ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: עזרה... 193 צפיות

עזרה... לפני 3 שנים, 4 חודשים #130734

שלום לכולם

היו לי לפני 5 ימים 60 יום נקיים מנפילות (ורובם גם נקיים באופן מוחלט) ואז נפלתי (נטו משיעמום) אבל הרגשתי שזה נפילה שלא מעידה על המצב שלי כי עשיתי עבודה רצינית באותם 60 יום, אבל היום פתאום שוב נפלתי (ושוב משיעמום...) ומפחד לאבד שליטה... אשמח לעצות

תגובה: עזרה... לפני 3 שנים, 4 חודשים #130737

• קדימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 371 ימים
  • דירוג פלטיניום

קודם כל העצה הראשונה,
זה לכתוב בפורום...
וגם לאפס בראש הכל מההתחלה,
לא לתת לנפילות להתגלגל,
ולהשאר בשמחה תמיד,
ולחפש תעסוקה עם סיפוק,
הן בתורה הן במלאכה,
חשוב מאוד דווקא פעולות עם יצירה,
כי התאווה שורשה ברצון ליצור,
וכמובן תסתכל בעצות של מדריך שמור עיניך וכו',
בהצלחה אחי,
אוהבים אותך.

תגובה: עזרה... לפני 3 שנים, 4 חודשים #130743

• דגל
  • חבר קבוע

באמת הימים הראשונים הם הכי קשים. גם אני עכשיו במצב דומה והיצר לא מסתפק בפעם אחת הוא רוצה עוד ועוד..

אולי זאת הסיבה שאנחנו סופרים כמה ימים אנחנו נקיים. הרי כל העניין זה להסתכל על הכאן ועכשיו ולהתעלם מהמחשבות על ההצלחה הארוכת תווך שתתן לנו את התוויות של "נקיים". זה מה שחוזרים פה ב"רק להיום" כי לנצח את היצר ולמגר אותו לגמרי אין לנו הרבה סיכוי, במלחמה איתו בסוף הוא תמיד ינצח ואנחנו נרגיש שהפסדנו וזאת תיהיה התווית שלנו, של מפסידנים. אבל להרוויח את היהלום הזה של להיות נקי היום ואפילו של להיות נקיים עכשיו- בשעה/דקה/שניה הנוכחית אנחנו יכולים. לזה אנחנו מסוגלים. 

אבל הבעיה היא אחרי שנפלנו פעם אחת אנחנו הופכים להיות עיוורים והדבר היחיד שאנחנו רואים בכל מקום שאליו אנחנו מסתכלים זה את היצר. אז בשביל זה אולי ספירת הימים היא כן טובה- ספירת הימים עד שאנחנו לא לגמרי עיוורים ומפסידים עוד לפני שהתחלנו לחשוב אחרת. זאת מלחמה של כמה ימים ראשונים ואותה אנחנו יכולים לנצח. אחר כך זה חוזר להיות פשוט להרוויח את היום הנוכחי ואת הרגע הנוכחי שבו אנחנו נקיים.

מה שיכול אולי לעזור להמשך זה שנזכור מה קרה אחרי שנפלנו. ואני לא מתכוון איך הרגשנו רע עם עצמינו שהרסנו לעצמינו את כל מה שבנינו אלא בדיוק לעיוורון הזה שאנחנו נכנסים אליו. זאת לא סיבה שמסתכלת רחוק ורוצה לאגור עוד ימים כדי שיהיה כתוב שהרצף שלנו הוא כזה ארוך אלא זאת סיבה למה עכשיו לא כדאי לנו ליפול. אנחנו רוצים ברגע זה, בשעה הזאת, ביום הזה לא להיות בעיוורון הכל כך מתסכל הזה.

ופה אני חייב להעיר ש60 ימי נקיות זו מתנה ענקית שקיבלת! זה מעל 50 ימים שבהם לא היית בעיוורון הזה וקיבלת חיים. 
מקווים ומתפללים שבעז"ה תקבל עוד הרבה מתנות כאלו ותצליח לקבל עוד ימי חיים מאושרים ושלווים. אוהבים ותומכים!

ב"ה אצלי זה הסתכם בנפילה אחת ואפילו שהיצר שלח אותי לעוד בסיעתא דישמיא גדולה אני לא עלה בידו ואני נקי מאז ומאושר על כל רגע ורגע של נחת(בעיקר לכתוב פה עושה המון נחת)

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.41 שניות

Are you sure?

כן