ברוכים הבאים, אורח

התמכרות לאכילה בזמן הנקיות?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: התמכרות לאכילה בזמן הנקיות? 453 צפיות

התמכרות לאכילה בזמן הנקיות? לפני 2 שנים, 5 חודשים #139845

לי בתקופות נקיות כשאני מצליח להיות מפוקס יש תאבון מוגבר לאוכל, מתקשה לשמור על תזונה בריאה וכו' אשמח לדעת אם קרה לעוד מישהו?

תגובה: התמכרות לאכילה בזמן הנקיות? לפני 2 שנים, 5 חודשים #139857

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 17 ימים
  • דירוג פלטיניום

סליחה שאתחצף. 
היה אדמו''ר אחד שהיה מאד מעודד את חסידיו לאכול הרבה מאד, באומרו שיכניסו את כל היצה''ר בצלחת. - אכן החסידים הללו היו ידועים כשמנים, וכל קידוש בשבת אצלהם בבתי הכנסת היה מורכב, מכמיות אוכל שאין כאן אפשרות להאריך [בהמשך זה בוטל מסיבות כלכליות]. כפי הידוע זה לא מנע מהם יצה''ר, עובדה שבישיבות של אותה קבוצה חילקו כמיות של כדורים פסיכיאטריים לבחורים כדי להרגיע להם יצרים. 
בחז''ל כתוב "תאווה נהיה תערב לנפש" וגם במציאות החיים, ובתובנות ההתמכרות, בסה''כ זו החלפה של המתכרות. 
אינני שולל, יתכן לפעמים שבגלל שמאד רגילים להתמכרות לתאוות ניאוף, צריכים לשחרר לחץ, אבל בגדול צריך להזהר מאד לא להחליף התמכרות. - דווקא רבים מציינים שפעילות ספורטיבית בריאה עוזרת מאד לצאת מההתמכרות. 
אני רואה לאורך כל הדרך את העבודה שלי כאן, כחזרה לשליטה. 
בהצלחה לכולם. 

תגובה: התמכרות לאכילה בזמן הנקיות? לפני 2 שנים, 5 חודשים #139859

• לכבוד השם
  • רצף ניקיון נוכחי: 116 ימים
  • דירוג זהב
אלי שומר כתב on 26 אוק' 2021 22:56:

סליחה שאתחצף. 
היה אדמו''ר אחד שהיה מאד מעודד את חסידיו לאכול הרבה מאד, באומרו שיכניסו את כל היצה''ר בצלחת. - אכן החסידים הללו היו ידועים כשמנים, וכל קידוש בשבת אצלהם בבתי הכנסת היה מורכב, מכמיות אוכל שאין כאן אפשרות להאריך [בהמשך זה בוטל מסיבות כלכליות]. כפי הידוע זה לא מנע מהם יצה''ר, עובדה שבישיבות של אותה קבוצה חילקו כמיות של כדורים פסיכיאטריים לבחורים כדי להרגיע להם יצרים. 
בחז''ל כתוב "תאווה נהיה תערב לנפש" וגם במציאות החיים, ובתובנות ההתמכרות, בסה''כ זו החלפה של המתכרות. 
אינני שולל, יתכן לפעמים שבגלל שמאד רגילים להתמכרות לתאוות ניאוף, צריכים לשחרר לחץ, אבל בגדול צריך להזהר מאד לא להחליף התמכרות. - דווקא רבים מציינים שפעילות ספורטיבית בריאה עוזרת מאד לצאת מההתמכרות. 
אני רואה לאורך כל הדרך את העבודה שלי כאן, כחזרה לשליטה. 
בהצלחה לכולם. 

לא אפרט יותר מדי את דעתי האישית בקשר לאותה "חסידות", ואני לא חושב שלצאת נגד השיטה שלהם זה "התחצפות". אבל יש פה 2 דברים.
1. לא מהם נלמד איך להילחם ביצר הרע, ואכמ"ל
2. האדמורים שלהם רצו להילחם ביצר הרע אבל לא דיברו בכלל על התמכרות.

לגופו של עניין, לדעתי גם רבינו נחמן לא דיבר על התמכרות, אלא על שבירת תאווה בכללי. 

למדתי בספר של פרופסור דן אריאלי, שהמוח שלנו לא אוהב תמיד לעבוד קשה, ולכן כאשר הוא נתקל במשימה קשה שאנחנו מניחים לפתחו, הוא לפעמים "משחק אותה ראש קטן", מחליף את המשימה הכבדה במשימה אחרת דומה אבל קלה יותר. וככה הוא "כאילו" עמד במשימה.

אז במקרה הזה זה פועל לטובתנו:
ברחנו להתמכרות, אבל אנחנו מבינים שהתמכרות לפורנו ואוננות מזיקה לנו, המוח שלנו רוצה תחליף אז הוא מקבל פיצות במקום פורנו .

בשלב הראשון זה בסדר, שוב - אני לא מומחה אך זו דעתי,
אבל כמו שאומרים בתכנית, הבעיה היא לא השימוש אלא מה גרם לך להתחיל להשתמש ומה גרם לך להתמכר לזה,
וממילא אתה חייב להבין שכל התמכרות היא לא טובה ולא משנה התמכרות "למה".
אלא שבהתחלה כדי לעזוב את הפורנו שווה אפילו לעלות קצת במשקל.

שוב - זוהי דעתי - עם כל ההסתייגות שבדבר - זכותכם לחלוק עלי כמובן 

תגובה: התמכרות לאכילה בזמן הנקיות? לפני 2 שנים, 5 חודשים #139872

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום

הנה אני נקי שבוע מאוננות, אבל חסר לי משהו, חסר לי ההרגל, אז אני בורח לאוכל ואוכל במהירות בולע בלי ללעוס...
יש משהו קשור - בטוח, בהזדמנות הרחיב בלנ"ד

תגובה: התמכרות לאכילה בזמן הנקיות? לפני 2 שנים, 5 חודשים #139893

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 17 ימים
  • דירוג פלטיניום

אמרת נכון בורח.
למעשה גם ללכת לעשות ספורט זו בריחה מסוימת, וגם ללמוד תורה לפעמים זו בריחה. אלא שזה בריחה לדברים טובים, שלא אמורים להיפך להתמכרות.
לכן בהחלט עדיף לנו לעבוד על פגמי האישות שלא נרצה לברוח, אבל כיון שאנו מכורים וכרגע לא תמיד מסוגלים לא לברוח, מותר וצריך לברוח לדברים טובים. פחות מומלץ לברוח לאוכל מפני שזה כבר יותר דומה, וזה כן יכול להיהפך להתמכרות. 
ולכל הספקנים. - אני יודע לשתות ומבין בשתייה. אך לחלוטין לא מכור, שותה בשבת כוסית בלילה וכוסית ביום. - מה דעתכם אולי אם מאד בא לי להסתכל במחשב, כדאי לי לברוח ולשתות כוסית. 
[זו הייתה שאלה רטורית, רק טיפש לא יודע, שבזמן שאני אעשה את זה אצטרך להצטרף ל AA ולא רק ל SA]

תגובה: התמכרות לאכילה בזמן הנקיות? לפני 1 שנה, 8 חודשים #143301

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....

אסירותודה על יום שפוי מבחינת אכילה
מזדהה עם הכתוב כאן
אצלי דווקא אם אני לא אוכל מסודר זה משפיע לי על התאווה והחיפוש ריגושים

אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה
  • עמוד:
  • 1