ברוכים הבאים, אורח

ללכת לרופא...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: ללכת לרופא... 749 צפיות

ללכת לרופא... לפני 11 שנים, 2 חודשים #26369

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
בס"ד                                                   
בפוסט הזה אני מזמין אתכם למסע בדרך ייסורי הנפש הפרטיים שלי, נא קראו עד הסוף וזכרו שהיא היתה מלאה במהמורות, אישיותי נוטה לקיצוניות, מזכרוני המוקדם הנני בנאדם של 'הליכה על כל הקופה', איש שאין לו ברמזור צהוב, אדום וירוק בלבד. ובתקופת השימוש האדום שלט... זה בא לידי ביטוי בחציית גבולות פעם אחר פעם, וכך בגיל צעיר הגעתי למחוזות בעייתיים מאוד, לא רק מבחינה מעשית, גם ובעיקר בנפשי פנימה.

עברתי לא מעט תהפוכות בתפיסה הרוחנית שלי, אחרי שהבנתי וקיבלתי את מציאותו של הכח העליון התרסתי כנגדו, לא פעם השתמשתי כדי להתנקם בו, הפכתי 'להכעיסניק', אתה לא אוהב את זה? אה. קבל. זה מטומטם, אבל כך הרגשתי. כל פיטפוט על בחירה נראה לי כפיקציה מושלמת, אחיזת עיניים של עריץ שמנסה לשלוט בנתיניו, כולנו מריונטות.

אנו בובות סמרטוטים על חוטים הרוקדים לצליליו של סאדיסט הנהנה מלגרום לתלויים בו סבל. איך אני משפיע אם הכל צפוי מראש, בנוסף, במקרה שלי הרשות ממש לא נתונה. אני פה כדי למלא תפקיד מסויים, אעשה מה שיקרה וזה התפקיד שלי. כעבד לרצון עצמי שאינו יודע שובעה הפכתי את ההתרסה כלפי בורא העולם לעניין יומי. זו בעיה שלך שיצרת אותי כך...

השלב הבא היה השלמה עצובה ועגומה עם מציאותי ומעשי, בשלבים הסופ(נ)ים של השימוש לי טענתי העיקרית כלפיו היתה – אתה יצרת אותי כך, עשיתי כל מה שאני יודע, זה מה יש. אתה תסדר את זה. זו משימה בלתי אפשרית עבורי. והמשכתי לרסק את נפשי ונשמתי, את כל הבלגן המכוער הזה חוותי בתוך ראשי בלבד. מת למות.

שנים אחר כך, עמוק בהחלמה כשהתקרבתי לאבאל'ה, הפסקתי להתריס כנגדו והבנתי שזו מחלה, עדיין התמודדתי עם שאלה מאוד דומה, הרי אני כאן כדי לעשות את רצונו, אהיה פסיבי, אזרום לאן שהוא שולח אותי כי התוצאה היא רצונו. הספונסר לימד אותי שרצונו הבסיסי ממני הוא שאהיה נקי ואספר שזה אפשרי לסובלים כמוני, כל מה שמפריע לי להיות נקי הוא לא רצונו של אבאל'ה. זה עבד לי נפלא בהתחלה ועובד מצויין גם היום.

כשלמדתי פרשת משפטים והגעתי לפסוק 'ורפוא ירפא', משהו נדלק אצלי, אני חולה המבקש תרופה, נראה מה אומרים המפרשים, נאדה, כל מי שבדקתי לקח את זה לכיוון ההלכתי, עד שנתקלתי ברב דסלר זצ"ל בספרו המונומנטלי 'מכתב מאליהו' (חלק ג' עמ' 170) דבריו הנפלאים שינו לי את כל התפיסה, אביאם בתמצית.

בראשית דבריו הוא מביא בהרחבה את דברי הרמב"ן על פרשת בחוקתי (כ"ו – י"א) שדורש ה' לא ידרוש ברופא, - "ומה חלק לרופאים בבית עושי רצון ה'... כעניין חזקיהו בחלותו שלא פנה אל הרופאים אלא אל הנביא", ואת שיטתו השונה של הרמב"ם בפירוש המשניות, על גניזתו של ספר הרפואות על ידי אותו חזקיהו – (פסחים פ"ד) "שהדעה הזו, שלא לדרוש ברופאים היא דעה קלה ומשובשת, וכשם שהרעב מותר לו וצריך לאכול ואין בזה חיסרון באמונה, כן החולה צריך ומותר לו לדרוש ברופא ולהודות להשי"ת שברא רפואות בעולמו.. עכ"ל.

הרב דסלר זצ"ל בגאוניותו הרבה טוען למעשה שאין כל מחלוקת בין שיטת הרמב"ן לרמב"ם, הוא אומר פשוט, הם מדברים על דרגות שונות, הנמצאים במדרגה העליונה הולכים רק לנביא, במדרגה התחתונה פונים לרופא. ועל מי שלא נמצא שם ולא פונה לרופא אומר הרמב"ם שזו איוולת. קלות דעת ושיבוש... מדהים לא פחות. כדאי לראות בפנים כי הבאתי כאן את הדברים בקצרצרה.

נרגעתי, הדרך נראתה לי הרבה יותר ברורה, הבנתי שאני צריך לדעת בכנות מי אני ואז לדאוג לחלק שלי, להתעסק בתפקיד שלי, לנהוג לפי מדרגתי. איני יכול עוד לומר "רחמנא מחי ואיהו מסי" (ה' היכה הוא ירפא) בלבד, עלי לפנות לרופא. אוכל לעבור למדרגה גבוהה יותר רק כשאני באמת נמצא בה. אבוי לי אם אקפוץ להתנהגות במדרגה גבוהה ממקומי. ובה בעת לזכור שאיני יכול להשליך את יהבי רק על הרפואה, עלי להיות צמוד לכח העליון, לאבאל'ה.

כשם שהסובלים 'מהנסן' או פסוריאזיס (סוגי צרעת) פונים כיום אל רופא עור ואינם מוסגרים לשבוע על ידי כהן, או מוחלטים אל מחוץ למחנה עד לטהרתם, כך לנו המכורים החולים, כדאי לפנות לתרופה שלנו. התרופה שלי היא 12 הצעדים. עבורי הם עובדים נפלא.

תודה לך אבאל'ה שהפגשת אותי עם הרופא והתרופה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: ללכת לרופא... לפני 11 שנים, 2 חודשים #26388

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
תודה רבה על הדברים.

לא מעט פעמים כתבתי כאן על כך שהתורה היא זאת שדורשת מאיתנו ללכת לרופא, ואילו הגישה לפיה התורה תעשה עבורנו את העבודה - שגויה. שמחתי לקרוא את הדברים שלך המבהירים את הנושא מכיוון נוסף.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: ללכת לרופא... לפני 11 שנים, 2 חודשים #26519

• סברס
  • רצף ניקיון נוכחי: 248 ימים
  • דירוג כסף
קורא את השורות הראשונות, וזה מפיח בי המון תקוה, אולי יש לי סיכוי...

חשבתי על הדברים, ואני חושב שבעניננו החלוקה בין פניה לרופא לבין פניה לאלוקים היא קצת פחות חדה, משום שבסוג המחלה שלי גם התרופה לעתים שולחת אותנו לאלוקים, זה לא קיים בשום תרופה אחרת... כך שכנראה גם המחלה שלנו מיוחדת.

בעניין: ללכת לרופא... לפני 11 שנים, 2 חודשים #26521

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
האמת היא שאף פעם לא טרחתי להתריס נגד אבא.
דחפתי את כבודו עד עומק ההכחשה, עד כדי שהוא כלל לא היה פונקציה בשבילי.
ברגע שאני עובד לנקז את מדמנת ההכחשה, אורו של אבא עולה וזורח מאליו.
כך שאצלי האופציות הם, או רפואה, או הכחשה.
אבא כבר יבוא לבד
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: ללכת לרופא... לפני 11 שנים, 2 חודשים #26524

• אסירותודה
  • מנהל
תודה סוד. וליעקב, כל אחד וחוויותיו, ולסברס, תודה רבה על הארתך. זו בעצם המסקנה מבין הדברים הכתובים, לא יודע מדוע לא כתבתי אותה במפורש - אם הסיפור הוא להתנהג על פי מדרגה, אנהג אני כפי מדרגתי -  אצעד בשתיים ואמסור בשלוש.

כי התרופה היא רק כח עליון, ולא לעיתים. "כנראה שום כח אנושי לא יכול היה לרפא את הנטייה שלנו... אך ישנו אחד ולו מלוא הכח, מי יתן ונמצא אותו עכשיו".

(הספר הגדול עמ' 51 - 52)

בעניין: ללכת לרופא... לפני 10 שנים, 3 חודשים #53368

• אסירותודה
  • מנהל
היום נוכחתי פעם נוספת בדבר נחיצותו ותועלתו של החבר החדש בחיי, הודעה שקיבלתי בפרטי בנוגע לקשיים בנושאים דתיים גרמה לי לחפש 'חומר' שכתבתי בנושא, כך התגלגלתי לפוסט הזה. האמת היא שלמעשה לקחתי בחסדו יתברך את התרופה, הלכתי שוב לרופא... תודה אבאל'ה.

תגובה: בעניין: ללכת לרופא... לפני 1 שנה, 4 חודשים #144900

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

כן.

חוות דעת הרופא...

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן