ברוכים הבאים, אורח

יש בכל דרך החוצה??
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: יש בכל דרך החוצה?? 878 צפיות

יש בכל דרך החוצה?? לפני 1 שנה, 5 חודשים #144589

• ברית
  • רצף ניקיון נוכחי: 33 ימים
  • חבר ותיק

שומעים?
אני שומע עוד ועוד סיפורים על חברה שיצאו מהתאוה הזאת בזכות 12 הצעדים. זה נחמד ויפה אבל זה לא עוזר לי. ישנם אני מאמין הרבה כמוני שלא יכולים לעשות את התוכנית של 12 הצעדים בגלל כל מיני סיבות, ומה איתנו? אני לא רואה כל כך שיטה מסוימת פה בקבוצות חוץ מ-12 הצעדים. אני לא מבין מה אני עושה פה....
אשמח להבין מי נגד מי פה באתר הזה ומה אמורים לעשות בשביל להצליח לצאת מהתאוה בעזרת האתר הזה אבל בלי שיטת 12 הצעדים....)לא שאני מזלזל חלילה בשיטה פשוט בכנות לא כולם יכולים לעשות את השיטה...(

תגובה: יש בכל דרך החוצה?? לפני 1 שנה, 5 חודשים #144591

• gidi
  • דירוג פלטיניום

הניסיון מראה באמת שהשיטה הכי טובה לצאת מההתמכרות לתאווה היא דרך 12 הצעדים.
יכול להיות שיש דרכים / תוכניות / טיפולים אחרים שגם עזרו לחברים אחרים שהצליחו לצאת מזה אבל ממה שאני נחשפתי אליו אחוזי ההצלחה בתוכנית 12 הצעדים משמעותי יותר גדולים.

הדרך האפקטיבית ביותר שאני מכיר היא דרך התוכנית (SA ולקיחת ספונסר) ,
אמנם תמצא גם מוסדות או מטפלים שמשתמשים בזה וגם כאן באתר הרבה מהחברים מנסים לעזור ולהעזר אחד בשני בשלל דרכים כשבניהם גם הרבה כאן מנסים  לעשות את 12 הצעדים או לפחות לנסות ליישם את העקרונות שלהם - עבורי ועוד רבים זה היה הרבה פחות אפקטיבי מאשר ללכת לתוכנית עצמה.

אני לא יודע למה אתה או אחרים 'לא יכולים לעשות את התוכנית', אם אתה לא מוכן לחשיפה בשום פנים כנראה הדבר הכי קרוב לזה זה כאן בתקשורת עם חברים דרך האתר..

זאת רק הדיעה האישית שלי ומה שאני יכול לתת מהניסיון שלי.
בכל מקרה מוזמן לכתוב בפרטי אם תרצה.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: יש בכל דרך החוצה?? לפני 1 שנה, 5 חודשים #144597

ערב טוב חבר יקר,
גם אני אשמח לדעת ולהבין מה כוונתך ששיטת הצעדים לא טובה עבורך.
אכן בשביל לעבוד את הצעדים צריך להשקיע זמן, אבל האופציה השניה שלי היא להשקיע את כל הכוחות ברדיפה אחרי התאווה.
אז מה עדיף לי, להישאר בתוך השימוש בתאווה, או לעשות את הדבר שיוציא אותי משם.
כיום, אני שמח ומאושר על כל רגע שאני בקבוצות ובקשר עם חברים וכו'.
בהצלחה רבה

נ.ב. העברתי את הפוסט ל"לוח מרכזי", כיון ש"קולות של החלמה" מויעד לפוסטים מאד ממוקדים ומסויימים שיש בהם תקוה של החלמה, ולא שיתופים והתייעצויות.

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: יש בכל דרך החוצה?? לפני 1 שנה, 5 חודשים #144602

• Trying11211
  • רצף ניקיון נוכחי: 196 ימים
  • דירוג כסף
אח שלי
אני הייתי בקבוצה לזמן רב, עבדתי את כל ה12 צעדים, ועזר לי הרבה, הייתי נקי אז לזמן רב, ומחמת סיבות שונות הכרחתי להפסיק, (ואין כאן  מקום ליכנס בפרטים למה הכרחתי להפסיק) אבל אסביר לך קצת, הדרך של ה12 צעדים כבר עזר לאלפים לצאת מהתמכרות, ומי שהולך לקבוצת 12 צעדים מאמין באמת שאין רפואה אחרת מה12 צעדים, וזהו הדרך היחידה בעולם שעל ידי זה יכולים להפסיק עם כל הבעיות האלו, ולכן הם כ”כ חזק שכל אחד שחושב שהוא מכור לדברים האלו ילכו לקבוצות 12 צעדים, וזה גם הסיבה שהיה קשה לי מאוד להפסיק, שחשבתי שברגע שאני מפסיק אזי אין לי עוד דרך להישאר נקי, ואחזור עוד הפעם למקום שהייתי מקודם.

אבל באמת הרבה דרכים למקום, ומי שרוצה באמת השי”ת יעזור לו למצוא דרך להיעזר בזה, עזבתי את הקבוצה ומצאתי דרך אחרת שעוזר לי, בעזרת השם.

אבל דבר אחד ברור, הרבה פעמים הסיבה (ויכול לומר שעל פי רוב זהו הסיבה) שאדם אינו רוצה ב12 צעדים הוא או מי שלא מוכן לעבוד על עצמו, או שמוכן לעבוד קצת אבל מתיירא יותר שמישהו יתוודעו ממנו מלישאר עם בשאול, ולכן לעולם לא ימצא תרופה למכתו, צריכים לעבוד ולנסות בלי להפסיק עד שמוצאים מה עובד

תגובה: יש בכל דרך החוצה?? לפני 1 שנה, 5 חודשים #144606

ערב טוב.
השאלה שלי הופנתה כמובן לברית ולא אליך, עכ"פ לא הצלחתי להבין בדיוק מה ענית לי.
בתחילה אתה מגיב על כך שיש עוד דברים שעוזרים, ואילו מי שחבר בקבוצות חושב שרק זה עובד. ולצערי, כפי שאני רואה במשך הרבה שנים שאני כאן בפורום, כל מי שיש לו משהו כזה או אחר נגד הצעדים, מחליט לחשוב שככה חושב כל מי שעובד את הצעדים, וממליץ לאחרים על הצעדים. אנא קרא שוב את הדברים שכתבתי, ותכוון אותי למקום שבו אני כותב שהדבר היחיד שיכול לעזור לך או לכל חבר אחר זה הצעדים ולא שום דבר אחר.

ובכל אופן בהמשך אתה כותב בדיוק את מה שאני כתבתי. שיש הרבה שלא מוצאים פתרון בשום מקום אחר, וכאשר מציעים להם את הצעדים, הם אומרים שהם לא יכולים לעשות את זה מכל מיני סיבות, ובדיוק על הענין הזה אמרתי מה שהיה אצלי, שגם לי היה קשה להיחשף לאחרים, ולעבוד וכו' וכו', עד שהבנתי שהאופציה שלי היא או להמשיך להשתמש או לעבוד את הצעדים.
אם היה לי פתרון אחר שעובד לי, הייתי אומר שהאופציה שלי היא או להמשיך להשתמש או לעשות את אותו הפתרון.
הנושא כאן הוא לא האם צעדים או לא צעדים, אלא האם אני מבין שהמצב שלי חמור ואני צריך לטפל בו גם אם זה עולה לי בקשיים מסויימים או לא. כמובן ההחלטה לכל אחד היא כפי רצונו והחלטתו, אבל כיון שאני מבין שהשואל לא מצליח לעת עתה למצוא פתרון, ויש לי פתרון שעובד בשבילי, אני מנסה להציע גם בשבילו את מה שעבד בשבילי, ולנסות לעזור לו להתגבר על המכשולים שבדרך, שהיו מכשולים גם בדרך שלי במשך קרוב לשלש שנים.

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: יש בכל דרך החוצה?? לפני 1 שנה, 5 חודשים #144607

• Trying11211
  • דירוג כסף

התגובה שלי לא היה על מה שכתבת רק על השאלה שכתב ר’ ברית, ולכן לא הבנת מה שכתבתי, תדייק בשאלתו ותבין מה שעניתי לו

תגובה: יש בכל דרך החוצה?? לפני 1 שנה, 5 חודשים #144608

תודה.
ובכל אופן הנקודה הראשונה שכתבתי קיימת, שהחלטת שכל מי שממליץ כאן בפורום על הצעדים חושב ובטוח שאין שום פתרון אחר.
והדבר הזה אינו נכון כלל וכלל.

תגובה: יש בכל דרך החוצה?? לפני 1 שנה, 5 חודשים #144609

• Trying11211
  • דירוג כסף

אח שלי אני מבקש סליחה, לא רוצה ליכנס לויכוח, זה לא מהדברים הטובים בשבילי, כמובן.
ח”ו לא רציתי לפגוע באף אחד, ולא דיברתי מהממליצים באתר שמור עיניך, רק כתבתי ממה שכתב בספר הגדול שלא מצאנו דרך אחרת לרפאות התמכרות, ודי לי בזה.
אני מאוד מקווה שאף אחד לא יפגע מדברי, ואני מבקש מחילה אם מישהו נפגע ממנו, העיקר שלכל אחד מאיתנו יהיה לו הדרך העובד בשבילו לצאת מעולם המהפכה שלו

תגובה: יש בכל דרך החוצה?? לפני 1 שנה, 4 חודשים #144639

• ברית
  • רצף ניקיון נוכחי: 33 ימים
  • חבר ותיק

אתה יכול להסביר קצת יותר את עצמך לגבי מי שלא עושה את 12 הצעדים,אזה המניעים שלו?

תגובה: יש בכל דרך החוצה?? לפני 1 שנה, 4 חודשים #144644

• gidi
  • דירוג פלטיניום

*מצטער שאני סוטה מהשאלה- ואם תרצה אמחוק את התגובה.
נטו מתוך סקרנות וגם כדי למנוע מויכוח ישן לצוף שוב:

אני בתוכנית של  SA-12 הצעדים וב"ה רואה שזה ממש עזר לי- אומר בהסתייגות (רק להיום) אבל כששיתפתי איש מקצוע על זה שאני מעל 3 שנים ו5 חודשים לא צופה בפורנ' מפורש ומעל שנתיים וחצי ללא שז"ל- מה שעבורי לא היה עולה על הדעת לפני, הוא בהחלט הסכים שבעניו הבעייה טופלה (בעיניי אני ממשיך לעבוד על זה כל יום ביומו אבל ברור לי שיש לי פתרון שעובד).

אני ממש לא חושב או מאמין בצורה עיוורת שאין שום דרך אחרת.
עדיין גם מאוד מעניין אותי לדעת מה הדרכים האחרות שבאמת עזרו לחברים (ובכלל קשה לי לראות חבר שכל כך מחפש פיתרון ואף אחד לא מציע לו).
העניין שעד היום לא שמעתי מישהו שמתאר דרך אחרת שעזרה לו.

מה שכן יצא לי לשמוע כאן על חבר שעבר טיפול פסיכולוגי (אישי) עמוק וטען שזה עזר לו לצאת מזה -לא יצא לי להתנסות אבל שמעתי גם רבים שזה לא הועיל להם.
חבר מסויים שטוען שחסימות ברמה גבוהה עזרו לו - הייתי קצת בעולם החסימות, לא לקחתי את זה לקצה (אולי אם כן..) אבל גם לא הרגיש עוזר במיוחד..
ויש חברים שטוענים שהשיתוף כאן עוזר להם (אמנם לא שמתי לב אם זה הוציא אותם באמת מהבעייה) - גם ניסיתי תקופה ללא שינוי ניכר.

יש באתר הזה עוד מדריכים ושלל הצעות אבל אני לא יודע מה הסמכות שלהם ואם זה באמת עבד למישהו.
לפני התוכנית אני נסיתי תוכנית מסויימת שהייתה כאן באתר (היום כבר לא) וזה שיפר לי את המודעות אבל גם לא היה שינוי בפועל.

בתוכנית אני נחשף להרבה חברים שניסו דרכים רבות ואינטנסיביות יותר כמו רטורנו, טיפולים אישיים או תוכניות ושיטות אחרות שמעידים שזה פשוט לא עזר להם עד שהגיעו לתוכנית שלנו.

אז לפי האמור לעיל אפשר להבין למה אני ועוד חברי תוכנית נוטים להמליץ בחום על התוכנית, זה באמת הדבר היחיד שיצא לי לבחון מקרוב שעובד.

אז הכל באהבה ומתפלל שתמצא את הדרך לצאת מזה בע"ה במהרה.
ומחכה כמוך להצעות של החברים.
סליחה על החפירה.

קצת סדר על עצמי 

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: יש בכל דרך החוצה?? לפני 1 שנה, 4 חודשים #144651

gidi כתב on 27 נוב' 2022 10:39:

אני ממש לא חושב או מאמין בצורה עיוורת שאין שום דרך אחרת.
עדיין גם מאוד מעניין אותי לדעת מה הדרכים האחרות שבאמת עזרו לחברים (ובכלל קשה לי לראות חבר שכל כך מחפש פיתרון ואף אחד לא מציע לו).
העניין שעד היום לא שמעתי מישהו שמתאר דרך אחרת שעזרה לו.

מה שכן יצא לי לשמוע כאן על חבר שעבר טיפול פסיכולוגי (אישי) עמוק וטען שזה עזר לו לצאת מזה -לא יצא לי להתנסות אבל שמעתי גם רבים שזה לא הועיל להם.
חבר מסויים שטוען שחסימות ברמה גבוהה עזרו לו - הייתי קצת בעולם החסימות, לא לקחתי את זה לקצה (אולי אם כן..) אבל גם לא הרגיש עוזר במיוחד..
ויש חברים שטוענים שהשיתוף כאן עוזר להם (אמנם לא שמתי לב אם זה הוציא אותם באמת מהבעייה) - גם ניסיתי תקופה ללא שינוי ניכר.

בתוכנית אני נחשף להרבה חברים שניסו דרכים רבות ואינטנסיביות יותר כמו רטורנו, טיפולים אישיים או תוכניות ושיטות אחרות שמעידים שזה פשוט לא עזר להם עד שהגיעו לתוכנית שלנו.

1. שאלה טובה - מה עזר לחברים? "לצאת" \ "להפסיק" \ "להשתנות" \ ועוד שאר מילים שמנסות לתאר משהו מאוד מורכב ואישי... מוזמן לפתוח דיון חדש על זה, ולהזמין את חברי הקהילה לפרט. איך הם מגדירים את ה"התמודדות" שלהם, מה הם ניסו בעבר? מה עבד להם? מה עובד להם היום?

2. לגבי הדוגמאות הרבות שאתה מתאר על כך שהרבה תוכניות ניסו, אבל עד 12 הצעדים והקבוצות החיות בSA - שום דבר לא עזר... אני רוצה להגיב לזה בהסכמה והרחבה.
א. הסכמה - נכון. יש אנשים רבים מאוד מאוד - שהSA נוצר, נהגה, נבנה ומתקיים בשבילם ולמענם. בגלל שאני לא מומחה גדול בSA אז לא אנסה לתאר את הדקויות שמסבירות למי התוכנית מתאימה. אבל כן - היא מאוד מתאימה לאנשים, והרבה פעמים - כמעט תמיד - זו התוכנית העיקרית והמרכזית שיכולה לעזור לאנשים האלו. הדגש שלי הוא - שלהתמודדות עם התאווה בצורותיה השונות (אוננות, פור', שמירת עיניים, ועוד) נובעת משורשים מסוימים. כל מי שצריך את 12 הצעדים, משורשיו, וחושב שיצליח להתעלם מהשורשים שלו - השורשים שלו יחזירו אותו להבנה - שהוא צריך להתייחס לשורשים שלו. שורשים שדומים מאוד אצל כל חברי הSA ו12 הצעדים בעולם כולו. שורשים שעל פיהם בנו במשך עשרות שנים תוכנית מורכבת, חזקה, עם ניסיון והצלחות רבות!

ב. הרחבה: אמנם 12 הצעדים בגרסא הבסיסית של AA (אלכוהול) וכל תוכניות הצעדים בהשראת התוכנית המקורית - נוצרו להתמכרות. עובדה בשטח היא שיש כל כך הרבה חוכמה ותבונה בתוכנית הצעדים - שכל אדם באשר הוא אדם - יכול, רצוי ועשוי להרוויח מהחוכמה הזו לחייו.
הרחבה 2: רק בגלל שאני לא "מכור", זה לא אומר שאין לי מה ללמוד. רק בגלל שאני מרוויח ולומד מ12 הצעדים - זה לא אומר שאני "מכור".
הרחבה 3: זה שלב מאוד חשוב בתהליך של 12 הצעדים למכורים - להודות שאיבוד השליטה שלי הוא נובע מהתמכרות ושורשים של "מכור". זה קצת מורכב לאדם מהצד, שמסתכל, רואה הרבה דברים דומים לעצמו - בהגדרה "מי הוא מכור?" - והוא לא יודע, "אני מכור? אני לא מכור? זה לכל החיים? זה זמני?". 
הרחבה 4: בלבול בזיהוי השורשים - יכול לגרום לבזבוז זמן, אכזבה ויאוש. מי שהולך לפסיכולוג לעבוד על נקודה נפשית עמוקה  - והוא מכור, זה יכול להיות לא יעיל. עדיף היה שיילך לקבוצה חיה, וכתוספת - יילך לפסיכולוג שמכיר ועובד עם מכורים. ולהיפך, מי שהולך לקבוצה חיה - והוא לא בדיוק מכור, אבל מרוויח ממנה המון, ומתעלם בגלל זה מנקודה נפשית עמוקה וחושב שהיא תעבור - הוא גם יכול להיות בתהליך לא יעיל, כי פסיכולוגים (מטפלים באופן כללי) מתמחים ומיועדים לעבוד על נקודות נפשיות עמוקות.

נכון, צעדים, פורום, טיפול פסיכולוגי, קואצ'ר, קריאת ספרי עזרה עצמית וכו' - יכולים לעזור. אם זיהית את השורש שלך - והתאמת לו את התוכנית המדויקת לו - תרגיש שינוי!
אם לא דייקת והתאמת את התוכנית המומלצת, אבל לא לאנשים עם שורש כמו שלך - אז אולי לא תרגיש שינוי, אלא תרגיש שאתה מאלץ את עצמך להכפיף את הנפש שלך ואת החיים שלך למסגרת בגלל שהמליצו עליה. לדוגמא - מי שנשאר עם פסיכולוג כשאין שינוי, אין חיבור, אין הבנה ואין תקשורת על הפערים בטיפול בין האדם לפסיכולוג. אין מרגישים שעושים "בכוח" - אז כדאי לאזור אומץ ולשאול את האנשים (בקבוצה, הספונסר, בפורום, המטפל וכו') למה אני מרגיש שזה "בכוח"? למה אין שינוי מהר יותר? למה אין שינוי בקלות יותר? 
לפעמים התשובה תהיה - כי חסר עוד תוכנית במקביל. 
או כי - אתה צריך להביא את עצמך יותר בכנות.
או - תשים סינון על הפלאפון שלך.
או אין ספור סיבות אחרות!

לסיכום -
החכם עיניו בראשו! 
אם משהו לא עובד - לא להניח שאין פתרון - להתייעץ עם אנשים כדי למצוא עדכון או שדרוג לדרך ההתמודדות שלך. לפעמים תוסיף תוכנית, לפעמים תחליף. העיקר להתייעץ ולהבין יותר טוב מה אתה צריך ומה מסייע לך במצב האישי שלך.

בהצלחה גדולה לכולם!

תגובה: יש בכל דרך החוצה?? לפני 1 שנה, 4 חודשים #144655

• gidi
  • דירוג פלטיניום

תודה, רלוונטי עבורי- אמנם לא שיתפתי עדיין אבל אני בחיתוליו של אולי תהליך טיפולי בנושא מציאת זוגיות.

לגבי פתיחת דיון חדש- נראה לי שזה עצם מטרת השירשור הנוכחי לכן העלתי את הנושא עבור החבר שמחפש פתרון..

קצת סדר על עצמי 

צעד 0  , יומן צעד ראשון

תגובה: יש בכל דרך החוצה?? לפני 1 שנה, 4 חודשים #144665

בתור איש מקצוע (עו"ס) אני יכול להגיד - שללכת למטפל זה עוד פיתרון. והשיקולים למציאת זוגיות בליווי מטפל - חשוב שתרגיש בנוח לשתף את המטפל גם בחלקים האלו בחייך. האתר, הפורום, הצעדים, המחשבות שלך על עצמך ועל ההתמודדות שלך בטווח הקצר, בעבר ובעתיד בטווח הארוך. 
כל הניסיון שלך - הוא קרקע פורייה ומעולה להתפתחות בטיפול. לפעמים יש מטפלים שמכירים ומנוסים בתחום הצעדים, התאווה או ההתמכרות, ואז הם יכולים להבין היטב על המושגים והתכנים עליהם אתה מדבר.

לפעמים המטפלים הם מומחים בנושא אחר בלבד (למשל מציאת זוגיות) והם יכולים ללמוד דרכך ודרך ההרחבה והסיפורים שלך על מה זה אומר ואיך לחבר את זה לטיפול.

תזכור - שמטפלים הם לא א-לקים, הם בני אדם, לפעמים מדייקים, לפעמים מפספסים, וכמו במציאת זוגיות - לפעמים לוקח כמה פגישות עד שמרגישים בנוח, אבל גם לפעמים זה לא מתאים ואפשר למצוא ולחפש מטפל אחר שיותר מבין אותך או מרגיש לך נוח לדבר איתו בכנות על מה שמעסיק אותך.

ובין כך ובין כך - לגבי שאלות על צעדים + טיפול, כן או לא, מתי להתחיל ומתי להפסיק וכו',
העצה שלי היא לשתף את הספונסר, את הקבוצה, את הפורום, את המטפל - ולהקשיב להצעות ולניסיון השונה, לקחת את הזמן ולחשוב, ולהתייעץ שוב. לא לקפוץ למסקנות הרות גורל מהחלטה מהירה ורגעית. אלא לעבד את הדברים בכבוד ובסבלנות.

בהצלחה רבה גידי!

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 1.03 שניות

Are you sure?

כן