ברוכים הבאים, אורח

יש פתרון
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: יש פתרון 1080 צפיות

יש פתרון לפני 11 שנים, 9 חודשים #12445

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
איזה הלם היה לי בפעם הראשונה ששמעתי מישהו מדבר בפתיחות על ההתמכרות לתאווה, כשפתאום הוא אמר שלמרות הכל - יש פתרון ואין חובה להמשיך עם זה עד הקבר. מצידי כבר מזמן השלמתי עם כך שאין שום דרך בעולם לצאת מההתמכרות (עוד לא ידעתי לומר "מכור", אבל ידעתי היטב שאין לי סיכוי, אחרי שניסיתי כבר הכל בכל מכל ושום דבר לא עזר). אמנם הפתרון שהוא הציע  הצליח בערבון מוגבל מאוד, אבל בתכל'ס עצם הדבר ששמעתי מישהו שטוען שיש פתרון - כבר שם אותי על הכביש של ההחלמה.

הפתרון המוצע היה טיפול פסיכולוגי ובאמת הלכתי על זה מיד ובשמחה רבה. ה' עזר לי והפסיכולוג היה איש ישר ומבין ענין, וכבר בפגישה הראשונה הוא אמר לי שלדעתו אני צריך את 12 הצעדים. די התפלאתי למה שהוא ישלח אותי לתכנית חינמית ובכך יפסיד עוד קליינט, ורק בגלל זה החלטתי שאני נשאר אצלו לטיפול במקביל להשתתפות בקבוצות. חצי שנה הייתי מטופל אצלו עד שהוא אמר לי שלדעתו אין יותר טעם בכך ונפרדתי ממנו מתוך הכרת הטוב עצומה. הוא היה שליח נוסף בשרשרת השליחים של הקב"ה להביא אותי להחלמה.

אם אני שואל את עצמי האם הטיפול הפסיכולוגי עזר לי - התשובה תהיה חיובית מאוד. אם אני שואל את עצמי האם הטיפול הפסיכולוגי לבד היה מוציא אותי מההתמכרות - התשובה היא כנראה שלילית. אבל עדיין אני יודע שכל אדם הוא שונה ויש אנשים שיצליחו בעזרת שיטה אחת ויש שיצליחו בעזרת שיטה אחרת, ויש כאלו שיצטרכו שתי שיטות ביחד. זאת לא הנקודה שלי לומר מי מצליח יותר ומי מצליח פחות. הנקודה היא אחרת לגמרי. הנקודה היא שיש דרך החוצה! שנים אני נמצא בתוך בית חשוך ומגשש את דרכי באפילה, מחפש את האור ובדרך נתקע בחפצים שונים ונפצגע שוב ושוב, עד שלבסוף אני מתייאש ומבין שאסיים את חיי בחושך הזה, בבדידות מזהירה. ואז אני שומע לחישה: יש דרך החוצה. הלחישה הזאת מלווה בהוראות לאיזה כיוון עלי לצעוד והיא מעירה אותי לפעולה מיידית. כעת, גם אם הכיוונים שאני מקבל לא תמיד ברורים, ולפעמים אני טועה בהבנה או ביישום של ההוראות, עדיין זה עולם אחר, כי אני מתקדם לכיוון היציאה מהחושך.

נראה לי שזה מה שמרגישים הרבה חברים כשהם מגיעים לשמור עיניך ושומעים חברים אחרים מספרים על מה שהם עברו וגם על ההחלמה שלהם. הספונסר שלי לימד אותי שאני יכול לספר על ההחלמה בלי לפחד מהגאווה שבכך, כי במילא ההחלמה איננה שלי, אז בזהירות אני רוצה לספר על ההחלמה שלי ושל כמה מחבריי הטובים ביותר. מהפעם הראשונה שהצטרפתי לקבוצת התמיכה אני נקי בחסד אלוקים כל יום "רק להיום" במשך 203 ימים. אני לא רק "יבש" (מונח המתאר אלכוהוליסט שלא נגמל מהשתיה אלא מצליח רק בפועל לא לשתות), אלא אני נקי, והחיים יפים מאי פעם בחסדי ה'. וזה לא דבר מובן מאליו. זה חסד ונס מדהים שאין לי שום הסבר איך הוא מתרחש. אני לא מקרה יחיד, וחלק מהחברים שלי עברו תהליך דומה. מהרגע בו הם שמעו שיש פתרון והחליטו לעשות הכל כדי להפסיק את ההתמכרות ולתת את חייהם לה' יתברך - הם נקיים. בתור אחד שליווה חלק מהם מהיום הראשון, יש נחת בלשמוע אותם מספרים על חייהם החדשים.

תשאלו את נתן ו'אדם יסודו (חיים)' ושמואל ו'מוטי ראוי' (וכל מי ששכחתי אבל עבר את אותו תהליך), המסר של כל אחד מהם יהיה זהה: "חברים, יש דרך החוצה, אתם מוזמנים להצטרף". אף אחד לא אומר שהדרך היא קלה, אבל אם כבר הגעתי לקרקעית וכבר כואב לי מספיק מהחיים עם התאווה, הגיע הזמן לעשות עם זה משהו. כל זמן שאני יכול להמשיך לסבול, אתן לכל מיני תירוצים עלובים למנוע ממני מלצעוד קדימה ואספר לעצמי שהתכנית היא לא בשבילי ממליון ואחת סיבות טפשיות. אבל ברגע שאני צורח "די!" כי אני כבר לא מסוגל יותר לחיות עם התאווה - אני מוכן לעשות הכל. ובשלב הזה - צריך לדעת שיש דרך החוצה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: יש פתרון לפני 11 שנים, 9 חודשים #12446

• דבוק בה'
בתור אחד שהגיע ל12 צעדים ממש לאחרונה, אני מזדהה עם הרבה מהדברים שנכתבו כאן.
אם זה מההלם הראשוני והשמחה הגדולה שסופסוף אפשר לדבר על זה גלוי, והעיקר שיש דרך מילוט!

זלמן, אני מודה לה' בכל יום על הזכות שנתן לי להכיר אותך, ומתפלל שאמשיך להשאר נקי ''רק להיום...''

בעניין: יש פתרון לפני 11 שנים, 9 חודשים #12447

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אגב, למרות שיש כאלו שנקיים מהיום הראשון שהצטרפו לתכנית, יש כמובן גם רבים אחרים שההחלמה אצלהם היא באופן אחר וזה עדיין לא משנה את העובדה שיש פתרון. גם ילד לא לומד לצעוד ביום אחד, ואף אחד לא עושה את התכנית בצורה מושלמת. וכמו שאנחנו יודעים וחוזרים כל הזמן, זאת תכנית להתקדמות רוחנית לא תכנית לשלימות רוחנית.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: יש פתרון לפני 11 שנים, 9 חודשים #12449

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
אכן יש פיתרון
תודה על הדברים
כל חבר שנכנע, התחיל לצבור נקיון,
יש שנכנעו מיד כשהגיעו, ויש שלאחר נפילה אחת שהעירה אותם,
ויש שצריכים סדרת נפילות כדי להכנע. ויש שלא מצליחים להכנע,
כולם אהובים כולם עושים רצון קונם,
אנחנו לא אחראים, אפי' לא על ההחלמה שלנו, הכל ממנו,
לא אני הגעתי לכאן, אלוקים הביא אותי לכאן, והוא שומר אותי נקי מאז, זה לא בכוחי,
ועדיין ישלנו בחירה לעשות את הפעולות שימלאו אותנו ברוחניות וקרבת אלוקים, או להזניח ולסמוך על עצמנו וליפול שוב.
אלוקים אוהב, אך מכבד את בחירתנו החופשית מאיזה באר אנו רוצים לשתות,
באר מים חיים או שמא בורות נשברים,
הפיתרון בהשיג יד, יד האלוקים מושטת אלינו באהבה, עלינו רק להרים את היד ולאחוז בידו.
בהצלחה חברים
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: יש פתרון לפני 11 שנים, 9 חודשים #12458

• נעם ה'
אכן,
אנו נאחזים ביד אלוקים והוא מרים אותנו.
העלאת הניצוצות של האורות השבורים המצויים כאן נעשית על ידי גילוי הלב המדהים של איש לרעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק.
החלק אלוק ממעל שבכל אחד כאן, נחשף כמראות אלוקים חיים והם הם גילויי שכינה שמרימה אותנו איתה מעפר.
יה"ר שיהיו כל מעשנו מעתה ולעולם מתוך דיבוק חברים, באהבה גדולה ולמען שמו.
נעם

בעניין: יש פתרון לפני 11 שנים, 9 חודשים #12462

"דיבוק חברים" בחום הזה ובלחות הגבוהה באיזור הים התיכון אנחנו באמת "נדבקים" לחברים בכל מובן המילה ;D
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

תגובה: בעניין: יש פתרון לפני 3 שנים, 2 חודשים #132413

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

אם אני שואל את עצמי האם הטיפול הפסיכולוגי לבד היה מוציא אותי מההתמכרות - התשובה היא כנראה שלילית. אבל עדיין אני יודע שכל אדם הוא שונה ויש אנשים שיצליחו בעזרת שיטה אחת ויש שיצליחו בעזרת שיטה אחרת, ויש כאלו שיצטרכו שתי שיטות ביחד.

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 2 חודשים על ידי דייב 2.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.40 שניות

Are you sure?

כן