ברוכים הבאים, אורח

ההבדל בין דחייה לוויתור
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: ההבדל בין דחייה לוויתור 72 צפיות

ההבדל בין דחייה לוויתור לפני 4 חודשים, 3 שבועות #141182

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

אמש, במהלך דיון ארוך בהנגאוסט עם אחד מהחברים מהפורום, התחדד לי ההבדל בין המונח "דחיה" - בהתמודדות לבין "וויתור", יש לזה כמה נפקא מינות.

הכותרת של זה היא - דחייה זה דחיית הפעולה על התאווה באותו הקריז עצמו. וויתור - עד שנגמר הקריז.
אסביר, נניח יש לי נסיון קשה ביום ה3... איך מתמודדים? דרך ההתמודדות הכי טובה היא לדחות למחר (או לוותר רק להיום), אני דוחה ודוחה, ואז אם נפלתי ביום ה12 למשל, יש לנפילה שייכות לאותו חשק הראשון, פשוט הייתה דחייה של הנפילה מיום ליום ומיום ליום, זו גבורה, אבל בסוף הקריז התממש.
אבל אם לא נפלתי - אז בערך ביום ה15 או 17 התאווה נרגעת לגמרי (בדוק ומנוסה שהיא נרגעת מתי שהוא...) ומתחילים ימים שקטים לגמרי ללא מחשבה על תאווה, ואז נניח ביום ה32 היא מתעוררת שוב.... זה כבר "קריז" חדש, זה לא שייך  לקריז הראשון עליו ויתרתי, גם אם אפול כעת, את הקריז הראשון כבר עברתי, נפלתי בקריז השני.  זו סתם דוגמא, אל תתפסו אותי במספר הימים.

הנפק"מ היא האם יש שינוי ברמת הנפילות שלי, האם אני מצליח לוותר על קריזים בצורה קבועה ורציפה (לא רק מידי פעם), או שאני מצליח רק לדחוק את הקץ של הקריז הראשון שנתקלתי בו. ע"י ההתבוננות הזו יש לכוונן את דרכי ההחלמה המתאימים לי.

ה' יעזרנו על דבר כבוד שמו.

נערך לאחרונה: לפני 4 חודשים, 3 שבועות על ידי המשתוקק.

תגובה: ההבדל בין דחייה לוויתור לפני 4 חודשים, 3 שבועות #141184

דחייה ללא וויתור: היינו שויתרתי על המעשה שרציתי לעשות ויחד עם זה נשאר אצלי ה'תקווה' וצפיה לזה.
למשל אדם גולש באינטרנט, ואז נכנס מישהו לחדר ועצרתי, אבל נשאר התקווה למצב שבו אוכל להמשיך ולבצע את התאווה, 
אז זה היה דוגמא שמישהו אחר נכנס אותו דבר יכול להיות שהשוטר שבקרבי לא הסכים והרצון לתאווה לא ויתר רק מחכה להזדמנות וצורה שיסכימו לו.

וויתור הוא ההפנה בצורה מעשית שזהו לא נותנים לך את התאווה שלך בשום צורה שהיא.
לך עכשיו לחדר ותתאבל על זה...

לפעמים באדם עצמו קשה להבחין אם הוא מוותר,

כל מי שהתנסה בהתקנת סינון טוב ומסירת קוד לאחר, מחיקת קבצים, או סגירה מוחלטת של פתח אחר, מרגיש ההבדל שכאן הוא מוותר וקשה, ומתחיל תהליך של אבל ממש.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.33 שניות

Are you sure?

כן