ברוכים הבאים, אורח

חוסר רגשות אשמה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חוסר רגשות אשמה 234 צפיות

חוסר רגשות אשמה לפני 1 שנה, 4 חודשים #144680

• גרזיל
  • חבר חדש

יש בי רצון גדול להגמל, להיות נקי וטהור, אני מרגיש שרק כך אוכל להמשיך ולשמוח בחיי. לכן התחלתי את מסע ההחלמה שלי

עם זאת, אני לא מרגיש שזאת אשמתי...
אם אני מסתכל אחורה, על איך הגעתי למצב שבו אני היום, מכור, אני רואה איך שהובלתי בעל כרחי להתמכרות הזו. אני רואה ילד בכיתה ז' שקפץ לו פוסט ברשת חברתית... הוא לא הבין מה זה... זה ריגש אותו..משם הוא התחיל לחפש עוד פוסטים, משם הוא עבר לחפש באינטרנט ומשם זה הסלים.. עד למצב של התמכרות. 

היום אחרי נפילה אני מרגיש פחד. תסכול. והאמת- הרבה כעס על הקדוש ברוך הוא שהוא הוביל אותי לסבל הזה, ובקשה גדולה בתחנונים שיעזור לי לצאת מזה. 

אשמח לשמוע מכם מה אתם חושבים על הראיה של הדברים בצורה הזאת... בהצלחה לכולם:blush:

:pinch: אזהרה: ספוילר!
:pinch: אזהרה: ספוילר!

תגובה: חוסר רגשות אשמה לפני 1 שנה, 4 חודשים #144682

• Trying11211
  • רצף ניקיון נוכחי: 196 ימים
  • דירוג כסף

אח שלי אני זוכר ימים ושנים שהייתי מאשים את עצמי, כל פעם שהייתי נופל הייתי מסתכל בי כרשע כמתועב כמנוול וכו’ וכו’, ותמי הייתי חושב אם רק הייתי רוצה להיות איש כשר באמת מעולם לא לא נפלתי למצב כזה.
אבל לא רק שמחשבות כאלו לא עזר לי בהמלחמה, זה רק גרם לי ליפול יותר ויותר.
עד שהשי”ת ריחם עלי, ומישהוא הסביר לי תסתכל אחורה איך הגעת לזה, לא היתה בכלל בבחירתך אם אתה רוצה או לא, פשוט השי”ח שלח אחד להביא אותי למקום העבודה שלי, מקום ההתמודדות שלכך נבראתי, שעי”ז אוכל לגלות כבוד השי”ת בעולם.
אח שלי זה ברור ופשוט שאין האשמה תלויה בנו על שהיגענו למצב כזה, רק עלינו מונח העבודה הקשה, לחפש איך לחיות עם התמודדות כזו, שלא להיות ככלב השב על קיאו, רק ללמוד איך להשתמש בזה לעבודת ה’.

ולגבי הרגשת הפחד והתסכול, אל תפחד מזה, רק תשב איתנו ימים, ותכתוב מה שאתה מרגיש ומה שעובר עליך, וחברים טובים יקרים וחביבים יעזרו לך בכל המידע והיכולת שיש להם ללמוד את הדרך אשר ילכו בה ואת מעשה אשר יעשון
חזק ואמץ

תגובה: חוסר רגשות אשמה לפני 1 שנה, 4 חודשים #144685

ערב טוב,
מתוך הפוסט לא הצלחתי להבין להיכן אתה חותר, אבל בכותרת של הפוסט נראה שאתה מרגיש שחסר לך רגשות אשמה, ואתה מרגיש שיש בזה חסרון שאין לך רגשות אשמה.
וכן דנת לגופו של ענין שבאמת לא נראה לך שאתה אשם בזה... לא היה לך מה לעשות עם זה כשנחשפת לדברים בגיל צעיר וכו' וכו'.

אני למדתי לא לחפש אשמים לא בהתמכרות שלי ולא בשום דבר אחר שקורה לי בחיים, וגם הנסיון שלי הראה שלא עזר לי להאשים אחרים וגם לא עזר לי להאשים את עצמי. רגשות האשמה רק גורמים לי לרגשות קשיים ולא נעימים בתוכי שלא הובילו אותי למקום טוב.
ובשביל להחלים ולהיות נקי, אני לא להרגיש אשם במה שאני עושה היום.
אני רק שואל את עצמי, האם אני רוצה להמשיך להשתמש בתאווה, והאם זה עושה לי טוב.
וכיון שהתשובה ברורה לי, לכן אני עושה את הפעולות בשביל להישאר נקי עוד יום.

בהצלחה רבה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: חוסר רגשות אשמה לפני 1 שנה, 4 חודשים #144687

• רוח חדשה
  • רצף ניקיון נוכחי: 7 ימים
  • חבר ותיק

היי אח יקר, ברוך הבא לפורום!
תודה רבה לך ששיתפת ברגשות שלך בצורה כ"כ כנה. אני חושב שבדר"כ הרגש הכי אינסטנקטיבי להרבה אנשים זה הרגש של האשמה כמו שתיארו פה לפני וכמו שאפשר לראות פה מהמון הודעות בפורום. אבל האמת היא שהאשמה העמוקה הזו שמרגישים כשחוטאים בתחום הזה היא לחלוטין לא מידתית ומעוורת אותנו מהתקדמות למציאת הפיתרון. אני מסכים איתך לחלוטין שהמציאות היום של כל נער מתבגר היא קשה מנשוא וכמעט שאין סיכוי שהוא לא ייחשף בשלב כזה או אחר לתכנים פורנוגרפיים. וכמובן שאם אתה נער בריא עם משיכות בריאות הגיוני מאוד שתיגרר לזה ותגיע למקומות שלא תירצה באמת להגיע אליהם. מהצד השני, אין לי כעס על ה', בגלל שאני יודע ומבין שנבראנו לעולם הזה להתמודדות כל אחד בתחומו. ה' נתן לנו את ההתמודדויות לא כדי להפיל אותנו חו"ח, אלא כדי לאפשר לנו לצמוח ולגלות דווקא בתוך הטומאה את ה'. אני מאמין שזה תפקידנו בעולם בכל היבט, לגלות את ה' ולקדש כל דבר בעולם.
מאחל לך מכל הלב להצליח לצמוח מתוך הטומאה ולהגיע לגבהים שאתה שואף להגיע אליהם 

תגובה: חוסר רגשות אשמה לפני 1 שנה, 4 חודשים #144787

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה לכם חברים, דברים מחכימים מאד.

אני יכול לציין שמהמקום שלי - לא עזר לי כמה שניסיתי להשתחרר מהרגשות אשמה - זה לא בדיוק עבד. זה מה שגם מביא אותי לפיתרון, כי בלי סבל ותחתית - חסר בצעד ראשון לפחות לי. היום, אני לומד שהמחלה מוכרת לי לוקשים ומשכיחה ממני את הסבל והכל.

אשמה - זה מאד אינדבדואלי, בתור מכור קשה לשלוט בזה.

האשמה העמוקה היא יותר על הבסיס של חוסר סיפוק, הריקנות שאחרי השימוש... 

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן