ברוכים הבאים, אורח

אחד הסודות החשובים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אחד הסודות החשובים 1718 צפיות

אחד הסודות החשובים לפני 12 שנים #3869

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
בפרשתנו אנחנו קוראים על חטא העגל, כאשר בני ישראל הגיעו לאהרן וביקשו ממנו לעשות את עגל הזהב. התורה מספרת שאהרן דחה אותם ביום ואמר "חג לה' מחר", בקיצור: תבואו מחר.

וכל אחד שואל מה הענין? למה שיבואו מחר? אם זה אסור - שיגיד להם עכשיו. ואם זה מותר - שיעשה להם עגל במקום. למה מחר?

אבל כאן מגיע אחד הסודות החשובים למלחמה בתאווה: כל יום לעצמו.

כאשר תוקפת אותי התאווה, אני מנסה לומר לעצמי: "אין בעיה, מחר". מה אני מרוויח? הענין פשוט. כעת התאווה חזקה ממני ואני לא רואה שיש שום דרך לנצח אותה. באם אני מנסה להיאבק - בטוח שאכשל. מאידך ליפול כעת אני לא רוצה, אז אני משכנע את עצמי (באמת) שמחר אעשה מה שאני רוצה, העיקר לא עכשיו. זה כבר משהו שגם היצר מוכן לקבל (כמו שראינו שבני ישראל הסכימו לחזור למחרת).

מה יהיה מחר? אני לא יודע. מחר לא נמצא בידיים שלי, זה רק בידיים של ה'.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: אחד הסודות החשובים לפני 12 שנים #3889

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
יישר כח
הסוד הזה דורש עבודה נפשית,
כי צריך לחיות את זה...
וגם מי שנקי שנה ,
יודע שהוא חסר אונים מול התאווה, ועלול ליפול בכל רגע
חייב להיות מוכן נפשית לוותר על התאווה "רק להיום"
לומדים את זה בקבוצות, ואומרים שזה הדרך היחידה
        להתמיד
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: אחד הסודות החשובים לפני 12 שנים #3896

• סוד הכניעה
  • מנהל
ברור שזה לא יפתור את הבעיה... מי שינסה להתגבר על ההתמכרות רק בעזרת הדחיה למחר - ייכשל בודאות גמורה.

אבל כאשר זה רק כלי אחד אותו מפעילים לצד עבודה על שינוי החיים בקבוצת תמיכה - יש לזה אפקטיביות רבה.

אגב, לא חייבים לדחות דברים ליום שלם. לפעמים אפשר לדחות דברים לשעה, ואחר כך לעוד שעה ועוד שעה.

מחקרים מוכיחים שבזמן שאדם מגורה בתשוקה מינית חלקים במוח שלו לא פועלים, אבל ברגע שמסיחים את הדעת, תוך שבע דקות המוח חוזר לפעילות רגילה. זה אומר שזה בפירוש אפשרי לדחות את התאווה ואח"כ לנסות להתגבר עליה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: אחד הסודות החשובים לפני 12 שנים #3921

• moved
  • דירוג פלטיניום
אהבתי,

אז צריך 7 דקות למצוא משהוא אחר לעשות, משהוא שממלא את כל המחשבה.

ואח"כ כבר קל להתגבר.

בעניין: אחד הסודות החשובים לפני 12 שנים #3950

• סוד הכניעה
  • מנהל
אשמח לפרט קצת יותר, אבל כיון שזה נושא חשוב בפני עצמו - ברשותך אפתח דיון באשכול חדש.

כאן נמשיך להתדיין בנושא הדחיה למחר.

אגב, שימו לב מה היה בסיפור של חטא העגל. שם זה לא עזר... הם חזרו למחרת ודרשו מאהרן שימלא את התחייבותו "וייצא העגל הזה".

אז מה הקטע אם זה לא עזר? הקטע הוא שאמנם ככלי בודד זה לא יצליח, ואם מישהו מאוד רוצה לעשות לעצמו רע - אף אחד לא יעצור אותו, גם לא דחיה. אבל מי שעובד על עצמו בשלל כלים, וכעת יש לו בעיה שפתאום התאווה תקפה אותו והוא לא מצליח לצאת מזה - כאן נכנס כלי הדחיה לפעולה, והוא יעיל מאוד.

בעניין: אחד הסודות החשובים לפני 12 שנים #3953

• moved
  • דירוג פלטיניום
יום ראשון הוא יום חלש אצלי, את זה כבר חלקתי איתכם בעבר. היום אחרי פורים ותענית אסתר- היה לי עוד יותר קשה לחזור לשגרה.

הבריחה לעולם אחר, היתה ממש מעבר לפינה.
אז קיבלתי את עצתו של זלמן, והסכמתי עם היצר שזה באמת רעיון לא רע.
רק בקשתי בקשה קטנה , אם אפשר לעשות את זה מחר, כי היום הוא יום קצת עמוס.

הופתעתי עד כמה מהר הוא הסכים...

בעניין: אחד הסודות החשובים לפני 12 שנים #3966

• סוד הכניעה
  • מנהל
הופתעתי כמה טוב עשה לי לשמוע שמישהו השתמש בדברים שכתבתי וזה עזר לו.

אני ממליץ לרציניים שבינינו שיכתבו אשכולות מפורטים על הדרכים שסייעו להם, וזאת כדי לעזור לאחרים.

ועל זה נאמר יותר ממה שהעגל רוצה לינק - הפרה רוצה להניק.

בעניין: אחד הסודות החשובים לפני 12 שנים #3996

• עינם
  • חבר קבוע
  • ה׳ אוהב אותנו
באמת זו שיטה מעולה.
לפי עניות דעתי, הרעיון שעומד מאחוריה הוא להימנע ממאבק ״ראש בראש״ בתאווה ובמקום זאת לדחותה, שהרי בקרב פנים מול פנים אנו מגבירים מאד את סיכויינו להיכשל.
יישר כח על העצה. כן ירבו.

ברוך השם אני נושם.

בעניין: אחד הסודות החשובים לפני 12 שנים #4039

כמו הסיפור הידוע על אדם שהיו לו בעיות בפרנסה ועזב את אשתו לבדה ונסע למדינת הים להביא טרף לביתו ...כעבור שנים רבות שאסף סכום כסף ניכבד החליט לחזור לביתו..כשהגיע לעירו לא ירצה להיכנס לביתו בפתאומיות לאחר שנים שלא ראה את אשתו ולכן הציץ דרך חלון ביתו .והנה הוא רואה את אשתו צוחקת עם גבר צעיר אחר מנשקת אותו כאילו היא אשתו..האיש באתו רגע רצה לשלוף את סכינו ולהרוג את שניהם אבל בדיוק ניזכר בבקשתו של אביו שביקשו לפני מותו שכל פעם שהוא עצבני ורוצה לפעול בהתאם ילון לילה אחד  ולמחרת יבצע את זממו..לכן הלך לבית הכנסת וישן שם באותו לילה ובבוקר כשנירגע בנתיים הלך לביתו והנה אשתו שרואה שחזר ומחבקת אותו שהתגעגע אליו וכ'ו .. הוא שואל אותה בעדינות ומי זה הגבר הזה ? אומרת לו אדוני זהו בנך ...
שנולד בנתיים כשנעדר
אז הרעיון שלך זלמן  יפה אומנם זה ג"כ צריך עבודה ומשמעת עצמית חזקה
יישר כח 
"אין דבר העומד בפני הרצון"
"עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה"
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.43 שניות

Are you sure?

כן