ברוכים הבאים, אורח

הדרך הטובה ביותר לשנות (את הסובבים) אותי.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הדרך הטובה ביותר לשנות (את הסובבים) אותי. 1096 צפיות

הדרך הטובה ביותר לשנות (את הסובבים) אותי. לפני 11 שנים, 7 חודשים #16369

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
מספרים על אופה בעיירה שבכל יום, מבוקר ועד ערב היה מתסיס את כל באי מאפייתו, שזה בערך כל אנשי העיירה, כנגד הירקן שחנותו היתה ממש ממולו, בכל זמן פנוי השמיע בלהט באוזני לקוחותיו משפטי נאצה כנגדו, כדוגמת - הוא פשוט גונב אותנו, חייבים לעשות לזה סוף. הוא גובה מחיר שאינו הגון כי הוא לא הגון, מאזני מרמה יש לו, המשקולת איתה הוא משתמש בשקילת הפירות והירקות אינה מדויקת בלשון המעטה...

זקן חכם אחד עשה לזה סוף כשנעמד קבל עם ועולם ואמר לאופה, שנים שאני שומע שאתה מתלונן עליו, מה אתה מוכן לעשות כדי 'שהשוד הציבורי יפסק'? אם אינך מעוניין ללכת לבדך, אם אתה רוצה שאבוא עימך לתחנת המשטרה הקרובה ואתלונן איתך עליו, אני בא, התנאי הוא  שמרגע זה ואילך חסל סדר שפיכת אש וגפרית על ראש הירקן, אתה חייב להפסיק להתלונן מבלי לנקוט בפעולה....

אומרים ועושים, הולכים הזקן והאופה לתחנת המשטרה הקרובה, שם, אצל היומנאי התמונה מתבהרת מעט יותר, לטענת האופה, כל מי שקונה אצל הירקן אינו מקבל תמורה הולמת, לא, הוא לא מדבר על טיב הסחורה (היא באמת לא ראויה למאכל בהמה, אבל זה לא המקום והזמן) על האיכות הלקויה אלא על הכמות החסרה, לשם המחשה הוא מביא עימו שקית ירקות שנקנתה מבעוד מועד אצל הירקן ומוכיח באמצעות מאזני הצדק שלו שהכמות הנקובה בשקיקו של הירקן חסרה.

התלונה המוכחת והמוצדקת נרשמת, תאריך למשפט נקבע אף הוא, הזקן והאופה יוצאים מרוצים מתחנת המשטרה כל אחד מסיבותיו הוא, הזקן כי הובטחה הפסקת הקשקשת של האופה, והאופה כי במוקדם יעשו סוף לרמאויותיו של שנוא נפשו הירקן הגזלן. 

בית המשפט המה מפה לפה, היום הולכת להיסגר הסאגה הארוכה בתולדות העיירה, כל מי שמכבד את עצמו, והיו הרבה שכיבדו את עצמם היו נוכחים, צווחתו של הסדרן - בית המשפט  - נבלעה בבליל הקולות ורק פטישו של אב בית הדין הצליחה להרגיע אך במעט את הרגשנים למינהו, האופה חמוש בעורך דין ממולח שטח את טענותיו, וצירף עליהן כהנה עדי ראיה ושמיעה ומה שבינהם כדוגמאות למכביר, ואילו הירקן הופיע לבדו כשרק שקית נייר חומה מרשרשת בידו.

משסימן כבוד השופט לירקן להתקרב אל דוכן העדים, הס הושלך באולם, אני רואה שבאת בגפך ללא ייצוג משפטי הלם, המהם כבודו, האם תאמר את כל האמת ורק אותה? נשאל, אשתדל, השיב. איך אתה מתכוון להשיב לטענותיו של האופה? המשיך השופט. הירקן הביט לצדדים, משך בכתפיו ופנה לקהל כמי שמבקש סיוע ממנו, לפתע הוא ננער ממקום מושבו, בתנועה מהירה פתח את שקיק הנייר החום ושלף ממנו... כהה... טרי... לחם.

בקול רועד החל הוא לתאר את מעשיו, מדי יום, שנים שאני קם בבוקר, לפני שאני פותח את חנות הירקות שלי אני קונה לחם במשקל קילוגרם מהאופה היקר שחנותו ממולי, איתו אני משתמש כמשקולת... אני מבטיח לכם, לא שמרתי מעולם לחם, מיום אחד למשנהו... אין לי מושג איך משקל הלחם ירד במשך היום...

אופה אני. שנים שאני בא בטרוניות לסובבים אותי, איני מבין שהם נוהגים בי במידה שלימדתים. לימדוני בתוכנית  12 הצעדים להתבונן במעשי ולשפר דרכי. זו הדרך הטובה ביותר לשנות את הסובבים אותי. 
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: הדרך הטובה ביותר לשנות (את הסובבים) אותי. לפני 11 שנים, 7 חודשים #16372

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
נפלא.

אהבתי בעיקר את הסיפור "אני המפתח" שבספר הלבן. התחברתי מאוד למילים שם שבו הוא מתאר כיצד אינו רוצה להיות המפתח ואינו מבין את זה אבל המצב הוא שאני המפתח בין אם אני רוצה ובין אם לאו, בין אם אני מבין ובין אם לאו.

אני המפתח ונותר לי לקבל את החיים בתנאים שלהם.

זאת הסיבה בגללה אני משתדל לקרוא את שני הסיפורים המדהימים האלו שוב ושוב. "רופא, אלכוהוליסט מתמכר" בספר הגדול ו"אני המפתח" בספר הלבן.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: בעניין: הדרך הטובה ביותר לשנות (את הסובבים) אותי. לפני 1 שנה, 3 חודשים #145016

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

מקפיץ

תגובה: בעניין: הדרך הטובה ביותר לשנות (את הסובבים) אותי. לפני 1 שנה, 3 חודשים #145018

ואוו גדול
התוכן חזק
ומפעים אותי הכנות
תודה על ההקפצה!

נערך לאחרונה: לפני 1 שנה, 3 חודשים על ידי משה שלמה.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.39 שניות

Are you sure?

כן