ברוכים הבאים, אורח

פרנסה והוצאת שז"ל
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: פרנסה והוצאת שז"ל 2397 צפיות

בעניין: פרנסה והוצאת שז"ל לפני 11 שנים, 9 חודשים #12306

• moved
  • דירוג פלטיניום
דובי היקר,

העלת מן האוב את האשכול הזה.

היום אני קצת יותר חכם, ויודע שמה שבאמת חסר לי בחיים זה איזון נכון ושלווה. חייתי שנים סביב עצמי, בלי להתבונן איך הקב"ה מסתכל על זה. גם היחס שלי עם הקב"ה היה כולו אנוכי ואינטרסנטי.

הוצאת שז"ל גורמת לקלקול המזל זה ידוע. הידיעה הזו ועוד עשרות רבות של הבנות לא ירפאו אותך מהמחלה.

אם תמסור את כל חייך לקב"ה, ותלמד לעבוד אותו בשמחה בטוב וברע, הבעיות בפרנסה יהפכו להיות אתגרים שאבא בשמיים שולח לך.

בעז"ה ברבות הזמן גם מזלך ישתפר. אבל חבל לך להשקיע מאמץ וריכוז בצפייה לזה. זה עצת היצר, היום הוא אומר לך שזה בגלל זה כדי לגרום לך לשמור חודש נקי. בעוד חודש כשמצבך הכלכלי לא ישתפר פלאות כמו שאתה מצפה הוא יפיל אותך חזק יותר.

אתה עבד ה', לא מצפה לשום דבר בחזרה.

אתה רוצה לחיות בארמון של המלך? אתה מוזמן להפוך לעבדו הנאמן המקבל עליו את כל המטלות בשמחה ובענווה.

באהבה רבה
עובד- המצפה להפוך לעבד 

בעניין: פרנסה והוצאת שז"ל לפני 11 שנים, 9 חודשים #12489

נכון, אבל מטרת היסורים היא כדי לעורר וגרום לנו לשוב. כך שבסופו של דבר עזיבת החטא כן מבטיחה שתסור הצרה, רק שאנו לא יכולים לנסות את ה' בזה כי רק הוא יודע להעריך את מצבנו.
אם כי עזיבת החטא כשמדובר בחטא הזה אינה רק אי עשייתו, אלא שינוי אופן ההתנהגות בחיים שהביאה לפיתוי להיכשל במה שהביא להיכשל במה שהביא להיכשל בו. כל אחד על פי דרכו ומה שמתאים לו. אחד צריך להשקיע בלימוד, אחד בחסד, אחד בשלום בית, אחד בעבודה, אחד צריך טיפול פסיכולוגי ואחד צריך כדורים. אנחנו אנשים שונים ולכל אחד יש את היצה"ר שלו.
מה שבטוח, שמי שישנה את ההרגלים שגרמו לו להיות מטרה קלה לפיתויים - ישתנה לו המזל לטובה.
אבל לא לנסות את השם בזה כי רק הוא יודע להעריך נכון את המצב.

ועוד דבר: גם מי שנגזר עליו שאין לו מזל בגלל הוצאת שז"ל, אם יתפלל שיהיה לו מזל יהיה לו. כי בלי העונש היה צריך להיות לו גם בלי תפילה. תפילות על הפרנסה בכמות מספיקה פשוט יגרמו לך להצליח לשנות את הההרגלים הגורמים לחטא וממילא לא לחטוא וממילא גם יהיה מזל. ככה זה, תפילה בסופו של דבר תמיד עובדת.

בעניין: פרנסה והוצאת שז"ל לפני 11 שנים, 9 חודשים #12511

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
פעם שמעתי שהסיבה שאין היום "נגעי בתים", היא מכיוון שאנו לא זכאים לכך בימינו.
פעם בזמן שהיו נגעי בתים, מי שחטא ראה מייד (בנגעי הבתים) ותיקן וכך היו לו חיים נפלאים מחוברים לקב"ה.

אך היום, שאנו בדרגה פחותה מהרבה מהם, אין אנו זכאים לכך.

ולענייננו, לא כך מי שעובר עבירות, "זוכה" לראות ייסורים בשל כך.
עובדה, ישנם המון "עבריינים" שכביכול חיים טוב: יש להם ילדים בריאים, עושר רב וכל טוב.
הם פשוט לא זכאים לראות שהם לא בסדר.

אשרינו שזכינו.
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: פרנסה והוצאת שז"ל לפני 11 שנים, 9 חודשים #12519

• brit.kodes
  • רצף ניקיון נוכחי: 7 ימים
  • דירוג זהב
עובד היקר אני מכיר אותך רק מהכתיבה של פה בפורום
והיום שקראתי את האשכול הזה ממש  חיזקתה  אותי
לא בגלל הנושא " בעניין: פרנסה והוצאת שז"ל" אלא בגלל שממש רואים עליך לפי הבדלי הזמן איך התקדמתה בהחלמה שלך ואיך אתה רואה דברים בצורה יותר טובה את האמונה והחיבור שלך להשם אפשר ליראות בכתב
אני מקנא בך ושהשם ירחם עלי ויזכה אותי להתרפאות בצורה נכונה וליזכות למסור את כל החיים שלי להשם יתברך
אחחחחחח כמה זה קשה אבל כמה זה טוב

אוהב אותך השם   

בעניין: פרנסה והוצאת שז"ל לפני 11 שנים, 9 חודשים #12552

• moved
  • דירוג פלטיניום
ברית קודש היקר,

ראשית תודה שאתה מיסב את תשומת ליבי להתקדמות שלי- זה מאוד חשוב לי, מחזק ומעודד.

מעבר לכך, הלוואי שאני אחיה 24/7 את הדברים שאני כותב. היום שיגי ושיחי השתנה כי למדתי היטב איפה שורש הבעיה ממנה אני סובל שנים. אני כותב ומדבר בשפה שונה ממה שדברתי לפני 3, 4 ו- 5 חודשים ומייחל שהדברים יחלחלו בתוכי ויהיה תוכי כברי.

עובד- המייחל להיות עבד
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 9 חודשים על ידי .

תגובה: בעניין: פרנסה והוצאת שז"ל לפני 2 שנים, 10 חודשים #136622

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום
סוד הכניעה כתב on 05 מרץ 2012 17:53:
מנסיוני האישי אני מרגיש שאכן כל תקופה נקיה יותר - היה לי הרבה יותר קל בפרנסה. הדוגמא הטובה ביותר היתה כאשר התחלתי לטפל בעצמי והלכתי לפסיכולוג מומחה שגובה סכום נכבד ביותר.

הכנתי את עצמי ואת אשתי לכך שכעת הולכת להיות תקופה לא קלה, כיון שאנחנו נוציא סכום גדול כל חודש על הדבר הכי חשוב בחיים שלנו: בריאות הנפש. דיברתי עם אשתי על זה שהיינו עושים אותו דבר אם ח"ו מישהו היה חולה פיזית והיה צריך רופא מומחה.

למרבה הפליאה, לא הרגשתי שצריך להדק את החגורה, ובאופן מדהים כמעט ולא שמתי לב שהכספים האלו יצאו.

יחד עם זה (ותסלח לי שאני שוב חוזר לאותה נקודה...), לדעתי זה לא מספיק. אנשים שמכורים לעישון, יודעים טוב מאוד את כל ההשלכות של המעשים שלהם (מחירי הסיגריות הם גם חלק, וכמובן הסיכון הבריאותי) ועדיין ממשיכים לעשן, כי הם פשוט מכורים ולא מצליחים להפסיק. צריך יותר מאשר רצון, כדי לצאת מהתמכרות.

כמובן שעבור אלו שלא מכורים ורק צריכים קצת מרץ וחיזוק - המחשבה על הפרנסה היא משמעותית, אבל עבורי אני יודע שיש צורך בכלים נוספים.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.41 שניות

Are you sure?

כן