ברוכים הבאים, אורח

סיפור אהבה רגשני ולא קשור
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: סיפור אהבה רגשני ולא קשור 759 צפיות

סיפור אהבה רגשני ולא קשור לפני 3 שנים, 9 חודשים #125741

• gidi
  • דירוג פלטיניום

הקדמה לא קשורה
המקום הזה נותן לי מקום להתבטא, מה שלא יכולתי בשום מקום אחר.
אני חושף פה את הסודות שלי ואת מעמקי הנפש והכל נשאר רשום ודיי אנונימי- מספיק מבחינתי.
לפעמים אני פשוט חושב שכאעלה לשמיים המלאכים ירצו לדעת ולראות מי באמת אני ואז יפתחו בשמים את האתר שמור עיניך ויכנסו לפרופיל שלי ויקראו שם כל מה שכתבתי ויגלו את מי שאני באמת חחח.

אז אני פתאום מרגיש צורך גם לכתוב פה הרגשות וחויות פנימיות- לא דווקא משהו שקשור למחלה והתאווה, כמו שחברים העלו בדיחות או רעיונות, אז חשבתי לכתוב ולשתף את הסיפור שלי הבא.

**אם מישהו חושב שזה לא שייך או לא מתאים ואפילו חלילה פוגע בהחלמה של חברים כאן שיודיע לי ואמחק את השיתוף (זה ממש חשוב).

אני מתחיל לרעוד עכשיו מהתרגשות תוך כדי שאני כותב את השורות האלו, זה סיפור שהתביישתי לחשוף אותו במשך שנים.
פעם כתבתי אותו במחברת סודית ואחרי הרבה שנים פשוט שרפתי אותה כי לא רציתי שמישהו יגלה בגלל שסיפור האהבה הזה לא לגמרי מול מישהי שאני צריך להתאהב בה ואולי יש בזה משהו פגום.
בגלל שאני בתהליך היכרויות לקראת נישואים הסיפור הזה צף לי בראש ואתמול אני חושב לראשונה שהוצאתי אותו החוצה כשסיפרתי אותו למספר חברי תוכנית והיום התעורר החשק פשוט לכתוב אותו כאן.

הקדמה נוספת- אהבה:
אני די בטוח שאני מבין מאוד טוב את הנושא של מה היא אהבה ומה היא תאווה.
מגיל קטן למדתי על כך הסברים רבים ועמוקים בזכות אבא שלי שאני מאוד מעריך.
כך שאם אפילו קצת אעוף על עצמי, אוכל לומר שאני יכול להעביר מיני הרצאות לחברים בנושא.
למעשה אפשר לומר שאהבה ותאווה הם שני דברים הפוכים לגמרי, אבל לא אפרט את הנושא כאן, פשוט רציתי לציין זאת כדי שבתגובות לא ינסו להסביר לי דברים שאני מבין אותם והתחשבתי בהם לאורך כל הדרך והחברים חושבים שאני לא.

אני לא סופר אבל המקום הזה מוציא ממני רצון לכתוב את הדברים.

שעת סיפור

אז אני עכשיו ותמיד הייתי ילד מאוד רגיש, זה מי שאני בפנים כשתמיד כלפי חוץ משחק אותה "קול" כמה שאפשר.

אלוקים נתן לי הגיון בריא ומשפחה טובה ואני סך הכל אסיר תודה על חיים מלאים בדברים טובים ומתנות.

אם איי פעם היו שואלים אותי בזמן או במציאות אחרת את השאלה המוזרה הזאת שנשמעת מאוד טיפשית ובורה "האם אתה מאמין באהבה ממבט ראשון" הייתי פשוט מגחך. זאת נשמעת פשוט המצאה, איזו חרטה של העולם החילוני. אנשים ממש מתבלבלים בין תאווה לאהבה נדלקים על מישהי בגלל שנראית טוב או לוחצת להם על נקודות התאווה והם קוראים לזה אהבה. לא חסר הסברים למה זה לא קיים או לא נכון.

טוב, אז כל זה נכון והיה נכון אם לא הייתי חווה מה שחוויתי כדי להבין כנגד כל ההיגיון שלי שבאמת יש דבר כזה.

אני לא גאה בזה, אבל חוויתי את המקרה מול קרובת משפחה שלי, אחת כזאת מהמשפחה שפחות יוצא לראות, אולי באירועים נדירים.
פה, כשיש לי אנונימיות אני יכול להודות בזה ולא לנסות לספר את הסיפור על איזו דמות בדיונית שאני ממציא.
אני לא יודע להסביר איך זה עובד, כשהיינו ילדים והתארחנו במלון בירושלים אבא שלי נזכר שיש לו שם משפחה ואחרי כמה טלפונים קפצנו לבקר אותם.
היא הייתה שם יחד עם כל המשפחה וגם אנחנו, בערך בגילי שנינו ילדים והתחלנו קצת לדבר ולהתקשקש.
הרגשתי ממש חיבור אליה, התרשמתי מאיך שהיא מתפקדת, דואגת לאחים הקטנים שלה, קצת כמו אמא קטנה.
כשדיברנו היא הייתה קשובה בצורה יוצאת דופן, כאילו כשאני מדבר על משהו זה הדבר שהיא הכי רוצה לשמוע, מין חיוך כזה לתוך הפנים תוך כדי שהיא מקשיבה.
טוב זה היה נחמד מאוד, באמת חיבור מיוחד עם ילדה נעימה אבל זהו, אנחנו נפרדים ומי יודע מתי אי פעם ניפגש. לא זוכר שזה הטריד אותי יותר מידי..

בגלל שהקשר קצת התחדש אז אבא שלי באיזו הזדמנות לאחר זמן רב הזמין אותם אלינו לביקור בסוכות, שוב ההרגשה של הנעימות והנינוחות משהו מיוחד, אבל בסדר זה נחמד להכיר קצת משפחה רחוקה אבל לא יותר מידי.

ככה זה טיפטף, כל הזדמנות שיצא לי לראות אותה, אני לא חושב שבכלל דיברנו או היינו אחד בקירבת השנייה, אבל ישר מבט קטן עליה ואני מרגיש שהשרירים בלב עושים מתיחות.

אני זוכר שהיה בר מצווה לאחיה, בכותל, הלכנו להשלים מניין ומרחוק ראיתי אותה צועדת עם סבא שלה ז"ל עוזרת לו, בין הילדים היחידים שאיכפת לה, ואני חושב שתמיד הייתה דואגת לו באופן מיוחד. ואני פשוט קולט שאני מאוהב.

הם עשו שבת חתן במלון ואני פיספסתי אותו כי אילצו אותי להישאר שבת בצבא, המשפחה שלי נהנו ואני הרגשתי שאני מפספס עוד הזדמנות בלהבין מה עובר עלי שם.

אני לא יכול להסביר את זה אחרת, פעם ב.. שבכלל יוצא לי לראות אותה, הקשר בנינו מאוד חלש אבל מספיק לי מבט אחד והלב עומד להתפוצץ.
בין פעם לפעם אני מספיק לשכוח ממנה, אני מספר לעצמי שהכל כנראה הייתה אשלייה, שאולי הראש שלי בכלל פועל מתאווה (מן הסתם זה גם באותם שנים שהייתי משתמש ומפתח את המפלצת שהפכה להיות התמכרות לתאווה), אז אולי הכל שקר.
ואז, מגיע מפגש משפחתי אחד, רגע קל קטן שאני רואה אותה מרחוק וזה מכה בי בכל העוצמה.
הגלגל הזה חזר על עצמו בכל פעם במשך שנים.

היו מספר פעמים שהבטתי בה והבנתי שהיא בכלל לא נראית טוב חיצונית, שאין לי שום חשק מיני או משהו שמתקרב לזה (בא נגיד שאפילו מגע או נשיקה לא היו מעניינים אותי), החלום והפנטזיה הכי גבוהה שלי זה פשוט לשבת איתה ולדבר. לדבר ולדבר לא משנה על מה ולהרגיש שוב את החיבור הזה.
אין מה לעשות, יש אנשים שפשוט אפשר להתאהב באופי שלהם, במידות, בהתנהגות, שם היה משהו כזה מאוד חזק.
הייתי פשוט אומר שזה משהו רוחני מאוד גבוה, כאילו יש איזה זוהר שמקיף אותה גם אם אני מביט בה רק מאחור על השיער, משהו שאני מרגיש ממש את הנשמות שלנו מתחברות, יוצאות מהמקום כשאנחנו בסביבה ומתחברות בעוצמה אחת לשנייה, נשמות תאומות. כל הקלישאות.

זה לא היה תלוי בי, זה לא משהו שחיפשתי, זה לא משהו שרציתי (סך הכל קרובת משפחה) אבל זה פשוט קרה לבד.

הסוף הטוב של הסיפור מבחינתי, זה שלאחר הרבה שנים שלא נפגשנו, שכמו שציינתי שגם כך תדירות הפגישות בינינו הייתה מאוד רחוקה. פגשתי אותה שוב בשבעה של סבא שלה, היא הייתה כבר נשואה בחתונה שההורים שלי הלכו לבד בלי לספר לנו (ואני אולי קצת התבאסתי שאני מפספס משהו כזה שקשור אליי) ובהתחלה כמעט לא זהיתי אותה. היא כבר לא הייתה בכלל זוהרת למרות שכן התייחסה מאוד בנחמדות הרגש הזה פשוט נעלם ואני שמח כי הדבר האחרון שחסר לי שיהיה לי רגש כזה לאישה נשואה.

עכשיו אני משתף שעשה לי מאוד טוב לפרוק כאן את הסיפור ואני אפילו מצליח לראות אותו קצת בזווית שונה.
כמו שציינתי זה התעורר לי בגלל הנושא של השידוכים-
אני נפגש ולאט לאט מתקדם, כרגע ממש בתחילת תהליך נחמד עם בחורה.
העיניין הוא שאני עובד מאוד טכני, וזה טוב. אני בודק בצורה שיכלית ויסודית שהאדם העומד מולי הוא באמת מתאים וגם נותן מקום קצת לרגש אבל אולי לא יותר מידי.
תמיד הקשר נהיה נחמד ועובד בצורה טכנית אבל אף פעם לא הגיע ריגוש.
עלה לי הפחד שאני יודע שקיים בי ואני מנסה להסתיר- שאולי בסופו של דבר אם ארצה להתחתן אצפה מהאישה שמולי להיות מתאימה ואחפש את אותו רגש חזק הזה של אהבה אותו הרגשתי בעבר.
​אני יודע שאם לא ארגיש אותו אני ארגיש שפיספסתי משהו, שאולי זאת לא האחת ומהאישה שאני בוחר להמשיך איתה את החיים אני חייב לקבל גם את התחושה הרוחנית הזאת.
ואני לא יודע, לא יודע איך זה עובד, אם זה קיים ואם זה יגיע, הרי אף אחת שיצאתי איתה ולמעשה אף אחת בעולם לא גרמה לי להרגיש מולה את ההרשה ההיא וכל שכן לא בפגישה הראשונה.

הרגש שהרגשתי שם היה רוחני וגבוה, אעיז ואומר שלא חוויתי אותו אפילו מול הורי או אחיי ואני מתפלל לאלוקים שיכווין אותי בדרך הרוחנית הנכונה.

עד כאן, אוהבים.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 9 חודשים על ידי gidi. סיבה: הגהות קלות ולא קשורות

תגובה: סיפור אהבה רגשני ולא קשור לפני 3 שנים, 9 חודשים #125744

• beliver
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה ששיתפת !
היה מעניין מאוד!
ולעניין הדייטים אתן לך עצה קטנה..
הרב שלי אמר לי אז-
"פשוט תהנה מזה,
בת זוג זה לא מכונת כביסה,
אתה לא צריך לשבת ולספור את המידות הטובות מול החסרונות ואז מה שגובר על מה זו אשתך!,
תהנה מזה, תן לעצמך להפתח,תן לה להפתח , תסתכל על הבן אדם שעומד מולך , זרוק תשכל קצת, פתח את הלב, תן לו להרגיש 

תגובה: סיפור אהבה רגשני ולא קשור לפני 3 שנים, 9 חודשים #125749

• gidi
  • דירוג פלטיניום

תודה לך חבר! תגובה מרגשת ומחממת את הלב, במיוחד עכשיו שעולות לי מחשבות שאולי כתבתי פה שטויות ואני עושה לעצמי פאדיחות וצריך למחוק חח
כנראה צריך לתת לעצמנו מקום לרגשות.

קצת סדר על עצמי 

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: סיפור אהבה רגשני ולא קשור לפני 3 שנים, 9 חודשים #125750

• mitmoded
  • דירוג זהב

תשמע אחי קודם כל, כל הכבוד על השיתוף לא תמיד זה קל אפילו שזה באנונימיות,

בעזרת ה נתפלל חזק שתמצא את השידוך שלך ותרגיש מה שצריך להרגיש בעזרת ה, בסופו של יום אחרי כל הריגושים אתה נשאר איתה וצריך להתחיל לבנות זוגיות בלי ריגושים ופרפרים, וזה באמת ימלא לך את הלב.

תגובה: סיפור אהבה רגשני ולא קשור לפני 3 שנים, 9 חודשים #125753

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

אח יקר ואהוב, תודה רבה על השיתוף המדהים! נהניתי לקרוא מאוד!

לא חושב שיש משהו מוזר בזה.. אולי הדבר היחידי שנראה לך מוזר בגינו שזה שהיא קרובת משפחה שלך? או שבכלל אתה לא חשבת שאתה אמור להרגיש רגשות כאלה בגלל היותך דתי? לא יודע..

בכל מקרה בתור אחד שגדל בתור חילוני, וגם בלי קשר, נתקלתי מספר פעמים בחיים בבנות שהיה לי איתן בדיוק מה שתיארת..
אני גם לא יודע להסביר מה זה ולמה זה.. זה לא קרה דווקא עם בנות שהיו מושאי תאווה עבורי... רוב הפעמים בכלל לא.. זה קרה לי עם בנות בגלל החיוך שלהן.. הדיבור שלהן.. האופי הצורה שהן הולכות.. 

בהתחלה הייתי קורא לזה התאהבות.. אחרי זה שבכמה פעמים בחיים יצא לי לממש את ה"התאהבות" הזאת ונעשינו זוג, ואחרי כמה חודשים במקרה הטוב זה נעלם כלא היה.. החלפתי את השם הזה להידלקות.

נדלקתי על בנות כמה וכמה פעמים במהלך החיים.. אני גם נדלק על בנות לעיתים רחוקות גם היום כשאני נשוי...

אני לא יודע להגיד לך מאיפה זה מגיע... ולמה זה קורה לי ולמה דווקא כלפי בנות ספציפיות.. וזה לא קורה עם בלונדיניות עם חזה גדול... אלא להיפך.. דווקא עם בנות שאני לא רואה כמושאי תאווה.. שזה מה שגרם לי לחשוב שזה דווקא לא התאווה...

כשגדלתי יותר והתחזקתי הבנתי.. זה פשוט היצר הרע..
עד כמה שזה יישמע סתום ובנאלי אבל זאת המסכנה שאני הגעתי אליה.. זה היצר הרע שרוצה לעודד אותי לחטוא בדרך כזו או אחרת.. הוא מייצר לי "אהבה" כלפיהן. 

כשבאתי להתחתח ידעתי שזה הדבר האחרון שאני צריך לחפש ההידלקות הזאתי..
ידעתי שאני צריך לחפש אישה מהראש מהשכל. אם הייתי בוחר כל אחת מהבנות האלה שהייתה שם את ההידלקות המטורפת הזאת - זה היה מתפוצץ כבר אחרי כמה חודשים כי זה פשוט לא אמיתי..

הכרתי את אישתי החלטנו שאנחנן מתחתנים ותוך כדי האירוסין ורק אחרי שהחלטנו שמתחתנים זה התחיל להיווצר. ההידלקות הזאתי.. תוך כדי ההיכרות וכשאנחנו שומרים לא להיות יחד לפני החתונה.. ואז ידעתי שזה אמיתי..

אין לי ספק שאישתי היא הזיווג שלי... אני יודע את זה במאה אחוז.
אין לי ספק שאף אחת מהבנות האחרות הן לא זיווג שלי.. על אף שהראש החולה שלי מנסה להגיד לי את זה מליון פעם בעיקר כשאני משומש או רוצה להשתמש...

אוהבים אותך ותודה על השיתוף האמיץ!!

נ.ב- אין שום בעיה שזה יקרה עם בת משפחה רחוקה.. יש פה אפילו רב מאוד גדול בשכונה שנשוי לבת דודה שלו.. והוא חרדי מלידה..

אוהבים

תגובה: סיפור אהבה רגשני ולא קשור לפני 3 שנים, 9 חודשים #125754

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 497 ימים
  • דירוג פלטיניום

גידי שלום
מה שאני קלטתי בסיפור שלך שאתה זקוק מאד לאוזן קשבת, לחמימות, לתשומת לב.
כשאתה מקבל את זה , זה מרומם אותך.
לדעתי, רב האנשים זקוקים לזה מאד ומעטים זוכים לקבל זאת.
כשתבחר את בת זוגתך, את חבריך הקרובים, בכל המעגלים הסובבים אותך, תנסה שיהיו להם/ להן תכונות אלו.
כדי שיהיה לך טוב

תגובה: סיפור אהבה רגשני ולא קשור לפני 3 שנים, 9 חודשים #125755

• gidi
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה על הדברים חברים! יש לי הרבה מה ללמוד ממכם

קצת סדר על עצמי 

צעד 0  , יומן צעד ראשון

תגובה: סיפור אהבה רגשני ולא קשור לפני 3 שנים, 9 חודשים #125775

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

תודה גדולה על הכנות. מעניין, כי מה שציינת זה פחות או יותר מה שהרגשתי כלפיי אשתי שגרם לנו להתחתן. זה לא התחיל במשיכה חיצונית, אלא בהתלהבות שלי מהאישיות שלה ומהמקום שהרגשתי שהיא נותנת לי, רק בעקבות זה בא גם החן החיצוני.

אחרי כמה שנות נישואין אני יכול לומר לך שגם התאהבות מסוג כזה חולפת. הקשר לא נשאר בסגנון הזה, וצריך איכשהו לבנות קומה נוספת ואחרת לגמרו. מה שהיה היה טוב רק בשביל הניצוץ הראשוני. התאהבות מכל סוג שהוא, גם רוחנית, כנראה אף פעם לא מחזיקה מעמד לאורך זמן, ויש צורך לבנות בעשרים אצבעות, בעבודה הקרבה והשקעה, משהו יציב שיחזיק מעמד. 

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: סיפור אהבה רגשני ולא קשור לפני 3 שנים, 9 חודשים #125788

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

תודה על השיתוף גידי היקר
אני גם עברתי משהו כזה בגיל ה'עשרה', כשהלכתי עם משפחתי לנופש בקיץ אחד, הייתה שם בחורה בערך בגילי ותוך קצת זמן נהיו לי פרפרים בבטן רק מלראות אותה מרחוק, הייתי שר (לעצמי) שירי אהבה מול גלי הים לבד בלילה.. וקלטתי שפיתחתי אהבה ללא שהצד השני מודע לזה בכלל.
היום ממבט קצת יותר בוגר של נשוי, מכור וכו' אני רואה את זה קצת אחרת, זאת הייתה אהבה עוצמתית אבל מאד בוסרית שהייתה מתנפצת מאד מהר על קרקע המציאות, אם הייתי מחליט לרדוף אחריה.

זה נכון שכל הנושא של אהבה מול תאווה הוא יחסית קל לבירור, למרות הבלבול ביניהם (כמאמר הגשש "דייג אוהב דגים"?...) אבל כל הנושא של אהבה בפני עצמה הוא מסובך להפליא.
שהרי אני יכול לאהוב כמה דברים הופכיים, אני יכול ל 'ייצר' אהבה ע"י נתינה (חכמינו אומרים שזאת האהבה האמתית שקורית בתא המשפחתי), המרחק בין אהבה לשנאה הרבה יותר קרוב ממה שנדמה לנו, אני יכול לאהוב לשמוע סגנון מוזיקה מסוים ועם הזמן הוא יימאס עלי, וכן להפך פתאום לאהוב דברים שתמיד לא יכולתי לסבול.
הרב ד"ר אברהם טברסקי עונה על השאלה "מהי אהבה?"
מה שנראה לי מהעדות שלך וממה שאני חוויתי, וממה שמעתי פעם ממחלים וותיק שטען שהוא פגש הרבה מאד בחורות שהוא הרגיש כלפיהן רגש כ"כ עוצמתי שהוא היה בטוח כל פעם מחדש שהן "משורש נשמתו".., שכנראה אני יכול לגרום לעצמי בראש להתאהב בלי להיות תאב, ובלי להבין למה זה קורה לי מולה ולא מול מישהי אחרת, ואולי לעולם לא אצליח לפצח את הרגש הכה מסתורי הזה, האהבה.
אין לי תשובות או פתרונות לתת, רק תפילה למי שייצר את הרגש המתעתע הזה שיעזרנו לפתח אותו ולשמור עליו במקומות הנכונים בחיינו, ולהצליח לשחרר אותו בכל המקומות הפחות בריאים לנו בחיינו גם כשזה מרגיש שם יותר נכון ואמיתי.
כי כמו שאומרים בקבוצות 'רגשות הן לא עובדות'.
ואפשר להתגבר עליהן בעזרת אבינו האוהב האמיתי יתברך.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 9 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: סיפור אהבה רגשני ולא קשור לפני 3 שנים, 9 חודשים #125796

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום
פנימה כתב on 26 יולי 2020 12:53:

תודה על השיתוף גידי היקר
אני גם עברתי משהו כזה בגיל ה'עשרה', כשהלכתי עם משפחתי לנופש בקיץ אחד, הייתה שם בחורה בערך בגילי ותוך קצת זמן נהיו לי פרפרים בבטן רק מלראות אותה מרחוק, הייתי שר (לעצמי) שירי אהבה מול גלי הים לבד בלילה.. וקלטתי שפיתחתי אהבה ללא שהצד השני מודע לזה בכלל.
היום ממבט קצת יותר בוגר של נשוי, מכור וכו' אני רואה את זה קצת אחרת, זאת הייתה אהבה עוצמתית אבל מאד בוסרית שהייתה מתנפצת מאד מהר על קרקע המציאות, אם הייתי מחליט לרדוף אחריה.

זה נכון שכל הנושא של אהבה מול תאווה הוא יחסית קל לבירור, למרות הבלבול ביניהם (כמאמר הגשש "דייג אוהב דגים"?...) אבל כל הנושא של אהבה בפני עצמה הוא מסובך להפליא.
שהרי אני יכול לאהוב כמה דברים הופכיים, אני יכול ל 'ייצר' אהבה ע"י נתינה (חכמינו אומרים שזאת האהבה האמתית שקורית בתא המשפחתי), המרחק בין אהבה לשנאה הרבה יותר קרוב ממה שנדמה לנו, אני יכול לאהוב לשמוע סגנון מוזיקה מסוים ועם הזמן הוא יימאס עלי, וכן להפך פתאום לאהוב דברים שתמיד לא יכולתי לסבול.
הרב ד"ר אברהם טברסקי עונה על השאלה "מהי אהבה?"
מה שנראה לי מהעדות שלך וממה שאני חוויתי, וממה שמעתי פעם ממחלים וותיק שטען שהוא פגש הרבה מאד בחורות שהוא הרגיש כלפיהן רגש כ"כ עוצמתי שהוא היה בטוח כל פעם מחדש שהן "משורש נשמתו".., שכנראה אני יכול לגרום לעצמי בראש להתאהב בלי להיות תאב, ובלי להבין למה זה קורה לי מולה ולא מול מישהי אחרת, ואולי לעולם לא אצליח לפצח את הרגש הכה מסתורי הזה, האהבה.
אין לי תשובות או פתרונות לתת, רק תפילה למי שייצר את הרגש המתעתע הזה שיעזרנו לפתח אותו ולשמור עליו במקומות הנכונים בחיינו, ולהצליח לשחרר אותו בכל המקומות הפחות בריאים לנו בחיינו גם כשזה מרגיש שם יותר נכון ואמיתי.
כי כמו שאומרים בקבוצות 'רגשות הן לא עובדות'.
ואפשר להתגבר עליהן בעזרת אבינו האוהב האמיתי יתברך.

וואו מאוד מתחבר לדברים שכתבת... מאוד! מדוייק להפליא... מזדהה מאוד.

גם כמה הקו דק בין שנאה לאהבה לא יודע אם זה מה שהתכוונת להגיד, אבל באמת חווה את זה על בשרי לא פעם.... איך אני מסוגל לשנוא ולאהוב בקיצוניות אין קץ בהפרש של כמה רגעים בודדים ...........

אהבה ושנאה הם רגשות דומים אני משער...

אבל אף פעם לא ממש הבנתי ברגשות ואיך הם מגיעים אני נכה רגשית למען האמת... הרגשות שלי כאילו מוכוונים ע"י משהו חיצוני שלא קשור אליי...
ברוב הזמן.....

אוהבים

תגובה: סיפור אהבה רגשני ולא קשור לפני 3 שנים, 9 חודשים #125821

טהרני כתב on 25 יולי 2020 21:29:

אחרי כמה שנות נישואין אני יכול לומר לך שגם התאהבות מסוג כזה חולפת. הקשר לא נשאר בסגנון הזה, וצריך איכשהו לבנות קומה נוספת ואחרת לגמרו. מה שהיה היה טוב רק בשביל הניצוץ הראשוני. התאהבות מכל סוג שהוא, גם רוחנית, כנראה אף פעם לא מחזיקה מעמד לאורך זמן, ויש צורך לבנות בעשרים אצבעות, בעבודה הקרבה והשקעה, משהו יציב שיחזיק מעמד.

אהבתי, אתה עובד גם עם הרגליים?

תגובה: סיפור אהבה רגשני ולא קשור לפני 3 שנים, 9 חודשים #125830

• מחשבים
  • רצף ניקיון נוכחי: 56 ימים
  • דירוג כסף

תודה רבה על השיתוף אחי.
חושב שיש לעשות סדר בדברים קצת.
מה נשמתי מה שכלי ומה רגשי זה כמה מישורי הסתכלות... 

תגובה: סיפור אהבה רגשני ולא קשור לפני 3 שנים, 9 חודשים #125992

• gidi
  • דירוג פלטיניום

שמח שהדיון הזה הגיע למקום של החלמה, ותודה לכל המגיבים הנפלאים.
מאוד מזדהה, מתחבר ומבין את כל ההסברים, כמו "אהבת דגים", שזה דבר חולף,שזה צריך להיבנות וכו' - אלו דברים שהכרתי והבנתי בעבר (וכן מאוד התחברתי אליהם), בשכל הכל מובן והגיוני וכמו ששיתפתי כל פעם שהייתי רחוק מהסיטואציה וחושב עליה הייתי מבין את זה כך.

הכל נכון עד שזה מגיע למעשה, בפועל הרגשות מאוד משפיעות וקימות ויכולות להשפיע אחרת על ההבנה של המציאות.

(אולי כמו שתנסה להסביר לאדם פוחד שאין לו ממה אבל זה לא יעזור גם אם הוא מבין ברגע שהוא בסיטואציה, הוא פשוט מרגיש ?)

אז עכשיו שוב אני מבין את הדברים אבל זאת לא חוכמה כי אני לא בסיטואציה, מקווה שזה יעזור לי להיות עם שאיפות ראליות כלפי הנישואים למרות שקיים עדיין החשש שבשלב מסוים אחכה שהרגש יגיע ואני לא יודע איך נכון להתייחס לנקודה.
כשהרגש הזה היה נמצא זה כאילו ממש שמקבלים איתותים מאוד חזקים מהשמיים אבל כפי שציינתם אולי גם כל זה סתם תעתוע..

מתפלל לקשר רגשי ורוחני חזק עם אלוקים שיעזור לנו ויכווין אותנו לדרך הנכונה, רצונו יעשה.

קצת סדר על עצמי 

צעד 0  , יומן צעד ראשון

תגובה: סיפור אהבה רגשני ולא קשור לפני 3 שנים, 9 חודשים #125998

תודה על השיתוף גידי!
למדתי מהסיפור הזה!
אח יקר:)

תגובה: סיפור אהבה רגשני ולא קשור לפני 3 שנים, 9 חודשים #126016

• beliver
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום

אז מה עושים?
כאשר יש רגשות כלפי משהו שבאופן רציונאלי(שכלי) אני יודע שלא נכון לי ?
איך כופים את השכל על הרגש?
ואולי לא כופים, לא יוצאים למלחמת הסברה מול הרגש-מה נכון להרגיש או לא נכון להרגיש(כי אין רגש נכון ולא נכון), אלא פשוט מקבלים את זה שיש רגש ולמרות זאת אני לא מוכן שהוא ינהל אותי?

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 1.17 שניות

Are you sure?

כן