ברוכים הבאים, אורח

המקרה המוזר של ד"ר ג'קיל ומר הייד
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: המקרה המוזר של ד"ר ג'קיל ומר הייד 1205 צפיות

המקרה המוזר של ד"ר ג'קיל ומר הייד לפני 10 שנים, 9 חודשים #37237

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
ראשית כל אני מוכרח להתנצל כאן בפני הד"ר השכונתי על כך שאני גונב לו את הפוסט שהוא בודאי רצה לכתוב בעצמו...

אז כן, רבים מאיתנו מכירים את הסיפור על ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד, ועבור אלו שאינם מכירים את הסיפור (אבל מכירים היטב את התופעה מעצמם), הנה תקציר הדברים מתוך ויקיפדיה:

עלילת הספר מתרחשת בלונדון. במרכזה אדם עם אישיות כפולה: דוקטור ג'קיל, ג'נטלמן מכובד העוסק במחקר רפואי שיוצא מהנחה שבכל אדם יש צד טוב וצד רע ומחפש תרופות שיעזרו להבין את הרוע במטרה למגר אותו בדרכים רפואיות. ג'קיל מגלה תרופה שמאפשרת לו להדחיק זמנית את הצד הטוב באישיותו של אדם והוא מנסה את התרופה על עצמו.

כאשר הוא בולע את הסם, מראהו משתנה באופן דראסטי והחיה שבו פורצת בדמותו של "מיסטר הייד" - יצור אפל, מעוות ואלים. מרגע שצד זה של אישיותו משתחרר, הוא מתקשה יותר ויותר לשלוט בעצמו ולמנוע מעצמו לקחת את התרופה שוב ושוב. מר הייד נוטה לפרוץ ללא כל התרעה בזמנים בלתי צפויים. בלילות יוצאת דמותו של מר הייד, כשהוא חמוש בתיק רופאים מעור ומחפש קורבנות למעשי רצח. בעוד הייד הפושע מתחמק מהמשטרה, דוקטור ג'קיל מנסה להציל את 'האני הטוב' שלו משליטתו של הייד - בניסיון שנועד מראש לכישלון.

מי שלא מזדהה עם הסיפור שירים את היד. טוב, הרעיון ברור, בכל אחד מאיתנו יש שני כחות, אחד ד"ר מכובד (או אברך כולל, או איש משפחה או כל תיאור אחר שאתה יכול להדביק לעצמך), והשני הוא מיסטר הייד שהוא היצור המעוות הזה שאנחנו רוצים כל כך בכח לדחוף פנימה ושייעלם מהחיים שלנו, אבל כאשר הוא משתלט עלינו - אנחנו בידיים שלו לחלוטין. העסק מסתבך בגלל שהחל מאותו רגע בו הד"ר בלע את הסם - אין לו דרך לצפות מתי היצור הנורא שבתוכו יפרוץ.

זה בדיוק הסיפור שלי. הייתי ילד טוב וחייכן, ואז מצאתי איזו תרופה שתעזור לי להדחיק באופן זמני את הצד הטוב באישיות שלי. בהתחלה לא ממש הייתי זקוק לאותה תרופה וזה היה יותר בקטע של מחקר. לא הבנתי בכלל את המשמעות של לקיחת התרופה הזאת, כי בסך הכל הייתי בן עשר או אחת עשרה וגיליתי לתומי את האוננות. הבעיה היתה שבשלב מסויים זה השתלט עליי לחלוטין ומאז הפכתי להיות שני אנשים בגוף אחד. יום אחד אני בחור ישיבה מתמיד ויום אחד אני חיה שכל מה שמעניין אותה זה למלא את הכמיהה העצומה למין ולתאווה.

הכאב הגדול הוא כפול: הראשון זה עצם העובדה שאני הופך להיות מיסטר הייד, בזמן שבדימוי העצמי שלי אני בכלל צריך להיות כל הזמן ד"ר ג'קיל. והשני זה פיצול האישיות. לא ברור לי מה יותר כאב, אבל כן ברור לי שפיצול האישיות הוסיף לתדלק באופן קבוע את מיסטר הייד שבתוכי. אחרי כל פעם שמיסטר הייד השתחרר ועשה איתי ככל העולה על רוחי, ד"ר ג'קיל שבי הרגיש כל כך נורא שהוא לא יכל לסבול יותר את הכאב. לאן הד"ר יכל לברוח? די ברור, הוא לקח עוד פעם את הגלולה הזאת ויצא למסע נוסף עם מיסטר הייד. נכון שהחורבן שהמיסטר השאיר לא באמת עשה שום דבר טוב לד"ר שבי, אבל כפי שכבר הבנו - לא באמת היתה לי שום ברירה.

אם אני רוצה לתמצת את כל הענין של התמכרות זה בדיוק הסיפור הזה. יש לי את האישיות שלי ויש את האישיות של המכור. כל פעם שיש מאבק ביניהם האישיות של המכור שבי תנצח. היא חזקה פי אלף מהאישיות העצמית שלי. לאט ובהתמדה האישיות של המכור מתפתחת יותר ויותר וככל שהיא תופסת יותר מקום בחיים שלי, האישיות של העצמי הולכת ונחלשת והופכת להיות יותר משנית.

הריפוי מתחיל בקבלת המציאות. כן, אני גם ד"ר ג'קיל המכובד, אבל אני בפירוש גם מיסטר הייד. אני גם האישיות של עצמי, אבל יש בי גם את האישיות של המכור, והאישיות הזאת היא הדומיננטית והקובעת. רק אחרי הקבלה הזאת ניתן להתחיל בתהליך ההחלמה, הליך שיימשך כל החיים, כיון שמיסטר הייד לא מתכן לעזוב. הוא כאן כדי להישאר, אבל בהחלט יש דרך ללמוד לחיות איתו מבלי לתת לו לצאת החוצה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: המקרה המוזר של ד"ר ג'קיל ומר הייד לפני 10 שנים, 9 חודשים #37275

הדוקטור ביקש להגיד תודה. המיסטר ביקש למסור שהוא עשוי לקפוץ לביקור נימוסין בקרוב...
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: המקרה המוזר של ד"ר ג'קיל ומר הייד לפני 10 שנים, 9 חודשים #37309

• דבוק בה'
תודה רבה!

פוסט מחלים במיוחד.

אחד הגילויים המרעישים ביותר שקיבלתי בתכנית זה שאני אותו בנאדם!
שוב, תודה!

בעניין: המקרה המוזר של ד"ר ג'קיל ומר הייד לפני 10 שנים, 9 חודשים #37357

• גדי (לשעבר אולי יחוס)
קלי,
תן בי את היכולת לקבל את זה שאני מיסטר הייד,
לעשות את הדברים שד"ר ג'יקל עושה ,
והתבונה להבחין בין השניים.

בעניין: המקרה המוזר של ד"ר ג'קיל ומר הייד לפני 10 שנים, 9 חודשים #37422

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
סוד יקר
אגלה לך סוד
הבעיה שלי  שמרוב העירבוב הזה
הפכתי לד"ר הייד...  :-\
כלומר ה"הייד" (החבוי שבי ) התפרץ
בחוסר שפיות אפילו בבי"ח (בכולל, בישיבה, בבי"ס וכו')  :-[
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: המקרה המוזר של ד"ר ג'קיל ומר הייד לפני 10 שנים, 9 חודשים #37423

הדוקטור ביקש להגיד תודה. המיסטר ביקש למסור שהוא עשוי לקפוץ לביקור נימוסין בקרוב...

מתי יבוא?

בעניין: המקרה המוזר של ד"ר ג'קיל ומר הייד לפני 10 שנים, 9 חודשים #37463

• mi ani
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
ל - איש חסיד יקר!
זהו!
שהוא לא מודיע ... :-\
הוא תמיד, אבל תמיד, בא בהפתעה...
ותמיד תמיד כשאנחנו לא מוכנים...
וגם הנימוסים שלו, לא משהו... :-\
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: המקרה המוזר של ד"ר ג'קיל ומר הייד לפני 10 שנים, 9 חודשים #37473

mi כתב on 12 יוני 2013 22:55:

וגם הנימוסים שלו, לא משהו... :-\

> > > > > >
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: המקרה המוזר של ד"ר ג'קיל ומר הייד לפני 10 שנים, 8 חודשים #39717

• mi ani
  • דירוג פלטיניום
בס"ד

צודק 
הסיפור שלי

תגובה: בעניין: המקרה המוזר של ד"ר ג'קיל ומר הייד לפני 1 שנה, 3 חודשים #144895

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום

מאד מזדהה עם המקרה.

זה הסיפור שלי.

אני קורא לזה הפיצול אישיות שבקרבי.

עוד יש מה להאריך בזה.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.59 שניות

Are you sure?