ברוכים הבאים, אורח

ידיעת המחלה איננה חצי תרופה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: ידיעת המחלה איננה חצי תרופה 682 צפיות

ידיעת המחלה איננה חצי תרופה לפני 11 שנים, 4 חודשים #21769

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אז אני יודע שאני חולה, האם זה עוזר לי? אמממ, כנראה שזה עוזר אבל לא מספיק, בודאי שלא "חצי תרופה", אולי רבע. יש סיבה לכך שידיעת המחלה (שלי) איננה חצי תרופה והיא נעוצה בסוג המחלה. לא מדובר כאן על מחלה רגילה אלא על מחלה שהמאפיין הכי מרכזי שלה הוא ההכחשה, דהיינו שהמחלה עצמה משכנעת אותי שאני לא חולה. אז למרות שאני יודע היטב שאני חולה, אני לא מוכן לקבל זאת.

אשתמש בדוגמא ממחלה רגילה, כדי להבין את ההבדל בין ידיעה לבין קבלה. אדם נפצע בתאונה ל"ע, איבד את ההכרה וכשהוא מתעורר בבית החולים הוא נחרד לגלות שהוא איבד רגל, לא עלינו ולא על אף אחד מבני ישראל. הידיעה מגיעה מיד כיון שהוא מסתכל ורואה שהוא בלי רגל. אבל לקבל את העובדה שהוא נכה - זה כבר סיפור אחר לגמרי. אף אחד לא יכול לקבל דבר כזה מיד, ויש כאלו שלא מקבלים זאת אף פעם. אנשים לא יכולים לקבל בראש שלהם שמעכשיו הם הולכים לחיות חיים אחרים וכל פעולה הכי קטנה או גדולה תהיה שונה. לכל אדם יש בראש איזה דמות שהוא בנה והוא בטוח שהוא הדמות, וכעת פתאום הדמות התנפצה לרסיסים ונורא קשה לקבל דבר כזה.

הידיעה הברורה ביותר, לא מספיקה כדי לקבל את הדברים. מדובר בשני דברים שונים לחלוטין. ישנן עוד דוגמאות רבות לנושא הזה של קבלה. משפחה שנולד לה ילד עם תסמונת דאון, לא בהכרח מקבלת את העובדות. אנשים שאיבדו ל"ע בן, לא תמיד מקבלים את הדברים, ויש כאלו שהמשיכו לחיות באבל במשך עשרות שנים כשהם לא מוכנים להשלים עם המצב.

נכון שאי אפשר להתווכח עם העובדות, אבל גם לא חייבים לקבל אותם. מה ההבדל המעשי בין לדעת לבין לקבל? הבדל עצום. משפחה שקיבלה את הילד החדש, יתחייסו אליו באופן מעורר השתאות והערצה, ישמחו בילד למרות הכל, ויקבלו את הקשיים בשמחה עד כמה שניתן. שמעתי הורים שאומרים על ילד עם תסמונת שהוא מתנה נפלאה מאלוקים וכן הלאה. לעומת זאת משפחה שלא מקבלת את העובדה שהילד שונה, יראו אותו כעול גמור על צווארם ובמקרים רבים גם לא ידאגו לו בהתאם לצרכיו המיוחדים. אנשים שקיבלו את עובדת היותם נכים, עשו דברים מדהימים כולל מרתונים וקבלת מדליות בחלק הפיזי או שרתמו את הנכות לצמיחה נפשית ורוחנית מדהימה. הם לא נותרו שקועים בבעיה אלא קיבלו את המצב כפי שהוא והחלו להסתכל קדימה: מה עושים עם זה ואיך ממשיכים בחיים למרות הכל.

ומה אצלי? זה חמור הרבה יותר. נכון, בידיעה אני מודע לכך שאני חולה, וכשאני מפוקח ומסתכל על ההיסטוריה שלי - ברור לי שיש כאן בעיה. אבל עדיין זה לא אומר שאני מסוגל לקבל את העובדה שאני (כן אני, המוצלח והחכם וכו') חולה במחלה ואני סקסוהוליסט. זה ממש לא מסתדר לי לכתוב את זה ברזומה שלי. אני מכור? מה פתאום. מכור למין ולתאווה? אין על מה לדבר. ואם קשה לי לקבל את הדברים כמות שהם, הרי שהמחלה הזאת מקשה על הדברים כפל כפליים. שוב ושוב המוח החולה שלי מספר לי שבעצם אני אדם רגיל ונורמטיבי ואין לי שום בעיה.

וכל זמן שאני לא מקבל את העובדה שאני מכור - אין לי החלמה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: ידיעת המחלה איננה חצי תרופה לפני 11 שנים, 4 חודשים #21775

• בחסד אלוקים
  • חבר ותיק
  • בחסדו ובעזרתו של אלוקים אני נכון, רק להיום
תודה סוד הכניעה.

אני יודע שלגבי עצמי, לא היה לי קל להבין שאני חולה. או.קיי, אני אדם חולה, מכור לתאווה, משתדל לומר את זה לעצמי כל יום בקול.

אך אני יכול לומר לעצמי בלי סוף שאני אדם חולה, וגם אם אכריז על כך בשלטי חוצות/מערכת כריזה, או לא משנה מה, אם אני לא מקבל ומפנים בתוך תוכי, ברובד הכי עמוק שאפשר, שאני חולה, ההחלמה תמשיך לקרטע, ויהיו לי "הבזקים" של פעולות על התאווה, ומדוע? כיוון שאני אומר ואומר לעצמי שאני חולה (שלא תבינו לא נכון, איני מזלזל בכך שאני אומר לעצמי שאני חולה ומודע לכך, גם למודעות זו יש משמעות כבדת משקל, וניכרת השפעה ברמה כזו או אחרת בעצם הידיעה והאמירה).

אם אני מעוניין בניקיון והחלמה איכותיים, אצטרך בחיי ההחלמה שלי את שני הרבדים, כאשר רובד קבלתי את המחלה עולה על רובד מודעותי אליה.

אוהבים, לילה מבורך ונקי לכולנו!

בעניין: ידיעת המחלה איננה חצי תרופה לפני 11 שנים, 4 חודשים #21799

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
סוד יקירי,

תודה לך.

אני יודע שאני חייב להזכיר עצמי ללא הרף שאני עדיין חולה - עדיין מכור.
גם אחרי 9 חודשם נקיות - כל יום נקי שעובר הוא ממש מתנת חינם.
כי גם כיום אם אפסיק לעבוד את התוכנית אני עלול ליפול כזו נפילה שלעולם לא הגעתי אליהם.
אם לרגע אחשוב שאני כבר לא מכור - כאן אני מת !!!

היום בערב הלכתי לישון מוקדם יותר וכשהתעוררתי לפני כשעה אשתי שאלה אותי אם קשה לי להשאר נקי.
אמרתי לה שזה לא מאוד קשה.
אז היא אמרה לי שאם כך אז אני כבר לא מכור ואני יכול לעזוב את "שמור עיניך".
אחרי כמה דקות נזכרתי שאני חייב לעשות משהו לפני שאשכח, אז קמתי והלכתי לסלון.
אשתי שאלה אותי לאן אני הולך ואמרתי לה "אני חייב ללכת לאונן...."

אני חייב תמיד להזכיר לעצמי שאני עדיין חולה ולא רק לעצמי אלא אפילו לאשתי.
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: ידיעת המחלה איננה חצי תרופה לפני 11 שנים, 4 חודשים #21815

• אהרן
  • חבר חדש
תודה רבה סוד.

אני זוכר שהגעתי פעם ראשונה לקבוצה לפני כמה חודשים ישבתי שם ובהיתי באנשים שמצהירים על ההתמכרות שלהם. ופשוט הרגשתי שאני צופה באיזה סרט ספק רע ספק משעשע. ואני אומר לעצמי ' מה לי ולמשוגעים האלה, אני אדם שפוי'. ועדיין - אחרי כמה חודשים שהייתי בקבוצות - הרבה פעמים עולות בי המחשבות שאין ביני לבין המוזרים האלה כאן כלום.

ה' יצילנו מההכחשה של המחלה.

יום טוב.

בעניין: ידיעת המחלה איננה חצי תרופה לפני 11 שנים, 4 חודשים #21822

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה רבה לך. כנראה שזהו 'סוד הכניעה'...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: בעניין: ידיעת המחלה איננה חצי תרופה לפני 2 שנים, 5 חודשים #140138

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

מאד מזדהה עם המחשבות האלה, מה לי ולמשוגעים האלה...
בסופו של יום - אני מתמודד עם מחלה ערמומית, שרופא לא יכול לאבחן אותה... אפילו לא פסיכולוג, היו גם כאלה שיגידו לי תמשיך לאונן והכל בסדר, זה בריא, זה טוב, אתה רווק, וכו'...
אבל בסופו של יום, לי זה עושה רע, ואני רוצה להרגיש שאני נקי מפוכח ועושה דרך טוב לי באסירות תודה. 

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?

כן