ברוכים הבאים, אורח

איך אתם מתמודדים עם הדיסוננס?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: איך אתם מתמודדים עם הדיסוננס? 542 צפיות

איך אתם מתמודדים עם הדיסוננס? לפני 4 שנים, 1 חודש #121207

• מוזס7
  • חבר ותיק

אהלן, אחרי שהצלחתי 14 יום, ואחרי זה הצלחתי 41 יום... נפלתי, נפילה חזקה. והדיסוננס הוא כל כך חזק, התחושה הזאת של חוסר אחדות ושלמות פנימית. 
ורציתי לשאול את החברס פה בפורום, איך אתם מתמודדים עם הדיסוננס של אחרי הנפילה? בידיעה שאתם מתפללים, אתם מכוונים, אתם רוצים ללמוד ולהעשיר, אבל איפשהו שם באמצע היום אתם נופלים לתוך התועבה הזאת. לתוך הגועל נפש הזה שקשה להסביר למה הכוח שלו ככ חזק עלינו.
איך קמים מזה, איך מתפללים, נופלים, וחוזרים להתפלל? (בלי תחושת צביעות ומיאוס עצמי)

תגובה: איך אתם מתמודדים עם הדיסוננס? לפני 4 שנים, 1 חודש #121208

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מוזס7 כתב on 18 מרץ 2020 11:23:

אהלן, אחרי שהצלחתי 14 יום, ואחרי זה הצלחתי 41 יום... נפלתי, נפילה חזקה. והדיסוננס הוא כל כך חזק, התחושה הזאת של חוסר אחדות ושלמות פנימית. 
ורציתי לשאול את החברס פה בפורום, איך אתם מתמודדים עם הדיסוננס של אחרי הנפילה? בידיעה שאתם מתפללים, אתם מכוונים, אתם רוצים ללמוד ולהעשיר, אבל איפשהו שם באמצע היום אתם נופלים לתוך התועבה הזאת. לתוך הגועל נפש הזה שקשה להסביר למה הכוח שלו ככ חזק עלינו.
איך קמים מזה, איך מתפללים, נופלים, וחוזרים להתפלל? (בלי תחושת צביעות ומיאוס עצמי)

יש לך שאלות יותר פשוטות ? כמו איפה אלוקים היה בשואה ?

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: איך אתם מתמודדים עם הדיסוננס? לפני 4 שנים, 1 חודש #121211

• מוזס7
  • חבר ותיק
robinhood כתב on 18 מרץ 2020 14:31:

אני שם לב שהציניות והגאוותניות הם חלק מהתגובות שלך. 
לא עושה ממך בן אדם חד או מפולפל יותר, סתם פוץ שמנסה להרגיש טוב יותר עם התחושת גועל שלו מעצמו. 
אתה מוזמן גם לא להגיב כשאין לך מה.

תגובה: איך אתם מתמודדים עם הדיסוננס? לפני 4 שנים, 1 חודש #121212

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מוזס7 כתב on 18 מרץ 2020 19:13:

robinhood כתב on 18 מרץ 2020 14:31:

אני שם לב שהציניות והגאוותניות הם חלק מהתגובות שלך. 
לא עושה ממך בן אדם חד או מפולפל יותר, סתם פוץ שמנסה להרגיש טוב יותר עם התחושת גועל שלו מעצמו. 
אתה מוזמן גם לא להגיב כשאין לך מה.

*אנחה* להיפך, ציינתי שאתה שואל שאלה קשה, שאין לה תשובה פשוטה.

בקצרה לשאלתך, יש יתרונות וחסרונות ב"להיגעל מעצמך", ויש יתרונות וחסרונות בלשחרר ולהבין שבסופו של יום זה משיכה טבעית. התשובה איזה גישה לבחור היא קצת מורכבת.

בהצלחה.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: איך אתם מתמודדים עם הדיסוננס? לפני 4 שנים, 1 חודש #121213

מוזס יקר 
אני כל כך מבין את מה שאתה מרגיש
הרגשתי ככה עשרות פעמים בחיים
אחרי שכבר נשבעתי לעצמי שאין מצב שאני מגיע למקום כזה והנה שוב אתה שם.
בשלב מסוים החלטתי ללכת לטיפול אישי , נכון שזה עולה כסף וכן דורש לפנות זמן באמצע החיים, אבל אני מרגיש שמאז שאני בטיפול יש התקדמות ברוך ה'. קצב הנפילות ירד מאד, אופי הנפילות נהיה עדין בהרבה ממה שהיה, ובעיקר יש לי ספונסר שמלווה אותי צעד צעד.
האמת לא בקי בשיטת 12 הצעדים שהאתר מבוסס עליו, אבל אני חושב שאתה צריך להמשיך במאבק כי אין דרך אחרת. זה להיות או לחדול. מרגישים נאחס, וזה חלק מהתחושות הטבעיות אחרי נפילה, תדבר עם אבא, תבקש שוב באמת ובתמים שאתה רוצה להחלים להיות נקי, שאתה באמת רוצה טוב, שיקרב אותך אליו.

דבר נוסף שעזר לי זה לראות את האנשים שהיו שם פעם ויצאו מזה. זה מדהים אותי כל פעם מחדש, זה מוכיח שאפשר, יש תיקווה, יש אמונה , בסוף אתה תנצח, אם לא היה לך סיכוי לא היית מעלה את השאלה, השאלה מעידה שאתה בכיוון הנכון.
אחי מחבק אותך ואוהב אותך כי אני יודע בדיוק מה אתה מרגיש,
תן לעצמך חיבוק ותפנה לאבא הוא מקשיב תמיד.
כשהבת שלי מלוכלכת בגלידה וגם הבגדים והריצפה התלכלכו אני לוקח אותה נותן לה נשיקה ומקלח אותה. 
זה שהיא הגיעה לגלידה זה כי המקפיא היה פתוח, לפעמים הבחירה שלנו קשה מאד, ואנחנו כמעט אנוסים, אבא מחבק אותנו ומנקה אותנו בתנאי שאנחנו באמת עושים צעדים להתקדם. ואתה עושה.
בהצלחה אחי:clap:

תגובה: איך אתם מתמודדים עם הדיסוננס? לפני 4 שנים, 1 חודש #121224

• מוזס7
  • חבר ותיק

תודה רבה אח! 
עודדת מאוד, זו באמת תחושה טבעית שבאה ממקום של שאיפה לעמדה טובה יותר שאני רוצה להיות בה. 
(ואהבתי מאוד את המטאפורה של הגלידה)

תגובה: איך אתם מתמודדים עם הדיסוננס? לפני 4 שנים, 1 חודש #121229

שמח שהתעודדת ...
מקווה שהיום אתה בטוב יותר..
עוד רגע שבת קודש נכנסת על העולם
בדף יומי של אמש למדנו ששבת היא מלזעוק ורפואה קרובה לבוא 
העולם צריך רפואה מהמחלות 
עם ישראל צריך רפואה מהקורונה, מהחרדה ממנה, ומכל שאר האובססיות שיש. 
שבת היא מלזעוק ורפואה קרובה לבוא לנו אחי

תגובה: איך אתם מתמודדים עם הדיסוננס? לפני 4 שנים, 1 חודש #121259

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

מזדהה מאוד עם השאלה אייך ממשיכים את החיים אחרי הנפילה, הרי תיכננתי הרבה דברים ומרגיש שהנפילה תקע אותי,
לדעתי, ברגע שאתה מבין שהנקיון זה רק להיום, ואי אפשר לדעת מה יהיה מחר, אתה בונה את החיים אחרת, מכור לא יכול לתכנן את החיים לטווח ארוך, יש לנו בעיה,
רק להיום אני נקי,. רק להיום אני מתמקד במה שאני, ומתפלל להלהיות נוכח בחיי,

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: איך אתם מתמודדים עם הדיסוננס? לפני 4 שנים, 1 חודש #121260

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

מאוד מזדהה... מאוד מאוד מזדהה... הדיסונס הזה.. שליווה אותי בעשור האחרון לחיי..

כמה פעמים מצאתי את עצמי שוב בשדה אחרי נפילה בוכה צורח את נשמתי לקב"ה... קורא תיקון הכללי בדמעות... קורא לכל צדיק וצדיק שאני מכיר וצורח בבכי שיתפלל עליי שיעזרו לי מין השמיים... לא ליפול שוב לא ליפול...

אבל שוב המציאות היומיומית שלי היא לא בשדה לצערי.. כך שוב ושוב נפלתי לזרועות התאווה חסר אונים... שוב ושוב ושוב...

איבדתי תקווה לחלוטין.. התפילות והבכיות הפכו להיות בקשות מאלוקים שישים לזה סוף.. שייקח אותי הלאה לעולם הבא שם אין תאווה...

אני לא מאמין היום שאני נקי 218 יום.. אם לא הייתי סופר כל יום ויום הייתי בטוח שכנראה אני טועה בספירה.. זה לא הגיוני לי בכלל שכל כך הרבה זמן עבר בלי נפילה..
ועדיין אני זוכר את הנפילה האחרונה כאילו היא הייתה אתמול.. ועדיין אני נתקף בבולמוסי תאווה.. גלים מטורפים.. עדיין המחלה שלי אומרת לי שאני לא ויתרתי לגמרי.. שאני אחזור לזה.. שאני רק בהפסקה קצרה פסק זמן.. ושעכשיו הזמן הכי טוב לחזור לזה בתוך כל הבלאגן...

אוהבים אותך אחי! מזדהה איתך מאוד.. ליבי איתך.. יודע בדיוק איך אתה מרגיש כי גם אני הרגשתי ככה אלפי פעמים.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.62 שניות

Are you sure?

כן