ברוכים הבאים, אורח

לאן אני בורח?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לאן אני בורח? 952 צפיות

לאן אני בורח? לפני 11 שנים, 4 חודשים #18944

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
ככל שעובר הזמן, מתבררות לי יותר ויותר הגישות החולות שגרמו למחלה שלי לצמוח באין מפריע. לא סתם מצאתי את עצמי קשור ואסור בחבלי התאווה מבלי יכולת להתנתק. ברחתי לשם כי לא יכולתי להתמודד עם חיי, אלא שלא ידעתי זאת.

את תחילת דרכי בהחלמה עשיתי אצל פסיכולוג, איש נפלא וישר דרך שהמליץ לי בכל פה להצטרף לקבוצה של 12 הצעדים. באחד המפגשים הראשונים הוא שאל אותי מה מביא אותי לנפילות ולא היה לי שמץ של מושג מה לענות לו. מעולם לא עצרתי כדי לראות מה עובר עליי ומתי אני נופל, כי זה היה פשוט חלק מהחיים שלי. אני אוכל, ישן, עובד ונופל, לא משהו שקורה בזמנים מיוחדים. הוא שלח אותי לעשות שיעורי בית והמלאכה לא היתה קלה. יכולתי לזכור כמעט כל סוג של מצבי רוח בהם היו לי נפילות, כך של היה ברור מה באמת שלח אותי להשתמש בתאווה.

בבדיקה יותר מעמיקה, ובפרט ממרחק של 317 ימים, אני יכול לראות בכל זאת דפוס פעולה אחד שהיה ברקע של כל נפילה: בריחה מהתמודדות. לא משנה אם הבריחה היא מיום קשה או דווקא מיום מוצלח מידי, הנקודה היא שברחתי. ככל שהדברים מתבהרים יותר, כך ברור יותר שהתאווה מעולם לא היתה הבעיה שלי אלא הפתרון. אמנם פתרון לא מוצלח - אבל עדיין פתרון. היו לי בעיות אחרות בחיים איתם לא יכולתי או לא רציתי להתמודד והתאווה היתה הפתרון הכי טוב שהיה בהישג יד אז השתמשתי בו שוב ושוב, גם כאשר הוא כבר לא עבד. לכן לא הפסקתי עד שלא כאב לי, כי בתכל'ס - איך אסתדר בלי תאווה?

זה עבד בערך ככה: יש לי יום עם הרבה עומס ובדיוק אני מקבל איזו בשורה לא נעימה ובתוך דקות אני שקוע בעולם של פנטזיות. שם אין חשבונות בנק, אין בוס לוחץ ובעיקר אין לי אישיות מה שאומר שאין מי שיכאב לו כי אני לא ממש קיים. אני מתמזג לעולם שאינו קיים לזמן מסויים וכל הבעיות נעלמות. זה יכול להיות גם אחרת כאשר יש לי יום מידי מרגש ואני פשוט לא יודע איך מתמודדים עם כל העומס הרגשי הזה ומוצא את עצמי שוב בעולם הפנטזיות, שם אני שולט לגמרי במצב.

וזה אחד האתגרים הגדולים ביותר שיש לי כעת בהחלמה - להפסיק לברוח. לא נוגע מה הפעולה שאני עושה, נוגעת השאלה האם מדובר בבריחה או בפעולה לגיטימית. אני יכול ללכת לעבודה בגלל שצריך לעבוד ויכול לברוח לעבודה כיון שאני לא רוצה להיות בבית. וזה גם יכול להיות בדיוק הפוך: אפשר ללכת הביתה כיון שצריך להיות בבית ואפשר להישאר בעבודה כיון שאין לי כח להיות בבית ואני בורח.

ההחלמה פירושה עבורי שאני לא בורח יותר אלא מקבל את החיים בדיוק בתנאים שלהם ויודע שמה שאלוקים תכנן עבורי לעכשיו זה הדבר הטוב ביותר שיכול להיות ואני צריך לחיות עם. אם יש משהו שאינני יכול לקבל ולכן אני בורח, לא משנה לאן אני בורח, בין אם זה לעבודה, למחשב, לאוכל או לכל דבר אחר, זה בריחה. וזה מסוכן כי אם אני בורח - סופי שאברח אל התאווה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: לאן אני בורח? לפני 11 שנים, 4 חודשים #18950

• שלמה די דיינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 220 ימים
  • דירוג פלטיניום
ואו, תודה רבה סוד!
זה מדהים איך שעדיין לא גדלנו
נשארנו כמו התינוק שכשמתחיל לבכות יישר תוקעים לו מוצץ בפה רק שיפסיק עם הצרחות..
כך המשכתי במשך 15 שנים לקחת את התאווה בתור המוצץ.. לא להתמודד עם קושי הכי קטן! כל אתגר ניצב בפני כמו קיר בטון שאין סיכוי לעבור אותו, הנחמה היחידה הייתה מייד התאווה!

תכנית הצעדים נותנת לי את הכלים הללו, להתחיל להתבגר, להתחיל להבחין במניעים של הפעולות שלי, יש דברים שהם שחור ולבן, ויש דברים שזה לא הכי ברור, לדוג' הפורום יכול להיות גם סוג של בריחה, הוא מעניק לי ריגושים ותחושה של חיים, שאת הריגוש הזה הייתי בעבר מקבל מהתאווה, היום אני מקבל אותו בכשרות מהפורום..
לדעתי צריך הרבה נכונות להיות במקום אמיתי וה' יכוון אותי למקום הנכון
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 4 חודשים על ידי .

בעניין: לאן אני בורח? לפני 11 שנים, 4 חודשים #18953

• מייק
  • דירוג כסף
אני מזדהה לגמרי, אני זוכר שכאשר הייתי אצל פסיכולוג, הוא שבר את הראש להבין למה אחרי שקיבלתי בשורה מאד טובה כלשהי (סכום כסף), הייתי חייב להשתמש....
אני לא מסוגל להתמודד, מעולם לא התמודדתי עם רגשות, גם לא חיוביות....

בעניין: לאן אני בורח? לפני 11 שנים, 4 חודשים #18968

• רץ אל האור
  • דירוג כסף
  • הצלחתנו האישית, תלויה באחדותינו המשותפת.
מדהים , פשוט לקבל את החיים כמו שהם אני תמיד שהייתי פוגם הייתי מסתגר עם עצמי מתנתק מהכול ולא מתמודד עם המציאות
לא פונה לאף אחד אלא רק לתאווה אבל סוד הכניעה כמו שאמרת לקבל את המציאות להתמודד עם המציאות לא לברוח ,שוב תודה.
החיים הם כמו חץ וקשת , לפעמים אתה הולך אחורה רק כדי לעוף רחוק יותר...

בעניין: לאן אני בורח? לפני 11 שנים, 4 חודשים #18981

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
אני אלוף בבריחה עוד מגיל צעיר התמכרתי לספרים במשך ימי חיי קראתי למעלה מ5000 ספרים (בהערכה גסה) אחר כך מייד עובר לעשייתם, למין וספרים וכדי להשלים את הבריחה, הוספתי לעצמי בולמוס של סרטים (בין 2 ל3 ביום לשנתיים) ועוד היד נטויה שקיצצתי במין הגברתי את הקריאה, ושהורדתי במינון בזה חזר המין, וחוזר חלילה, וזה עוד בתקופות שניסיתי לעבוד על עצמי  וכשלא, נפלתי להכל ביחד.
קיצר תודה סוד על הפוסט החשוב
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 4 חודשים על ידי .

בעניין: לאן אני בורח? לפני 11 שנים, 4 חודשים #18990

• manu
  • דירוג זהב
אשמח לקבל יותר ביאור על בריחה מרגשות חיוביים, לתועלת שלי
רץ, מציע לך לא להשתמש במילה 'פוגם', שמביאה רק לייאוש מפתרון הבעיה ולא לפתרון הבעייה

תגובה: בעניין: לאן אני בורח? לפני 1 שנה, 3 חודשים #144780

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום

וואווו ממש חזק
ברחתי לספרים, לקריאה, לתורה, לסרטים, כמובן בהמשך לתאווה וכל מיני דרגות בה...

היום אני יכול להגיד שעם הדרך והתוכנית - אני יותר ויותר לא בורח...

אבל מספיק שלא עושים פעולות ולא מחוברים - וזה בשניות מביא לבריחה...

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?

כן