ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: הימים הנקיים 61 צפיות

הימים הנקיים לפני 1 חודש, 2 שבועות #137108

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • דירוג פלטיניום

כמכורים - החיים שלנו נעים במחזוריות, קריז, נפילה, ימים נקיים, עוד קריז, התגברות, ימים נקיים, נפילה פתאומית, עוד נפילה, ימים נקיים, קריז, נפילה וכן על זה הדרך.

הימים הנקיים הם חלק מאותה שיגרה מחזורית, אך לפעמים הם הכי פחות מנוצלים מתוך כל גלגל המאורעות. אנו חוככים בדעתינו מה נעשה בזמן קריז, מה נעשה בימים הקשים, מה צריך לעשות לאחר נפילה, אלו החלטות צריך לקבל, אך בימים הנקיים אנו מרגישים שקטים, שום דבר לא בוער, אף אחד לא רודף אחרינו... מה לי ולצרה הזאת, תן לי להנות מרגעי הנחת...

לפעמים קורה אבסורד! דווקא הימים הנקיים הם שעומדים לנו לרועץ, מרדימים אותנו ומביאים עלינו את הנפילה הבאה! מכור נופל, מצטער, מקבל החלטות קשות, אחרי הנפילה באים ימים קשים של רצון ליפול עוד, הוא אוזר את כוחותיו ובאמצעות ישום החלטותיו (סייגים, קשר עם חברים, סינונים, השקעה בתכנית) הוא עובר בהצלחה כמה ימים, ואז באופן טבעי מתחילה תקופה טובה, ימים ללא אובססיה ונסיונות והוא אט אט עלול לשכוח בידיים רפות את גדרותיו ותוכניותיו והופ! הקריז תפס אותו ברגע לא מוכן והתרחשה הנפילה הבאה.

הימים הנקיים מסוכנים, אך גם טומנים בחובם פוטנציאל גדול, לו נרצה זמן שקט להשקיע בהחלמה בכל מאודינו - נוכל לעשות זאת בימים הנקיים ללא הפרעה, בשמחה וללא מצוקה רצינית. כל זה - לו נרצה. אז הימים הנקיים יקדמו אותנו עוד ועוד.

כך או כך - הימים הנקיים הם מבחן גדול לרצון שלנו להחלים, כי אחרי נפילה - ברור שמתוך הכאב והמצפון, הראש שלנו זועק להחלים, הוא מספר לעצמו שהנה הוא מתחיל החלמה - בזה הוא בעצם בורח מרגשי האשמה שנוצרו מהשימוש ומדחיק אותם.

אם המכור מתעסק גם בימים הנקיים בהחלמה בהשתדלות גדולה, הרי שהוא באמת 'מונח' בהחלמה, ואם הוא מרפה, אז יתכן שכל הרצון להחלים נובע מבריחה והדחקה. כן כן - גם החלמה יכולה להוות כבריחה. הימים הנקיים מהווים מדד גדול וחשוב, פוטנציאל גדול וגם סכנה גדולה.

ה' יעזרנו על דבר כבוד שמו לנצל את הימים ולהעלות מעלה מעלה.

נערך לאחרונה: לפני 1 חודש, 2 שבועות על ידי המשתוקק.

תגובה: הימים הנקיים לפני 1 חודש, 1 שבוע #137253

ישר כוח גדול תודה רבה על הדברים.

מאוד חידדת לי את המבט - כשאני בנקיות על מה להביט ובמה להתמקד
לא לחשוב מה יהיה כשיהיה קשה אלא על עכשיו - אם עכשיו אתאמץ ואשתדל ואחזיק חשבון
יוצא כשכל המבט הוא על ימי הקושי אז אנחנו לא מרפים מהם
והנפילה הבאה מוכרחת לבוא...
וזה חידוש. כי יצר הרע בטענת צדיק יגיד לך להתעסק רק בימי הקושי
ושעכשיו זה מקרי בלבד ולא התקדמת בכלל... אתה כולך שפל וטבול בזימה...
הוא יקח את הדריכות ויעשה ממנה לימונדה - אתה דרוך כי אתה מתועב
אתה בהמה חסרת שליטה שנמצאת בהפסקה זמנית...
רשע!
בע"ה ממשיכים להתקדם מתוך אמון מוחלט וודאי בטובנו
ובד' יתברך שיצר את האדם ישר ואת המציאות ישרה
ובעלת מגמה וערך
ושם בנו נשמה אלוקית וקדושה
ואליה אנו שייכים. הבעיות הן הזמניות.

תגובה: הימים הנקיים לפני 1 חודש, 1 שבוע #137258

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 81 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אחי!!
כתבת פה בתימצות את סיפור חיי..

לפני ואחרי ההגעה לקבוצות.

זה המחזוריות שהפכה להיות לי בדיוק..

מתרסק -> סובל -> נצמד לפעולות התכנית -> מחלים -> מתחיל להרגיש טוב -> מתחיל לזלזל בפעולות התכנית -> מתרסק

מתפלל כל יום רק להיום להמשיך להיות עסוק בפעולות התכנית ולא לוותר על שום דבר. רק כך אוכל להישאר בהחלמה לנצח.

אוהבים

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.38 שניות

Are you sure?

כן