ברוכים הבאים, אורח

אשמה ובושה - הדלק המניע של ההתמכרות שלי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: אשמה ובושה - הדלק המניע של ההתמכרות שלי 1973 צפיות

בעניין: אשמה ובושה - הדלק המניע של ההתמכרות שלי לפני 10 שנים, 9 חודשים #36938

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אוקיי, אז מי שנפגע בתאונה ונסע באמבולנס נקרא מחלל שבת והוא ייענש על החטא שלו?

למיטב ידיעתי, התורה עצמה אומרת שזה לא נקרא חילול שבת.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: אשמה ובושה - הדלק המניע של ההתמכרות שלי לפני 10 שנים, 9 חודשים #36940

• חוזר לאבא
  • דירוג זהב
  • שוב חוזר לאבא
אין פה אף אחד שלא חשב פעם שזה חטא. שלא ייסר את עצמו שהחטא נוראי (שאין לו תשובה...). אבל לדעתי אין פה אחד שהידיעות האלו עזרו לו. (אני מניח שאם כן הוא לא היה פה). אם אתה רוצה לפתוח פה ויכוח תיאורטי ועקר על השאלה אם אנחנו בגדר אונס (ברור לי שכן. חוויתי על בשרי השבוע) ואם "אונס, רחמנא פטריה" הכוונה שיש חטא ואלוקים "מוותר" עליו או שאין פה חטא בכלל, אתה מוזמן. לדעתי אנחנו סוטים מן הנקודה המרכזית של סוד הכניעה בפוסט המקורי. אתה מוזמן לפתוח פוסט בנושא אם אתה רוצה.
אני יכול לומר על עצמי, שמעולם לא הרווחתי שום דבר מויכוח. את הרגשות שויכוחים מעוררים אצלי, אני מוציא בשירותים. ואני לא פה בשביל זה.
אתה יכול לחשוב על זה איך שאתה רוצה, אם המחשבות שלך עוזרות לך להתקדם ולהחלים. אני איתך לחלוטין. אצלי ואצל רוב החברים פה (נראה לי...) הן לא עוזרות אלא להיפך. אני באופן אישי נוטש את הויכוח הזה, היה ברכה.
בלנ"ד לעולם לא אחזור יותר ליפול מרצוני. אבא, גם אם ארגיש שאתה דוחה אותי אמשיך לנסות לחזור אליך בכל יום, רק להיום. עד שאמצא את הדרך.

בעניין: אשמה ובושה - הדלק המניע של ההתמכרות שלי לפני 10 שנים, 9 חודשים #36941

נראה לי שלא הבנתם אותי!! חח.. ח"ו! ממש לא התכוונתי ככה, פשוט פיזית מתקיים פה מעשה שהוא לא טוב.. שהתורה אוסרת.. וודאי שאנוס התורה פוטרת..ואנחנו כולנו בגדר של אנוסים!!! וכולנו חולים.. רק הנקודה שרציתי שמישהו יסביר לי שלהגיד "שאנחנו לא חוטאים" אני מוצא את זה אצלי מדרון שפותח מקום לנפילה! כי אם לא, אז למה לא ליפול? סתם כי אני אחרי זה מרגיש טוב!
מצטער אם "הדלקתי " מישהו פשוט אני לא מבין כל כך..
סליחה, ואני אוהב אותכם! (סליחה חוזר לאבא)

בעניין: אשמה ובושה - הדלק המניע של ההתמכרות שלי לפני 10 שנים, 9 חודשים #36943

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
גם שמח היקר
מניסיון ידיעת חומר האיסור מעולם לא מנעה ממני לעשות כלום
היום הראשון שבו יכולתי להפסיק היה היום שבו הבנתי שאין אף אחד שהולך לתבוע ממני דין וחשבון על הנפילות שלי, חוץ מעצמי ושהבעיה שלי היא לא עם א-לוקים/אשתי/הרב שלי או השווער, אלא מול עצמי אני זה שסובל אני זה שכואב לו ולא משנה טענת אנוס ברי או שמא, אני סובל, לא המלאכים ולא אוצרות של נשמות. וזה מה שעזר לי במשך חמשה וחצי חודשים של נקיות, מבחינתי כל דיבור על חטא הוא מדרון חלקלק לעוד מעידה, מבט שני עד לנפילה.
נ.ב אני מצטרף לדעתו של חוזר שכדאי להעביר את הדיון לשירשורים קיימים בנושא ולא לנצל את מידת הכנסת האורחים של סוד
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: אשמה ובושה - הדלק המניע של ההתמכרות שלי לפני 10 שנים, 9 חודשים #37005

• אבי (מירושלים)
ל'רק שמח' היקר,
אני חולה, מכור למין ותאווה. אז למה לא ליפול? כי זה יהרוג אותי! אני רוצה לחיות...
אדם שחולה בסכרת והוא מכור לשוקולד. למה שלא יפול? כי זה יהרוג אותו! הוא רוצה לחיות...
(אפשר להתפלסף על הדברים אבל הרעיון מובן...) בהחלמה.

תגובה: בעניין: אשמה ובושה - הדלק המניע של ההתמכרות שלי לפני 3 שנים, 2 חודשים #132346

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום

מאד מזדהה...
אתן לחכם ויחכם עוד...
עוד חזון למועד...

• עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?