ברוכים הבאים, אורח

עוד שאלה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: עוד שאלה 620 צפיות

עוד שאלה לפני 3 שנים, 10 חודשים #122535

• beliver
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום

האם יבוא יום ובו אחרי מאמץ ותהליך כמובן-
אני אוכל להוריד (טיפה) את רמת הסינון על הפלאפון שלי?
אני אוכל לסמוך על עצמי ולשבת מול האינטרנט בלי להשתגע?
להיות מפוכח?
או שצריך להכנע,לוותר ולהתנזר מהרשת לגמרי כולל הדברים הטובים בה לעד?

תגובה: עוד שאלה לפני 3 שנים, 10 חודשים #122541

• gidi
  • דירוג פלטיניום

יש גישות שונות בנושא.
יש חברים שכל החיים עובדים עם סינון וזה מאוד מציל אותם ויש חברים שבכלל לא ונשארים עם אינטרנט פתוח לגמרי(אני מכיר כאלה שמבצעים פעולות כמו תפילה או טלפון לפני שניגשים למחשב..)

הגישה שלי עפ"י מה שעבדתי עם הספונסר שלי היא כזאת: בתחילת הדרך האובססיה מאוד חזקה ולכן  אני חייב לשים סינון מחמיר שלא יאפשר לי שום גישה לתאווה, לאחר תקופה יפה של החלמה ומפוכחות (לפחות חודשיים בלי שום פעולה על תאווה) כשאני כבר במצב מחלים אז האובססיה שלי כבר ירדה ואז המצב הוא להחלטתי- אני יכול להוריד את הסינון או לשים אותו ברמה נמוכה כשהמטרה שלי רק בשביל שאוכל להשתמש באינטרנט לשם מטרה טובה וברורה.

מהניסיון שלי כשיש חסימות אז בדרך כלל אני יותר שקט אבל מצד שני אני לא יכול כל החיים להסתמך על חסימות ושהם יהיו מה שיציל אותי (כי זה פשוט לא יעבוד ויש מלא דרכים לעקוף או למצוא חלופות), אני יכול להשתמש בסינון ככלי עזר להגביל את עצמי בזמנים או למנוע מתאווה להגיע אלי (כמו פירסומות או דברים קופצים ללא כוונה).
אז ברגע שאהיה יותר מפוקח ובהחלמה אני אוכל להשתמש ברשת למטרות הטובות שהיא מציעה ולהיכנס לכל אתר ולכל מקום כל עוד יש לי סיבה טובה ואני יציב בהחלמה ומחובר לאלוקים. (ואוכל גם להעזר בסינונים בסיסיים שיעזרו)

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: עוד שאלה לפני 3 שנים, 10 חודשים #122542

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
beliver כתב on 10 מאי 2020 20:59:

האם יבוא יום ובו אחרי מאמץ ותהליך כמובן-
אני אוכל להוריד (טיפה) את רמת הסינון על הפלאפון שלי?
אני אוכל לסמוך על עצמי ולשבת מול האינטרנט בלי להשתגע?
להיות מפוכח?
או שצריך להכנע,לוותר ולהתנזר מהרשת לגמרי כולל הדברים הטובים בה לעד?

איך מישהו אמור לדעת ?
זהו מצב מאוד יוצא דופן בהיסטוריה של העולם.
נניח, בזמן של אברהם אבינו לא היה לכל אחד מאה אלף נשים בכיס.

אבל בא נבדוק מה קורה בעולם:
ממשלות נלחמות מלחמה חזקה ביותר נגד סמים - אם אתה מחזיק סמים, אתה נאסר, אם אתה מפיץ סמים, אתה הולך לכלא להרבה זמן.
למה ? הרי "אוכל לסמוך על עצמי ולשבת מול הסמים מבלי להשתגע ?"
אבל כנראה הממשלות האלו יודעים משהו שאתה עדיין לא קלטת: אתה לא כל כך חזק כמו שנדמה לך. וזה בסדר וזה לא אומר שאתה רע.
אבל זה כן אומר שמישהו צריך לדאוג לכך שאתה לא תקבל גישה לכל זה.
כרגע הממשלות מבינות רק שסמים זה רע מאוד.

בעוד בערך 20-10 שנים הממשלות יבינו שגם גישה לפורנו זה רע מאוד, אבל אתה לא יכול לשבת רגל על רגל ולהמתין עד שהם יבינו את זה במשך 20 שנים, אתה תצטרך לדאוג לעצמך ב-20 שנים הללו.
ולכן אתה צריך סינונים.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: עוד שאלה לפני 3 שנים, 10 חודשים #122543

• beliver
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני לא כל כך מסכים איתך לגבי הכל,
ממשלות אומנם נלחמות נגד סמים אבל זה לא אומר שזה כי "אם תהיה לי גישה לזה אני אתמכר או אשתגע"
יש לי גישה חופשית לאלכוהול ולסיגריות ובכל זאת אני לא מכור לאף אחד מהם...
יש מחקרים שמראים שמדינות שאישרו לגליזציה מלאה והפחתת אכיפה ( כאשר הכספים הועברו לפתיחת מקומות שיקום למכורים) אחוזי המשתמשים שם צנחו!(כמו פורטוגל)
וככל שלחצו על העם ככה הוא צרך את זה יותר..
חוץ מזה אם מה שמונע ממני ליפול זה רק החסימות...
אז אני לא באמת נקי.
כי חסימות תמיד אפשר לעבור.
כמו שאם הסיבה שאני לא עושה סמים זה כי אסור אז אני לא באמת חופשי- כי לא אני בחרתי שלא להתשתמש.
בקיצןר-
אני רוצה להגיע לחירות וחופש אמיתי.
ברור שאפשר להשתמש ולהעזר בגדרות!
אבל לא להסתמך באופן מוחלט.
רוצה להגיע לחירות אמיתית

תגובה: עוד שאלה לפני 3 שנים, 10 חודשים #122544

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
beliver כתב on 11 מאי 2020 09:53:

אני לא כל כך מסכים איתך לגבי הכל,
ממשלות אומנם נלחמות נגד סמים אבל זה לא אומר שזה כי "אם תהיה לי גישה לזה אני אתמכר או אשתגע"
יש לי גישה חופשית לאלכוהול ולסיגריות ובכל זאת אני לא מכור לאף אחד מהם...
יש מחקרים שמראים שמדינות שאישרו לגליזציה מלאה והפחתת אכיפה ( כאשר הכספים הועברו לפתיחת מקומות שיקום למכורים) אחוזי המשתמשים שם צנחו!(כמו פורטוגל)
וככל שלחצו על העם ככה הוא צרך את זה יותר..
חוץ מזה אם מה שמונע ממני ליפול זה רק החסימות...
אז אני לא באמת נקי.
כי חסימות תמיד אפשר לעבור.
כמו שאם הסיבה שאני לא עושה סמים זה כי אסור אז אני לא באמת חופשי- כי לא אני בחרתי שלא להתשתמש.
בקיצןר-
אני רוצה להגיע לחירות וחופש אמיתי.
ברור שאפשר להשתמש ולהעזר בגדרות!
אבל לא להסתמך באופן מוחלט.
רוצה להגיע לחירות אמיתית

אתה כרגע בליגליזציה מלאה ובגישה חופשית ללא אכיפה של חומרים פורנוגרפיים, איך זה מסתדר לך עד עכשיו ? האם אחוזי השימוש צנחו אצלך ? כנראה שלא...

ואתה צודק, גדרות זה לא הכול בחיים. אבל זה בהחלט ההתחלה שלהם.

אם נניח אתה תשים גדרות וסינונים ממש טובים, וגם אחרי 3 שנים (שבהם לא הצלחת לשבור את הסינונים) אתה בכל זאת נשארת בדיוק אותו אדם שהיית לפני שלוש שנים, הייתי אומר שעשית משהו לא בסדר.
הסינון נועד להשים אותך במצב מוגן וטוב, שבו תוכל להירגע ולתקן את עצמך בשקט. בלי שמישהו יפריע לך.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: עוד שאלה לפני 3 שנים, 10 חודשים #122546

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

ההתמכרות שלנו לפורנו למין או לתאווה לא קשורה לעובדה שפורנו זה חוקי או לא חוקי...

גם אם הפורנו היה לא חוקי אני עדיין הייתי מכור לזה.

התשובה שלך אליו בנושא הזה לא רלוונטית בכלל..

ובדיוק כמו שהוא אומר אלכוהול וסיגריות זה חוקי והוא לא מכור להם.. ואחרים כן מכורים להם...

אין קשר בין לגליזציה לבין התמכרות וההיפך אני מסכים איתו לחלוטין שאם פורנו היה לא חוקי היו עוד יותר מכורים ממה שיש היום אבל זו רק דעתי...

אני מאמין שיוכל להגיע היום שבו תוכל לחיות עם גישה לא מסוננת לאינטרנט.

אני לא הייתי ממליץ להוריד מכיוון שכך הורו חכמי הדור.. אבל מבחינת האובססיה כבר פגשתי אנשים בתכנית שבעבר היו עם סינונים והיום יכולים להיות עם מחשב פתוח ללא חשש..

פגשתי גם אחד שמעיד שהיום הוא הולך עם אישתו לים... לחוף מעורב כמובן..

אז יש מקרים ויש מקרים ואולי כן תצטרך סינון תמיד ואולי לא.. הכל אפשרי.

אוהבים

תגובה: עוד שאלה לפני 3 שנים, 10 חודשים #122552

• יהודי מתוק
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום

רק מעיר שמי שרוצה לנהוג על פי ההלכה שהיא רצון ה' לא הולך לחוף מעורב וכנראה שהוא גם שם סינון
"אין אפוטרופוס לעריות".

תגובה: עוד שאלה לפני 3 שנים, 10 חודשים #122564

אפשר להגיע למצב בו תוכל להוריד את הסינון לגמרי, אבל זה לוקח הרבה הרבה הרבה זמן של עבודה יסודית ועמוקה. 
בלי זה או אפילו בספק קל מומלץ להמשיך להישאר עם סינון.
לי היה פעם סינון על המחשב וכיום אין לי, אבל זה לא מומלץ לאף אחד בפירוש. 

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

תגובה: עוד שאלה לפני 3 שנים, 10 חודשים #122567

אגיב לענין קטן שהוזכר כאן.
כיום מה שאני עושה בשביל להיות נקי ולהכניס את אלוקים לחיים שלי, זה לעשות את פעולות הויתור שלי מול התאווה, בתור אדם חרדי הבנתי כבר בתחילת הדרך שכל דבר שאסור לי לעשות זה אומר שאני צריך לוותר עליו כי הוא תאווה אצלי, ולכן אני לעולם לא אלך לחוף מעורב ואפילו אם הייתי במצבים קשים אחרים ונשארתי נקי, כיון שלים אסור לי להגיע אז זה אומר שממש ממש לא ויתרתי על התאווה, וכשאני לא מוותר אין סיבה שאשאר נקי.
וכמו"כ לגבי סינון על האינטרנט, אבל גם כשאני עושה את הסינון זה יכול לעזור לי רק מחמת שזוהי פעולת הויתור שלי ולא שזה עוזר ישירות שעכשיו אין לי גישה לאתרים מסוימיים ולכן אני נשאר נקי.

בהצלחה רבה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.57 שניות

Are you sure?

כן