ברוכים הבאים, אורח

שאלה/הערה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שאלה/הערה 1432 צפיות

שאלה/הערה לפני 12 שנים, 1 חודש #3856

• ANTILOPA
  • חבר חדש
מה שלומכם צדיקים?
לא מזמן כתבתי מייל לאחד מהמנהלים של שמור עיניך ובקשתי ממנו שיגדיר לי מהו מכור וגם הבהרתי לו את מצבי הנוכחי. גם כתבתי לו שלאחרונה עשיתי צעדים שמבחינתי נועזים וניתקתי את עצמי מכמה צ'טים עם נשים שבהחלט לא היה לי פשוט לוותר עליהם.
בתגובה כתב לי אותו מנהל שאני עדיין מוגדר מכור (גם אם קל). היה לי מאוד קשה לקבל את התגובה הזאת. במקום לפרגן ולכתוב כל הכבוד על הצעדים שאני עושה, אני מקבל סטירת לחי שאומרת לי "עדיין יש בך איזה דפיקות מסוימת, גם אם היא קלה".
אני חושב שזה בהחלט לא ראוי להגיב ככה. אני מאמין שהדרך החוצה מהתמכרות היא הפרגון על כל צעד קל שאנו עושים. בספרי חסידות כתוב שכל צעד שהאדם עושה נגד הרע, דבר זה מאוד חביב למעלה בשמיים, אז מדוע אנו כבני אדם לא נוהגים גם כך כלפי אחרים?
מדוע לאחר שאני כותב על הצעד הנועז שעשיתי אני צריך לקבל תגובה שאומרת שאני עדיין בתוך הבוץ???  אני לא אמור לקבל חיזוקים במקום???
אשמח לתגובותיכם.
שבת שלום ורק טוב.
"הירידה היא תכלית העליה" (ר' נחמן מברסלב)

בעניין: שאלה/הערה לפני 12 שנים, 1 חודש #3863

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אני לא יכול להגיב בשם של אף מנהל או אדם אחר, אבל אני יכול לנסות לענות לך מנקודת מבטי.

הבעיה שלך היא שאתה רואה את ההתמכרות כדבר רע ולא כמחלה, ולכן מנסה להסיר מעצמך את התווית של מכור ככל האפשר, במקום לנסות לטפל במחלה. אם היית רואה את זה כמחלה, לא היית נפגע. משל למה הדבר דומה? לאדם שהלך לרופא כדי שיטפל לו במחלה מסויימת, ולאחר תקופה חזר לרופא ולמרות הכל הרופא אמר שלמרבה הצער הוא עדיין חולה. האם יש כאן מקום לפגיעה? ברור שלא. הרי הרופא רק רוצה לעזור לו כדי שיידע שעליו להמשיך להתקדם.

אתה לא בן אדם רע בכך שאתה מכור, אתה פשוט חולה. אני לא אומר את זה עליך אלא על עצמי, כי גם אני לא אדם רע בזה שאני מכור, אלא פשוט חולה ולכן צריך הרבה הרבה סייעתא דשמיא כדי להזהר שהמחלה הזאת לא תתפוס אותי שוב ותפיל אותי.

כעת קצת יותר לעומק:

אדם מכור לעולם לא נגמל מכך. זה לא שיום אחד פתאום תקום בבוקר ותגלה שהיצר הרע עזב אותך. זה פשוט לא יקרה אף פעם! וכדאי שכולנו נבין את זה כי רק ככה נוכל להתמודד נכון עם הבעיה שלנו. אם תחשוב שאתה כבר לא מכור (כפי שרצית שיגידו לך) הדבר היחיד שיקרה הוא שאתה תפסיק את ההתמודדות ואז תיפול שוב (ואז תכעס על אלו שאמרו שאתה לא מכור, איך הם אמרו דבר כזה... ואם אתה לא מכור אז איך נפלת...).

אם אתה רוצה לדעת באמת האם אתה מכור או לא, תראה את האשכול שפתחתי עם 20 השאלות לדעת האם אתה מכור, תענה עליהם בכנות ותנסה לדעת בעצמך איפה אתה עומד.

נקודה אחרונה לסיום. מי שחושב שכל המאבק הוא רק בכך שיתנו לו חיזוקים - הוא טועה. ההתמכרות היא מחלה מידי חזקה מכדי שכמה חיזוקים נחמדים יצילו אותנו, ואם לא נתפוס את עצמנו לעבודה קשה של שינוי המהות שלנו (12 הצעדים) ההתמכרות תשוב ותפיל אותנו שוב ושוב.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: שאלה/הערה לפני 12 שנים, 1 חודש #3895

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
שלום
אני מסכים עם ר' זלמן
ואני רוצה להוסיף, מכור אמיתי לעולם לא מחלים,
הוא לומד לחיות עם המחלה , להכיל אותה בקרבו,
ולהיות עם אצבע על הדופק, עם ידיעה שבכל רגע נתון,
אני עלול ל"מתקפת תאווה" שבה אני אפול.

אז נכון שכל הכבוד לך על ההתקדמות שלך, אבל אם אתה מכור,
זה רק ענין של זמן עד ששוב תיפול,
בלי שינוי תפיסת חיים ועבודת צעדים, לצערי אין סיכוי....
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: שאלה/הערה לפני 12 שנים, 1 חודש #3902

• סוד הכניעה
  • מנהל
מוטי,

אני שמח לקרוא שאתה מפנים את עיקרי הדברים, שבלי שינוי מהותי שום דבר לא באמת ישתנה.

עלה והצלח.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: שאלה/הערה לפני 12 שנים, 1 חודש #4043

אין דבר כזו התמכרות יש תאוות שמתגברים עליהם התמכרות ח"ו זה אלו העבריינים שמוכנים לעשות הכל להשיג את הדבר שהם משועבדים לו משאין כן אתה ואנו שיש לנו דבר טבעי יצר ואנו ניתגבר עליו לגמרי בעז"ה ובכוחנו שה' נותן לנו בשביל כך ..יש לזכור שב' לא נותן ניסיונות שאין אנו יכולים להתגבר עליהם
"אין דבר העומד בפני הרצון"
"עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה"

בעניין: שאלה/הערה לפני 12 שנים, 1 חודש #4213

• סוד הכניעה
  • מנהל
סלח לי "הרצון הטוב" אבל זה קשקוש.

אתה חושב שעבריינים הם לא בני אדם? שלהם ה' כן נתן נסיונות שהם לא יכולים לעמוד בהם? למה אדם יכול להיות מכור לסיגריות אבל לא יכול להיות מכור לתאווה? למה אדם יכול להיות אלכוהוליסט (וזה לא עושה אותו אדם רע אלא מסכן) ולא יכול להיות משועבד לתאוות נשים?

אני לא יודע מה אתה, אבל אני בפירוש מכור. אני מכור כי לא משנה מה אני יעשה בחיים הרגילים שלי, במוקדם או במאוחר אני אפול כי התאווה חזקה ממני. אני יודע שזה לא טוב לי, שזה יהרוס לי את המשפחה והחיים, שזה נגד רצון ה', ועדיין אני ימלא את התאווה שלי (ואחר כך יצטער נורא).

וכאשר אני מבין שאני מכור - שזה אומר שאני חולה - אני הולך לטיפול מקצועי ואז יש לי סיכוי לחיים שפויים.

אני לא מכיר אותך ואתה נראה לי בחור צעיר, אז יש סיכוי טוב שאתה עדיין לא מכור (למרות שאני הייתי מכור בגיל 13). אז אם אתה לא מכור - כעת הוא הזמן שלך לפעול ולעשות הכל כדי לא להגיע למצב של מכור.

בעניין: שאלה/הערה לפני 12 שנים, 1 חודש #4270

יכול להיות שאני מכור.אבל המילה הזו הפחידה את הכותב ..ובצדק. מכור זה מעלה בדמיון בדיוק את אותם אנשים באתר הראשי עם היד על הראש וכל זה... אז אני רוצה להעלות את הנקודות שיש גם למכור יכולת להתגבר..
והעבריינים אלו מהעולם היותר תחתון מאלה כמוני שרוצים להיות טובים ולהגמל..ובכל זאת אינני מתכוון ללכת למכון גמילה..ח"ו.
אלא להתגבר בעזרת ה' וע"י השליחים הנפלאים פה..
אני לפי הגדרתכם כן מכור (איך אבדוק את זה אין 20 שאלות ל'לא נשואים' כי חלק (גדול) מהשאלות לא רלוונטיות לי.אשמח לתגובה על סוגריים אלו)
"אין דבר העומד בפני הרצון"
"עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה"

בעניין: שאלה/הערה לפני 12 שנים, 1 חודש #4293

• סוד הכניעה
  • מנהל
אה, הבנתי, אתה אדם טוב אבל האנשים מהעולם התחתון הם סתם אנשים רעים. אוקיי, יש לי חדשות בשבילך: אין בן אדם רע בעולם. כולם רוצים להיות טובים.

עזוב אותך מהקשקושים של מילים מפחידות או לא כי זה לא הענין. אדם חולה הולך לרופא ולא מנסה להתרפאות לבד. אם אתה חולה - לך לרופא. אם אתה לא חולה - למה אתה כאן בדיוק?

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 1.28 שניות

Are you sure?

כן