר שמדבר על ״הדרך הקלה להפסיק לעשן״ של אלן קאר. לא שאפשר להשוות אבל הרעיון מאד דומה מבחינת ההתיחסות להתמכרות. אתה פועל בהפוך על הפוך ולא בצורה המקובלת. אני שאבתי מהספר רעיונות מעולים להתמודדות עם התמכרויות.

(-; 
ברוך השם אני נושם.

בעניין: מה הבעיה ומה הפתרון? לא תאמינו לפני 12 שנים, 1 חודש #4133

• סוד הכניעה
  • מנהל
מעולה.

אם שמת לב, השיטת גמילה מהתאווה למין היא אותה שיטה בדיוק (בלי שום שינוי) של גמילה מסמים, אלכוהול, עישון ועוד ועוד. איך זה יכול להצליח? הרי כל אחד זה עולם שונה? התשובה פשוטה: הגמילה היא מההתמכרות, לא מהסמים ולא מהתאווה ולא מהעישון.

לכן, כל דבר שאתה יכול ללמוד מספר שמלמד אותך על "גמילה" - מתאים אלינו.

בעניין: מה הבעיה ומה הפתרון? לא תאמינו לפני 12 שנים, 1 חודש #4144

• shlomii
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • חבר ותיק
עינם

אני שמח שהבאת את הדוגמא של הספר "הדרך הקלה להפסיק לעשן "
ואני מהחלט מסכים איתך שהרעיון דומה מאוד , רק שאני חייב לציין שהרעיון לוקה בחסר מחמת
שאין שם את ה12 הצעדים שבעצם עוזרים להתמיד לכל החיים בנקיות ע"י נקיון בבית פנימה

אגב
ע"י הספר הזה הפסקתי לעשן !!! (כיום כבר שנתיים וחצי !!) מומלץ מאוד

תגובה: מה הבעיה ומה הפתרון? לא תאמינו לפני 2 שנים, 11 חודשים #136500

• שמח בחלקי
  • רצף ניקיון נוכחי: 635 ימים
  • דירוג פלטיניום
העקבות שזלמן ("סוד הכניעה") השאיר בפורום לפני אי אילו שנים הם מתנה לדורות!
לא זכיתי להיות מתקופתו אך אני נהנה קבוע מדברי החכמה שהגיב כמעט לכל אחד מתקופתו פה
נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 11 חודשים על ידי שמח בחלקי. סיבה: הוספה

תגובה: מה הבעיה ומה הפתרון? לא תאמינו לפני 2 שנים, 10 חודשים #136630

• זעיר אנפין
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • דירוג זהב

בס''ד 

לגמרי. 
הייתי בפורום לפני כ 6-7 שנים, והוא היה אז פעיל.
מצטער שלא העמקתי יותר ולא השתתפתי ושיתפתי. הייתי יכול להיות היום במקום אחר.

מצד שני לא אני מנהל את העולם, וכנראה לא הייתי בשל אז.

תגובה: מה הבעיה ומה הפתרון? לא תאמינו לפני 2 שנים, 10 חודשים #136638

• שמח בחלקי
  • רצף ניקיון נוכחי: 635 ימים
  • דירוג פלטיניום

זעיר אנפין היקר והאהוב,
הזמן הכי טוב לנטוע עץ היה לפני 20 שנה,
הזמן הבא הכי טוב הוא היום.

אנחנו פה יחד, תודה על אחדות ואהבה.
אתה משהו מיוחד,
נעשה ונצליח
אוהב

• עמוד: