ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: תיאוריות קונספירציה 230 צפיות

תיאוריות קונספירציה לפני 1 חודש, 1 שבוע #137189

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • דירוג פלטיניום
יצא לי להתכתב עם חברים רבים שהיו בפורום ועזבו להם... כל אחד מהם הגיע בהתלהבות והחל לספר על התאווה שלו, על הסבל שלו בחיים ועל הרצון להפסיק, ושהוא שמח שכעת מצא את הדרך. לאחר מכן החל בכתיבת שיתופים ארוכים ומרגשים על התגברויות, מידי פעם נפילות, אחר כך שיתופים על ימים טובים ונפלאים מלאים בדברי תורה וחוזר חלילה... אך הנה לאחר חודשים ספורים, הוא נעלם, אבד ועקבותיו לא נודעו...

אז מהתכתבויות אישיות שלי עם כמה מהם  הרהבתי עוז לשאול, מדוע נעלמת פתאום? הרי היית עם כל ההתלהבות וההתרגשות - עד שכולנו נסחפנו אחרי השירשור שלך... מה קרה? מה היה לך?

התשובה של כולם הייתה דומה- "הגעתי למסקנה שהשיתוף שלי על כל מעידה מוביל אותי לאובססיה, אני מתעסק רוב היום רק בזה, זה לא הדבר היחיד שיש לי בחיים, דווקא ההתעסקות הזאת, היא שמובילה אותי ליפול". פלא פלאות!

אני מנתח זאת ומסיק מזה שיש לנו בראש משהו שמנסה לחפש אשמים, זה נובע כנראה מתוך מחשבה לא נכונה שעל ידי מציאת האשם זה יפתור חלק מהבעיה, ולמעלה מזה - זה ישקיט את יסורי המצפון, שהם אחד הדברים העיקריים שמציקים לנו במצבנו.

לכן, דווקא לאחר ההגעה לפורום ופתיחת השערים = האופציות שיכולות לעזור לנו להיכנס להחלמה, עלולה להיכנס בנו מחשבת שוא כזו, שהיא בעצם ניצול ציני של ההתמכרות את תהליך הריפוי, היתלות בו במגמה לחפש אשם עד כדי האשמה אותו בעצמו נגד ההיגיון, שהרי סבבי הנפילות התחילו הרבה לפני הכניסה אליו.

היה חשוב לי לכתוב את זה כי ראיתי שזה קורה לרבים. ה' יעזרנו על דבר כבוד שמו.

נערך לאחרונה: לפני 1 חודש, 1 שבוע על ידי המשתוקק.

תגובה: תיאוריות קונספירציה לפני 1 חודש, 1 שבוע #137237

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג זהב

אני חושב שזה די נכון מה שאתה כותב. מי שיש לו אובססיה שלא יכתוב כל הזמן, אבל לשתף ולעבוד זה די מוכח שזה עוזר.
בכל מקרה אם מישהו מנהל יומן אישי, ושם רואה שאחרי שעזב את הפורום התחיל ליפול פחות, שלא יחזור לכאן. - קצת קשה להאמין. 

תגובה: תיאוריות קונספירציה לפני 1 חודש, 1 שבוע #137239

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 81 ימים
  • דירוג פלטיניום

כמו שהספונסר הקודם שלי תמיד היה אומר לי - המחלה שלי ערמומית מבלבלת ורבת עוצמה.

היא תמיד תמצא תירוצים ותואנות שונות ומשונות והסברים ומה לא, העיקר כדי להביא אותי למצב שאמשיך להשתמש. הכל כשר. כולם אשמים.

זאת בדיוק הסיבה שאסור לי להקשיב לראש שלי. נוכחות של ספונסר בחיי עוזרת לי לעשות את זה.

אני כבר קרוב לשנה וחצי בלי אפליקציית המסרים וואצפ.. כי הייתי מגיע שם לתאווה.
לאחרונה בגלל הסיפור עם המחשב החדש שלא ניתן להתקין עליו סינון שעובד, אני פתאום שם לב כמה אני מפסיד בכך שאין לי וואצפ. הראש אומר לי תתקין וואצפ גם ככה אתה בלי סינון במחשב...

ייתכן שזה נכון ושאסתדר, וייתכן גם שזה המחלה שרוצה להפיל אותי שוב..

מכיוון שאני יודע שאסור לי לסמוך על עצמי אני מחכה להתייעצות עם הספונסר בנושא ואולי גם התייעצות עם עוד 2-3 חברים ותיקים ואעשה כעצתם.

מתפלל עבור כל אותם חברים שייזכו לעשות את הדבר שנכון עבורם.

הרבה פעמים ההתעסקות הרבה בנושא מסויים דווקא חושפת לעינינו אמת מסויימת שלא שמנו לב אליה לפני כן, ולא תמיד קל לחיות עם האמת הזאת.

עבורי זה הייתה החשיפה שאני לא יכול בכלל להפסיק.. שאני מכור..
יש כאלה שמעדיפים לא לדעת את זה ולחשוב שהם כן יכולים לשלוט בתאווה ולהשתמש רק מתי שבא להם.. 

אותו דבר קורה בקבוצות, אגב.. זה לא משהו שקורה רק בפורום.

אוהבים ותודה שהעלית את הנקודה !

תגובה: תיאוריות קונספירציה לפני 1 חודש, 1 שבוע #137240

• gidi
  • דירוג פלטיניום

גם לי היו בעבר מחשבות כאלו, גם פעם אבא שלי ציין את זה והאמת שזה היה נשמע לי גם הגיוני.

יכול להיות שזה נכון לאנשים שאינם מכורים, יכולים להתעלם ולהמשיך הלאה.
אצלי השיתוף בכנות והוצאה החוצה "התעסקות בזה" היא קריטית להחלמה כי אם לא אשתף אשאר עם זה לבד בראש ועם ראש כמו שלי זה לא פשוט יחלוף אלא ישאר איתי ויסחוב אותי עמוק יותר לשם לכן חייב להוציא תמיד את טיפות הרעל שנכנסו לי.

תגובה: תיאוריות קונספירציה לפני 1 חודש, 1 שבוע #137245

• מאיןתמצא
  • רצף ניקיון נוכחי: 6 ימים
  • דירוג כסף

לא חשבתי להגיב על זה, אבל מכיון שכמה אנשים הגיבו על הפוסט שלי החלטתי לכתוב בקצרה את דעתי. לי בעיקר חשוב המצב הנפשי שלי ואם אני מרגיש שהנושא הזה מקיף את כל החיים שלי זה רק הופך אותי ליותר מדוכא.
בפוסט שפתחתי ציינתי שתקופות ארוכות הייתי נקי. התקופה הארוכה ביותר הייתה 3 שנים. מה שעניין אותי אז זה לתקן, לא ליפול. הייתי כל כך מדוכא ממה שנגרם, שברוב הזמן לא חשבתי כלל לפול. 
חזרתי עם כמה מסקנות מהתקופה ההיא, והשנים שאחריה, ואני מבין טוב מאד מה עובר על אנשים. בשל השינויים הנפשיים הרבים שעברתי אני מבין כמה אי אפשר לשטח את הנושא הזה ל"כמה ימים אתה נקי". תיאורטית אני יכול לחשוב על אנשים נקיים שנים כשמצב רוחם נמצא בתהום, ואנשים שיש להם נפילות מידי פעם אבל מתנהלים כשורה, מכל מיני סיבות.
מאחל לכולנו ימי נקיות, אמונה ושמחה פנימית.

תגובה: תיאוריות קונספירציה לפני 1 חודש, 1 שבוע #137246

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 15 יוני 2021 04:01:

כמו שהספונסר הקודם שלי תמיד היה אומר לי - המחלה שלי ערמומית מבלבלת ורבת עוצמה.

היא תמיד תמצא תירוצים ותואנות שונות ומשונות והסברים ומה לא, העיקר כדי להביא אותי למצב שאמשיך להשתמש. הכל כשר. כולם אשמים.

זאת בדיוק הסיבה שאסור לי להקשיב לראש שלי. נוכחות של ספונסר בחיי עוזרת לי לעשות את זה.

אני כבר קרוב לשנה וחצי בלי אפליקציית המסרים וואצפ.. כי הייתי מגיע שם לתאווה.
לאחרונה בגלל הסיפור עם המחשב החדש שלא ניתן להתקין עליו סינון שעובד, אני פתאום שם לב כמה אני מפסיד בכך שאין לי וואצפ. הראש אומר לי תתקין וואצפ גם ככה אתה בלי סינון במחשב...

ייתכן שזה נכון ושאסתדר, וייתכן גם שזה המחלה שרוצה להפיל אותי שוב..

מכיוון שאני יודע שאסור לי לסמוך על עצמי אני מחכה להתייעצות עם הספונסר בנושא ואולי גם התייעצות עם עוד 2-3 חברים ותיקים ואעשה כעצתם.

מתפלל עבור כל אותם חברים שייזכו לעשות את הדבר שנכון עבורם.

הרבה פעמים ההתעסקות הרבה בנושא מסויים דווקא חושפת לעינינו אמת מסויימת שלא שמנו לב אליה לפני כן, ולא תמיד קל לחיות עם האמת הזאת.

עבורי זה הייתה החשיפה שאני לא יכול בכלל להפסיק.. שאני מכור..
יש כאלה שמעדיפים לא לדעת את זה ולחשוב שהם כן יכולים לשלוט בתאווה ולהשתמש רק מתי שבא להם.. 

אותו דבר קורה בקבוצות, אגב.. זה לא משהו שקורה רק בפורום.

אוהבים ותודה שהעלית את הנקודה !

למה אין לך ווטצאפ ? הרי כתבתי מדריך לכל מי שקשה לו עם ווטצאפ כדי שיהיה לו משהו נקי

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: תיאוריות קונספירציה לפני 1 חודש, 1 שבוע #137249

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

אשמח לקבל לינק למאמר שלך רובין !! לא נתקלתי !

מאיןתמצא- אוהבים ותודה על התגובה !

לעניות דעתי זה אכן משתנה מאדם לאדם בהבדל במכמות אופי ותדירות השימושים מאחד לאחד.

לא שזה קובע מהו מכור... לא זאת הנקודה.

גם אחד שנופל אחת לחודש וגם אחד שהיה נופל (כמוני) שלוש פעמים ביום יכול להיות ששניהם מכורים.. 
אבל לעניין ההתעסקות הרבה בנושא- לי זה לא הרגיש כמשקולת.. מהסיבה הפשוטה שרוב הזמן הרוב שלי התעסק בזה בין אם רציתי ובין אם לא..
ההבדל הוא שכשאני מתעסק בזה כאן או בקבוצות אני מתעסק ממקום של החלמה ושיתוף.

עבור אחד שפעם ב-30 יום (ואני בכוונה קיצוני בדוגמא) מתעורר החשק לפורנן, אני בהחלט יכול להבין שההתעסקות היום-יומית בנושא עלולה לגרום ל-30 יום האלה להתקצר..

מה שכן, אם הוא יתעסק בזה בצורה יום יומית אבל יעשה את פעולות ההחלמה הנדרשות, גם אם החשק יגיע אחת ל-10 ימים כי הוא מתעסק בזה כל הזמן, הוא יצליח לעבור את זה בלי ליפול.. לעומת אותו אחד שיעזוב ולא יתעסק בזה, ואז ייפול "רק" אחת ל-30 ימים...

אז הבחירה היא בידיים של כל אחד ואחד בסופו של דבר מה הוא מעדיף..

וזו רק דעתי הקטן שבקטנים וכמובן אפשר לחלןק עליי ולא להסכים.

אוהבים!!

תגובה: תיאוריות קונספירציה לפני 1 חודש, 1 שבוע #137250

• מאיןתמצא
  • דירוג כסף

בנוגע לפורנוגרפיה, זה לדעתי יותר גרוע מליפול. איך להתמודד? כל אחד מה שהוא מבין, אני לא מתעקש על כיוון מסויים.

תגובה: תיאוריות קונספירציה לפני 1 חודש, 1 שבוע #137259

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

הסתבר לי ממש לאחרונה שבפועל במקור לפי הגדרת הנקיות של SA יש לאפס את הספירה על צפייה בפורנוגרפיה...

כך שההגדרה של ליפול גם היא נתונה לפרשנות...

במילים אחרות פורנוגרפיה שווה ליפול במה שהתכוונתי...

אוהבים

תגובה: תיאוריות קונספירציה לפני 1 חודש, 1 שבוע #137260

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 15 יוני 2021 10:53:

אשמח לקבל לינק למאמר שלך רובין !! לא נתקלתי !

מאיןתמצא- אוהבים ותודה על התגובה !

לעניות דעתי זה אכן משתנה מאדם לאדם בהבדל במכמות אופי ותדירות השימושים מאחד לאחד.

לא שזה קובע מהו מכור... לא זאת הנקודה.

גם אחד שנופל אחת לחודש וגם אחד שהיה נופל (כמוני) שלוש פעמים ביום יכול להיות ששניהם מכורים.. 
אבל לעניין ההתעסקות הרבה בנושא- לי זה לא הרגיש כמשקולת.. מהסיבה הפשוטה שרוב הזמן הרוב שלי התעסק בזה בין אם רציתי ובין אם לא..
ההבדל הוא שכשאני מתעסק בזה כאן או בקבוצות אני מתעסק ממקום של החלמה ושיתוף.

עבור אחד שפעם ב-30 יום (ואני בכוונה קיצוני בדוגמא) מתעורר החשק לפורנן, אני בהחלט יכול להבין שההתעסקות היום-יומית בנושא עלולה לגרום ל-30 יום האלה להתקצר..

מה שכן, אם הוא יתעסק בזה בצורה יום יומית אבל יעשה את פעולות ההחלמה הנדרשות, גם אם החשק יגיע אחת ל-10 ימים כי הוא מתעסק בזה כל הזמן, הוא יצליח לעבור את זה בלי ליפול.. לעומת אותו אחד שיעזוב ולא יתעסק בזה, ואז ייפול "רק" אחת ל-30 ימים...

אז הבחירה היא בידיים של כל אחד ואחד בסופו של דבר מה הוא מעדיף..

וזו רק דעתי הקטן שבקטנים וכמובן אפשר לחלןק עליי ולא להסכים.

אוהבים!!

gye.org.il/forum/18-רעיונות-ציטוטים-וקישורים/129224-מדריך-לסינון-באפליקציית-whatsapp

בקשר להגדרת הנפילה - חשבתי שזה ברור מאליו שלהסתכל בפוי' (פורנו) זה נחשב ליפול

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: תיאוריות קונספירציה לפני 1 חודש, 1 שבוע #137261

• מאיןתמצא
  • דירוג כסף

לא בקי בטרמינולוגיה של הפורום

תגובה: תיאוריות קונספירציה לפני 1 חודש, 1 שבוע #137270

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • דירוג פלטיניום

מוסיף עוד נקודה, יש כאלו שמאשימים את החסימה... כלומר, במשך כמה שנים הם גלשו ככל העולה על רוחם, החליטו להחלים ושמו חסימה, ובאופן טבעי ומובן מאליו - כמכורים - הם החלו לבדוק את הגבולות של החסימה ואף הצליחו לפרוץ אותה מידי פעם. כעת הם טוענים שהחסימה אשמה באובססיה שלהם ושיש להסירה... כאשר ההיפך הוא הנכון.

תגובה: תיאוריות קונספירציה לפני 1 חודש, 1 שבוע #137283

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג זהב

חשוב מאד הנקודה שהמשתוקק העלה.
לי באופן אישי מאד עזר, לספור מפוכחות ולאפס על כל פעם שאני בודק האם החסימה עובדת.
אני תמיד מגדיר את החסימה כמו המעקה בצד הכביש בירידות ממירון, זה בהחלט חשוב, אך האם יש מישהו כאן שמכיר נהג שמתגרד במעקה ואומר לא נורא הרי הגדר עזרה ולא נפלתי. ????

נערך לאחרונה: לפני 1 חודש על ידי אלי שומר.

תגובה: תיאוריות קונספירציה לפני 1 חודש, 1 שבוע #137298

אני חושב שמי שאין לו קבוצת תמיכה בצורה קבועה בפורום או בצורה אחרת 
ולא מקדיש זמן לנושא, וחושב שאם יתעלם יפול פחות 
אני רוצה לדעת איזה כח יהיה בשעת מבחן אם הוא לא מוכן נפשית 
"הכח שאני מקבל פה בפורום  זה לדעת כמה חשוב זה לא ליפול, ולהיות מוכן שעוד מעט כשיהיה איזה טריגר ...... יתעורר בי החשקה והתאווה ל...... ואני לא אפול ,

כמובן לא יותר מדי זמן 
והעיקר להעמיד את החיים בצורה טובה ומסודרת עם ההמלצות הטובות של "המדריך" של שמור עיניך שזה עיקר הישועה 

לילה טוב לכולכם 
"מאמין בישועה" 

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.68 שניות

Are you sure?

כן