ברוכים הבאים, אורח

המאפיין המרכזי של המחלה שלי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: המאפיין המרכזי של המחלה שלי 764 צפיות

המאפיין המרכזי של המחלה שלי לפני 11 שנים, 4 חודשים #20048

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
לאחרונה היתה לי שיחה עם הספונסר שלי בנוגע למחלה שלנו, והדברים נסובו לשיחה על נשות המכורים שצריכות להתמודד עם בעל חולה. אני טענתי שלמרות המחלה, אבל בסופו של דבר זה פוגע באשתי ולכן יש לה תפקיד לעשות לזה סוף, ואילו הספונסר הסביר לי יפה מאוד שמדובר במחלה ככל המחלות, ובדיוק כפי שלא הגיוני שאישה תזרוק מהבית בעל חולה בסרטן, כך גם לא הגיוני שתזרוק מהבית בעל חולה בסקסהוליזם.

האמת היא שהיה קשה לי לקבל את זה. הבנתי בשכל את הדברים, אבל ברגש עדיין היה נראה לי שזה אחרת. שאני לא לגמרי חולה וכאילו יש לי איזו שליטה על המעשים שלי. ברור שזה שטויות וכאשר אני רואה את ההיסטוריה של המחלה שלי אין ספק שאין לי שליטה או במילים של התכנית "הודינו כי אנו חסרי אונים מול התאווה וכי אבדה לנו השליטה על חיינו", אבל ביום יום לפעמים קשה לי להודות בכך.

השיחה המשיכה וטענתי שההבדל בין חולה הסרטן לבין הסקסוהוליסט הוא שהחולה סרטן הולך לטיפולים ואילו רבים מאיתנו המכורים לא עושים כלום בנידון, וממילא זכות האישה לבוא בדרישות לבעלה. וכאן האיר הספונסר שלי נקודה חדשה וחשובה מאין כמותה: המחלה שלי גורמת לי לחשוב שאני בריא!

אז בהשלכה לחולה הסרטן, מה היה באם אישה מגלה שבעלה חולה אנוש, אבל חלק מהמחלה זה שהוא בטוח שהוא בריא ולכן לא מוכן לקבל תרופות. הרי ברור שהאישה לא היתה זורקת אותו לרחוב למות לבד, אלא עושה הכל כדי שיבין שהוא אכן חולה והוא זקוק לתרופות ויסכים לקבלן.

לעניות דעתי לא מדובר בעוד פרט במחלה שלנו אלא מאפיין מרכזי בה ובלי שאתן עליו את הדעת אין סיכוי שאחלים. כל פעם שנפלתי, היה ברור לי שמשהו לא בסדר איתי, אבל מה קרה כאשר עברה תקופה קצרה של נקיות? ברור, הייתי בטוח שהעסק הזה מאחריי ואין סיכוי שאחזור לכך. היום אני מבין שזה חלק מהמחלה. אני חולה לא רק כאשר אני משתמש בתאווה אלא גם כאשר אני "יבש". בשני המצבים, המוח שלי מספר לי סיפורי סבתא ואני מאמין לו. לפעמים הוא מספר לי שהכל גרוע ורק בתאווה יהיה לי כיף - זאת למרות שאני יודע שזה קשקוש ויש שם רק סבל. ולפעמים הוא מספר לי שהכל בסדר ואני בכלל לא רוצה תאווה ופורנו זה איכסה וכן הלאה - זאת למרות שהאמת היא שאני מכור ולא יכול לחיות בעולם.

ואני לא מגיע להחלמה כל זמן שאני לא מבין שההכחשה הזאת היא חלק מהמחלה. כן, אותן מחשבות לפיהן הכל בסדר ואני לא צריך שום עזרה, מגיעות מהחלק החולה בראש שלי, שתפקידן למנוע ממני את הריפוי.

לכן אני צריך לזכור כל יום שאני חולה וחסר אונים לא רק מול התאווה, אלא גם (ואולי בעיקר) מול עצמי ומול המחשבה שהכל בסדר ואני כבר לא מכור.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: המאפיין המרכזי של המחלה שלי לפני 11 שנים, 4 חודשים #20052

• אחד
  • דירוג כסף
סוד היקר
אנחנו חולים ובטוחים שאנחנו בריאים או שאנחנו חולים ובטוחים שאין תרופה למחלתינו אני יותר חושב בכיוון השני מה דעתך?

בעניין: המאפיין המרכזי של המחלה שלי לפני 11 שנים, 4 חודשים #20053

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שוב תודה לך על דברים מקסימים ובהירים מאוד. אכתוב כהמשך לדבריך הנפלאים, שסביר להניח שתמצא האישה 'שתטיס' בעל מכור, אך בל נטעה, זו אותה אחת שתברח מבעל חולה סופני אחר, הספונסר שלי אומר שאנחנו זקוקים לנשים שיודעות מי אנחנו ומוכנות להשאר לצידנו...

וביחס 'לשיכחה' שלי כמכור  - זו הסיבה שבכל פעם לפני הצהרת הנקיון כדאי לי לומר מהו דפוס הפעולה שנחקק ב DNA שלי...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: המאפיין המרכזי של המחלה שלי לפני 11 שנים, 4 חודשים #20056

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אחד, 

שניהם נכונים אצל חלק מהמכורים, אבל אצלי בעיקר האופן הראשון מאפיין אותי. במשך המון שנים הייתי בטוח שאני בריא, וגם כעת מתגנבות לי לראש מחשבות שכאלו.

האם אין תרופה למחלתנו? אני לא חושב כך. יש לי 339 הוכחות שיש תרופה. חסד אלוקים, לגמרי לא מובן מאליו שומר אותי נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב.

אסירות תודה - תודה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: המאפיין המרכזי של המחלה שלי לפני 11 שנים, 4 חודשים #20060

• אחד
  • דירוג כסף
וודאי שיש תרופה למחלה אבל התירוץ הוא שאין תרופה

בעניין: המאפיין המרכזי של המחלה שלי לפני 11 שנים, 4 חודשים #20068

• משה "חפץ-חיים"

וביחס 'לשיכחה' שלי כמכור  - זו הסיבה שבכל פעם לפני הצהרת הנקיון כדאי לי לומר מהו דפוס הפעולה שנחקק ב DNA שלי...

לא כ"כ הבנתי את זה, אודה לך אם תסביר יותר [אני תופש לאט]
תודה רבה!

בעניין: המאפיין המרכזי של המחלה שלי לפני 11 שנים, 4 חודשים #20074

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
בשמחה - כמו שכתב נפלא סוד, אנו המכורים חולים במחלה הגורמת לנו לשכוח שאנחנו מכורים, לכן, בכל פעם שאנחנו מתחילים לדבר בפגישה, טלפונית או חיה, אנחנו מכריזים על עצמנו מכורים. שנתרגל לזכור זאת ולא נשכח.

בנוסף כשאנו מצהירים על הנקיון, בסבב ביטוי המחלה ומשך ההחלמה - אנו מודים במי שאנחנו, ומפרטים את ביטויי המחלה שלנו ולא משנה כמה זמן נקיון יש לנו, כדי שנתרגל שלא לשכוח.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: המאפיין המרכזי של המחלה שלי לפני 11 שנים, 4 חודשים #20098

• משה "חפץ-חיים"
תודה!

תגובה: בעניין: המאפיין המרכזי של המחלה שלי לפני 2 שנים, 9 חודשים #137958

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

מקפיץ
כן עד עכשיו אני חושב שאני אולי לא חולה, למרות שיש לי מספיק סימפטומים 

• עמוד:
  • 1