ברוכים הבאים, אורח

אני נכנע
(0 צופה) 

נושא: אני נכנע 8706 צפיות

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 4 חודשים #1815

נכון

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 4 חודשים #1816

• תת לחץ
  • חבר ותיק
לא יודע מה איתכם, אבל כמה שאני מבין, אני מבין שאני לא יודע כלום!!!

אני לא יודע מה זה אהבה!
אני לא יודע לדבר עם בחורה בלי לחשוב על הגוף שלה... - הכל תלוי בזה ונגמר בזה וכל השאר זה סתם בולשיט, הכל הצגה, כדי לנסות להרשים אותה...

אחרי מאות פנטזיות ודמיונות (שהושפעו מסרטים), איך שאני אוהב אותה, ואיך שטוב לי איתה, ואיך שהיא מושלמת, והכל תחת הכותרת 'אהבה', -  אני מרגיש שאני יודע לאהוב, אני מרגיש שאני יודע לתת, אני מרגיש שהיא צריכה אותי, - אני כבר הייתי בכל המצבים שיכולים להיות בנישואים, שהיא עייפה, שהיא עצובה, שהיא שמחה, שהיא הלכה למקווה, וכו' וכו' והכל נגמר בזה שאני איתה במיטה, וכ'כ ''אוהב'' אותה - ובתכלס, אני רק מספק את תאוותי, ואת החוסר שיש לי -

הכל זה בולשיט, שום דבר זה לא ככה, ואם אני הולך ומתחתן בלי להוציא לפני את כל השקר הזה, בלי לעשות שטיפת מוח של חיים אמיתים (אולי יתחילו לעשות סרטים על גדולי ישראל), אז בסופו של דבר זה התפוצץ, ולא משנה כמה נמשכתי אליה בהתחלה...והנה הרסתי לה את החיים, בלי שהיא בכלל תבין מה קורה...

גם מתי שאני חושב שכביכול אני בוחר בה בגלל שהיא ככה וככה, וזה מתאים לשאיפות וכו' וכו'.... זה שקר!!!

אם זה השאיפות שלי,- בית של תורה, של נתינה, בית יהודי...  אז למה עכשיו זה לא קורה ?
אולי באמת אלו הם השאיפות, זה קיים איפשהו במוח, אבל זה רק במוח, במעשים אני לא מסוגל להחזיק מעמד בכלום...

פשוט לראות סיפורים של אנשים שכבר עברו את זה, וטעו...

אפשר להילחם בתאווה  - אבל כשכל השקר והתרבות המעוותת נמצאת לנו בראש, בלי אפילו שנבין שזה שקר - אנחנו סתם טוחנים רוח...
שיהיה לך יום טוב.. אלא אם כן יש לך תוכניות אחרות (-:

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 4 חודשים #1823

אני מסכים גם איתך ואני לא אומר את זה בציניות. אבל זו הסתכלות מסוימת שלילית ולפי עניות דעתי אתה צריך להסתכל על זה גם מתוך אמונה, שסך הכל ה' יתברך שולח לאדם את בת זוגו ואם הוא מתחתן איתה זה לא סתם ובודאי יש לו תיקון לעבור איתה לטוב ולמוטב. ובודאי יש גם קשר ריגשי, האדם מורכב גם מנפש ולא רק מגוף ותאוות בהמיות, תנסה לחשוב על זה הרי גם לך יש רגשות ויש לך אופי ותכונות שאתה אוהב או לא אוהב, אי אפשר להכליל ולומר שיש כאן רק תאוה לעניות דעתי.

אתה נשוי?

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 4 חודשים #1849

• תת לחץ
  • חבר ותיק
אני לא נשוי, וכנראה גם לא בקרוב...

בוא נשאל מזה בכלל אדם ?
אדם, זה מי שמשליט את השכל על התאוות...
ואני לא ממש שולט - קצת דיכאון, קצת לחץ, קצת דאגה, ואני לא מסוגל להתמודד....

אז את כל מה שאתה אומר, באמת צריך לומר, אבל רק אחרי שכבר נשואים...
אבל מראש ? להתחתן ולומר ''זה התיקון שלה?''
אז למה שלא נישאל אותה אם היא רוצה את התיקון הזה ?

ואתה יודע מה, אפילו אם היה מותר לעשות את זה, הרי אתה עושה לעצמך את הנזק יותר מאשר לה... לך יהיה יותר קשה לצאת מזה, אתה תחייה בסתירות עם עצמך, ברגשי מצפון.... למה להתחיל ככה את החיים עם האדם הכי קרוב אליך ?

אהבה זה לא דבר שאפשר 'לפנטז' עליו... אהבה זה 'קניין'... כמו שלא תוכל לפנטז ולהרגיש מזה אהבה של אבא לבן, כי אין לך בן... כך גם בזוגיות, הקשר הזה בין בעל לאישה (הקשר האמיתי) זה משהו שצריך 'לקנות אותו', וכל השאר זה רק תפאורה לתאווה...

אצל אדם שפוי רגיל, שלא פיתח אובססיות והתמכרויות, זה לא מזיק לו התפאורה הזאת..
אבל אם במשך שנים, הפכתי את היופי החיצוני, את הלבוש, לעיקר חיי, אז אני בבעיה... אני צריך להיות קיצוני לצד השני כדי לאזן את זה...

אני אומר, קודם כל נוציא לאט לאט את השקר הזה ששטף לנו את הראש... שנעבור ברחוב ונראה זוג מתחבק, אנחנו לא נבין מה הם עושים בכלל, וכמובן שלא נקשר את זה ל'אהבה' ....

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 4 חודשים #1894

• סבבה
  • דירוג זהב
תת לחץ לי זה נראה דווקא די טבעי לחשוב על הגוף של הבחורה זה מה שקורה עכשיו
הרבה זוגות פוסלים בגלל מראה חיצוני וגוף
אני לא אומר שזה טוב אבל זה מה שקורה
יאאאלה קדימה להסתער!!! אתה יכול אחי!

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 4 חודשים #1895

כן, אבל הבעיה היא האם רק המראה החיצוני קובע תוך התעלמות מאישיות הבחורה ומהתאמה של אופי והכי חשוב מיראת שמיים.

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 4 חודשים #1899

• תת לחץ
  • חבר ותיק
זה טבעי בגלל שככה התרגלנו
ככה לימדו אותנו בבית ספר ההוליוודי

היופי זה השוחד הכי גדול, ושוחד מעוור ומסלף... אם היא יפה, אז אתה לא תראה בה שום בעייה, רבנית צדיקה...
וזה מדובר על אנשים שלא התמכרו לפורנו, אז מה נומר אנו עזובי הקיר...

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 4 חודשים #1901

תת לחץ, אתה מצייר מציאות שאין בה שום פתרון. אני יצאתי עם נשים יפות וראיתי די מהר שהאופי שלהם פגום מבחינתי, וגם חברים שלי קרא להם אותו דבר.  היופי יכול לסנוור אבל לא עד כדי כך.
ואם כן אז מה אתה מציע לא להתחתן?

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 4 חודשים #1904

• תת לחץ
  • חבר ותיק
מה לעשות, אני התייאשתי מזמן... (-:

המציאות יכולה להיות מאוד יפה, וזה כנראה תלוי בך...

גישה נכונה, קצת מאמץ, ואתה על הדרך...

תתחתן בשביל דברים אחרים, תתחתן בשביל לפרנס אותה, בשביל לבנות משפחה, בשביל להוריד את הזבל, ובשביל לכבד אותה... לא בשביל עצמך!

רב אחד היה אומר לתלמידיו 'כל זמן שתדאגו לשני, הזיווג יצליח. כשתתחילו לדאוג לעצמכם, נגמר...'

אולי המחויבות הזאת יכולה לתת את הסיפוק והשמחה...

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 3 חודשים #1917

רציתי להוסיף נקודה שתחזק את כולנו.
אני בטוח שכל אחד מאז שהצתרף לפורום, לאתר, לפילטר, אנחנו מאוד התקדמנו. תחשבו איפה היינו לפני שהתקרבנו לאתר שמור עיניך.הנפילות שלנו היום הם בכלל במדרגות אחרות לגמרי מהזמנים השפלים שהיו לנו לפני כן.
לדוגמא לפני ששמתי את הפילטר k9 הייתי כל הזמן "מבקר" באתרים פורנוגרפים שמלאים סטיות גועליות, ותמונות נמוכות ושפלות ...
היום הנפילות שלי הם בכלל לא בדרג הזה.
אז נכון שאני נופל הרבה פעמים אבל גם יש לי הרבה התגבריות, וגם הניסיונות שלי לא קשים כ"כ כמו פעם.
תחשבו על זה: גם אתם בודאי התקדמתם, תשמחו על זה תנו לעצמכם תפיכה על הכתף אשריכם!

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 3 חודשים #1929

מסכים איתך לגמרי!
אני אומנם לא יכול להגיד לא פוגם , אבל יש לי תקופות טובות יותר ויש פחות.
אומנם לא הפסקתי אבל עדיין , יותר מודעות, פחות צפייה, פחות פגימות אבל בטוח שזה ככה לגבי כולם כאן .
אז נכון שזה מייאש שזה לא פשוט לצאת מזה , אבל גם הירידה בכמות זה גם משהו .

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 3 חודשים #1931

• סבבה
  • דירוג זהב
שמח מאוד לקרוא את זה אפילו שהייתה לי נפילה עכשיו גם אני מרגיש שיפור
אבל אני חייב להודות שאני עדיין מתגרה ויש עוד תקופות קשות וזה לא קל
אבל מצידי השיפור הגדול שלי זה מלהפוך ממאונן כפייתי שמאונן הרבה ביום להפוך ל'מאונן רגיל' זה שיפור גדול וגם החסימה בפלאפון שהפיל אותי הרבה
והכל בזכות האתר באמת כל החיזוקים פה של כל החבר'ה והמאמרים בכללי הכל פה מאוד עוזר
באמת תודה פה לכולם
יאאאלה קדימה להסתער!!! אתה יכול אחי!
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 3 חודשים על ידי .

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 3 חודשים #2092

• משה מנסה
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
אנסה לסכם את הדין ודברים שהיה פה!

זה וודאי שהאדם נברא לכבודו בראנו, ואנו מתחתנים מהסיבה שהקב"ה ציווה עלינו שנעשה למען ההמשכיות, ושיהא יישוב העולם.
כמו"כ וודאי שמהטעם הנ"ל אנו צריכים לבנות בית שתהא מושתת על אדני התורה ויראת שמים, כי אם לא זה, הבית הזו אינו שווה את המטרה.
אך וודאי שאם אדם נגעל מזוג' בוודאי גם לזה לא יהיה קיום, ולכן על האדם לדאוג ששגם מבחינה גשמית תהיה לו אישה רצויה.
הקב"ה טבע בנו את ענין התאווה לבני המין השני רק מסיבה אחת ופשוטה - בגלל המשכיות העולם כנ"ל, א"א לבוא ולהגיד שהתאווה הזאת פסולה לגמרי, כי הרי זה מה שהקב"ה הכניס לנו, אלא מאי, הקב"ה טבע בנו את הטבע הזאת ומבקש מאיתנו לפעול איתה כמו שצריך ולא לעשות איתה דברים שליליים.
כמו"כ על האדם לדעת ש'תמיד' אחרי הנשואין בא איזשהו סוג של אהבה הדדית שלא היה לפני כן מסוג מסוים של הדדיות ושותפות לבניית הבית בצוארה אחידה, וזה כמובן אם בת הזוג היא אכן מוכנה לבנות בית בצורה אחידה מושתת על פי התורה.
בכל אופן - האהבה היא כלי שהקב"ה נתן לנו להשתמש בה באופן חיובי, ולכן אין בזה שום פסול, וכמובן 'רק' אם הכלי הזה אינה הכלי היחידי לבניית הבית, אלא בשיתוף עם עוד כלים, וכמו"כ האהבה האמיתי בוא תבוא רק אחרי הנשואין.

מקוה סיכמתי ופתרתי את הבעיה בנושא זה.
ואני מציע לאלו שלא הבינו, ובעיקר מאלו שעדיין לא נישאו, להתייעץ עם גורם מוסמך בנושא, כי מה שרק נכתוב פה לא יהיה כתשובה של מי שבקי בנושא.

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 3 חודשים #2114

אני מאוד מזדהה עם דברי תת לחץ. זה משהו מוזר שאנחנו לא יודעים מאיפה זה נפל עלינו.
איך אפשר לחיות כל רגע וכל שניה בפיוזים גבוהים. ואם זה כבר קורה יום יומיים ושבוע, אח"כ בא הבום הגדול ואנחנו משלמים בריבי ריבית על כל הימים הנקיים כביכול.
אוי, אנא ה' הושיעה נא.

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 3 חודשים #2116

• משה מנסה
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
בוא לא נדבר על הענין הרוחני - שאתה אומר שכביכול עוברים על זה פי כמה בימי הנפילה, גם על זה זה לא נכון במידה מסויימת, אך נדבר על הענין הגשמי, תגיד לי בימי טהרה אתה לא יותר משוחרר? נכון שיש עוד כמה ימים בודדים באמצע שנפלת ואז אתה עם הפנים כלפי מטה, אבל במקום להיות כל הימים כך אז רק ימים בודדים?

את האמת כפי שהבנתי מהפרום השני שכתבת, שאתה במצב די-טוב לעומת האחרים פה, אז יכול להיות שעדיין לא הרגשת מה זה להיות מכור, שזה כמו מישהו שנחנק ומרגיש שאין לו אוויר, והתכנית הזאת לפחות נותנת לו אוויר לכמה ימים אכן אולי יש יום באמצע של הפסקה, אבל מה עם השאר.

חוץ מזה, עם בעז"ה נגיע ל90 מה זה כלום בעיניך? לא שווה לעבוד עליו להגיע עד לשם?

עדיין לא דיברנו על ההיבט הרוחני

בדרך אגב - תת לחץ דיבר על הענין של אהבה ללא אמיתיות, ללא ענין אמיתי באהבה אלא לשם פורקן.
זמן ליצירת דף: 0.56 שניות

Are you sure?

כן