ברוכים הבאים, אורח

אפשר אקמול במקום ניתוח?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אפשר אקמול במקום ניתוח? 1120 צפיות

אפשר אקמול במקום ניתוח? לפני 11 שנים, 5 חודשים #18704

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
קשה לתפוס כמה חמורה המחלה הזאת שנקראת התמכרות, וממילא פעמים רבות קשה להסכים לתת הכל למען ההחלמה. ההכחשה פועלת כאן שעות נוספות וכל תקופה של נקיות כבר משכנעת אותי שבעצם הכל בסדר ומשכיחה ממני את כל הכאב והתסכול הנוראיים של הנפילות התכופות, מה שכמובן משכנע אותי שהגיע הזמן להמשיך הלאה ולא חייבים להשקיע בהחלמה כל כך הרבה.

ישנם גם כאלו שמגיעים רגע אחרי נפילה ועדיין זוכרים היטב את הכאב אבל בכל זאת נראה להם יותר מידי דרישות מצד ההחלמה. זה כולל חשיפה, זה כולל חשבון נפש מאוד קשה וכמובן הבעיה המרכזית: ההבנה שהמחלה הזאת תלווה אותי לכל החיים. אז אנחנו מחפשים משהו אחר, איזו תרופת פלא קלה יותר, אולי שבועה שתעצור את ההתמכרות, אולי טיפול פסיכולוגי לתקופה מסויימת וכמובן הפתרונות המוכרים של לימוד תורה, טבילה במקווה וכן הלאה.

אבל זה בדיוק כמו לתת אקמול לאדם שצריך לעבור ניתוח. הניתוח מפחיד את החולה והוא מבקש מהרופא בתחנונים שיתן לו משהו קל יותר, אולי איזה כדור אקמול והכל יהיה בסדר. במקרה הטוב זה לא יעזור כלום, במקרה הרע זה ישכך את הכאב שלו לזמן קצר מאוד בו הוא ידחה את ההחלמה ויעמיק את המחלה שנותרת ללא טיפול.

נכון, ישנה התנגדות טבעית להגדיר את עצמי כחולה, אבל במחלה שלי - בשונה ממחלות אחרות - ההכחשה הזאת לא פועלת לטובתי אלא לרעתי. במשך שנים הכחשתי את העובדה שאני חולה, למרות שברור לחלוטין שאני חולה, וזה לא עזר לי אף פעם. שוב ושוב יצאתי למלחמה חסרת סיכוי מול עצמי, מלחמה שבה כמובן ניצחתי. אבל מי ניצח? אני שלא רוצה ליפול או אני שרוצה ליפול? שניהם. בהתחלה ניצח אני שלא רוצה ליפול, ואחרי זמן קצר ניצחתי שוב. הפעם ניצח האני שרוצה ליפול - ונפלתי.

וכל זה קרה בגלל שלא הסכמתי להודות שאני חולה. אבל כאשר נכנעתי והודתי שאני חולה - נפתח הפתח להחלמה. אבל זה לא היה מספיק, כי גם אם הבנתי שאני חולה ואני בבעיה, עדיין נותרה השאלה כמה צריך להשקיע בהחלמה? פתאום לא היה לי מספיק זמן (מעניין שעבור המחלה היה לי זמן), פתאום פחדתי מחשיפה (מעניין שלא פחדתי מספיק שיתפסו אותי במחלה) וכן הלאה תירוצים מתירוצים שונים.

והיום מפחיד אותי שלב נוסף. כן, באתי להחלמה, נתתי את כולי וזכיתי במתנה נפלאה. אבל כעת פתאום אני מתחיל לחשוב שאולי כעת זה בסדר להוריד מינון בהחלמה. אחרי ככלות הכל, אני נקי כבר 311 ימים (חסד אלוקים לגמרי לא מובן מאליו), אז אולי היום אוכל לעשות לביתי? וכאן אני צריך מנה כפולה של כניעה שתזכיר לי שאם אפסיק לעבוד על הצעדים - נפילה היא רק ענין של זמן.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: אפשר אקמול במקום ניתוח? לפני 11 שנים, 5 חודשים #18832

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
באופן מוזר הפוסט הזה עדיין לא זכה לתגובה אבל כנראה שהוא נכתב בשבילי כי אני מתלבט בזמן האחרון לגבי שאלת המינון.
אני מאוד הייתי רוצה להספיק את הכל. אבל אני מוגבל בכוחותיי ובזמני. כתבת:
"פתאום לא היה לי מספיק זמן (מעניין שעבור המחלה היה לי זמן), פתאום פחדתי מחשיפה (מעניין שלא פחדתי מספיק שיתפסו אותי במחלה) וכן הלאה תירוצים מתירוצים שונים. "
אני משקיע הרבה יותר זמן בתוכנית ממה שהשקעתי במחלה. שם על פי רוב עשיתי את זה כדי להתפטר ושאוכל להמשיך הלאה.
גם מבחינת חשיפה, חשפתי את עצמי הרבה יותר מאז שאני כאן ממה שנחשפתי ב25 שנות התמכרותי (תמיד היתה לי אובססיה בענין הזה והסתרתי את הכל ו"ויתרתי" על הרבה דברים כדי לא להסתכן).
השאלה שלי היא על פי מה קובעים את המינון? האם זה משתנה מאדם לאדם? לפי המצב?
תודה מראש על התשובות.
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת

בעניין: אפשר אקמול במקום ניתוח? לפני 11 שנים, 5 חודשים #18843

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
כנוע.

אני מצטרף לדבריך.

פנטזיות "מסוכנות" נשארו אצלי בגדר חלומות. אין לי אפשרות להחשף/להתפס/לחלל את ה' בממוש הפנטזיה. (וגם בהחלמה אני מוכן יותר להחשף אבל עדיין בעירבון מוגבל ולא ליד כושיים שיסמנו אותי כהיהודי שלהם)
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: אפשר אקמול במקום ניתוח? לפני 11 שנים, 5 חודשים #18847

• manu
  • דירוג זהב
לא הבנתי את הביטוי עם הכושיים

בעניין: אפשר אקמול במקום ניתוח? לפני 11 שנים, 5 חודשים #18848

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
אם גוי יפגוש אותי ויראה אותי מחלים הוא יסמן את היהודים ויקטלג אותם כמכורים.

הבה נשטוף את הכביסה המלוכלכת בחצירנו הפרטית ללא "פירסומי-ניסא"
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: אפשר אקמול במקום ניתוח? לפני 11 שנים, 5 חודשים #18850

• manu
  • דירוג זהב
יש פה כמה שהולכים לקבוצת SA עם גוים וכל הכבוד שיש להם אומץ לי אין... אם אני אפגש רק מאנ"ש (אפי' שאני לא נראה מאנ"ש)

בעניין: אפשר אקמול במקום ניתוח? לפני 11 שנים, 5 חודשים #18852

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
מתנת הניקיון, אני לא חושב שזה יקטלג אותנו כמכורים אלא כמחלימים.
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת

בעניין: אפשר אקמול במקום ניתוח? לפני 11 שנים, 5 חודשים #18857

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
מתנת, הצעה - אולי אתה חושב שהם יסתכלו עליך כיהודי מכור... כביסה מלוכלכת... כי כך כנראה אתה רואה אותם...?

מהנסיון שלי, עם מכורים לא שומרי מצוות, הקרובים אלי ביותר, אני מאמין שהמחלימים שבהם יראו בך אדם חולה הרוצה להחלים.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: אפשר אקמול במקום ניתוח? לפני 11 שנים, 5 חודשים #18859

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
ת'אמת? אני עליהם מסתכל כאנשים גדולים שמוכנים להוריד את המסיכה ולהחשף בציבור.
על עצמי אני מסתכל ככביסה מלוכלכת....
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שהיא מגיעה ללא חומר משמר

בעניין: אפשר אקמול במקום ניתוח? לפני 11 שנים, 5 חודשים #18861

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה על ההברה, זה לא מובן מדבריך - 'לא ליד כושים שיסמנו אותי כיהודי שלהם...ויקטלג אותי'...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: בעניין: אפשר אקמול במקום ניתוח? לפני 2 שנים, 6 חודשים #139653

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום
מקפיץ
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.67 שניות

Are you sure?

כן