ברוכים הבאים, אורח

החלמה = להחלים, או מלשון חלום?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: החלמה = להחלים, או מלשון חלום? 176 צפיות

החלמה = להחלים, או מלשון חלום? לפני 8 חודשים #132440

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום
היום היה לי דיון מעניין עם כמה חברים מכורים כמוני... בקשר למאורעות יום התמול (חרדים/בני ברק, מבלי להיכנס לזה כרגע) כל אחד אמר את דעתו הלגיטימית לחיוב ולשלילה. כמובן שחלק מאיתנו היו טעונים מאוד.

וכאן עלתה נקודה למחשבה - היו חברים שכתבו - שלא עושה להם טוב לראות חדשות....  כי יש דברים שמעצבנים אותם - והם כמכורים יכולים ללכת ולברוח לתאווה. אז עדיף שלא לעסוק בדברים שגורמים לנו לסערת רגשות.

אכתוב את דעתי - ואשמח לתגובות ענייניות:

המילה החלמה - יכולה להתפרש כפשוטה, ויכולה גם להתפרש בדרך מליצית - לחיות בחלום....   לברוח מהמציאות אל תוך חלום ופנטזיה ורודה...  זה בעצם דבר והיפוכו, החלמה - להחלים אל מול החלמה - לחיות בחלום או לעשות החלמה של המציאות= לעשות מהמציאות חלום...

ההחלמה אמורה להביא אותנו למקום בו נדע להתמודד עם המציאות ולא לברוח ממנה. זו לכאורה תובנה בסיסית שכולם מסכימים איתה, כי כל השימוש הוא בצם בריחה מהמציאות, בריחה ממצבים שאיננו מסוגלים לשאת ולהתמודד איתם.

החדשות המתרחשות בעולם - הן חלק מהמציאות. במציאות של היום כולם מעודכנים ומעורבים. לדעתי - בריחה מנושאים שמסעירים ומעסיקים אותנו - היא בריחה מהמציאות, אמנם בריחה לשם שמים, כדי לא להשתמש בעקבות כך...  אבל לא מביאה אותנו להחלמה - לחיים בריאים, להיות מעודכנים כמו כולם ולדעת לדון כמו שצריך בנושאים הבוערים כמו כל בני האדם.

ההחלמה האמיתית - צריכה להביא אותנו למצב בו אנחנו חיים כמו כולם את העולם ובעיותיו, ולמרות זאת מתנהגים בשפיות ולא בורחים לשימוש.

בהצלחה רבה בעז"ה

תגובה: החלמה = להחלים, או מלשון חלום? לפני 8 חודשים #132442

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 53 ימים
  • דירוג פלטיניום

קטונתי מלהבין, 
בא חבר ואומר לך שזה מפריע לו,שזה מביא אותו לסערה רגשית, שזה לא טוב לו, שהוא סובל מזה, 
ואתה אומר לו שלדעתך הוא לא צודק??? 
מה שייך כאן וויכוח ודעות?
לך זה לא מפריע, כל הכבוד לך!! 
לחבר אחר זה כן מפריע, כל הכבוד לו ! 

הרי ברור שיש כאלה שמסוכן להם להיות מנוהלים רגשית, והטבע של המכור הוא (על פי דעה קלינית של אנשי מקצוע) לרצות להיות בשליטה גם על דברים שאינם בשליטתו, ולכן כאשר הוא רואה ונחשף לדברים שמפריעים לו זה מדליק לו את האלרגיה של ההתמכרות האובססיה והרצון לשלוט בתוצאות, 
עד כאן עדות של הרבה מכורים, 

זה עובדה שככה הם מרגישים! 

אז לבוא ולהגיד להם שלדעתך הם צריכים להרגיש אחרת, או שמן הראוי. שירגישו אחרת.... אתמההה,  

תגובה: החלמה = להחלים, או מלשון חלום? לפני 8 חודשים #132444

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום
מסביר את כוונתי.

בנוגע לדיונים על פוליטקה  בפורום, זה אכן לא כדאי ולא תורם לאף אחד. 

לא על זה דיברתי....    דיברתי באופן כללי על הימנעות מדיונים כאלה (אפילו עם השכן או חבר מהעבודה) ואפילו הימנעות מקריאת חדשות לצורך החלמה. 

זה דיון לגיטימי לגמרי בנוגע לצורת ההחלמה. האם זה מהווה בריחה? האם זה משהו שמחזיק לאורך זמן? הרי עולם כמנהגו נוהג.

לדעתי זה דיון חשוב בנושא של החלמה כמו דיונים רבים מני אלף בפורום.
אשמח לתגובות.

תודה רבה

תגובה: החלמה = להחלים, או מלשון חלום? לפני 8 חודשים #132445

• עשר שמעון
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 25 ינו' 2021 13:17:
מסביר את כוונתי.

בנוגע לדיונים על פוליטקה  בפורום, זה אכן לא כדאי ולא תורם לאף אחד. 

לא על זה דיברתי....    דיברתי באופן כללי על הימנעות מדיונים כאלה (אפילו עם השכן או חבר מהעבודה) ואפילו הימנעות מקריאת חדשות לצורך החלמה. 

זה דיון לגיטימי לגמרי בנוגע לצורת ההחלמה. האם זה מהווה בריחה? האם זה משהו שמחזיק לאורך זמן? הרי עולם כמנהגו נוהג.

לדעתי זה דיון חשוב בנושא של החלמה כמו דיונים רבים מני אלף בפורום.
אשמח לתגובות.

תודה רבה

קטונתי מלהבין, 
בא חבר ואומר לך שזה מפריע לו,שזה מביא אותו לסערה רגשית, שזה לא טוב לו, שהוא סובל מזה, 
ואתה אומר לו שלדעתך הוא לא צודק??? 
מה שייך כאן וויכוח ודעות?
לך זה לא מפריע, כל הכבוד לך!! 
לחבר אחר זה כן מפריע, כל הכבוד לו ! 

הרי ברור שיש כאלה שמסוכן להם להיות מנוהלים רגשית, והטבע של המכור הוא (על פי דעה קלינית של אנשי מקצוע) לרצות להיות בשליטה גם על דברים שאינם בשליטתו, ולכן כאשר הוא רואה ונחשף לדברים שמפריעים לו זה מדליק לו את האלרגיה של ההתמכרות האובססיה והרצון לשלוט בתוצאות, 
עד כאן עדות של הרבה מכורים, 

זה עובדה שככה הם מרגישים! 

אז לבוא ולהגיד להם שלדעתך הם צריכים להרגיש אחרת, או שמן הראוי. שירגישו אחרת.... אתמההה,   

תגובה: החלמה = להחלים, או מלשון חלום? לפני 8 חודשים #132446

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה על התשובה, תגובתי כנ"ל....  וחזר הדין, לא ראי זה כראי זה....  

אשמח לשמוע את דעתם של עוד חברים

תגובה: החלמה = להחלים, או מלשון חלום? לפני 3 חודשים, 3 שבועות #136876

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

בהקשר לנושא השירשור, אני בימים האחרונים באובססיה רצינית על הממשלת שמאל שתום/לא תקום. בודק כל פעם ונשאר ער עד שעות הזויות

הקושי והמורכבות שלי - שמצד אחד - אני כן רוצה שיהיה אכפת לי מדברים כאלו שקורים במדינה, כן רוצה להזדעזע ואפילו לפעול בדברים מסויימים - ומצד שני לא להיכנס מזה לאובססיה חריפה... 

תגובה: החלמה = להחלים, או מלשון חלום? לפני 3 חודשים, 3 שבועות #136877

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 270 ימים
  • דירוג זהב

בדבר אחד אני מסכים עם המשתוקק. אין ספק שחלק נכבד מהעבודה של המכור זה לא לקחת דברים מדי ללב, ובוודאי לא לברוח לתאווה כשיש דברים מסעירים. 
לטענת ידידנו הנכבד עשר שמעון, שכך מרגיש אותו אחד ומדוע מטיפים לו מוסר. זה כמעט כמו לומר כך אני מרגיש עכשיו שלברוח לתאווה יעשה לי טוב. זה בדיוק מה שאומרים לו, תלמד להיות רגוע, וזה דבר שאפשר ללמוד, ותלמד לא לברוח לתאווה כשאתה לא רגוע, וזה דבר שחייבים ללמוד. 
נכון שאם אדם במצב חולני, כעזרה ראשונה צריך להישמר מבעייה. ולכן אם הוא מרגיש שבגלל  פוליטקה הוא מאבד את זה, ולא יכול לשלוט על עצמו אז שלא יכנס, אבל הכיוון הוא החלמה. 
ובמה אני לא מסכים. לדעתי רוב ההתענינות בפוליטקה, זה חלק מהתסמונת של הבעייה שלנו. לברוח מהחיים האמיתיים. הרי לרובינו [כך אני מניח סטטסיטית], אין השפעה על מציאות החיים. לא בגלל שנכעס או לא נכעס הממשלה הזו תקום או לא תקום תשרוד או לא. אז להתעניין בזה כל כך הרבה, זה בריחה מהדברים החשובים שאנו כן יכולים וצריכים לעשות, כל אחד במקומו.

נערך לאחרונה: לפני 3 חודשים, 3 שבועות על ידי אלי שומר.

תגובה: החלמה = להחלים, או מלשון חלום? לפני 3 חודשים, 3 שבועות #136879

• עשר שמעון
  • דירוג פלטיניום
משתוקק,
אני לגמרי מבין אותך,
השאלה היא מה זה נותן לי?
מה מבחן התוצאה?
גם אני "רוצה שיהיה אכפת לי" אבל לצערי כנראה שאני חולה ולא יודע לקחת דברים בפורפוציה,
לא יודע להבדיל בין מה אני 'יכול' לעשות ומה אני 'רוצה' שיקרה,
ולכן אני נכנס לאובססיה שמובילה לפנטזיה שבה דברים יסתדרו בדיוק איך שאני רוצה,
הפנטזיה תמיד מובילה אותי לניתוק מהמציאות לאכזבות שבסוף מנתקים אותי מהחיבור למציאות כפי שהיא, וכל זה מביא אותי לשימוש....
 אני באסירות תודה  נמצא בתהליך, ואני באמת מאמין שיום אחד  אצליח למסור לאלוקים ולקבל את השליטה שלו בעולם,
ביום שאני אצליח לקבל את רצונו ולא לרצות לשנות את רצונו, אני מאמין שתהיה לי גם היכולת להבין מה נדרש ממני ומה אני יכול לשנות,

תגובה: החלמה = להחלים, או מלשון חלום? לפני 3 חודשים, 3 שבועות #136880

• עשר שמעון
  • דירוג פלטיניום
זה כמעט כמו לומר כך אני מרגיש עכשיו שלברוח לתאווה יעשה לי טוב. זה בדיוק מה שאומרים לו, תלמד להיות רגוע,

לענ"ד אין קשר בין הדברים, עין בתגובתי הקודמת, 
יש חברים שאומרים שההתעסקות וההתרגשות והדרמה היצרית של פוליטיקה והשקפה וכו' עושה להם סבל, מביאה אותם לניתוק ובריחה (כמו שמעכ'ת ג"כ כת' בסוף הודעתו...) 
ולכן זה לא כל כך קשור לדוגמא שהבאת, 

תגובה: החלמה = להחלים, או מלשון חלום? לפני 3 חודשים, 3 שבועות #136893

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום
עשר שמעון כתב on 02 יוני 2021 22:48:

זה כמעט כמו לומר כך אני מרגיש עכשיו שלברוח לתאווה יעשה לי טוב. זה בדיוק מה שאומרים לו, תלמד להיות רגוע,

לענ"ד אין קשר בין הדברים, עין בתגובתי הקודמת, 
יש חברים שאומרים שההתעסקות וההתרגשות והדרמה היצרית של פוליטיקה והשקפה וכו' עושה להם סבל, מביאה אותם לניתוק ובריחה (כמו שמעכ'ת ג"כ כת' בסוף הודעתו...) 
ולכן זה לא כל כך קשור לדוגמא שהבאת,

לא התכוונתי כלל לעורר את הויכוח הישן.
ר' אלי, מדובר באיזו סיטואציה שהיתה בהאנגאוסט פעם, לא קשור לעצם הנושא.
מחילה.

תגובה: החלמה = להחלים, או מלשון חלום? לפני 3 חודשים, 3 שבועות #136894

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום
עשר שמעון כתב on 02 יוני 2021 22:41:
משתוקק,
אני לגמרי מבין אותך,
השאלה היא מה זה נותן לי?
מה מבחן התוצאה?

מה כוונת השאלות?

תגובה: החלמה = להחלים, או מלשון חלום? לפני 3 חודשים, 3 שבועות #136898

• עשר שמעון
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 03 יוני 2021 10:00:

עשר שמעון כתב on 02 יוני 2021 22:41:
משתוקק,
אני לגמרי מבין אותך,
השאלה היא מה זה נותן לי?
מה מבחן התוצאה?

מה כוונת השאלות?

מבחן התוצאה הכוונה האם העיסוק בנושא גורם לי להיות יותר מחובר למציאות?
להיות אדם בעל/אבא/חבר/יותר טוב?
להיות יותר רגוע, להיות יותר יהודי טוב,? 
או שהוא גורם לי להיות עצבני משולהב,מפנטז, חסר סבלנות,מנותק ממה שאני צריך לעשות... 
זה מבחן התוצאה,והוא אכן יכול להשתנות מאדם לאדם, 
בהניח שאני מהסוג שאצלו התוצאה היא שלילית אני לא מאמין שאלוקים מבקש ממני לפעול ולהפעיל בצורה שתעשה לי נזק ותנתק אותי ממנו.
נערך לאחרונה: לפני 3 חודשים, 3 שבועות על ידי עשר שמעון.

תגובה: החלמה = להחלים, או מלשון חלום? לפני 3 חודשים, 3 שבועות #136902

• KeepMovingForward
  • רצף ניקיון נוכחי: 12 ימים
  • דירוג פלטיניום

א' - לצרוך חדשות בצורה אובססיבית - לכו"ע לא טוב.

ב' - למכור שאצלו זה הכל או כלום, כצעד זמני, וודאי שעדיף להתנתק לגמרי, בחינת עניי עירך קודמים, העניות שיותר שייכת וקרובה אלי קודמת לשל מה שרחוק ממני.

ג' - באופן עקרוני, חולק על האמירה שחדשות זה חיבור למציאות. אדרבה, הם מציגים לך את המציאות איך שהם רוצים. הם אלה שמכניסים אותנו לדמיונות. ולא דיברתי בכלל על הפן ההלכתי בזה. וודאי ששיך להכיר מה קורה סביבך אבל לא צריך לקרוא חדשות בשביל זה, בטח לא יותר מ-10 דקות פעם בשבוע.

ד' - מסכים עם הנקודה העקרונית שפתחת בה, המשתוקק היקר, שלא נכון שמגמתנו תהיה בריחה מהמציאות, עיוות שלה כדי לא ליפול. כצעד זמני אולי כן בבחינת חוסם עורקים שמוכרח להצלת האדם, אבל כשאיפה אנחנו רוצים ללמוד להתמודד עם החיים.
אגב, אומר את דעתי הדלה, שזה שייך גם לשיטת ההחלמה שבונה הכל על סינונים.
אני מסכים שחייב סינון. אבל אי אפשר לסנן את כל העולם.
הסינון בעיני הוא בבחינת כל מה שביכולתי, בתחום הבחירה שלי, בתחום הבחירה השפוי וההגיוני, אני דוחה. אין ולא יהיה לי אי פעם שימוש לצורך בתכנים שלילים שיש לאינטרנט להציע. לא רוצה לפתוח בפני אופציות רעות.
אבל, לצורך הדוגמה, לא לצאת החוצה אף פעם כדי לא להיתקל אולי בבעיות בעיניים?
ואני מסייג דברי - כצעד זמני - לגמרי נכון ושייך.
ועוד מסייג - אם אתה יודע שזה מקום פרוץ וודאי ששייך להיזהר להתכונן ואם יש דרך אחרת ואף ארוכה יותר - ללכת בה.
זה שאני בא באמירה שאני רוצה להתמודד עם המציאות לא אומר שאני אביא את עצמי לידי נסיונות כאילו אני בטוח יצלח אותם. הרבה תפילות לסיעתא דשמיא, והרבה עמל לסיעתא לשמיא.

חזקו ואמצו, הצלחה רבה
מתקדמים יום יום רגע רגע. בשמחה.

תגובה: החלמה = להחלים, או מלשון חלום? לפני 3 חודשים, 3 שבועות #136922

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום
עשר שמעון כתב on 03 יוני 2021 10:28:

מבחן התוצאה הכוונה האם העיסוק בנושא גורם לי להיות יותר יהודי טוב,? 

תודה על ההגדרה, אז זהו - שאני סבור שכן. כאחד שגדל במחוזות הציונות הדתית - חונכתי שעלי להיות במעורבות הדעת, לחיות ולהרגיש את מצבו הלאומי של עמ"י ומה שעובר עליו גם אם אני בסך הכל יהודי פשוט ולא צדיק בעל שיעור קומה.

אמנם בוודאי שאין הכוונה להכנס מזה לאובססיה אפי' קטנה, ולכן אני מתלבט מה היא דרך המלך בשבילי.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.60 שניות

Are you sure?

כן