ברוכים הבאים, אורח

ההתמכרות כפי שאני מבין אותה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: ההתמכרות כפי שאני מבין אותה 2201 צפיות

ההתמכרות כפי שאני מבין אותה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34669

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
בספר הגדול (ספר הבסיס לתכנית 12 הצעדים לגמילה מהתמכרות) נכתב כי למחלה שלנו ישנן שלושה צדדים: פיזי, נפשי ורוחני. בקצרה על כל אחד מהם:

פיזי - ההתמכרות גרמה לנו להיות אלרגיים לתאווה. המוח שלי והגוף שלי מגיבים אחרת לתאווה מהתגובה של אדם רגיל. לדוגמא: אני יכול לשתות קצת אלכוהול ולהפסיק אבל האלכוהוליסט לא יכול. כאשר הוא מתחיל לגעת באלכוהול - הוא לא יודע היכן הוא יסיים את הבולמוס. אז לענין הפיזי ישנו רק פיתרון אחד: לא לגעת בתאווה בכלל. אבל זה לא יכול לעבוד כי יש לנו עוד בעיות ולמרות שאנחנו לא רוצים - אנחנו שוב ושוב חוזרים אל התאווה (בגלל המרכיבים הבאים).

נפשי - יש לנו כל מיני פגמי אופי ושאר מרעין בישין שגורמים לנו לברוח אל התאווה. גם אם לא תמיד רואים את הקשר בין המצב הנפשי, הוא בדרך כלל נמצא שם. זה כולל גם את העיוות הנפשי שאנחנו מרגישים כאשר אנחנו נמצאים מול התאווה ולא יכולים להפסיק למרות שאנחנו יודעים בדיוק את ההשלכות של זה. אנחנו מספרים לעצמנו סיפורי סבתא (או מתעלמים לחלוטין ואפילו לא טורחים לספר לעצמנו סיפורים).

רוחני - ניתוק רוחני מהמקור של חיינו. כאן חייבים הקדמה: אנחנו לא עוסקים בפן הדתי בכלל. יתכן אדם שהוא מתפלל ולומד והוא כל היום עסוק בתורה אבל הוא לא רוחני בכלל. הוא גדל דתי או חזר בתשובה או מה שזה לא יהיה, והוא מקיים את כל המצוות אבל הוא עדיין מנותק מבחינה רוחנית מאלוקים. יתכן שאני מקיים מצוות כי אני מרגיש חובה או בגלל אלף ואחת סיבות אחרות, אבל זה לא אומר שאני אדם רוחני. בנקודה אחת, רוחניות היא ההיפך מריכוז עצמי. לכן, כאשר אני מרוככז בחיפוש תועלת עצמית ואנוכיות - אני לא רוחני, ולא משנה כמה שעות למדתי גמרא או חסידות או מוסר וכמה צדקה נתתי.

הפיתרון שלנו הוא כמובן גם בפן הפיזי (כפי שהזכרתי) והוא חייב להשפיע גם על הפן הנפשי, אבל בעיקרו הוא מתבסס על הצד הרוחני. לכן הצעדים במהותם (אחרי הכניעה והאמונה שכח גדול יכול להחזיר אותי לשפיות)  הם החוויה הרוחנית. זה מה שעושים בצעדים שלוש עד האחרון שבהם. בצעד השלישי אנחנו מחליטים לעשות הכל כדי לעבור חוויה רוחנית, בצעדים רביעי עד שביעי אנחנו מוכנים להתחיל לראות את המצב כפי שהוא ולהכיר בריכוז העצמי שלי שגרם לי לשאר הבעיות בחיים שלי (וזה כולל כמובן טינות ופחדים ושאר מרעין בישין), בצעדים שמיני ותשיעי אני עושה פעולות מאוד ברורות של יציאה מעצמי ויישור ההדורים עם אנשים אחרים, בצעד האחד עשרה אני מתחיל להתחבר לאלוקים באופן קבוע ובצעד השתיים עשרה אני מקדיש זמן וכח למען אנשים אחרים - שלא על מנת לקבל שום תמורה אלא אך ורק כביטוי של נתינה.

עומק המחלה הוא בדרך כלל כעומק הניתוק הרוחני. נכון שישנם אנשים שהבעיה הפיזית אצלם מאוד חמורה וישנם אנשים שיש להם בעיות נפשיות חמורות (עם או בלי קשר לתאווה), אבל עיקר עומק המחלה קשור לשאלה עד כמה אני רואה את עצמי כאלוקים. למשל במקרה שלי, העובדה שהלכתי רחוק עם התאווה היא רק סימפטום לכך שהמחלה הרוחנית שלי היא עמוקה וקשה. במשך שני עשורים התנהלתי כאילו אני אלוקים. כמובן שלא ידעתי את זה, אבל במבט לאחור הדברים נראים ברורים ביותר. הנסיון לשלוט בכל מה שזז, הטינות, העצבים, המלחמות שניהלתי עם כל העולם ואשתו, הפחדים וכן הלאה - הם שורש הבעיה שלי. אם הייתי מחובר לאלוקים - אין לי מה לפחד, לכעוס או להתעצבן. אבל אלוקים עבורי היה משהו שלא ממש קיים (בלי קשר למצוות שקיימתי או לא קיימתי), אז אני נכנסתי לנעליים שלו, וזה היה כשלון חרוץ ביותר.

זאת גם הסיבה שעיקר המאמצים שלי בהחלמה הם לא בצד הפיזי או הנפשי (למרות שאני הולך לפסיכולוג) אלא בצד הרוחני. אם אני רוצה להחלים אני צריך להיות מחובר למקור של חיי עשרים וארבע שעות ביממה. הדרך לעשות את זה היא על ידי תרגול של הצעדים ארבע ומעלה (אלא שכמובן לא אוכל לעשות אותם בלי צעד שלוש ומטה).

זאת התכנית כפי שאני מבין אותה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: ההתמכרות כפי שאני מבין אותה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34670

תודה רבה.

מה זה הספר הגדול הלבן, ומהיכן מורידים את זה?

בעניין: ההתמכרות כפי שאני מבין אותה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34678

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
היי סוד
למרות שקראתי את מה שאתה אומר כבר כמה פעמים
אם על ידך בעבר או על ידי אחרים פה ואם בפורומים אחרים
שמתי לב למשהו חדש

״ עומק המחלה הוא בדרך כלל כעומק הניתוק הרוחני.״

זה שאני עמוק מאד במחלה אני יודע
זה שאני לא רוחני אני יודע
אבל אם נכון מה שאתה מתאר (וזה נכון לגביי אני מסכים אם מה שאתה אומר
וזה גם  אולי מסביר לי למה אני לא רוחני)

אז איך אני אמור להשמש ברוחניות כדי לצאת מהמחלה
כשהרוחניות רחוקה ממני בדיוק כמו שהמחלה קרובה אליי

זה נראה לי  שלי יותר קל לנצח את המחלה כדי להתקרב לרוחניות (כולנו יודעים
שזה לא ) מאשר להתקרב לרוחניות כדי לנצח את המחלה

גילוי נאות -אני כותב אחרי נפילה ידועה מראש

בעניין: ההתמכרות כפי שאני מבין אותה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34679

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
רק אלוקים (כפי שאני מבין אותו) יכול לנצח את הקונפליקט הזה. ברצונו יעשה.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: ההתמכרות כפי שאני מבין אותה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34680

• סוד הכניעה
  • מנהל
דורון היקר,

אם להמשיך את האנלוגיה שהיתה כאן ממחלות אחרות, אקח אדם שמן מאוד שהרופא אומר לו שהסיבה לעודף משקל זה בגלל שהוא לא עושה ספורט. אז הוא שואל: אבל הסיבה שאני לא עושה ספורט היא כיון שאני שמן...

טוב, ברור שגם הרופא וגם החולה צודקים, וזאת רק שאלה של השקפה. אבל בשורה התחתונה, השמן הזה יהיה מוכרח להתחיל לעשות ספורט כדי לרזות, ולא יכול להמתין עד שהוא יהיה רזה כדי שיהיה לו קל לעשות ספורט - כי זה פשוט לא יקרה אף פעם.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: ההתמכרות כפי שאני מבין אותה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34681

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
לא בדיוק סוד ידידי
ספורט הוא דבר טכני- קל  מאד להסביר איך לבצע
אבל רוחניות ?
אני קם בבוקר מחר -איך אני מקבל 30 דקות של חיבור לרוחניות ?
ואל תגיד לי  להתפלל ולהניח  תפילין -הנחתי היום (במקרה תפס אותי בעיר יהודי דתי שאני מכיר)
זה לא עזר לי הרבה

בעניין: ההתמכרות כפי שאני מבין אותה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34682

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
בנוסף
אני לא מחפש קל
אני מחפש איך

בעניין: ההתמכרות כפי שאני מבין אותה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34683

יש סדרת דברים שהם בבחינת צבת בצבת עשויה...

בעניין: ההתמכרות כפי שאני מבין אותה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34684

• סוד הכניעה
  • מנהל
דורון,

בהודעה הראשונה שלך שאלת (למיטב הבנתי) שאלה עקרונית ועל כך עניתי. כעת אתה שואל איך לעבור את ההתעוררות הרוחנית - זאת שאלה אחרת לגמרי.

האם אי פעם ראית שכתבתי למישהו שיניח תפילין ובכך יחווה התעוררות רוחנית? ראה מה שכתבתי בפוסט הזה עצמו על ההבדל בין דת לרוחניות. אני לא מכיר (כמובן זה לא אומר כלום על אף אחד חוץ מאשר על עצמי) אפשרוות לעבור התעוררות רוחנית כתוצאה מפעולות דתיות. אצלי זה אף פעם לא עבד.

איך בכל זאת אדם חומרי כמוני עובר התעוררות רוחנית? בשביל זה הציעו לנו את 12 הצעדים - תכנית פשוטה לאנשים מסובכים (שלא לומר מתוסבכים).

בעניין: ההתמכרות כפי שאני מבין אותה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34685

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
Back to squre one

בעניין: ההתמכרות כפי שאני מבין אותה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34691

• HappyMan
  • דירוג כסף
סוד לא כ"כ הבנתי למה אתה מתכוון שאתה אומר עומק המחלה?האם עומק המחלה תלוי בכמה רחוק הלכת עם התאווה?והאם מי שלא הלך רחוק עם התאווה האם זה אומר שהוא צריך להשקיע יותר בעבודה על על הפן הפיזי או הנפשי כי הניתוק שלו מאלוקים לא היה כ"כ גדול כמו אצל אותו אחד שכן הלך רחוק עם התאווה?אמרת שרוחניות היא ההפך מריכוז עצמי,אבל האם ריכוז עצמי(במילים אחרות אגו, חושב רק על עצמי) לא נחשב לפגם אופי מה שאומר אולי שהוא קשור יותר לפן הנפשי?

בעניין: ההתמכרות כפי שאני מבין אותה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34696

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
דורון יקר, תודה על הגילוי הוא באמת נאות. ולשאלתך, אם יורשה לי להבנתי אין כאן שום קונפליקט. בעיני אתה איש מאוד רוחני. גם אני, כולנו בעצם. כך אני מאמין, באמת. התכתבנו על זה בעבר, נראה לי שאתה בטעות חושב שבעייתינו היא העדר רוחניות. לא. הבעיה כפי שאני מבין אותה היא רוחניות שגויה והרסנית.

שים לב, בגלל עומק הניתוק הרוחני נדרשנו להשתמש, וכך פיצינו על הפער, זה מה שמילא את המשבצת. עכשיו, אם המחלה היא מחלה רוחנית - ניתוק רוחני, ומה שממלא את הניתוק הוא הפורנו שיושב על 'הרוח'. כשאתה עסוק בו, אתה פועל באופן רוחני. הוא שגוי, עקום, הכל נכון אבל הוא עדיין אקט שבמהותו הוא רוחני.

כל מה שנדרש הוא להכניס למשבצת משהו אחר, עוד אקט שבמהותו הוא רוחני, ולא התפילין לא עזרו כם לי. זו לא הרוחניות עליה דברנו. זו פעולה דתית. הייתי מציע לך לבדוק הייטב מה אתה מחפש בפורנו, כן, תתפלא, אני בטוח שיש לך את הסוג המועדף עליך, אם אדע איזה סוג של חיבור אתה מחפש שם יש סיכוי שהכח העליון יעזור לי לכוון אותך.

מהנסיון שלי עם מכורים שהאובססיה שלהם היא בעיקר לפורנו יש חשיבות מכרעת לסוג הפורנו, מטבע הדברים לא כדאי לעשות זאת כאן. אשמח לעזור לך. רק תודיע לפני כן שאבדוק האם אני מחובר, לדיאלוג כזה כדאי להתכונן, אחרת שנינו נלך לעזאזל, יחד..

בהחלמה.
אוהב.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: ההתמכרות כפי שאני מבין אותה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34708

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
אסירות היקר
איזה ענק אתה
בודאי שיש קשר לסוג החיפוש בפורנו "הסוג המועדף"
ואני מבין אפילו בחלק מהמקרים  מה זה אומר  עלייך- לפי מה שאתה מחפש
אבל לשמחתי הרבה לפחות בזה אני די "פרווה"
אשמח לפרט בפרטי