ברוכים הבאים, אורח

עניין של סוחרים ממולחים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: עניין של סוחרים ממולחים 48 צפיות

עניין של סוחרים ממולחים לפני 2 חודשים, 1 שבוע #138130

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 64 ימים
  • דירוג פלטיניום

רבים תמהים על העניין של "רק להיום", הם מתקשים להתחבר לזה כי הפתגם הזה אומר חצי במפורש - רק היום אני אהיה נקי, אבל מחר לא. 
כמובן שלאמיתו של דבר כוונת השימוש במשפט הזה היא להרגיע את המוח הקודח ומבקש לברוח ולהנות ולא כדי ליפול מחר. 
אני סבור שיש להציג למוח את ה"רק להיום" לאו דווקא (אם כי אני לא שולל) בצורה של - בוא נוותר על התאווה להיום ומחר ניפול, אלא בצורה שונה - בוא נרויח עוד יום בנקיות כי מחר איני יודע מה יהיה.
זה עניין של סוחרים ממולחים. כאשר אני הולך לשוק, אני שומע את בעלי הבסטות מכריזים על מרכולתם... גם הם הבינו מה ה"סיסמה" שהכי עובדת: "רק היום רק היום"... "בזיל הזול רק היום". מה פתאום רק היום?
הרי מחר אתה תגיע שוב ותצעק אותו דבר?
הסוחר שנחן בחשיבה מתוחכמת לצורך פרנסתו, מבין שכדי להשפיע על הקונה ולשכנעו לקנות, עליו להציג לו שההזדמנות לקנות במחיר כזה היא רק להיום. לדעתי אף הסוחר מאמין לכך בכל ליבו, הוא לא יודע בבירור איזה מחיר יצטרך לדפוק מחר... הכל יכול להשתנות. גם הקונה לא יודע ואז נוצרת הקניה.
עלינו להסביר למוח - רק היום - רק להיום, בוא נרויח עוד יום, כל יום שהרווחנו זה מצויין, שכן מי יודע מה יהיה מחר, אולי מחר נצליח, ואולי ישתנו התנאים וניפול? היום אני יודע את מצבי, מכיר את הקשיים ואת התנאים, אז בוא נחיה את הרגע ונרויח את היום!
ה' יעזרנו על דבר כבוד שמו.

נערך לאחרונה: לפני 2 חודשים, 1 שבוע על ידי המשתוקק.

תגובה: עניין של סוחרים ממולחים לפני 2 חודשים, 1 שבוע #138136

• KeepMovingForward
  • רצף ניקיון נוכחי: 12 ימים
  • דירוג פלטיניום

חזק וברוך אחי היקר!
ממש יפה. חיזקת אותי.

תגובה: עניין של סוחרים ממולחים לפני 2 חודשים, 1 שבוע #138155

• Shdro155
  • רצף ניקיון נוכחי: 102 ימים
  • חבר חדש

משל מדהים, אחי היקר. תודה רבה.

• עמוד: