ברוכים הבאים, אורח

אלוקים כפי שאנו מבינים אותו
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אלוקים כפי שאנו מבינים אותו 805 צפיות

אלוקים כפי שאנו מבינים אותו לפני 11 שנים, 5 חודשים #19494

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
"החלטנו למסור את חיינו ורצוננו להשגחת אלוקים כפי שאנו מבינים אותו". הצעד השלישי משניים עשר הצעדים.

הקטע הזה של "אלוקים כפי שאנו מבינים אותו" היה נראה לי מיותר לחלוטין. די ברור שמלכתחילה זה נכתב כמשהו מרגיע כדי שגם אנשים שמאמינים באופן אחר באלוקים יוכלו להתחבר לתוכנית, אז נתנו לכל אחד לפרש את המושג אלוקים לפי הבנתו, אבל מה אני צריך כעת את זה גם כאשר אני משנן לעצמי את הצעד השלישי? מדוע גם בין חברי שמור עיניך יש צורך לומר "אלוקים כפי שאנו מבינים אותו", הרי כולנו "מבינים אותו" באותו אופן בדיוק.

לאחרונה היתה לי שיחה מחלימה עם שני חברים (איזה תענוג זה ללכת ברחוב ולהיפגש סתם כך עם שני חברים מכורים ולהפוך את המפגש ברחוב לקבוצת צעדים של שעה וחצי...), ובמהלכה עלה הנושא הזה ושמעתי כמה תובנות שעזרו לי מאוד.

מסתבר שיש כאן מסר חזק עבורי. הנקודה היא שבמשך כל השנים לא באמת נתתי את הדעת על השאלה איך אני תופס את אלוקים, וכעת הגיעה השעה לעצור ולחשוב מה זה אלוקים עבורי? האם אלוקים זה כספומט משוכלל שנותן לי את מה שאני צריך? אולי הוא אבא שבמהלך היום יום אני שוכח ממנו לגמרי וכשאני צריך משהו אני נזכר ואז רץ אליו? או אולי אלוקים זה משהו הרבה יותר מכך והוא באמת מנהל את העולם כולו?

מסופר על תלמידי המגיד ממעזריטש שישבו ודיברו כיצד היו משנים את העולם באם אלוקים היה מתייעץ עימם ונותן להם את הכח. לפתע פתח את פיו בעל התניא ואמר: אם זה היה תלוי בי, הייתי עושה את הכל בדיוק כפי שאלוקים עושה זאת.

כן, אלוקים מנהל את העולם ויודע מה טוב עבורי הרבה יותר טוב ממני. הוא גם רוצה שיהיה לי טוב הרבה יותר ממה שאני רוצה עבור עצמי. אמנם לא תמיד אני רואה את זה ולא תמיד מבין את זה, אבל זה תמיד המצב. כאשר משהו נראה לי לא כל כך טוב ואני בוכה ומתלונן, אני בעצם כמו ילד קטן שבוכה כאשר לא נותנים לו סוכריה, והוא לא יכול להבין שזה בעצם לטובתו.

כל זמן שלא קיבלתי את החיים לפי התנאים שלהם, המשכתי ליפול. כל זמן שחשבתי שאני יודע מה טוב עבורי - המשכתי להתרסק. כאשר הבנתי שאלוקים עושה עימי חסד בכך שהוא לא ממלא את כל המשאלות שלי, אז החלה ההחלמה. עבורי באופן אישי, הצעד השלישי הוא לב ליבה של התכנית. בצעד השלישי אני סוף סוף נותן את המפתחות לאלוקים ומפנה את הכיסא של הנהג עבורו.

אבל עבור כך אני צריך להקדיש מחשבה לאופן בו אני מבין את אלוקים. וכבר היה מי ששינה מעט את הצעד ואמר: החלטנו למסור את חיינו ורצוננו להשגחת אלוקים כפי שאיננו מבינים אותו.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: אלוקים כפי שאנו מבינים אותו לפני 11 שנים, 5 חודשים #19496

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
סוד פוסט משובח אני רואה שתקופות הצינון עושות לך רק טוב

נ.ב דיברתי לאחרונה עם רב חשוב שאני מתייעץ עמו מפעם לפעם
והראתי לו את השנים עשר והוא נהנה מכולם
לבד מהמשפט 'כפי שאנו מבינים אותו'
היה לו מאוד קשה עם זה
למרות ההבנה שזה נועד למנעד רחב של ציבורים ולאו דווקא לאלו שעמדה רגלם על... הוא טען שעדיין זה לא מתאים לשומרי תו"מ וזה סוג של הכרה בכפירה
בסוף כשנפרדנו אמרתי לו שגם בקרב המאמינים כל אחד מבין אותו אחרת
הליטאים בתור מחפש חומרות קיצוניות
החסידים בדרך הששון והשמחה וכו'
אי"ה אראה לו פוסט זה אני בטוח שיהנה
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 5 חודשים על ידי .

בעניין: אלוקים כפי שאנו מבינים אותו לפני 11 שנים, 5 חודשים #19504

• manu
  • דירוג זהב
נחמד ביותר!!!

בעניין: אלוקים כפי שאנו מבינים אותו לפני 11 שנים, 5 חודשים #19511

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה רבה לך סוד, אותי לימדו שהסיבה שביל הכניס המשפט הזה לצעד היא כי הוא לא יכל לקבל את 'הכח עליון' של אֶבִּי, ההסטוריה שלו כאבה מדי שם, ואז אֶבִּי אמר לו, אתה תבחר לך את הכח העליון שלך.

לא מעט זמן הסתבכתי מהמשפט הזה, הרי הבודהיסט פונה לכח העליון שלו - בודהה, וכן הלאה על זה הדרך... והוא נקי. מי עוזר לו? אז זו תוכנית רוחנית או עבודה בעיניים של פסיכולוגיה בגרוש?

הבטן בערה לי, כי נפגשתי עם שאינם יהודים מחלימים מאוד, שדברו על הכח העליון שלהם בבכי. עם התרגשות אמיתית והתרפקות על אביהם שבשמים כפי שנתקלתי אצל המשובחים שבדורינו. 

המשכתי לצעוד כי ידעתי שמקושיות לא מתים, משימוש כן. עד שפגשתי את הספונסר הנוכחי שלי שהסביר לי את הדברים במשפט קצר: למרות שהוא לא יודע את זה, הבודהיסט פונה למי שאתה פונה. ומי עוזר לו? רק מי שבאמת יכול לעזור.

אין עוד מלבדו. אז למה הוא עוזר לו? הקשיתי. תשובת הספונסר היתה, כי ככה הוא רוצה. הוא רוצה כאן מילארדי מוסלמים, נוצרים, בודהיסטים. הרי הוא כל יכול, רק באחרית הימים מלאה הארץ דיעה את ה' כמים לים מכסים.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: אלוקים כפי שאנו מבינים אותו לפני 11 שנים, 5 חודשים #19537

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
הסבר מעולה. תודה לסוד על הפוסט ותודה לאסירות על ביאור הסוגיה.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: אלוקים כפי שאנו מבינים אותו לפני 11 שנים, 5 חודשים #19538

• manu
  • דירוג זהב
יש מספיק סיבה שה' יענה להם, למען יסופר לה' לדור על 12 הצעדים

תגובה: בעניין: אלוקים כפי שאנו מבינים אותו לפני 3 שנים, 2 חודשים #133420

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

בתור אדם דתי איך זה מסתדר 
כפי שאני מבין...
או כפי שחז"ל הבינו...
או שבכלל לא אמורים להבין...