ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: מה נורמאלי ומה לא? 399 צפיות

מה נורמאלי ומה לא? לפני 11 חודשים, 2 שבועות #129150

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

לא פעם, בשיטוט בין יומני המסע או בשיחות, יוצא לי לשמוע את הביטוי "אני שם סינון לאינטרנט כי אני מכור - אבל השאיפה שלי להיות אדם רגיל ונורמאלי עם אינטרנט ללא סינון ובלי ליפול"...

אז התחלתי לחשוב על זה, הרי גם אני רוצה להיות אדם נורמאלי... מאוד רוצה... אז מה השאיפה?

ואז פתאום נזכרתי איך רבים מהמכורים כאן - סיפרו שהתחילו ליפול בבית, אצל ההורים... כן כן אלה הנורמאלים עם האינטרנט הפתוח... שם הם נפלו. האינטרנט הפתוח של הוריהם הנורמאלים היה לילדיהם לרועץ.
ונזכרתי שסיפרו לי... אלו הזקנים... שפעם..  בימי מתושלח - כלומר -לפני קצת יותר מ20 שנה - לא היה אינטרנט בכל בית.. וכולם היו נורמאלים...
ואיך לא - כן כן - נזכרתי לפתע במציאות, שרוב הגברים בעולם צורכים פורנו... 
ונזכרתי שלהיות עם אינטרנט פתוח - זה אומר - להיות עם גישה לאתרי פורנו רבים כל כך...  אומרים שזה רבע! מהאתרים באינטרנט... 

עשיתי אחד ועוד אחד - אז מה זה בן אדם נורמאלי?  רוצים לחשוב מה יצא לי?

בהצלחה רבה בעז"ה

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 11 חודשים, 2 שבועות #129154

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 15 אוק' 2020 20:04:

לא פעם, בשיטוט בין יומני המסע או בשיחות, יוצא לי לשמוע את הביטוי "אני שם סינון לאינטרנט כי אני מכור - אבל השאיפה שלי להיות אדם רגיל ונורמאלי עם אינטרנט ללא סינון ובלי ליפול"...

אז התחלתי לחשוב על זה, הרי גם אני רוצה להיות אדם נורמאלי... מאוד רוצה... אז מה השאיפה?

ואז פתאום נזכרתי איך רבים מהמכורים כאן - סיפרו שהתחילו ליפול בבית, אצל ההורים... כן כן אלה הנורמאלים עם האינטרנט הפתוח... שם הם נפלו. האינטרנט הפתוח של הוריהם הנורמאלים היה לילדיהם לרועץ.
ונזכרתי שסיפרו לי... אלו הזקנים... שפעם..  בימי מתושלח - כלומר -לפני קצת יותר מ20 שנה - לא היה אינטרנט בכל בית.. וכולם היו נורמאלים...
ואיך לא - כן כן - נזכרתי לפתע במציאות, שרוב הגברים בעולם צורכים פורנו... 
ונזכרתי שלהיות עם אינטרנט פתוח - זה אומר - להיות עם גישה לאתרי פורנו רבים כל כך...  אומרים שזה רבע! מהאתרים באינטרנט... 

עשיתי אחד ועוד אחד - אז מה זה בן אדם נורמאלי?  רוצים לחשוב מה יצא לי?

בהצלחה רבה בעז"ה

נכון מאוד - גם אם תהיה נקי 20 שנה שלמות ותגלוש באינטרנט בלי חשש, הצאצאים שלך, שלא מנוסים כמוך בהתמודדות עם התאווה, ועוברים את כל ההורמונים של גילאים 14-18, ייפלו בוודאות.

מי שנורמלי - מסנן את האינטרנט. בעוד 10-20 שנה זה יהיה ברור מאליו לכולם, אבל ממש כמו הסיגריות, שלקח זמן עד שהם הפכו להיות מוקצים, גם לפוי' (פורנו) זה ייקח זמן.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 11 חודשים, 2 שבועות על ידי robinhood.

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 11 חודשים, 2 שבועות #129156

• gidi
  • דירוג פלטיניום

לדעתי.
כמעט כל אדם "נורמאלי" נופל בזה כפי שציינתם, עדיין לא כל אדם נורמאלי נהיה מכור.
לא לכל אחד זה משתלט על החיים והוא נכנס לבולמוס.
ממה שהבנתי נערים רבים נופלים בזה גם במגזרים יותר חרדים ואולי בגיל מסויים זה גם מגיע לתדירות מסויימת אבל זה עדיין שונה ממכור שסוחב את זה איתו הלאה כל הזמן כל החיים..

אם אני רוצה להיות "נורמאלי" אני חייב להוציא לגמרי את התאווה מהחיים שלי (לא בהכרח סינון אלא גישה ופעולות נכונות), שזאת תפיסה נורמאלית אולי בציבור החרדי אבל בחילוני לא..

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 11 חודשים, 2 שבועות #129160

• beliver
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
1 ועוד 1 זה 3!
סתם, לדעתי ההגדרה לנורמאלי במקרה הזה היא יכולת השליטה שלך בזה.
לדוגמא לי יש עכשו בקבוק וודקה בבית אבל אין לי שום תאווה ללגום ממנו אפילו טיפה , אולי אם אני אשתה יהיה לי כיף, אבל אני מסוגל להגיד לעצמי סטופ ואני לא חסר אונים מולו.
כנראה שלא תראה אותי מתנהג בצורה אובססיבית(חיפוש נואש) אחרי וודקה. ולעומת זאת לפורנו כן .

הבעיה היא לא בחומר אליו אנחנו מכורים וגם לא הזמינות שלו או איכות הסינון שלנו.
אצלי בבית האינטרנט היה מסונן , והחברה הזקנים פה יגידו לך שלפני הפורנו היו קונים חוברות של פורנו בפיצוציות -
הבעיה היא לא הזמינות או הנגישות- הבעיה היא בחוסר האונים שלי אל מול החומר .
עישון בצורה שפויה אומנם לא בריא אבל אם עושה לל טוב פעם בחודש לפתוח נרגילה- לך על זה, הבעיה היא כשאתה לא מסוגל בלי זה.
כוסית של ערק בשבת זה גם טיל , הבעיה היא כשאתה לא יודע איך להפסיק ואתה מתחיל לחפש ברים פתוחים בלילות.
אינטרנט זה ברכה באמת, יש שם כל כך הרבה דברים טובים-
הבעיה שאני עכשו לא שולט בעצמי מולו.
אני חסר אונים מולו,
ויש לי חלום להתנהגות נורנאלית(שפויה) גם כשזה נוגע לאינטרנט.
אולי אני נאיבי.

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 11 חודשים, 2 שבועות #129163

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
beliver כתב on 15 אוק' 2020 21:49:
1 ועוד 1 זה 3!
סתם, לדעתי ההגדרה לנורמאלי במקרה הזה היא יכולת השליטה שלך בזה.
לדוגמא לי יש עכשו בקבוק וודקה בבית אבל אין לי שום תאווה ללגום ממנו אפילו טיפה , אולי אם אני אשתה יהיה לי כיף, אבל אני מסוגל להגיד לעצמי סטופ ואני לא חסר אונים מולו.
כנראה שלא תראה אותי מתנהג בצורה אובססיבית(חיפוש נואש) אחרי וודקה. ולעומת זאת לפורנו כן .

הבעיה היא לא בחומר אליו אנחנו מכורים וגם לא הזמינות שלו או איכות הסינון שלנו.
אצלי בבית האינטרנט היה מסונן , והחברה הזקנים פה יגידו לך שלפני הפורנו היו קונים חוברות של פורנו בפיצוציות -
הבעיה היא לא הזמינות או הנגישות- הבעיה היא בחוסר האונים שלי אל מול החומר .
עישון בצורה שפויה אומנם לא בריא אבל אם עושה לל טוב פעם בחודש לפתוח נרגילה- לך על זה, הבעיה היא כשאתה לא מסוגל בלי זה.
כוסית של ערק בשבת זה גם טיל , הבעיה היא כשאתה לא יודע איך להפסיק ואתה מתחיל לחפש ברים פתוחים בלילות.
אינטרנט זה ברכה באמת, יש שם כל כך הרבה דברים טובים-
הבעיה שאני עכשו לא שולט בעצמי מולו.
אני חסר אונים מולו,
ויש לי חלום להתנהגות נורנאלית(שפויה) גם כשזה נוגע לאינטרנט.
אולי אני נאיבי.

אבל המוח של האדם יש חלק שמוקדש אך ורק לעצבים של איבר המין ולתשוקה המינית, כי זה ממש חשוב לגוף שיהיה יחסי מין, לצורך רבייה. ככה אלוקים ברא אותנו.

אז לאלכוהול אין הרבה השפעה, אבל למין יש - כבר מהתמונה הראשונה.

ואם אתה לא מאמין לי, תזכור איך זה היה לראות את התמונה הראשונה הלא צנועה שראית. השוק שחווית מזה, זה לא משהו שדומה לשום אלכוהול בעולם

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 11 חודשים, 2 שבועות #129165

• beliver
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום

נכון שיש משיכה רובין הוד, משיכה הרבה יותר גדולה מאלכוהול.
אבל זה לא צורך, אדם יכול לחיות בלי חיי מין, אבל הוא לא יכול להתקיים ללא אוכל.

יש לנו גם מערכת בגוף שקשורה לאוכל , שזהו צורך בסיסי הרבה יותר,
ובכל זאת רובנו מסוגלים לעצור את עצמנו ולא לאכול עוד חתיכה מהעוגה .
(ישנם גם מכורים לאוכל)

שוב- זה לא הסם, זה אני.

נכון שיש לי משיכה למין יותר מאלכוהול, אבל זה לא אומר שאני חייב לאבד את זכות הבחירה שלי כל פעם שזה קשור למין.

מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי.

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 11 חודשים, 2 שבועות #129166

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2077 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....

לדעתי ההתמכרות לא קשורה כלל לפורנו ולאינטרנט,
לי יש בבית סמרטפון פתוח ורק להיום כבר תקופה ארוכה מאוד לא נגעתי בו לתאווה, אני מכיר מכורים שנקיים עשרות שנים עוד לפני עידן האינטרנט והם נקיים גם ממעידות ברשת, ואני גם עד החתונה לא ידעתי מה זה אינטרט והיייתי ממש מכור לתאווה, 
וכמובן שהאינטרנט הפך את הסם ליותר זמין, אבל כמו שאמרו כאן חברים על אוכל שמכורים לאוכל בשבילם הצורך הבסיסי הזה הוא סם.
ולהיות נורמלי זה לדעת שיש לי סמרטפון ויש לי הרבה תאוה ברחובות בקניונים ואולי במקוה אבל רק להיום אני לא נוגע בזה כי אני זוכר כל יום את הצעד הראשון ומה זה עשה לי ולהיכן אני לא רוצה לחזור

אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 11 חודשים, 2 שבועות #129171

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
חוסידל כתב on 15 אוק' 2020 23:29:

לי יש בבית סמרטפון פתוח ורק להיום כבר תקופה ארוכה מאוד לא נגעתי בו לתאווה, אני מכיר מכורים שנקיים עשרות שנים עוד לפני עידן האינטרנט והם נקיים גם ממעידות ברשת, ואני גם עד החתונה לא ידעתי מה זה אינטרט והיייתי ממש מכור לתאווה, 
וכמובן שהאינטרנט הפך את הסם ליותר זמין, אבל כמו שאמרו כאן חברים על אוכל שמכורים לאוכל בשבילם הצורך הבסיסי הזה הוא סם.
ולהיות נורמלי זה לדעת שיש לי סמרטפון ויש לי הרבה תאוה ברחובות בקניונים ואולי במקוה אבל רק להיום אני לא נוגע בזה כי אני זוכר כל יום את הצעד הראשון ומה זה עשה לי ולהיכן אני לא רוצה לחזור

גם אני זוכר בהתחלה.. ואז זה מתחיל להישחק ואני שוכח.. ושוב נוגע...

מתפלל להגיע למצב שבו באופן תמידי אני זוכר בכל רגע ורגע את ההרס שנגיעה בתאווב מכניסה לי לחיים.

אוהבים

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 11 חודשים, 2 שבועות #129178

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 2786 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
חוסידל כתב on 15 אוק' 2020 23:29:

חוסידל וסמארטפון פתוח זה, לא תרתי דסתרי? 

זה מזכיר לי סיפור אישי שאספר לך בעל פה ולכל מאן דבעי

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 11 חודשים, 2 שבועות #129180

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום

ספר ספר כאן כולנו מאן דבעי

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 11 חודשים, 2 שבועות #129181

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

חברים!

אני רוצה לענות לחוסידל ולבליבר.

לדעתי - זה שאדם אינו חסר אונים מול אינטרנט פתוח - זה מראה שהוא לא מכור... והוא בשליטה עצמית. נכון.
אבל גם אדם כזה - ברגע שיש לו אינטרנט פתוח - זה שיש לו בעיה מוסרית - זה פשוט (וזה שיש לו בעיה דתית - אפילו לא צריך לכתוב שזה פשוט), אני טוען שהוא גם לא נורמאלי, לא בגלל שהוא מכור, לא בגלל שהוא חסר אונים.

הסיבה היא - שהוא גורם בעיה לילדים שלו שבטוח יהיו יותר חכמים ממנו...
הוא נותן לגיטימציה לכל העולם להיות עם אינטרנט פתוח (הנה - גם לך יש...), ויש לו בית זונות בבית - כזה שהוא יכול להגיע אליו בלחיצת כפתור. אף אחד לא היה רוצה לגור צמוד לבית זונות - גם אם הוא לא מכור...

הרב יהושע שפירא אמר פעם לאחד כזה שהתווכח איתו - אתה תרשה לי לקחת נבלה של חתול ולשים במקרר שלך בבית? שם היא לא תסריח...  זה אותו דבר.

אתרי הפורנו בונים על זה שלאנשים יש סינון, ובגלל נורמאלים כאלה - גם המכורים חושבים שזה לגיטימי להם להיות ללא סינון. לרוב המכורים באתר לקח מלא זמן - עד שהתקינו את הסינון...  אין פה טיפת אחריות חברתית.

כשאני כותב על סינון דתי, מוסרי ונורמאלי - אני לא מתכוון לסינונים כאלה אגרסיבים של מכורים...  אלו באמת סינונים שמיועדים רק למכורים חסרי אונים, כאלו שהסינונים הרגילים לא עוזרים להם.
אני מתכוון לסינון - אפילו שיהיה ברמה בינונית, כזה שלא נותן לך להגיע לפורנו בחיפוש סתמי בגוגל, כזה שלא יתן לך להיכנס לוואלה ולמאקו - כל האתרים הלא מוסריים שרוכבים על הפורנו, מפיצים אותו ומזינים בו את האנשים.

בן אדם רגיל ונורמאלי - חייב סינון לפחות כזה - בשביל הילדים (באו לא נהיה תמימים כמו ההורים שלנו..) ובגלל המחוייבות המוסרית, החברתית, האישית - שלא להיות בקרבת בית זונות ומעל הכל - כי בתורה כתוב שאין אפוטרופוס, אם אין לך סינון כזה - גם אם לא תהיה מכור- לא תוכל להימנע מלהגיע לאתרים אסורים - שפשוט יקפצו לך בכל חיפוש בגוגל.

חוסידל - מה הבעיה לבן אדם שיהיה לו סינון ברמה בינונית - כזה שמונע אותו רק מלהיכנס לפורנו, לוואלה ולמאקו, ולסירטונים גסים ביוטיוב? מה מדבר מתוך ליבנו כשאנחנו אומרים לא לסינון, מה אנחנו רוצים שיהיה פתוח?

בהצלחה רבה בעז"ה.

חזק ונתחזק!
.

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 11 חודשים, 2 שבועות #129184

• gidi
  • דירוג פלטיניום

בכנות, אני היום עם סמארטפון פתוח לגמרי ומחשב מסונן ברימון ברמה בסיסית.
לא אומר שזה מה שנכון (לא לכולם ולא בכל שלב) ואין לי שום ביטוח מנפילה..
עדיין יכול להגיד שבחסד ה' אין לי אובססיות עכשיו לקחת ולגלוש לפורנ' בגלל שיש אפשרות, מחשבות כאלו קיימות אבל לא הרבה ב"ה.
עיקר הבעייה שלי זה שוטטות והחשיפה הבעייתית שלי זה בכאלו סירטונים שהיו עוברים את החסימות הבסיסיות בגלל שהם לא תאווה מפורשת, אבל זה מזין לי את התאווה ושם אני מועד/נופל.
יש לי קושי היום גם מול מבטים או פנטזיות בראש כך שלא בטוח שסינון כרגע זאת הבעייה שלי, מהתכתבות אתמול עם הספונסר נזכרתי שהבעייה שלי היא ברעב רוחני שאני לא ממלא וצריך למלא באלוקים, מתפלל לעשות כך.

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 11 חודשים, 2 שבועות #129185

• gidi
  • דירוג פלטיניום

מי שקצת עקב אחרי שם לב שאני נקי מצריכת פורנ' ממש כבר שנה ו3 חודשים (מתקרב ל4)- מאז שהתחלתי את התוכנית. 
זה לגמרי לא מכוחי, זוקף הכל לנס אלוקים כמו שאתם מזכירים לי פה.

אישית מלחמות עבר עם ניסיון למצוא סינון טוב לא הועילו (תמיד הייתי מוצא דרך וממשיך לסבול), כן השתמשתי בסוג של חסימות הרמטיות בתחילת ההחלמה אבל כיום מבסס את החסימה קודם כל בראש, בגישה ובחיבור לאלוקים שהוא זה שמציל אותי מזה.

בגלל שיש לי צורך בטכנולוגיה ובאינטרנט, בקושי שהחסימות גורמות לי להתנהל יחד עם זה שהם לא באמת מונעות אותי מהבעייה אישית אני לא מרגיש בעייה מצפונית או מוסרית.
אולי דווקא בגלל שבשבילי להגיד שהחסימה מגנה עליי זה פשוט שקר (במקרה שלי זה רחוק מלהיות נכון)..

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 11 חודשים, 1 שבוע #129538

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

גידי היקר - אני לא יודע מה הסיפור שלך... יתכן שאתה משהו מיוחד...

אבל אם נסתכל על רוב ככל משתמשי הפורום שמשתפים פה - ללא סינון - או אפילו כשיש סינון ויש פרצות ועקיפות - הם מדשדשים באפלת הנפילות. עוד נפילה ועוד נפילה ועוד נפילה...  עם מרווחים של ימים ספורים בין נפילה לנפילה.

עם זאת - המאמר לא נועד להסביר שאנשים במצבנו זקוקים לסינון. - זה פשיטא...  זו המציאות, מה לעשות?
המאמר בא להתמודד עם התחושות של - "אנחנו עם סינון כי אנחנו חולים - בשאיפה להסיר אותו כשנחזור להיות נורמאלים"...
המאמר טוען - שסינון זה הדבר הכי נורמאלי בעולם - וחוסר סינון - הוא הדבר הלא נורמאלי - גם אם לא נופילם בעקבות כך....

יש אנשים רבים שעשו דברים מסוכנים ביותר ולא קרה להם כלום...  אבל כל מי שיראה אותם יסנן מבין שיניו - "לא נורמאלי הבן אדם הזה"...

בהצלחה רבה בעז"ה

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 8 חודשים, 4 שבועות #131165

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

מקפיץ, כי ראיתי שהחלו שוב דיונים בנושא

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.76 שניות

Are you sure?

כן